Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

   

UCZESTNICY

 
andre 84
TiGeR87
Qba23
emka64
szalas
TomekSz
MarasP
viesio
magbor
 
pokaż wszystkich 
Gdynia, 12 pazdziernika 2020, 12:22, 1595/328624Organizator
MŚ W PÓŁMARATONIE - GDYNIA 2020: Polacy bojowo nastawieni

LINK 1: STRONA INTERNETOWA MISTRZOSTW
LINK 2: STRONA INTERNETOWA PÓŁMARATONU
LINK 3: STRONA BIEGU WIRTUALNEGO
LINK 4: ARCHIWUM: GDYNIA      Adam Głogowski oraz Damian Kabat to kolejni reprezentanci Polski startujący w World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020. Obu biegaczy zobaczymy więc 17 października podczas rywalizacji o tytuł mistrza świata na dystansie półmaratonu. Celem naszych reprezentantów jest przygotowanie życiowej formy i jak najlepsze zaprezentowanie się, w tak prestiżowych zawodach organizowanych we własnym kraju.

W skład naszej męskiej kadry wchodzą: Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów), Adam Nowicki (MKL Szczecin) oraz Adam Głogowski (UKS Ekonomik-Maratończyk Lębork) i Damian Kabat (WMLKS Pomorze Stargard)

- Moim najważniejszym celem, jaki wyznaczam sobie podczas mistrzostw świata w półmaratonie, jest poprawienie rekordu życiowego. Chciałbym jeszcze w tym roku przebiec ten dystans jak najszybciej. Mój aktualny, najlepszy rezultat 1:05:34 ustanowiłem w tym roku, a chciałbym pobiec poniżej 01:05:00 - mówi Damian Kabat.

Szczególną motywację do jak najlepszego zaprezentowania się ma Adam Głogowski, który pobiegnie w swoim rodzinnym mieście.​

Damian Kabat, Andy Astfalck

- Jestem rodowitym gdynianinem, dlatego w swoim mieście chciałbym pokazać się z jak najlepszej strony. Byłbym zadowolony z uzyskania czasu zbliżonego do rekordu życiowego, czyli 1:05:30. Mam nawet nadzieję, że uda się ten rezultat poprawić. To jest mój główny cel, aby pobiec na swoim poziomie - przyznaje Adam Głogowski.

​Do mistrzostw świata w półmaratonie został już nieco ponad tydzień. Obaj zawodnicy na ostatniej prostej przed World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 zrezygnowali z wyjazdu na specjalne obozy przygotowawcze. Swoją formę budują, trenując w miejscach zamieszkania.

- Przygotowuję się na miejscu, pod okiem mojego trenera. Plan treningowy zakłada około 160 – 180 km tygodniowo. Czuję się dobrze, nie mam na co narzekać, tylko trenować do startu. Będą to moje drugie mistrzostwa świata, bo w 2008 roku startowałem już w Bydgoszczy w mistrzostwach świata na 10 000 m. W samej Gdyni jeszcze nie biegałem, miałem już za to okazję startować w Gdańsku, ale w Gdyni to będzie mój pierwszy raz – stwierdza Damian Kabat.

O ile Damian Kabat od początku swojej kariery sportowej związany był z biegami, to Adam Głogowski długodystansowcem został po zakończeniu bardzo owocnej kariery w triathlonie.

- W latach 2009-20016 startowałem w triathlonie, w tym czasie zdobyłem 17 medali mistrzostw Polski. Byłem mistrzem Polski juniorów, juniorów młodszych, brązowym medalistą w kategorii seniorów, rekordzistą Polski na dystansie 1/4 IRONMAN, byłem 5. w Pucharze Europy. Tych sukcesów było dużo, ale życie tak się potoczyło, że dzięki mojej żonie i teściowi, którzy mobilizowali mnie, skupiłem się na bieganiu. Marzyłem o starcie w wielkiej imprezie w triathlonie, a będę miał wielką imprezę w bieganiu, myślę więc, że tak po prostu miało być - podsumowuje Adam Głogowski.


Adam Głogowski

- Mam bardzo bojowe nastawienie. Chcę walczyć o jak najlepszą lokatę indywidualnie oraz drużynowo. Chciałabym mieć istotny wkład w rezultat całego zespołu. Zdaję sobie sprawę, że to będzie bardzo trudne zdanie, bo to są przecież Mistrzostwa Świata, więc konkurencja będzie silna. Zawodniczki z Europy oraz z innych kontynentów biegają bardzo szybko, ale będę walczyć - zapowiada Katarzyna Jankowska.​

Dla zawodniczki Podlasia Białystok rywalizacja w World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 będzie dopiero drugą okazją do startu na dystansie półmaratonu. Swój debiut zaliczyła ponad pół roku temu.

- Razem z moim trenerem traktujemy zawody w Gdyni jako docelowe i przygotowania są właśnie pod kątem tego startu. Mam za sobą tylko jeden półmaraton, biegałam go w marcu w Hadze, więc mistrzostwa świata to będzie mój drugi bieg na tym dystansie. Miałam już więc okazję poznać specyfikę tego biegu i „wiem, jak to smakuje”, ale także zdaję sobie sprawę, że mam jeszcze spore rezerwy. Mam nadzieję, że uda mi się poprawić mój rekord życiowy 1:11:32 - przyznaje reprezentantka Polski.


Katarzyna Jankowska

Mistrzostwa świata w półmaratonie w Gdyni to jedyne tak prestiżowe zawody, które pomimo pandemii koronawirusa znajdują się w tym roku w kalendarzu World Athletics. Fakt organizacji biegu w naszym kraju cieszy reprezentantów Polski.

- To będzie dodatkowy zastrzyk energii, bo będą kibice z Polski. Mam nadzieję, że będą, bo wiadomo, że cały czas pandemia nas ogranicza. Na pewno jednak będziemy mogli liczyć na wsparcie naszych najbliższych. Postaram się zaprezentować jak najlepiej, ale musimy pamiętać o wielu czynnikach, które wpływają na ostateczny rezultat. Pierwsza kwestia to jak będzie wyglądał bieg, czy zawodniczki będą biegły w grupie, jaka będzie pogoda. Istotną rzeczą jest też dyspozycja dnia - podsumowuje Katarzyna Jankowska.

Oprócz męskiej drużyny, w mistrzostwa świata w półmaratonie, Polskę reprezentować też będą kobiety: Katarzyna Jankowska (KS Podlasie Białystok), Aleksandra Lisowska (KS AZS UWM Olsztyn), Angelika Mach (AZS UMCS Lublin), Izabela Paszkiewicz (AZS UMCS Lublin)

Początkowo mistrzostwa świata w półmaratonie miały się odbyć 29 marca, ale ze względu na pandemię COVID-19, rywalizacja musiała zostać przeniesiona na 17 października.


Zobacz także:

MŚ w Półmaratonie Gdynia 2020: transmisja


Rekord świata i niesamowite emocje w Gdyni!

Niezwykły przebieg miały Mistrzostwa Świata w Półmaratonie rozegrane w sobotę w Gdyni. Na trudnej, technicznej trasie byliśmy świadkami indywidualnych triumfów i tragedii zawodników. Oglądaliśmy widowiskowe wywrotki w czołówce kobiet, byliśmy świadkami niebywałych emocji okraszonych rekordem świata z półmaratonie kobiet, rekordem Polski w półmaratonie mężczyzn, oraz wieloma rekordami życiowymi. Wszystko zaczęło się o godzinie 10:30 gdy...
GDYNIA 2020: Jak wygląda organizacja zawodów w czasach COVID-19?

Kiedy elita kobiet i mężczyzn wybiegnie 17 października na ulice Gdyni, by rywalizować w mistrzostwach świata w półmaratonie, będzie to symboliczny moment dla lekkiej atletyki w tych trudnych czasach. Będą to bowiem pierwsze zawody World Athletics Series od wybuchu pandemii na początku tego roku. Co więcej, jest to promyk nadziei, który pokazuje, co można osiągnąć, gdy podobnie myślące...
Adam Nowicki: mistrzostwa świata to historyczne wydarzenie

Chciałbym być najlepszym Polakiem w stawce - mówi Adam Nowicki, który pobiegnie w World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020. Już za niecałe dwa tygodnie blisko 300 biegaczy z 62 państw, w tym reprezentanci naszego kraju, powalczą o tytuły mistrzów świata w półmaratonie. 17 października na starcie na Skwerze Kościuszki w Gdyni staną najlepsi półmaratończycy na świecie. Stawką rywalizacji w World Athletics Half...
Rekordziści i mistrzowie świata pobiegną w 17 października w Gdyni!

Imponująco zapowiada się lista uczestników mistrzostw świata w półmaratonie w Gdyni. Już 17 października na starcie na Skwerze Kościuszki zobaczymy największe gwiazdy lekkiej atletyki, na czele z wielokrotnym rekordzistą świata, Joshuą Cheptegei z Ugandy oraz wybitną holenderską biegaczką, mistrzynią świata, Sifan Hassan. Początkowo mistrzostwa świata w półmaratonie miały się odbyć 29 marca, jednak...
MŚ W PÓŁMARATONIE - GDYNIA 2020: Paula Radcliffe zaprasza do wspólnej rywalizacji

World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 oraz towarzyszący zmaganiom najlepszych biegaczy świata bieg wirtualny już 17 października. W ramach przygotowań, można bezpłatnie wziąć udział w 10-kilometrowym wyzwaniu, na które zaprasza sama Paula Radcliffe – legenda światowej lekkoatletyki. W ramach przygotowań do rywalizacji na dystansie półmaratonu, organizatorzy zachęcają do...
Gdynia Półmaraton: Bieg Masowy odwołany

Komitet Organizacyjny World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 wraz z World Athletics poinformowali dzisiaj o odwołaniu biegu masowego, który miał towarzyszyć rywalizacji o medale mistrzostw świata. Powodem decyzji jest brak możliwości zorganizowania biegu w zgodzie z aktualnie obowiązującymi rozporządzeniami rządowymi, związanymi z pandemią COVID-19. Na liście startowej biegu masowego znajdowała się rekordowa liczba ponad...
MŚ W PÓŁMARATONIE GDYNIA 2020: Yared Shegumo rzuca wyzwanie

Biegacze przygotowujący się do startu w październikowych World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 nie mogą narzekać na nudę. Na platformie AllYouNeedIsRunning.com pojawiają się coraz to nowe wyzwania, które stanowią dodatkową motywację do regularnych treningów przed startem w półmaratonie. Najnowsza propozycja to 1/4 maratonu, a rękawicę rzuca Yared Shegumo...
GDYNIA 2020: Podejmij wyzwanie i zmierz się z gwiazdami lekkiej atletyki

Przygotuj się do rywalizacji w World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 razem z największymi gwiazdami lekkiej atletyki. Organizatorzy mistrzostw świata zachęcają do wzięcia udziału w szeregu wyzwań biegowych, w których rywalami amatorów będą wybitni sportowcy. Na pierwszy ogień każdy ma szansę zmierzyć się z Sebastianem Coe – byłym rekordzistą świata, mistrzem olimpijskim, a obecnie...
GDYNIA 2020 Wirtualnie: Wystartuj w największym półmaratonie w historii

Wirtualny bieg masowy w ramach World Athletics Half Marathon Championships – to nowa inicjatywa Światowej Federacji Lekkoatletycznej oraz Lokalnego Komitetu Organizacyjnego. W projekt zaangażowały się legendy sportu z kraju i ze świata. Dzięki temu w mistrzostwach świata będą mogli wystartować wszyscy chętni biegacze, nawet jeśli nie chcą lub nie mogą przyjechać 17 października do Gdyni w Polsce.
Komunikat World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020

Drodzy Biegacze! Dziękujemy za Waszą cierpliwość w ostatnich tygodniach, a także okazane przez wielu z Was wsparcie w tej trudnej dla nas wszystkich i bezprecedensowej sytuacji, z jaką mamy od 2 miesięcy do czynienia w związku z pandemią COVID-19. Mamy nadzieję, że pozostajecie w dobrym zdrowiu i – mimo mniejszych lub większych ograniczeń – staracie się utrzymać formę biegową.
MŚ w Półmaratonie Gdynia 2020: Rusza proces przepisywania pakietów startowych

Rozpoczęła się procedura umożliwiająca przepisanie pakietu startowego WA Half Marathon Championships Gdynia 2020, na innego zawodnika. Organizatorzy zachęcają wszystkich, którzy nie mogą wystartować w Mistrzostwach Świata w półmaratonie w październiku, aby skorzystali z tej bezpłatnej usługi. Z powodu pandemii koronawirusa gdyńskie mistrzostwa zostały przełożone na 17 października 2020 roku.
PZLA: Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Świata w Półmaratonie Gdynia 2020

Troje zawodników będzie reprezentować Polskę podczas mistrzostw świata w półmaratonie, które odbędą się 29 marca w Gdyni. W składzie biało-czerwonych znalazły się dwie biegaczki oraz jeden biegacz. Ze względu na termin wojskowych mistrzostw świata w biegach przełajowych kolidujący z terminem mistrzostw świata w półmaratonie w Gdyni w składzie reprezentacji nie znaleźli się...
Zmiana terminu World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020

Decyzją Prezydenta Gdyni, Wojciecha Szczurka oraz światowej federacji lekkoatletycznej – World Athletics – zaplanowane na 29 marca br. World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 zostają przełożone na październik z uwagi na narastającą niepewność wokół rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa. Obecna sytuacja międzynarodowa wpłynęłaby bardzo negatywnie na...
Komunikat MŚ w Półmaratonie Gdynia 2020

W związku z zagrożeniami związanymi z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Europie i na świecie zdecydowaliśmy się wprowadzić szereg działań prewencyjnych, które mają ograniczyć ryzyko dla uczestników. Wczoraj (piątek, 28 lutego 2020 r.) w Urzędzie Miasta Gdynia odbyło się spotkanie konsultacyjne organizatora Mistrzostw Świata w półmaratonie, w którym wzięli udział także przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.
Trenuj z ASICS i eobuwie do World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020

29 marca 2020 roku elita światowych biegów długodystansowych będzie rywalizować na ulicach Gdyni o tytuł Mistrza Świata w półmaratonie, a za ich plecami ponad 25 tysięcy biegaczy amatorów stworzy największą biegową imprezę w historii Polski. Oficjalnym Partnerem tego wydarzenia jest firma ASICS, która wraz z eobuwie.pl już od 12 stycznia zatroszczy się o przygotowanie do biegu mieszkańców 5 miast...
MŚ w półmaratonie Gdynia 2020: dodatkowe 5000 pakietów!

W odpowiedzi na wielkie zainteresowanie i wyprzedanie wszystkich 20 000 pakietów startowych, organizatorzy World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 poinformowali o udostępnieniu dodatkowej puli 5 000 pakietów. Ich sprzedaż właśnie ruszyła. Impreza odbędzie się 29 marca 2020 roku. Już teraz wyścig stał się największym półmaratonem, jaki do tej pory odbywał się w Polsce...
Gdynia: to będzie największy półmaraton w historii Polski! Coraz bliżej

Już 14,5 tys. zawodników zapisanych na World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020. Reprezentują oni 52 narodowości! Limit 20.000 uczestników może zostać osiągnięty niebawem. Tylko do końca października obowiązuje aktualna stawka opłaty startowej. Zapisy na World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 nabrały zawrotnego tempa! W ciągu ostatnich 20 dni...
Unikalny medal World Athletics Half Marathon Championships - Gdynia 2020

Uczestnicy mistrzostw świata otrzymają na mecie medal w formie działającego kompasu. W każdym medalu zostanie też zatopiona kropla bursztynu. Na liście startowej półmaratonu znajduje się już ponad 10 tysięcy amatorów biegania. Ruszyła oficjalna strona internetowa gdyńskiego czempionatu! Przygotowania do World Athletics Half Marathon Championships – Gdynia 2020 nabierają tempa. W ostatnich dniach poznaliśmy...


INFORMACJA POSIADA MULTI-FORUM
POROZMAWIAJ
Biegi / Biegi - polmaraton

World Athletics Half Marathon Championsh - Gdynia,...

114
2020-10-22
Biegi / Biegi - polmaraton

2020 - 4. Gdynia Półmaraton

3
2019-03-05
Biegi / Biegi - polmaraton

2018 - 3. ONICO Gdynia Półmaraton

22
2018-03-16
Biegi / Biegi - polmaraton

2017 - 2. ONICO Gdynia Półmaraton

26
2017-03-25
Biegi / Biegi - polmaraton

2016 - PZU Gdynia Półmaraton

63
2016-03-27
 Ostatnio zalogowani
drAngla
23:49
Admin
23:40
Lektor443
23:22
Ty-Krys
23:21
maste
22:22
p5ychol
22:17
kos 88
22:14
Kejtalke
22:13
Citos
22:08
kornik
21:45
chris_cros
21:45
marswi60
21:36
Krzysztof-Oknobur
21:20
kiził
21:02
Struś Emu
20:48
grappa6
20:27
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |