Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

       

UCZESTNICY

 
jaro13G
zamorrad
chris_cros
Kravis
Natan
Zenit 20
gol
pawlo9
Tathagata
infolucas
romaolsz
grappa6
Maciej
młodykosa
bhutanpl
Aleksander PNG Suseł
M@rlon
Czapi123
kwidzyniak74
Tomek71
MiniGT
domcab
ania*
Leniuszek
gosia11
Dora W
Fitnessówka
Basia
aniaf
Asia33
Beata72
sl0910
mariolapaprocka
fit_ania
Maria
Iskierka2000
lisiczka
Marysiaaaa
dorotaiarek1
 
pokaż wszystkich 
Gdynia, 15 pazdziernika 2020, 08:00, 1338/323187Organizator
GDYNIA 2020: Jak wygląda organizacja zawodów w czasach COVID-19?

LINK 1: STRONA INTERNETOWA MISTRZOSTW
LINK 2: STRONA INTERNETOWA PÓŁMARATONU
LINK 3: STRONA BIEGU WIRTUALNEGO
LINK 4: ARCHIWUM: GDYNIA      Kiedy elita kobiet i mężczyzn wybiegnie 17 października na ulice Gdyni, by rywalizować w mistrzostwach świata w półmaratonie, będzie to symboliczny moment dla lekkiej atletyki w tych trudnych czasach.

Będą to bowiem pierwsze zawody World Athletics Series od wybuchu pandemii na początku tego roku. Co więcej, jest to promyk nadziei, który pokazuje, co można osiągnąć, gdy podobnie myślące, zdeterminowane i zjednoczone strony działają razem, by osiągnąć wspólny cel.

Wydarzenie, które pierwotnie miało odbyć się 29 marca, zostało przełożone ze względu na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem, szczególnie w Europie. Ani na chwilę nie porzucono jednak pragnienia, aby te zawody odbyły się i szybko ogłoszono ich nową datę – 17 października.

Według Jakoba Larsena, szefa eventów World Athletics, całkowite odwołanie imprezy było realnym scenariuszem, ale nigdy nie była to preferowana opcja. Z dwóch powodów.

- Rywalizacja w imprezach mistrzowskich jest bardzo ważna dla biegaczy z elity. To dla nich nie tylko motywacja i cel treningów, ale także źródło ich dochodu - wyjaśnia Larsen - Co więcej, odwołanie imprezy bez próby znalezienia nowego terminu byłoby po prostu niewłaściwe w sytuacji, gdy miasto i lokalny komitet organizacyjny są gotowi podjąć trud organizacji zawodów w aktualnej rzeczywistości - dodaje.

Larsen w pełni uznaje kluczową rolę, jaką odegrali członkowie lokalnego komitetu organizacyjnego (LOC) w procesie, którego efektem jest możliwość organizacji zawodów w najbliższy weekend. Opisuje ich jako „pierwszą linię frontu” World Athletics i podkreśla, że ich znajomość lokalnych i krajowych systemów czy instytucji była nieoceniona.

- Jako World Athletics, odgrywamy zwykle jakąś rolę i mamy swój wkład w organizację, ale nigdy nie bylibyśmy w stanie zrobić tego, co lokalne komitety, z takimi samymi rezultatami - przyznaje Larsen.

- Tak było też w tej konkretnej sytuacji, w której musieliśmy niemal od podstaw przygotować protokół związany z COVID-19. Nasz departament medyczny posiada niezbędną do tego wiedzę, ale wdrożenie go wymaga ogromu pracy na poziomie lokalnym i krajowym. Jako doświadczony organizator wydarzeń sportowych, nasz lokalny komitet organizacyjny doskonale wiedział, do kogo się zwrócić w wielu sytuacjach. To było niezwykle cenne – podsumowuje.​

Pomimo wiedzy i entuzjazmu LOC, wyzwania związane z organizacją międzynarodowych zawodów sportowych w czasie pandemii były złożone i bardzo zróżnicowane. Kluczowe znaczenie miało opracowanie szczegółowego i dokładnego protokołu bezpieczeństwa i higieny. Konieczne było też oszacowanie i wyważenie kosztów przełożenia wydarzenia i jego organizacji w nowej formule.

Na drodze pojawiły się wyboje. Pod koniec sierpnia organizatorzy zostali zmuszeni do podjęcia bardzo trudnej decyzji o odwołaniu biegu masowego, który miał towarzyszyć mistrzostwom świata w półmaratonie, a na jego liście startowej znajdowało się ponad 27 tys. osób. Bieg będzie miał teraz formę rywalizacji wirtualnej.

- Biorąc pod uwagę fakt, że mistrzostwa świata w półmaratonie to także bieg masowy, który jest niezwykle ceniony przez społeczność biegaczy, co pokazuje liczba zgłoszeń, była to zdecydowanie smutna decyzja - mówi Larsen- Jednocześnie, biorąc pod uwagę sytuację i przepisy krajowe, tak naprawdę nie było innego wyjścia - podsumowuje.​

W momencie, gdy gotowe są protokoły bezpieczeństwa i znane są koszty całej operacji, największym wyzwaniem wg Larsena pozostaje zapewnienie drużynom możliwości podróży i wjazdu na terytorium Polski.

- Podróże międzynarodowe są bardzo utrudnione, więc wciąż mamy dużo pracy do wykonania, aby wszystkie zgłoszone zespoły mogły dotrzeć do Gdyni - przyznaje Larsen - Wraz z przedstawicielami poszczególnych federacji, mamy nadzieję, że wszystko się uda - dodaje.

Larsen mówi, że impreza 17 października będzie „niemal całkowicie odmienna” względem planów, które zostały przygotowane na pierwotny termin w marcu.

Trasa zmieniła się z jednej pętli o długości 21,097 km na cztery pętle po około 5,5 km. Plan bezpieczeństwa ma „zupełnie inną skalę”, a biorąc pod uwagę odwołanie biegu masowego i ograniczenia dotyczące braku widzów, zmieniona została też cała oprawa wydarzenia. Jednak nie tylko rywalizacja i elementy operacyjne biegu będą inne, ale także cała komunikacja.

- Nie mamy biegu masowego, ale rywalizację elity o ekstremalnie wysokim kalibrze, w czasie, w którym odbywa się bardzo mało innych wydarzeń. Samo to jest bardzo odmienne od normalnych okoliczności - wskazuje Larsen.

Larsen przyznaje, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy miał kilka chwil zwątpienia, co do tego, czy przełożone wydarzenie dojdzie do skutku. Jednak dzięki dobrej woli LOC pod przewodnictwem Michała Drelicha, polskiego rządu i miasta Gdyni, impreza otrzymała zielone światło i będzie jednym z głównych punktów mocno zakłóconego sportowego sezonu.

- Jest oczywiste, że cała społeczność - sportowcy, federacje narodowe, trenerzy, przedstawiciele zawodników - stanęła na wysokości zadania - mówi Larsen - Wszyscy pragną, aby bieg doszedł do skutku i robią wszystko, co w ich mocy, aby tak się stało - dodaje.

- Nie da się przecenić znaczenia tego biegu. Jako organ zarządzający światową lekkoatletyką, zobowiązaliśmy się do zapewnienia naszym sportowcom celów i możliwości rywalizacji oraz okazji do wypełniania ich zobowiązań sponsorskich. Federacjom narodowym stworzymy okazję, aby ich najlepsi zawodnicy zaprezentowali się nie tylko na scenie międzynarodowej, ale także ich krajowej publiczności. A organizatorom na całym świecie, mam nadzieję, że możemy pokazać drogę, którą mogą podążać, dopóki nie wrócimy do „nowej normalności” – podsumowuje Larsen.

- Wszyscy - World Athletics, LOC i cała społeczność lekkoatletyczna - pracują ponad wymiar, aby 17 października zorganizować coś, co z pewnością będzie niesamowitym wydarzeniem - kończy.

Więcej informacji dotyczących mistrzostw świata w półmaratonie można znaleźć na stronie www.worldathleticshalfmarathon.com/gdynia2020

Zobacz także:

MŚ w Półmaratonie Gdynia 2020: transmisja


Rekord świata i niesamowite emocje w Gdyni!

Niezwykły przebieg miały Mistrzostwa Świata w Półmaratonie rozegrane w sobotę w Gdyni. Na trudnej, technicznej trasie byliśmy świadkami indywidualnych triumfów i tragedii zawodników. Oglądaliśmy widowiskowe wywrotki w czołówce kobiet, byliśmy świadkami niebywałych emocji okraszonych rekordem świata z półmaratonie kobiet, rekordem Polski w półmaratonie mężczyzn, oraz wieloma rekordami życiowymi. Wszystko zaczęło się o godzinie 10:30 gdy...
MŚ W PÓŁMARATONIE - GDYNIA 2020: Polacy bojowo nastawieni

Adam Głogowski oraz Damian Kabat to kolejni reprezentanci Polski startujący w World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020. Obu biegaczy zobaczymy więc 17 października podczas rywalizacji o tytuł mistrza świata na dystansie półmaratonu. Celem naszych reprezentantów jest przygotowanie życiowej formy i jak najlepsze zaprezentowanie się, w tak prestiżowych zawodach organizowanych we własnym kraju.
Adam Nowicki: mistrzostwa świata to historyczne wydarzenie

Chciałbym być najlepszym Polakiem w stawce - mówi Adam Nowicki, który pobiegnie w World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020. Już za niecałe dwa tygodnie blisko 300 biegaczy z 62 państw, w tym reprezentanci naszego kraju, powalczą o tytuły mistrzów świata w półmaratonie. 17 października na starcie na Skwerze Kościuszki w Gdyni staną najlepsi półmaratończycy na świecie. Stawką rywalizacji w World Athletics Half...
Rekordziści i mistrzowie świata pobiegną w 17 października w Gdyni!

Imponująco zapowiada się lista uczestników mistrzostw świata w półmaratonie w Gdyni. Już 17 października na starcie na Skwerze Kościuszki zobaczymy największe gwiazdy lekkiej atletyki, na czele z wielokrotnym rekordzistą świata, Joshuą Cheptegei z Ugandy oraz wybitną holenderską biegaczką, mistrzynią świata, Sifan Hassan. Początkowo mistrzostwa świata w półmaratonie miały się odbyć 29 marca, jednak...
MŚ W PÓŁMARATONIE - GDYNIA 2020: Paula Radcliffe zaprasza do wspólnej rywalizacji

World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 oraz towarzyszący zmaganiom najlepszych biegaczy świata bieg wirtualny już 17 października. W ramach przygotowań, można bezpłatnie wziąć udział w 10-kilometrowym wyzwaniu, na które zaprasza sama Paula Radcliffe – legenda światowej lekkoatletyki. W ramach przygotowań do rywalizacji na dystansie półmaratonu, organizatorzy zachęcają do...
Gdynia Półmaraton: Bieg Masowy odwołany

Komitet Organizacyjny World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 wraz z World Athletics poinformowali dzisiaj o odwołaniu biegu masowego, który miał towarzyszyć rywalizacji o medale mistrzostw świata. Powodem decyzji jest brak możliwości zorganizowania biegu w zgodzie z aktualnie obowiązującymi rozporządzeniami rządowymi, związanymi z pandemią COVID-19. Na liście startowej biegu masowego znajdowała się rekordowa liczba ponad...
MŚ W PÓŁMARATONIE GDYNIA 2020: Yared Shegumo rzuca wyzwanie

Biegacze przygotowujący się do startu w październikowych World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 nie mogą narzekać na nudę. Na platformie AllYouNeedIsRunning.com pojawiają się coraz to nowe wyzwania, które stanowią dodatkową motywację do regularnych treningów przed startem w półmaratonie. Najnowsza propozycja to 1/4 maratonu, a rękawicę rzuca Yared Shegumo...
GDYNIA 2020: Podejmij wyzwanie i zmierz się z gwiazdami lekkiej atletyki

Przygotuj się do rywalizacji w World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 razem z największymi gwiazdami lekkiej atletyki. Organizatorzy mistrzostw świata zachęcają do wzięcia udziału w szeregu wyzwań biegowych, w których rywalami amatorów będą wybitni sportowcy. Na pierwszy ogień każdy ma szansę zmierzyć się z Sebastianem Coe – byłym rekordzistą świata, mistrzem olimpijskim, a obecnie...
GDYNIA 2020 Wirtualnie: Wystartuj w największym półmaratonie w historii

Wirtualny bieg masowy w ramach World Athletics Half Marathon Championships – to nowa inicjatywa Światowej Federacji Lekkoatletycznej oraz Lokalnego Komitetu Organizacyjnego. W projekt zaangażowały się legendy sportu z kraju i ze świata. Dzięki temu w mistrzostwach świata będą mogli wystartować wszyscy chętni biegacze, nawet jeśli nie chcą lub nie mogą przyjechać 17 października do Gdyni w Polsce.
Komunikat World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020

Drodzy Biegacze! Dziękujemy za Waszą cierpliwość w ostatnich tygodniach, a także okazane przez wielu z Was wsparcie w tej trudnej dla nas wszystkich i bezprecedensowej sytuacji, z jaką mamy od 2 miesięcy do czynienia w związku z pandemią COVID-19. Mamy nadzieję, że pozostajecie w dobrym zdrowiu i – mimo mniejszych lub większych ograniczeń – staracie się utrzymać formę biegową.
MŚ w Półmaratonie Gdynia 2020: Rusza proces przepisywania pakietów startowych

Rozpoczęła się procedura umożliwiająca przepisanie pakietu startowego WA Half Marathon Championships Gdynia 2020, na innego zawodnika. Organizatorzy zachęcają wszystkich, którzy nie mogą wystartować w Mistrzostwach Świata w półmaratonie w październiku, aby skorzystali z tej bezpłatnej usługi. Z powodu pandemii koronawirusa gdyńskie mistrzostwa zostały przełożone na 17 października 2020 roku.
PZLA: Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Świata w Półmaratonie Gdynia 2020

Troje zawodników będzie reprezentować Polskę podczas mistrzostw świata w półmaratonie, które odbędą się 29 marca w Gdyni. W składzie biało-czerwonych znalazły się dwie biegaczki oraz jeden biegacz. Ze względu na termin wojskowych mistrzostw świata w biegach przełajowych kolidujący z terminem mistrzostw świata w półmaratonie w Gdyni w składzie reprezentacji nie znaleźli się...
Zmiana terminu World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020

Decyzją Prezydenta Gdyni, Wojciecha Szczurka oraz światowej federacji lekkoatletycznej – World Athletics – zaplanowane na 29 marca br. World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 zostają przełożone na październik z uwagi na narastającą niepewność wokół rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa. Obecna sytuacja międzynarodowa wpłynęłaby bardzo negatywnie na...
Komunikat MŚ w Półmaratonie Gdynia 2020

W związku z zagrożeniami związanymi z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Europie i na świecie zdecydowaliśmy się wprowadzić szereg działań prewencyjnych, które mają ograniczyć ryzyko dla uczestników. Wczoraj (piątek, 28 lutego 2020 r.) w Urzędzie Miasta Gdynia odbyło się spotkanie konsultacyjne organizatora Mistrzostw Świata w półmaratonie, w którym wzięli udział także przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.
Trenuj z ASICS i eobuwie do World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020

29 marca 2020 roku elita światowych biegów długodystansowych będzie rywalizować na ulicach Gdyni o tytuł Mistrza Świata w półmaratonie, a za ich plecami ponad 25 tysięcy biegaczy amatorów stworzy największą biegową imprezę w historii Polski. Oficjalnym Partnerem tego wydarzenia jest firma ASICS, która wraz z eobuwie.pl już od 12 stycznia zatroszczy się o przygotowanie do biegu mieszkańców 5 miast...
MŚ w półmaratonie Gdynia 2020: dodatkowe 5000 pakietów!

W odpowiedzi na wielkie zainteresowanie i wyprzedanie wszystkich 20 000 pakietów startowych, organizatorzy World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 poinformowali o udostępnieniu dodatkowej puli 5 000 pakietów. Ich sprzedaż właśnie ruszyła. Impreza odbędzie się 29 marca 2020 roku. Już teraz wyścig stał się największym półmaratonem, jaki do tej pory odbywał się w Polsce...
Gdynia: to będzie największy półmaraton w historii Polski! Coraz bliżej

Już 14,5 tys. zawodników zapisanych na World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020. Reprezentują oni 52 narodowości! Limit 20.000 uczestników może zostać osiągnięty niebawem. Tylko do końca października obowiązuje aktualna stawka opłaty startowej. Zapisy na World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 nabrały zawrotnego tempa! W ciągu ostatnich 20 dni...
Unikalny medal World Athletics Half Marathon Championships - Gdynia 2020

Uczestnicy mistrzostw świata otrzymają na mecie medal w formie działającego kompasu. W każdym medalu zostanie też zatopiona kropla bursztynu. Na liście startowej półmaratonu znajduje się już ponad 10 tysięcy amatorów biegania. Ruszyła oficjalna strona internetowa gdyńskiego czempionatu! Przygotowania do World Athletics Half Marathon Championships – Gdynia 2020 nabierają tempa. W ostatnich dniach poznaliśmy...


INFORMACJA POSIADA MULTI-FORUM
POROZMAWIAJ
Biegi / Biegi - polmaraton

World Athletics Half Marathon Championsh - Gdynia,...

114
2020-10-22
Biegi / Biegi - polmaraton

2020 - 4. Gdynia Półmaraton

3
2019-03-05
Biegi / Biegi - polmaraton

2018 - 3. ONICO Gdynia Półmaraton

22
2018-03-16
Biegi / Biegi - polmaraton

2017 - 2. ONICO Gdynia Półmaraton

26
2017-03-25
Biegi / Biegi - polmaraton

2016 - PZU Gdynia Półmaraton

63
2016-03-27
 Ostatnio zalogowani
kmajna
23:50
krzysztofl
22:44
Sawi
22:17
lordedward
21:57
Iryda
21:54
Jarek42
21:53
jantor
21:53
StaryCop
21:30
entony52
21:25
chalupczok
21:11
Bartoszu
20:58
Twardziu
20:55
staszek63
20:17
42.195
20:15
cumaso
20:09
kirc
19:23
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |