Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

     

UCZESTNICY

 
proch
Jorgen P..
pala
kaes
pająk33
saul
ksieciuniu1973
Sqbanietz
StaryCop
Przemek_Czersk
Łazik
Tathagata
Jugolandia
tomasso023
GriszaW70
golus3
njubit
chris_cros
infolucas
romaolsz
AniaK
Basia
ania*
Fitnessówka
fit_ania
Marysiaaaa
sosenka
MiniGT
Dora W
Asia33
iolka
mariolapaprocka
sl0910
lisiczka
dorotaiarek1
domcab
Beata72
Maria
aniaf
Iskierka2000
 
pokaż wszystkich 
Gdynia, 06 marca 2020, 15:10, 2062/258953SportEvolution
Zmiana terminu World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020

LINK 1: STRONA INTERNETOWA MISTRZOSTW
LINK 2: STRONA INTERNETOWA PÓŁMARATONU
LINK 3: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 4: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 5: PROFIL BIEGU NA FB
LINK 6: ARCHIWUM: GDYNIA      Decyzją Prezydenta Gdyni, Wojciecha Szczurka oraz światowej federacji lekkoatletycznej – World Athletics – zaplanowane na 29 marca br. World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 zostają przełożone na październik z uwagi na narastającą niepewność wokół rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa.

Obecna sytuacja międzynarodowa wpłynęłaby bardzo negatywnie na zaplanowane zawody, biorąc pod uwagę obostrzenia i zakazy dotyczące podróży międzynarodowych, nałożone kwarantanny oraz rozporządzenia wzywające do unikania przebywania w dużych skupiskach ludności lub odwoływania imprez masowych wprowadzone w wielu krajach.

Podejmując tę decyzję, naszym najwyższym priorytetem pozostaje zdrowie i dobro zawodników, kibiców, oficjeli i wszystkich osób zaangażowanych w organizację wydarzenia.

Decyzja poparta jest też zaleceniami zespołu medycznego World Athletics, pozostającego w kontakcie ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO), oraz rekomendacjami wojewody pomorskiego, Dariusza Drelicha i Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gdyni, dotyczącymi przełożenia imprezy.

W ostatnich dniach, World Athletics wspólnie z Komitetem Organizacyjnym World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 analizowali możliwość przełożenia zawodów na inny termin. W toku tych uzgodnień, nową datę ustalono na 17 października 2020 roku.

Dzięki ogromnemu zainteresowaniu społeczności biegowej, imprezie mistrzowskiej miał towarzyszyć bieg masowy ze spodziewaną liczbą ponad 25 tysięcy uczestników. Mamy nadzieję, że znacząca większość z tych osób pobiegnie u boku najlepszych zawodników świata w nowym terminie. Kluczowe informacje wynikające ze zmiany daty biegu dla uczestników biegu masowego, można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia.

Poniżej przekazujemy Państwu kluczowe informacje związane z podjętą decyzją. O dalszych krokach będziemy sukcesywnie informować w kolejnych dniach i tygodniach.

Decyzja ma charakter administracyjny. Komitet Organizacyjny World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 przyjmuje ją ze zrozumieniem i deklaruje pełną gotowość do organizacji mistrzostw w nowym terminie.

Impreza utrzymuje rangę mistrzostw świata, którym będzie towarzyszył bieg masowy z limitem 30 tysięcy uczestników.

Nowy termin zawodów został wyznaczony po licznych konsultacjach, uwzględniających m.in. kalendarz międzynarodowych imprez sportowych i lekkoatletycznych, a także ograniczenia związane z transmisją telewizyjną do kilkudziesięciu krajów świata.

Wniesione przez uczestników biegu masowego opłaty startowe zostają przeniesione na nowy termin imprezy. Rejestracja do biegu masowego pozostaje otwarta, a aktualna stawka opłaty startowej nie ulegnie już zmianie.

Mamy nadzieję, że podjęcie tej decyzji z trzytygodniowym wyprzedzeniem, pozwoli Państwu zminimalizować koszty związane z podróżą, rezerwacjami biletów, noclegów itp.

Osobom, które zdecydują o rezygnacji ze startu, zwrócone zostaną koszty poniesione na poczet niezrealizowanych usług dodatkowych - np. finisher photos, pakiet do domu, grawerowanie medalu. Osoby te mogą również ubiegać się o przesłanie pakietu startowego do domu - na własny koszt, chyba że wykupiły wcześniej stosowną usługę. Przesłany pakiet startowy będzie zawierał oficjalną koszulkę i plecak oraz worek depozytowy. Zwroty za usługi dodatkowe oraz wysyłka pakietów będą się odbywać sukcesywnie. Dokładną procedurę opublikujemy na stronie internetowej mistrzostw w najbliższych dniach.

Osobom, które z uwagi na zmianę terminu biegu będą chciały zrezygnować ze startu i znajdą chętnego na zakup pakietu startowego, umożliwimy przepisanie pakietu startowego bez ponoszenia dodatkowych opłat. Pracujemy obecnie nad rozwiązaniem, które maksymalnie usprawni i zautomatyzuje ten proces. Prosimy zatem o chwilę cierpliwości. Bezpłatne przepisanie pakietu przez osoby zapisane do dnia 6 marca 2020 roku, będzie możliwe do końca sierpnia 2020 roku.

W kolejnych tygodniach podamy więcej informacji związanych z oczywistymi zmianami wynikającymi z przełożenia imprezy - np. zaktualizowany program zawodów, maksymalne terminy zamówienia usług dodatkowych itd.

Głęboko wierzymy, że podjęta, niełatwa decyzja sprawi, że World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 będą – zgodnie z założeniami – wielkim świętem biegania, zarówno dla najlepszych zawodników z całego świata, jak i ogromnej rzeszy biegaczy amatorów, ich najbliższych oraz kibiców. Chcemy, aby zawody odbyły się w spokojnej atmosferze, pełnej pozytywnej energii oraz bez obaw o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników.

Pozdrawiamy,

Komitet Organizacyjny World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020

Zobacz także:

PZLA: Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Świata w Półmaratonie Gdynia 2020

Troje zawodników będzie reprezentować Polskę podczas mistrzostw świata w półmaratonie, które odbędą się 29 marca w Gdyni. W składzie biało-czerwonych znalazły się dwie biegaczki oraz jeden biegacz. Ze względu na termin wojskowych mistrzostw świata w biegach przełajowych kolidujący z terminem mistrzostw świata w półmaratonie w Gdyni w składzie reprezentacji nie znaleźli się...
Komunikat MŚ w Półmaratonie Gdynia 2020

W związku z zagrożeniami związanymi z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Europie i na świecie zdecydowaliśmy się wprowadzić szereg działań prewencyjnych, które mają ograniczyć ryzyko dla uczestników. Wczoraj (piątek, 28 lutego 2020 r.) w Urzędzie Miasta Gdynia odbyło się spotkanie konsultacyjne organizatora Mistrzostw Świata w półmaratonie, w którym wzięli udział także przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.
Trenuj z ASICS i eobuwie do World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020

29 marca 2020 roku elita światowych biegów długodystansowych będzie rywalizować na ulicach Gdyni o tytuł Mistrza Świata w półmaratonie, a za ich plecami ponad 25 tysięcy biegaczy amatorów stworzy największą biegową imprezę w historii Polski. Oficjalnym Partnerem tego wydarzenia jest firma ASICS, która wraz z eobuwie.pl już od 12 stycznia zatroszczy się o przygotowanie do biegu mieszkańców 5 miast...
MŚ w półmaratonie Gdynia 2020: dodatkowe 5000 pakietów!

W odpowiedzi na wielkie zainteresowanie i wyprzedanie wszystkich 20 000 pakietów startowych, organizatorzy World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 poinformowali o udostępnieniu dodatkowej puli 5 000 pakietów. Ich sprzedaż właśnie ruszyła. Impreza odbędzie się 29 marca 2020 roku. Już teraz wyścig stał się największym półmaratonem, jaki do tej pory odbywał się w Polsce...
Gdynia: to będzie największy półmaraton w historii Polski! Coraz bliżej

Już 14,5 tys. zawodników zapisanych na World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020. Reprezentują oni 52 narodowości! Limit 20.000 uczestników może zostać osiągnięty niebawem. Tylko do końca października obowiązuje aktualna stawka opłaty startowej. Zapisy na World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 nabrały zawrotnego tempa! W ciągu ostatnich 20 dni...
Unikalny medal World Athletics Half Marathon Championships - Gdynia 2020

Uczestnicy mistrzostw świata otrzymają na mecie medal w formie działającego kompasu. W każdym medalu zostanie też zatopiona kropla bursztynu. Na liście startowej półmaratonu znajduje się już ponad 10 tysięcy amatorów biegania. Ruszyła oficjalna strona internetowa gdyńskiego czempionatu! Przygotowania do World Athletics Half Marathon Championships – Gdynia 2020 nabierają tempa. W ostatnich dniach poznaliśmy...


INFORMACJA POSIADA MULTI-FORUM
POROZMAWIAJ
Biegi / Biegi - polmaraton

World Athletics Half Marathon Championsh - Gdynia,...

46
2020-03-06
Biegi / Biegi - polmaraton

2020 - 4. Gdynia Półmaraton

3
2019-03-05
Biegi / Biegi - polmaraton

2018 - 3. ONICO Gdynia Półmaraton

22
2018-03-16
Biegi / Biegi - polmaraton

2017 - 2. ONICO Gdynia Półmaraton

26
2017-03-25
Biegi / Biegi - polmaraton

2016 - PZU Gdynia Półmaraton

63
2016-03-27
 Ostatnio zalogowani
Arti
03:08
bozydarek
23:37
kostekmar
23:02
runner
22:56
jaceq
22:27
StaryCop
22:26
pawlo
22:12
marek100384
21:23
zabka1975
20:47
Iryda
20:44
Jarek42
20:41
M1chaLL
20:31
andbo
20:07
szalas
20:06
kirc
19:56
tytus :)
19:36
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |