Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

     

 Czytano: 2774 razy

 II Cross Ozimski - PagóRace

 

 RANKING 
OPIS
Srednia ocen:10/7

Twoja ocena:brak

Meteor - noclegi na biegi w Opolu

LOKALIZACJAZAWODY DODAŁ


słodki

UCZESTNICY

KLIKNIJ MAPKĘ ABY ZOBACZYĆ
LISTĘ UCZESTNIKÓWWSPÓLNY TRANSPORT

Oferuje:brak
Szuka:brak

DODAJ OGŁOSZENIE

MIEJSCE  

 Ozimek k.Opola

DATA  

 23-4-2017 (niedziela)

DYSTANS  

 11 km

TELEFON  

 788917497

E-MAIL  

 kontakt@crossozimski.pl

STRONY WWW  

www.crossozimski.pl
www.facebook.com/crossozimski/

DYSCYPLINA  

    Biegi przełajowe

PLIKI  

DodałPlik
słodki
2017-01-06
regulamin_ico.doc
słodki
2016-12-14
nowa_trasa.jpg
  

WYNIKI   
Rafał Słociak
II Cross Ozimski - PagóRace

Powyższa lista przedstawia prawdopodobne wyniki odszukane na podstawie daty i lokalizacji zawodów. Aby dokładnie przeszukiwać wyniki imprez sportowych dostępne w naszym serwisie skorzystaj z działu WYNIKI

  
ZDJĘCIA   
Wg automatycznego wyszukiwania prawdopodobnie nie dysponujemy jeszcze galeriami zdjęć z tych zawodów. Na wszelki wypadek możesz ręcznie przeszukać dział ZDJĘCIA

Jeżeli dysponujesz własną galerią zdjęć z tych zawodów i opublikowałeś ją w internecie - wypełnij FORMULARZ a link do niej pojawi się także na naszej stronie.
  
  
  
UCZESTNICY   
."RoBsoN".
."RoBsoN".
pkampa
pkampa
mariankozlowski55
mariankozl
jaromx1
jaromx1
adams245
adams245
grzegorz2010
grzegorz20
dankok
dankok
Krzysiek72
Krzysiek72
maka_maja
maka_maja
Valdgeer
Valdgeer
Magda-Lena
Magda-Lena
Anetalch
Anetalch
Grzegorz Szober
Grzegorz S


KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WSZYSTKICH
17
UCZESTNIKÓW
  
KIBICE   
rodzynek
rodzynek
słodki
słodki

DODATKOWE INFORMACJE:
Zapisy:
http://www.e-gepard.eu/pl/show-contest/276


Komentarze czytelników - 6podyskutuj o tym 


 
Anonim

(DARIO170266)
Autor: DARIO170266, 2017-04-26, 12:03 napisał/-a:
Pagórace to święto biegowe w Ozimku. Świetna okazja promocji miasta i regionu. Związku z licznymi podobnymi imprezami w okolicy ma dużą konkurencję i o każdego uczestnika-biegacza musi dobrze się starać aby oni chcieli przyjeżdżać właśnie na Ozimski Cross a nie gdzie indziej. Chciałbym aby moje spostrzeżenia nie zostały źle odebrane i zrozumiane szczególnie przez organizatora, który do realizacji pomysłu włożył całe swoje serce. Tak więc poniższe słowa to nie krytyka, a podpowiedź jak w przyszłości jeszcze lepiej , perfekcyjniej i profesjonalniej przygotować Pagóra w Ozimku. Dobrze jest więc skorzystać z porad osób doświadczonych w organizacji tego rodzaju imprez lub mających odpowiednie kwalifikacje. Dobrze jest korzystać z oferowanej propozycji pomocy osób mogących bezinteresownie działać i służyć radą aby uniknąć takich wpadek jak:
1.Za mała liczba toalet dla tak dużej ilości osób. Kolejka do nich przed biegiem liczyła sobie nawet 5-8 osób.
2.Bardzo słabe nagłośnienie na boisku. Przemówienia i komendy prawie niesłyszalne.
3.Oficjalne ogłoszenie wszystkich wyników powinno nastąpić tuż po zakończonej rywalizaci.
4.Powinna zostać wprowadzona klasyfikacja wiekowa bo skoro jest elektroniczny pomiar czasu to nie można mówić tylko o kameralności biegu a sportowej rywalizacji. Powinna ona więc odbywać się w duchu fair play, a więc nie może ścigać się M20 i K20 z M60 i K60 bo M60 i K60 więcej już do Ozimka nie przyjadą.
5.Podanie wyników w klasyfikacji wiekowj powinno przyczynić się do atrakcyjności i podniesienia rangi zawodów.
6.Nagradzać powinno się pierwszych trzech z każdej grupy wiekowej.Powinno to zaowocować większą liczbą zgłoszeń na następnych biegach.
7.O wolontariusz i sponsorów trzeba odpowiednio zadbać, bo bardzo trudno ich pozyskać a bardzo łatwo stracić. Mam na myśli tutaj formy podziękowań.
8.Limitowanie porcji ciasta czy kiełbasy w punkcie żywieniowym na stadionie to moim zdaniem brak gościnności ze strony gospodarza.
9.Ze względów bezpieczeństwa wydłużenia wymaga droga wybiegnięcia ze stadionu. Wąskie gardło niezabezpieczonej materacami matelowej otwartej bramy stadionu i ostry 90 stopniwy zakręt
w prawo może doprowadzić w przyszłości do niebezpiecznego w skutkach wypadku.
10.Ktoś powinien zadbać o czystość na trasie biegu. Leżące puste butelki puszki i papierki nie są dobrą wizytówką.
11.Osobisty kontakt organizatora ze sponsorami przed i po imprezie zostanie przez nich mile odebrany. A jeśli dojdą do tego jeszcze jakieś biegowe gadżety to macie go w przyszłym roku na 100%.
12. Zorganizowanie miejsca dla mediów w którym będą przeprowadzane wywiady ze ścianą sponsorską, bo sponsor to nie frajer, jeśli daje to niech też z tego coś ma.
13.Osobisty kontakt organizatora z grupami biegowymi to podstawa dużej frekwencji na kolejnych edycjach biegu.
14.Połaczenie punktu żywieniowego z miejscem do konsumcji wyposażonego w ławki i stoły, ze "sceną" gdzie ogłaszane są wyniki to nie jest duży problem. Biegacze mogą stać w kolejce, jeść i pić przy stole i słuchać tego co dzieje sie na "scenie".
I to byłoby na tyle co mam do powiedzenia. Jeszcze raz podkreślam, że moją intencją nie býła krytyka organizatora i pięknej imprezy, a chęć zdopingowania do stworzenia jeszcze
lepszego widowiska .
 

benek_b
Autor: benek_b, 2017-04-26, 13:52 napisał/-a:
Jako uczestnik 2 kolejnych edycji - zgadzam się z częścią uwag Kolegi. Oczywiście toalety czy nagłośnienie to odwieczny problem wielu organizatorów, warto dbać o poprawę ilości i jakości, gdyż to odbija się na komforcie uczestników. Ja się tutaj odniosę do kwestii kategorii i nagradzania. W obu edycjach nagradzane były 2 kategorie - OPEN i mieszkańcy gminy. Szkoda, że brak jest honorowania kategorii wiekowych - rzeczywiście tutaj w obu kategoriach nie mają szans starsi zawodnicy w konfrontacji z młodszymi i ich rywalizacja na własnym poziomie nie zostaje nagrodzona. Sam byłem najstarszym zawodnikiem na podium - zająłem III miejsce OPEN, rywale byli niemal o połowę młodsi. Obawiam się, że w kolejnym roku mogę już ulec "młodzieży" i niczego nie wywalczyć :) A piwo wśród fajnych nagród naprawdę jest wyborne - szkoda by było obejść się smakiem ;)
Nagród na losowaniu jest mnóstwo, więc jest w zasadzie z czego wydzielić pulę skromnych nagród dla "trójek" z kategorii wiekowych - przy zasadzie niedublowania się w kategoriach byłoby całkiem sporo nagrodzonych za trudy walki na poziomie adekwatnym do wieku - pamiętajmy, że bardziej cenimy to, co wywalczyliśmy swoimi nogami, niż to, co dał nam los. To by podniosło atrakcyjność biegu jeszcze bardziej.

Jeszcze jedna rzecz wymaga poprawy - ja się 2 razy złapałem na tym: łatwość zgubienia się... Biegnąć w amoku w obu edycjach pomyliłem trasę, na szczęście w pobliżu były osoby które mnie "nawróciły", ale kosztowało mnie to za każdym razem utratę lepszego miejsca... Wiem, gapiostwo, ale nie tylko ja się myliłem. W kilku miejscach brakło wolontariuszy, albo wyraźnego przegrodzenia taśmą (np. ostry skręt na ostatnią górkę) - niby wiedziałem że drogę wskazują tasiemki na drzewach, ale powtarzam - w "amoku" widzi się tunelowo i o pomyłkę nietrudno. Dobrym rozwiązaniem jest spray - rozwiązanie z czeskich biegów w terenie.

Ale generalnie - impreza naprawdę wspaniała. Jestem pod wrażeniem - lubię takie kameralne biegi bez zadęcia organizacyjnego. Sympatycznie, do tego piękne tereny - chce się wracać mimo dość ciężkiej trasy. Mam nadzieję, że Organizatorzy wezmą uwagi pod rozwagę i będą dążyć do ideału :)

 

słodki
Autor: słodki, 2017-04-26, 22:08 napisał/-a:
Darku, bardzo dziękuję za miłe słowa i konstruktywne uwagi, postaram się wziąć je pod uwagę przy planowaniu kolejnej edycji. Każda sugestia jest dla mnie bardzo cenna, zatem jestem wdzięczny za powyższe wskazówki. Do niektórych spróbuję się szerzej odnieść :)

1. Za rok oczywiście postaram się o otwarcie dodatkowych toalet, jednak co do kolejek - zaobserwowałem podczas swoich startów w całej Polsce i za granicą, że kolejek nie ma tylko tam, gdzie nie ma toalet. A biegów bez toalet na starcie jest całkiem sporo, w tym zawody o frekwencji wielokrotnie przewyższającej Pagórową, także jest to chyba "problem" wszystkich organizatorów.
2. Na starcie mówiłem przez megafon, losowanie nagród było już przeprowadzane z głośnikiem. Za rok postaram się mówić głośniej, żeby nikt nie przegapił komendy startowej :)
3. Darku, co masz na myśli poprzez oficjalne ogłoszenie wszystkich wyników? Podanie przez głośniki wyników 191 biegaczy? Czy wydrukowanie ich na kartkach? Jeśli to drugie, to bardzo przepraszamy, ale chwilę przed ich wydrukowaniem zepsuła nam się drukarka :( Zamiast tego byłem dla każdego dostępny z laptopem z wynikami, z czego część osób skorzystała.
4./5./6. Nie każdy biega dla rywalizacji. Nie każdy chce się ścigać. Jednak postaramy się w przyszłym roku zdobyć środki i sponsorów skłonnych ufundować nagrody dla kategorii wiekowych :) Dodam tylko, że największe biegi terenowe w Polsce nie mają kategorii wiekowych (łącznie z Mistrzostwami Polski na długim dystansie). Co więcej, na Pagórze nie było ścigania K20 z K60 z prostego powodu – żadna Pani nie była w K60. Ale rozumiem przekaz, za rok spróbujemy wystartować z wiekówkami :)
7. Masz absolutną rację! Dlatego też Wolontariusze dostali ode mnie prezenty, a Sponsorzy publiczne podziękowania przed biegiem, a także przestrzeń marketingową na oficjalnych plakatach, numerach startowych, chustach wielofunkcyjnych i stronie internetowej biegu. Co więcej, każdego z osobna przedstawiłem na fanpejdżu biegu na facebooku, który obserwuje 600 osób. Masz też sto procent racji pisząc o trudach przy pozyskaniu sponsorów, dlatego takie działania wdrażam już pół roku przed biegiem. Prawie wszyscy partnerzy z pierwszej edycji, byli z nami również w tym roku (plus wielu zupełnie nowych), zatem chyba czują się dobrze współpracując na oferowanych przeze mnie warunkach. Jeden z nich nawet rozstawił swoje stoisko w strefie startu bez żadnej konsultacji ze mną jako organizatorem, więc gościnności Pagórowi chyba nie można odmówić :)
8. Darku, kiełbas było prawie 2x więcej niż biegaczy, ciasto też było przygotowane z zapasem. Nie rozumiem o jakim limitowaniu mówimy. Jeśli nie dostałeś jednego lub drugiego, najmocniej przepraszam - napisz do mnie proszę w wiadomości prywatnej, spróbuję Ci jakoś wynagrodzić zaistniałe nieporozumienie.
9. Bez obaw, odpukać w tym roku nikomu absolutnie nic się nie stało (zero zgłoszeń do zespołu medycznego i straży). Na żadnych zawodach, na których startowałem, nie było materaców na zakrętach. Niejednokrotnie w biegach terenowych są pełne nawrotki (częstokroć w górach), nikt tam nie stawia barierek czy materaców na czas biegu.
10. Chodzi Ci o czystość przed biegiem? Sprawdzałem trasę dzień przed zawodami i była czysta. Niemniej właścicielem tych obszarów są Lasy Państwowe, zatem ewentualne uwagi musiałbyś skierować pod adresem tej spółki. Służę kontaktem jeśli chcesz. Ja przed biegiem nie miałem żadnych zastrzeżeń co do stanu terenu. Natomiast po zawodach trasa została posprzątana i doprowadzona do stanu początkowego. Jeśli widząc jakieś śmieci na trasie, postanowiłeś posprzątać choć część z nich – niezmiernie dziękujemy za pomoc!
11. Darku, 100% poparcia dla Twoich słów. Przez ostatnie pół roku z każdym ze sponsorów i partnerów, kontaktowałem się osobiście w celu omówienia warunków współpracy.
12. Rzuć proszę okiem na punkt 7., tam wyjaśniłem co oferuję Partnerom. Co prawda „ściany sponsorskiej” jeszcze się nie dorobiliśmy, ale bardzo dziękuję za cenną (choć nieco zbyt dosadnie sformułowaną) uwagę.
13. Masz rację, dlatego szerzyłem wieść o Pagórze wśród lokalnych środowisk biegowych. Za rok spróbuję jeszcze szerzej rozpuścić macki.
14. Darku, ustawienie sceny nie jest problemem, pod jednym warunkiem – że posiada się scenę. Żanecie za „scenę” podczas rozgrzewki posłużyło przewyższenie terenu, moim zdaniem widział ją każdy ;) Niemniej jeśli dekorację na bieżni zaliczasz do „wpadek”, spróbujemy w przyszłości rozważyć uniknięcie takiego faux pas.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za bezcenne uwagi! Mamy nadzieję, że inni uczestnicy również postanowią nam pomóc i wskazać co było nie tak :) Pozdrowienia!
 

agacia2491
Autor: agacia2491, 2017-05-01, 21:17 napisał/-a:
Brawo Dario i Benek. Zgadzam się z Wami w 100% .Ja proponowałabym wprowadzenie klasyfikacji wiekowej zarówno dla opena jak i gminy ozimek. Jeszcze bardziej zwiekszyłoby to liczbę osób nagrodzonych, a co za tym idzie zadowolonych z imprezy, bo to co wybiegane faktycznie bardziej się ceni a wszystko idzie w eter. Ba - ja to też wprowadziłabym oddzielną klasyfikacje dla czworonogów biorących udział w biegu. Zakup miski wody i wędzonych kości dla pierwszy trzech nie zrujnuje przecież budżetu organizatora a stworzy show na który jeszcze nikt chyba nie wpadł. Stanie się to atrakcją dla całych rodzin którzy będą dopingować swoich czworonożnych pupili wraz z ich opiekunami. Mam nadzieje, że M20 czy M30 zrozumie o czym pisze Dario. Że nie dotrze do nich to, dopiero wtedy kiedy sami będą M50. Kiedy nie będą już w stanie biec z prędkością 4:15 na jeden kilometr tylko 5:15 a przyjdzie im rywalizować z M20 który pobiegnie np 3:15/1km. I to ma sens o czym pisze Dario i Ben to będzie faktycznie fair play.
Pozdrowienia Agata
 

Autor: zibi1795, 2017-05-04, 15:27 napisał/-a:
Moim skromnym zdaniem wyjaśnienia Słodkiego na rzeczowe i kompetentne punkty Dario (nic dodać, nic ująć) to pełna kompromitacja. Facet nic a nic nie kuma o czym pisze Dario. Bieg i trasa super. Atmosfera i ludzie na 5 z plusem.
 

Autor: DARO1766, 2017-05-05, 18:47 napisał/-a:
Ja Dariusz Jasiniak właściciel firmy AGRO-RANCZO oświadczam, że decyzja o zwrocie przez zawodników biorących udział w biegu, ufundowanych do pakietów startowych karnetów na spływ kajakowy została wydana wbrew naszej woli. Szkodząca naszemu wizerunkowi decyzja spowodowała zerwanie dalszej współpracy i nastąpiła po braku możliwości zwrotu przez organizatora niewykorzystanych karnetów w pakietach startowych w ilości 59 sztuk. Aby nie ponosić konsekwencji finansowych wydano niesłuszną decyzje o zwrocie karnetów przez zawodników co uważamy za decyzje krzywdząca zarówno Was jak i nas. Dlatego też za pośrednictwem tego forum pragniemy zdementować rozchodzącą się wśród zawodników informacje i potwierdzić ważność naszego zobowiązania.
 

DNI
POLECANE IMPREZY
6
III Red Run
ZGŁ
12
XVIII Ogólnopolski Bieg Mikołajkowy
ZGŁ
13
XIV Bieg Barbórkowy
ZGŁ
26
6. Bieg Zająca - Edycja Zimowa
ZGŁ
27
Santa RUN Kartuzy
ZGŁ
33
XXIX Strzelecki Bieg im.E. Ferta
ZGŁ
42
15 Krakowski Bieg Sylwestrowy
ZGŁ
42
XII Bieg Sylwestrowy
ZGŁ
48
3. Bieg Trzech Króli
ZGŁ
111
XI Bieg ku Rogatemu Ranczu
ZGŁ
124
12. PANAS Półmaraton Ślężański
ZGŁ
125
8 Halowe MŚ w Lekkiej Atletyce
ZGŁ
125
XVI Krakowski Półmaraton Marzanny
ZGŁ
132
14. Półmaraton Warszawski
ZGŁ
138
Sportisimo Prague Half Marathon
ZGŁ

pokaż następne Ostatnio zalogowani
Marco7776
12:31
mags.runs
12:30
zuko
12:27
Januszz
12:26
rutkowsky team
12:21
jaroszakal
12:18
marciol
12:17
szczypiorek
12:15
Redakcja
12:13
tomaretto
12:12
iron25
12:08
Napoleone
12:03
banan2203
11:59
arco75
11:59
BOP55
11:55
1223
11:54
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |