Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

        

UCZESTNICY

 
 
pokaż wszystkich 
12 kwietnia 2017, 09:56, 1073/166213
JGrzywaczewska
Justyna
Grzywaczewska
Podsumowanie CITY TRAIL 2016/2017: ponad 10 000 zawodników w sezonie

LINK 1: STRONA INTERNETOWA CYKLU
LINK 2: PROFIL CYKLU NA FACEBOOKU      

Zakończył się piąty ogólnopolski sezon cyklu biegów przełajowych Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. To zawody odbywające się na 5-kilometrowych trasach, w 10 lokalizacjach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Z roku na rok CITY TRAIL notuje wzrosty frekwencji – edycja 2016/2017 to 13 procent więcej biegaczy niż przed rokiem. W trakcie sześciu miesięcy trwania cyklu w zawodach wzięło udział 10 115 zawodników, którzy linię mety mijali aż 32 421 razy! Średnia frekwencja wyniosła 540 osób, a jeśli dodać zawody dla dzieci i młodzieży – każda impreza zgromadziła średnio 700 biegaczy.

Zawody CITY TRAIL są największym cyklem biegów przełajowych w Polsce. Powstał w 2010 roku, kiedy imprez odbywających się zimą było jak na lekarstwo. Dzisiaj wybór jest znacznie większy, a mimo to zawody organizowane pod szyldem CITY TRAIL ciągle się rozwijają. Od kilku sezonów biegi przyciągają tysiące biegaczy, którzy chętnie sprawdzają swoją formę podczas jesienno-zimowych startów. Warto wymienić kilka liczb, które świadczą o skali cyklu.

32 421 – to suma zawodników biorących udział w 60. imprezach. W poprzednim sezonie było to 28 566. Liczba unikalnych uczestników wyniosła z kolei 10 155. Porównując z poprzednią edycją, cykl odnotował 7-procentowy wzrost – w edycji 2015/2016 wystartowało 9467 osób. Sklasyfikowanych zawodników, a więc takich którzy wystartowali co najmniej 4 razy było tym razem 5320 – to również więcej niż przed rokiem, kiedy ta liczba wyniosła 4562.

- Mimo, że mamy sprawdzony schemat organizacji cyklu, cały czas staramy się wprowadzać nowości, które – mamy taką nadzieję – są dodatkowymi atrakcjami. Myślę jednak, że sama koncepcja zawodów jest już zachęcająca. Dostępny dla wszystkich dystans 5km, leśne ścieżki, które zimą dają możliwość sprawdzenia się w bardzo różnych warunkach, motywująca do regularnego biegania formuła grand prix, zawody dla dzieci – to nasze główne wyróżniki – mówi Piotr Książkiewicz, organizator cyklu. – Mamy za sobą już kilka lat doświadczenia, co sprawia, że możemy pracować lepiej i oferujemy zawodnikom lepszy „produkt”. Nie oznacza to, że spoczywamy na laurach – mamy w głowie sporo nowych pomysłów, które będziemy sukcesywnie wdrażać.

- Tegoroczna edycja CITY TRAIL pokazała, że coraz więcej Polaków podejmuje aktywność fizyczną i w ten sposób spędza swój wolny czas. Taka postawa i rosnąca z roku na rok frekwencja zawodów bardzo cieszy - mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden. - Nationale-Nederlanden od lat promuje zachowania zgodne ze zdrowym trybem życia. Sport, obok prawidłowego odżywiania oraz badań profilaktycznych, to najważniejsze elementy pozwalające chronić nas przed poważnymi zachorowaniami. Polacy coraz częściej szukają możliwości aktywnego spędzania czasu, a wydarzenia takie jak CITY TRAIL są odpowiedzią na ich oczekiwania – dodaje.

Ranking miast – najwyższa frekwencja
Cykl CITY TRAIL powstał jako Grand Prix Poznania w Biegach Przełajowych w 2010 roku. Przez trzy edycje zawody odbywały się tylko w Poznaniu i to właśnie stolica Wielkopolski jest niekwestionowanym liderem. Rekordowy bieg sezonu przyciągnął 1229. Drugie miejsce zajmuje Warszawa z 738 zawodnikami, a trzecie Bydgoszcz – 726 biegaczy. Kolejne lokalizacje to Szczecin, Katowice, Wrocław, Łódź, Olsztyn, Lublin, Trójmiasto.

Ranking miast - średnia frekwencja w sezonie
Biorąc pod uwagę średnią frekwencję w sezonie, na podium są te same lokalizacje co w przypadku najwyższej frekwencji w pojedynczym biegu, ale w nieco innej kolejności. Pierwsze miejsce zajmuje Poznań – 1074 osoby – w tym 410 kobiet i 664 mężczyzn. Na drugi stopień podium wskoczyła Bydgoszcz – 670 biegaczy – 224 kobiety i 445 mężczyzn, a na trzecim jest Warszawa – 641 osób – 242 panie i 399 panów. Średnia frekwencja ze wszystkich miast to 540 osób – 194 kobiety i 347 mężczyzn.

Katowice z największym wzrostem frekwencji
Wśród dziesięciu lokalizacji CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden aż w dziewięciu odnotowano wzrosty frekwencji. Największy przyrost względem poprzedniego sezonu odnotowały Katowice: 42%. Drugie miejsce zajmuje Szczecin: 39%, a trzecie Łódź: 35%. W skali całego cyklu wzrost średniej frekwencji wynosi 13%. W poprzedniej edycji wyniósł on 8%. Tylko w jednej lokalizacji – Poznaniu zanotowano minimalny, bo 3-procentowy spadek średniej frekwencji.

Kobiety w CITY TRAIL
CITY TRAIL kobietami stoi – tak można powiedzieć patrząc na udział pań w cyklu. Średni wskaźnik udziału pań to 36%, z kolei lokalizacją z największym procentowym udziałem pań jest Trójmiasto - na Pomorzu startuje aż 39%. Drugie miejsce zajmują ex aequo Poznań i Warszawa: 38%. Najniższy wskaźnik udziału pań odnotowano w Lublinie i wynosi 28%. Z kolei największym przyrostem procentowego udziału biegających pań wśród wszystkich startujących może pochwalić się Łódź – to aż 10%, drugie miejsce zajmują Lublin i wspomniane już Trójmiasto: 6%.

Pierwsza edycja Plebiscytu CITY TRAIL na Najlepszego Biegacza
Leśne „piątki” coraz chętniej odwiedzają czołowi polscy biegacze. Stąd pomysł organizacji Plebiscytu CITY TRAIL na Najlepszego Biegacza 2016 roku. Nominowanych było dziesięć osób. Wymogiem były minimum dwa starty w przełajowych biegach CITY TRAIL w roku 2016, ale przede wszystkim liczyły się sukcesy w specjalizacji danego zawodnika osiągnięte właśnie w ubiegłym roku. Po zsumowaniu głosów oddanych na Facebooku i przyznanych przez członków jury zwyciężczynią została rekordzistka Polski juniorek na dystansie 3000m z przeszkodami, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski juniorów, 9. zawodniczka mistrzostw świata juniorów z 2016 roku – Aneta Konieczek.

Drugie miejsce zajął Dariusz Boratyński - medalista Mistrzostw Polski Juniorów – na 5000m (brąz) i w przełajach (srebro), 23. zawodnik w przełajowych mistrzostwach Starego Kontynentu, a trzecie – Artur Jabłoński, który świetnie łączy starty na stosunkowo krótkich dystansach z biegami ultra i górskimi – w 2016 roku zwyciężył w Supermaratonie Gór Stołowych, biegu na dystansie 64km podczas Festiwalu Biegowego w Krynicy oraz w biegu Gorce Trail (43 km). Wyróżnione zostały także: Dominika Napieraj mogąca pochwalić się znakomitymi rekordami życiowymi – 32:22 na 10km oraz 1:12:07 w półmaratonie, uczestniczka Diamentowej Ligi i srebrna medalistka Mistrzostw Polski Seniorów na 5000m oraz Angelika Mach – medalistka mistrzostw Polski seniorów na 10000m oraz pierwsza Polska w ORLEN Maraton (wynik 2:37:13). Cała piątka otrzymała nagrody finansowe – zwyciężczyni 2000 zł, a cztery pozostałe osoby – po 500zł.

W Plebiscycie brali udział również: Monika Kaczmarek, Artur Kern, Agnieszka Gortel-Maciuk, Tomasz Osmulski i Artur Olejarz.

Wartościowe rekordy tras
Nie sposób nie wspomnieć o kilkunastu rekordach tras, jakie padły podczas 60. biegów sezonu 2016/2017. Aktualne rekordy tras poprawione w edycji:

• Grzegorz Kalinowski - 14:49 (Bydgoszcz)
• Monika Czapiewska - 19:20 (Gdańsk), 19:05 (Gdynia)
• Monika Kaczmarek - 17:41 (Łódź - nowa trasa)
• Wojciech Sowik - 15:12 (Łódź - nowa trasa)
• Aleksandra Lisowska - 17:55 (Olsztyn)
• Patrycja Talar - 17:26 (Poznań)
• Angelika Mach - 17:26 (Warszawa)
• Kamil Jastrzębski - 14:48 (Warszawa)
• Mateusz Demczyszak - 14:56 (Wrocław)

CITY TRAIL Junior
Nieodłączną częścią cyklu CITY TRAIL są zawody dla dzieci i młodzieży. Tutaj rywalizacja odbywa się na dystansach 300m, 600m, 1km i 2km. Zawodnicy są podzieleni na pięć kategorii wiekowych: do 5 lat, 6-7 lat, 8-9 lat, 10-12 lat i 13-16 lat.

W trakcie sześciu miesięcy trwania cyklu CITY TRAIL Junior w biegach wzięło udział łącznie 3224 dzieci, spośród których 1558 zostało sklasyfikowanych, a więc ukończyło co najmniej cztery biegi. Średnia frekwencja wyniosła 160 dzieci. Zawody dla juniorów największym zainteresowaniem cieszą się – podobnie jak w biegach dla dorosłych - w Poznaniu – tam średnio w każdej imprezie wzięło udział 372 młodych adeptów biegania. Drugie miejsce zajmuje Bydgoszcz – 310 uczestników, a trzecie – Warszawa – 238 biegaczy.

W zakończonej właśnie edycji biegi CITY TRAIL Junior odnotowały 16% wzrostu średniej frekwencji. Najwyższy – w Łodzi – aż 153%! Znaczącym przyrostem młodych biegaczy mogą pochwalić się także Szczecin: 77%, Olsztyn: 48% i Lublin: 45%. Jedynie w Katowicach biegających dzieci jest mniej – o 10%.

Bardzo ciekawy jest procentowy udział zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych. Po raz pierwszy w historii cyklu największym zainteresowaniem cieszyły się biegi wśród dzieci w wieku 10-12 lat – stanowili oni aż 1/4 wszystkich zawodników. To niewątpliwy sukces organizatorów CITY TRAIL. – Bardzo nas cieszą ogólne wzrosty w cyklu dla dzieci i młodzieży, ale muszę przyznać, że wskaźnik pokazujący, że największą grupą biegającą w naszych zawodach są dzieciaki w tak trudnym wieku, jest szczególnie ważny. Na dzieci powyżej 10. roku życia czyha wiele pokus w postaci telefonów, tabletów, laptopów. Przekonanie ich do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, często w kiepskich warunkach pogodowych, to nie lada wyzwanie, dlatego tak bardzo jesteśmy dumni z tego, że nam się to udaje – podkreśla Piotr Bętkowski, organizator imprezy.

Cykl Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden oraz CITY TRAIL Junior jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Dodatkowo biegi dla dzieci i młodzieży wspiera Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak.

Edycja 2017/2018 ruszy jesienią. Wcześniej organizatorzy zapraszają na letnią edycję - CITY TRAIL onTour. Będzie to zapowiedź kolejnego sezonu jesienno-zimowego – w dwa wakacyjne tygodnie – 17-28 lipca ekipa CITY TRAIL odwiedzi każdą z lokalizacji. Biegi nie będą tworzyć cyklu – w każdym z miast od razu po zawodach odbędzie się dekoracja najlepszych biegaczy. Zawody będą miały niecodzienny charakter – odbędą się w dni powszednie w godzinach popołudniowych.

Szczegółowe informacje o imprezie znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.


Zobacz także:

CITY TRAIL: ostatnie biegi za nami

Olsztyn i Trójmiasto zakończyły część sportową cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w sezonie 2016/2017. W obu lokalizacjach weekendowe biegi istotne dla rywalizacji w klasyfikacji generalnej. Ostatecznie zwycięstwo odnieśli Aleksandra Lisowska i Artur Olejarz w Olsztynie oraz Monika Czapiewska i Michał Rolbiecki w Trójmieście. Aleksandra Lisowska to zdecydowanie najlepsza zawodniczka startująca w olsztyńskiej...
Ostatnie biegi CITY TRAIL we Wrocławiu, Katowicach i Łodzi

Sezon biegów przełajowych powoli dobiega końca. Weekend 18-19 marca był już przedostatnim dla cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. W sobotę startowali biegacze z Wrocławia, a w niedzielę – z Katowic i Łodzi. Dominika Napieraj i Dariusz Boratyński zwyciężyli w szóstym – ostatnim biegu CITY TRAIL Wrocław w edycji 2016/2017. Podopieczni Jacka Wośka...
CITY TRAIL: ostatnie rozstrzygnięcia w Lublinie, Warszawie i Szczecinie

W weekend 11-12 marca odbyły się ostatnie w sezonie 2016/2017 biegi CITY TRAIL w Lublinie, Warszawie i Szczecinie. Nie zabrakło wielkich emocji i znakomitych wyników – na podkreślenie zasługuje czas 14:48 osiągnięty przez Kamila Jastrzębskiego podczas niedzielnych zawodów w warszawskim Lesie Młociny. Zwycięzca biegu - Artur Kern potwierdził, że nie ma na...
Zakończenie rywalizacji CITY TRAIL w Poznaniu i Bydgoszczy

Co to był za weekend! Szóste – ostatnie w edycji 2016/2017 biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Poznaniu i Bydgoszczy przyniosły rozstrzygnięcia w klasyfikacji generalnej. Dodatkowo w bydgoskim Myślęcinku padł fantastyczny rekord trasy – 14:49, które autorem jest Grzegorz Kalinowski. 19-letni Nikodem Dworczak potwierdził w sobotę, że...
CITY TRAIL: wiosno, przyjdź!

Chociaż śniegu już niewiele, a termometry wskazują dodatnie wartości, podczas weekendowych biegów CITY TRAIL nie zabrakło zimowych akcentów. A właściwie jednego – oblodzonych ścieżek. Niby na mecie nikt głośno nie narzekał, ale po cichu biegaczom marzą się już wiosenne warunki. Trudne warunki nie przeszkodziły w rozegraniu sobotnich zawodów nad Jeziorem Długim w Olsztynie. Część trasy została posypana...
CITY TRAIL: zima nie odpuszcza, ale biegacze również

W miniony weekend odbyły się trzy biegi CITY TRAIL – w Poznaniu, Bydgoszczy i Łodzi. Sobotni bieg nad poznańską Rusałką był jubileuszowy – biegacze spotkali się w tym miejscu już po raz pięćdziesiąty! To właśnie w Poznaniu, 9 stycznia 2010 roku - wtedy pod nazwą Grand Prix Poznania w Biegach Przełajowych - rozpoczął się cykl CITY TRAIL. Wśród biegaczy...
Lublin, Warszawa i Szczecin otworzyły piątą kolejkę cyklu CITY TRAIL

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to cykl sześćdziesięciu biegów rozgrywanych w 10 lokalizacjach, w okresie jesienno-zimowym. Edycja 2016/2017 trwa od września. W weekend, 4-5 lutego rozpoczęła się piąta – z sześciu zaplanowanych – seria tych przełajowych „piątek”. Tegoroczna zima jest dużym wyzwaniem dla biegaczy. Przed miesiącem, Lublin został...
Zimowe klimaty podczas CITY TRAIL we Wrocławiu i Katowicach

Wrocław i Katowice zamknęły czwartą kolejkę cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w edycji 2016/2017. Do końca sezonu pozostały już tylko dwie serie, czyli 20 biegów. Mimo wymagających warunków, frekwencja jaką odnotowano w miniony weekend pokazuje, że biegaczom mróz, czy śliskie ścieżki nie są straszne. W obu imprezach wzięło udział ponad 900...
Plebiscyt CITY TRAIL na Najlepszego Biegacza 2016 roku

W poniedziałek, 30 stycznia rusza głosowanie w pierwszej edycji Plebiscytu CITY TRAIL na Najlepszego Biegacza 2016 roku. Tytuł ten zdobędzie zawodnik (lub zawodniczka), który wystartował w przełajowych biegach CITY TRAIL co najmniej dwa razy w roku 2016, ale przede wszystkim osiągał sukcesy w swojej specjalizacji. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 2000...
CITY TRAIL w Poznaniu i Bydgoszczy: młodzi triumfują

W weekend 21-22 stycznia odbyły się dwa biegi CITY TRAIL – w Poznaniu i w Bydgoszczy. To dwie największe lokalizacje, w których odbywają się zawody w ramach cyklu. Mimo wymagających warunków – w obu miastach na 5-kilometroweych trasach nie brakowało śliskich ścieżek – w biegach wystartowało blisko 1600 dorosłych i ponad 450 dzieci. Zarówno w Poznaniu...
Piękna, zimowa aura podczas CITY TRAIL w Olsztynie, Trójmieście i Szczecinie

Delikatny mróz i piękna śnieżna sceneria dodawały niesamowitego klimatu biegom CITY TRAIL, które odbyły się w weekend 14-15 stycznia. Tym razem rywalizowali zawodnicy z Olsztyna, Trójmiasta i Szczecina. Łącznie w trzech biegach wystartowało blisko 1300 dorosłych i ponad 300 dzieci. W sobotę, 14 stycznia startowali biegacze z Olsztyna. W zimowych...
Rekordowo zimny weekend CITY TRAIL

-19 stopni – w takiej temperaturze odbył się sobotni bieg CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Lublinie. To najzimniejsze zawody w siedmioletniej historii cyklu. Również w niedzielę temperatura dawała się we znaki – w Warszawie i Łodzi biegacze rywalizowali w dziesięciostopniowym mrozie. „Było super!”, „W takim mrozie najlepiej”, „Super zabawa” – podkreślali na mecie zawodnicy. W trzech imprezach...
CITY TRAIL na półmetku!

Weekend 17-18 grudnia był dla cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden ostatnim w roku 2016. W trzech biegach – we Wrocławiu, w Katowicach i Łodzi wystartowało łącznie ponad 1400 dorosłych biegaczy i 350 dzieci. W niedzielnych zawodach w Katowicach padł rekord frekwencji – poprawiony po niemal dwóch latach. Dotychczas w edycji 2016/2017, która trwa od 25 września odbyło się już 30 imprez, a to oznacza, że...
Wietrzne i błotniste CITY TRAIL w Poznaniu, Bydgoszczy i Szczecinie

Biegi w terenie mają to do siebie, że warunki na trasie dyktuje natura. W weekend 10-11 grudnia podczas zawodów CITY TRAIL biegacze mieli do pokonania nie tylko 5km, ale musieli poradzić sobie również z błotnistą nawierzchnią i silnym wiatrem. W trzech biegach, które odbyły się w Poznaniu, Bydgoszczy i Szczecinie wystartowało łącznie blisko 3000 zawodników...
CITY TRAIL: zimowe biegi w Lublinie i Warszawie

W pierwszy grudniowy weekend odbyły się dwie imprezy w ramach cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Zarówno w Lublinie, jak i w Warszawie biegacze mieli okazję sprawdzić się w zimowych warunkach. W Lublinie nawierzchnia była zdecydowanie bardziej wymagająca, co znalazło swoje odzwierciedlenie w wynikach zawodników, natomiast w Warszawie padł rekord trasy kobiet. W sobotnim biegu w Lublinie...
CITY TRAIL: Olsztyn i Trójmiasto na półmetku, Łódź z kolejnym rekordem frekwencji

Ostatni weekend listopada to w biegowym kalendarzu CITY TRAIL trzy imprezy: sobotnia w Olsztynie, która rozpoczęła trzecią kolejkę cyklu oraz niedzielne – w Gdańsku i w Łodzi. W trzech biegach wystartowało łącznie 1300 dorosłych biegaczy i ponad 400 dzieci. W Olsztynie na 5-kilometrowej trasie zwycięstwo odnieśli Aleksandra Lisowska i Artur Olejarz....
CITY TRAIL: największy weekend w historii cyklu

Poznań, Bydgoszcz i Szczecin – biegacze z tych trzech miast są autorami weekendowego rekordu. W trzech imprezach pobiegło łącznie ponad 3500 zawodników – 2645 dorosłych i blisko 900 dzieci. Sobotnie zawody w Poznaniu ukończyło 1213 osób. To kolejny bieg, w tym sezonie, w którym niewiele zabrakło do rekordu frekwencji (wynosi on 1234 biegaczy...
CITY TRAIL: dobra passa trwa

W weekend 12-13 listopada przełajowe biegi CITY TRAIL we Wrocławiu i Katowicach przyciągnęły ponad 1000 dorosłych biegaczy i 300 dzieci. We wrocławskim Lesie Osobowickim po raz drugi w trwającym sezonie poprawiony został rekord frekwencji. Nad katowickimi stawami Janina i Barbara do rekordu zabrakło zaledwie 10 osób. W pierwszym biegu, który odbył się w październiku wystartowało 450 zawodników...
Ponad 7600 biegaczy w pierwszej kolejce cyklu CITY TRAIL

5714 dorosłych i 1926 dzieci – tak przestawia się frekwencja w pierwszych dziesięciu biegach Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w edycji 2016/2017. To najlepsza seria biegów w czteroletniej historii tego przełajowego cyklu i kolejny rok wzrostów frekwencji. CITY TRAIL to największy, ogólnopolski cykl biegów przełajowych w naszym kraju...
CITY TRAIL: rekordowe biegi w Lublinie i Warszawie

To był fantastyczny weekend! Dwa biegi i dwa rekordy frekwencji – w sobotę w Lublinie, a w niedzielę – w Warszawie. W obu imprezach wystartowało łącznie 1162 dorosłych i blisko 300 dzieci. CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Lublinie odbywa się w pięknych okolicznościach przyrody – nad Zalewem Zemborzyckim. Pierwsza część trasy prowadzi wzdłuż zalewu...
CITY TRAIL: Olsztyn z rekordem trasy kobiet, Łódź z rekordem frekwencji

Ostatni weekend października oznaczał w cyklu CITY TRAIL dwa biegi - w sobotę w Olsztynie i w niedzielę w Łodzi. W obu imprezach wzięło udział łącznie niemal 900 dorosłych biegaczy i blisko 300 dzieci. Tuż przed godziną 9, kiedy na malowniczo położonej polanie nad Jeziorem Długim zaczęli pojawiać się pierwsi biegacze, zaczął padać deszcz. Na chwilę przestawał...
CITY TRAIL w Poznaniu i Trójmieście: stolica Wielkopolski potwierdza pozycję lidera

W sobotę, 22 października wystartowała ósma już edycja cyklu CITY TRAIL w Poznaniu. Co prawda zawody odbywały się na przestrzeni tych kilku lat pod różnymi nazwami, ale trzon ekipy organizacyjnej pozostał bez zmian. Po raz trzeci w historii cyklu w zawodach wzięło udział ponad 1200 zawodników! Najlepszymi okazali się Marcin Fehlau i Patrycja Talar, która...
CITY TRAIL: rekordowe bieganie we Wrocławiu i Szczecinie, deszczowe Katowice

15-16 października to pierwszy weekend cyklu CITY TRAIL w edycji 2016/2017, podczas którego odbyły się trzy biegi. W sobotę rywalizowali biegacze z Wrocławia, w niedzielę – z Katowic i Szczecina. Łącznie w trzech miastach wystartowało ponad 2000 biegaczy! Pierwszy bieg we Wrocławiu przyniósł rekord frekwencji biegu głównego – na linii mety zameldowało się...
Kolejny sezon CITY TRAIL w Lublinie i Warszawie rozpoczęty

W weekend 8-9 października odbyły się dwa inauguracyjne biegi CITY TRAIL. W sobotę startowali biegacze z Lublina, a w niedzielę – z Warszawy. Ciekawostką był udział w warszawskiej imprezie dziennikarki Beaty Sadowskiej w barwach kampanii „Kleszczowe Zapalenie Mózgu – Szczepimy! Zapobiegamy!”. Spośród 348 uczestników, którzy stawili się na linii startu najlepszym...
Beata Sadowska w CITY TRAIL w Warszawie. Wspólnie wspieramy kampanię Kleszczowe Zapalenie Mózgu

W niedzielnym biegu w Lesie Młociny weźmie udział nasza Ambasadorka - dziennikarka Beata Sadowska. Tym razem Beata pobiegnie w barwach kampanii edukacyjnej „Kleszczowe Zapalenie Mózgu – Szczepimy! Zapobiegamy!” organizowanej przez Fundację Aby żyć. Kampania adresowana jest głównie do osób aktywnych, które uprawiają sporty plenerowe. Są one bowiem...
Ponad 1500 uczestników CITY TRAIL w Olsztynie i Bydgoszczy

W pierwszy weekend października cykl CITY TRAIL zawitał do Olsztyna i Bydgoszczy. Piękna aura przyciągnęła ponad 1500 uczestników, spośród których blisko 500 stanowiły dzieci i młodzież. Kolejne imprezy już 8 października w Lublinie i 9 października w Warszawie. Spośród blisko 430 uczestników, którzy stawili się na linii startu w Olsztynie najlepszym okazał...
Wystartował cykl CITY TRAIL

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to największy cykl biegów przełajowych w naszym kraju. Piąta ogólnopolska edycja tych zawodów rozpoczęła się w niedzielę, 25 września w Gdańsku. Spośród blisko 300 uczestników, którzy stawili się na linii startu najlepszym okazał się Michał Rolbiecki. Wśród pań triumfowała Ewelina Paprocka, która poprawiła rekord trasy kobiet. Michał Rolbiecki to zawodnik doskonale znany...
Czas na przełaje! Rusza cykl CITY TRAIL

W najbliższą niedzielę, 25 września w Gdańsku rozpocznie się piąta ogólnopolska edycja przełajowego cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Zawody będą odbywać się w 10 lokalizacjach, poza wspomnianym Trójmiastem, także w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Kalendarz cyklu to aż 60 biegów – po 6 w każdej lokalizacji. Zapisy...
Startują zapisy do kolejnej edycji Grand Prix CITY TRAIL

To już piąty ogólnopolski sezon przełajowych „piątek”. W nowej edycji zawody będą odbywały się w dotychczasowych lokalizacjach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. W każdej z nich zaplanowanych jest po 6 biegów, a to oznacza, że na cykl złoży się aż 60 imprez. Pierwsze zawody już 25 września...
Letnia edycja CITY TRAIL przyciągnęła ponad 3700 biegaczy

2 tygodnie, 10 miast, 10 biegów, 2771 dorosłych biegaczy i 956 młodych zawodników – tak w telegraficznym skrócie wyglądała druga edycja wakacyjnego cyklu CITY TRAIL, który trwał od 18 do 29 lipca. Zawody CITY TRAIL kojarzą się głównie z jesienno-zimowym bieganiem. I słusznie – od czterech lat biegi organizowane pod tym szyldem towarzyszą biegaczom w całej...
Rekord trasy podczas letniej edycji CITY TRAIL w Katowicach

W czwartek, 28 lipca na ścieżkach nad stawami Janina i Barbara w Katowicach odbył się bieg CITY TRAIL onTour będący zapowiedzią jesienno-zimowego sezonu ogólnopolskich biegów przełajowych – Grand Prix CITY TRAIL. Zwycięzcą zawodów – z rekordem trasy - został Mateusz Drąg. Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Golba. Linię mety minęło 301 osób...
Zacięta rywalizacja podczas CITY TRAIL onTour we Wrocławiu

W środę, 27 lipca na ścieżkach Lasu Osobowickiego we Wrocławiu odbył się bieg CITY TRAIL onTour będący zapowiedzią jesienno-zimowego sezonu ogólnopolskich biegów przełajowych – Grand Prix CITY TRAIL. Zwycięzcą zawodów – po pasjonującym finiszu - został Dariusz Boratyński. Wśród kobiet triumfowała Anna Ficner. Linię mety minęło 256 osób. Trasa...
Letnia edycja CITY TRAIL w Lasku Marcelińskim: zwycięstwo Łukasza Wieteckiego i Patrycji Talar

We wtorek, 26 lipca na ścieżkach Lasku Marcelińskiego w Poznaniu odbył się bieg CITY TRAIL onTour będący zapowiedzią jesienno-zimowego sezonu ogólnopolskich biegów przełajowych – Grand Prix CITY TRAIL. Zwycięzcą zawodów został Łukasz Wietecki. Wśród kobiet triumfowała Patrycja Talar. Linię mety minęło 400 osób. Zawody CITY TRAIL onTour odbywają się na...
Letni bieg CITY TRAIL w Bydgoszczy: zwycięstwo Pawła Ochala i Oli Brzezińskiej

W piątek, 22 lipca na ścieżkach Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy odbył się bieg CITY TRAIL onTour będący zapowiedzią jesienno-zimowego sezonu ogólnopolskich biegów przełajowych – Grand Prix CITY TRAIL. Zwycięzcą zawodów został Paweł Ochal. Wśród kobiet triumfowała Aleksandra Brzezińska. Linię mety minęły 354 osoby...
CITY TRAIL w Gdańsku: zwycięstwo Piotrowskiego i Tuwalskiej

W czwartek, 21 lipca na ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Gdańsku odbył się bieg CITY TRAIL onTour będący zapowiedzią jesienno-zimowego sezonu ogólnopolskich biegów przełajowych – Grand Prix CITY TRAIL. Zwycięzcą zawodów został Rafał Piotrowski. Wśród kobiet triumfowała Elżbieta Tuwalska. Linię mety minęły 162 osoby.
Letni bieg CITY TRAIL w Olsztynie: zwycięstwo Pawłowskiego i Lisowskiej

W środę, 20 lipca nad Jeziorem Długim odbył się bieg CITY TRAIL onTour będący zapowiedzią jesienno-zimowego sezonu ogólnopolskich biegów przełajowych – Grand Prix CITY TRAIL. Zwycięzcą zawodów został Mariusz Pawłowski. Wśród kobiet triumfowała Aleksandra Lisowska. Linię mety minęło 206 osób. Trasa CITY TRAIL onTour w 100 procentach pokrywa...
Leśne bieganie na Młocinach w ramach ogólnopolskiego cyklu CITY TRAIL

We wtorek, 19 lipca w Lesie Młocińskim odbył się bieg CITY TRAIL onTour będący zapowiedzią jesienno-zimowego sezonu ogólnopolskich biegów przełajowych – Grand Prix CITY TRAIL. Zwycięzcą zawodów został Krzysztof Wasiewicz. Wśród kobiet triumfowała Weronika Zielińska. Linię mety minęło 395 osób. Trasa CITY TRAIL onTour w 100 procentach...

INFORMACJA POSIADA MULTI-FORUM
POROZMAWIAJ
Biegi przełajowe

Grand Prix Kraków CITY TRAIL.

1
2017-07-31
Biegi przełajowe

Grand Prix Łódz CITY TRAIL

2
2017-01-09
Biegi przełajowe

Grand Prix Bydgoszcz CITY TRAIL

22
2016-07-22
Biegi przełajowe

Grand Prix Wrocław CITY TRAIL

6
2016-01-30
Biegi przełajowe

Grand Prix Katowice CITY TRAIL

19
2015-03-01
Biegi przełajowe

Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL

25
2015-01-19
Biegi przełajowe

Grand Prix Warszawa CITY TRAIL

2
2014-09-19
Biegi przełajowe

Grand Prix Lublin CITY TRAIL

1
2014-08-11
Biegi przełajowe

Grand Prix Poznań CITY TRAIL

1
2014-08-11
Biegi przełajowe

Grand Prix Szczecin CITY TRAIL

1
2014-08-11
 Ostatnio zalogowani
andrzej043
22:13
Redakcja
22:12
Urmurmina
22:08
szymk
22:08
Dragon74
22:07
henry
22:07
Kolbi
22:05
Pinky
22:04
niedzielny truchtacz
22:04
czewis3
22:02
maste
21:59
szalas
21:58
ronan51
21:58
JuLLaSS
21:58
BAT.76
21:56
zenek710424
21:56
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |