Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

        

UCZESTNICY

 
 
pokaż wszystkich 
Lublin, 14 marca 2017, 07:52, 1034/122950
JGrzywaczewska
Justyna
Grzywaczewska
CITY TRAIL: ostatnie rozstrzygnięcia w Lublinie, Warszawie i Szczecinie

LINK 1: STRONA INTERNETOWA CYKLU
LINK 2: PROFIL BIEGU NA FACEBOOKU
LINK 3: WYNIKI Z LUBLINA
LINK 4: WYNIKI Z WARSZAWY
LINK 5: WYNIKI ZE SZCZECINA
LINK 6: ARCHIWUM: LUBLIN
LINK 7: ARCHIWUM: SZCZECIN
LINK 8: ARCHIWUM: WARSZAWA      W weekend 11-12 marca odbyły się ostatnie w sezonie 2016/2017 biegi CITY TRAIL w Lublinie, Warszawie i Szczecinie. Nie zabrakło wielkich emocji i znakomitych wyników – na podkreślenie zasługuje czas 14:48 osiągnięty przez Kamila Jastrzębskiego podczas niedzielnych zawodów w warszawskim Lesie Młociny.

Lublin

Zwycięzca biegu - Artur Kern potwierdził, że nie ma na niego mocnych na przełajowej trasie CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim. Pochodzący z Hrubieszowa zawodnik wygrał sobotni bieg i tym samym zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Wśród kobiet triumfowała Joanna Wasilewska, która również została triumfatorką w „generalce”. Linię mety minęło 352 osoby.


foto - Radek Pizoń

- Cieszy mnie trzecie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Ten sezon jest nieco inny w moim wykonaniu. Trenuję bardzo luźno, ciężko to nawet nazwać treningiem. Po prosu biegam. Około cztery razy w tygodniu. Sama jednostka treningowa trwa zaledwie godzinę, bo na więcej nie mam czasu. Niedawno urodziło mi się drugie dziecko - córeczka, która w nocy nie zawsze pozwala nam spać. Mimo wszystko staram się podtrzymywać wydolność na pewnym poziomie. Jeżeli czas mi pozwoli będę miał już inną bazę wyjściową do powrotu na wyższy poziom. Chciałbym kiedyś na biegach CITY TRAIL pokusić się o lepszy wynik. Na pewno wybrałbym Warszawę, bo tam trasa jest idealnie płaska. Biorąc pod uwagę fakt, że na ulicy byłem w stanie uzyskać 14:08 na 5km, wynik na warszawskiej trasie w Lesie Młociny mógłby być nawet lepszy niż 14:30. W Lublinie trasa jest cięższa. Zwłaszcza pierwsze 2km są trudne ze względu na korzenie na trasie. Na pewno jednak będąc w formie mógłbym postarać się o wynik poniżej piętnastu minut. Dziś na mecie miałem stosunkowo dużą i bezpieczną przewagę, ale w początkowej fazie wyglądało to nieco inaczej. Rywale narzucili bardzo szybkie tempo. Pierwszy kilometr minęliśmy w 3:00 i przyznam się, że odczułem te prędkości. Później na szczęście zwolniliśmy, na niższych „obrotach” biegło mi się już do końca komfortowo – podsumował na mecie Artur Kern, aktualny rekordzista Polski na 5000m w hali.

Wynik Artura Kerna to 15:55. Drugie miejsce zajął Michał Piróg – 16:20, a trzecie – Łukasz Nestorowicz – 16:25. W rywalizacji kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Joanna Wasilewska – 18:51, drugie Magdalena Kłoda – 19:10, a trzecie – Monika Kosz – 19:19.

- W tej edycji nie miałam tak lekko, jak w poprzednich sezonach. Podczas pierwszego biegu skręciłam kostkę, potem byłam chora, a na kolejnym biegu, w którym startowałam było -19 stopni. Do końca nie byłam pewna wygranej – dopiero dzisiejszym biegiem potwierdziłam zwycięstwo. Stres był, bo wiedziałam, że muszę wygrać z Magdą Kłodą, która przez całą edycję deptała mi po piętach. Mimo, że to już czwarta wygrana w cyklu, nadal mam frajdę z tych startów, a im więcej trzeba włożyć wysiłku w zawody, tym jest ona większa – podkreśliła po zawodach Joanna Wasilewska, niegdyś specjalizująca się w biegu na 800m, na którym posiada rekord życiowy na poziomie 2:02,02.


foto - Radek Pizoń

Nad Zalewem Zemborzyckim nie zabrakło także najmłodszych zawodników, startujących w cyklu CITY TRAIL Junior - w pięciu kategoriach wiekowych wystartowało łącznie 65 uczestników.

Zakończenie sezonu odbędzie się na siódmej imprezie – uroczystej gali, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale, dla wszystkich, którzy ukończyli co najmniej cztery biegi, a także nagrody dla najszybszych. Po raz pierwszy organizatorzy wręczą również nagrodę w Plebiscycie CITY TRAIL na Najlepszego Biegacza 2016 roku, w którym wyróżniony został Artur Kern. Ceremonia zakończenia odbędzie się 23 marca w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji. Lubelską edycję zawodów wspiera Miasto Lublin.

Warszawa
W niedzielę podczas kończącego edycję szóstego biegu, Kamil Jastrzębski ustanowił rekord pięciokilometrowej trasy w Lesie Młociny – 14:48. To jednocześnie czwarty wynik w historii ogólnopolskiego cyklu. Ten czas potwierdził, że trasa CITY TRAIL w Warszawie – mimo iż leśna - należy do bardzo szybkich.

- Moim celem są mistrzostwa Polski na 10 000m, które odbędą się pod koniec kwietnia w Rybniku. Ten dzisiejszy start i bieg sprzed tygodnia w Wiązownej – również na 5km – były bardzo dobrymi jednostkami treningowymi. Pobiegłem dzisiaj na 100 procent, na tyle na, ile miałem siły. Biegło się bardzo dobrze, miałem z kim się ścigać – Łukasz Oskierko, Piotrek Mielewczyk, Artur Jabłoński, Marcin Nagórek – to naprawdę mocna ekipa do biegania. Jestem zadowolony z wyniku i z rekordu trasy. Pobiegłem dziś zaledwie kilka sekund wolniej niż przed tygodniem na ulicy, więc stwierdzam, że lubię tutaj biegać. W poprzednim starcie leciałem z pełnego treningu, wyszło bardzo słabo, teraz było lekkie odpuszczenie treningów przez ostatnie dwa dni i od razu widać to po wyniku – mówił na mecie zwycięzca zawodów – Kamil Jastrzębski.

Pochodzący z Kraśnika Kamil Jastrzębski wziął udział tylko w dwóch biegach, zatem nie mógł zostać sklasyfikowany w całym cyklu, ale niedzielne zawody były istotne dla kilku innych zawodników, którzy walczyli o miejsca w klasyfikacji generalnej – Łukasza Oskierki, Piotra Mielewczyka i Artura Jabłońskiego. Ostatecznie to pierwszy z nich, dzięki fantastycznemu wynikowi uzyskanemu w niedzielnym biegu – 14:54 – zajął pierwsze miejsce w generalce.

- Po pierwszym biegu złapałem kontuzję, zatem w grudniu i styczniu walczyłem o przetrwanie w klasyfikacji generalnej. Dzisiaj wróciłem na wysokie obroty i ostro walczyłem z Kamilem o rekord trasy – powiedział po biegu Łukasz Oskierko, który tuż po zawodach pobiegł… do pracy. Czasy trzech pierwszych mężczyzn na mecie zawodów: Kamil Jastrzębski – 14:48, Łukasz Oskierko – 14:54, Piotr Mielewczyk – 15:14.

Grą jednej aktorki – Angeliki Mach - można nazwać rywalizację kobiet w edycji 2016/2017. Angelika wygrała cztery biegi – wszystkie, w których startowała i wyśrubowała rekord trasy do poziomu 17:26. W niedzielnych zawodach zwyciężczyni klasyfikacji generalnej nie startowała, co otworzyło drogę do wygranej Martynie Wiśniewskiej – jej czas to 18:26. Drugie miejsce wywalczyła Paulina Prugar-Fukowska (19:15), a trzecie – Agnieszka Kowalczyk (19:18).

W biegu głównym wzięło udział 598 osób. Licznie w Lesie Młociny stawili się także najmłodsi zawodnicy, startujący w cyklu CITY TRAIL Junior - w pięciu kategoriach wiekowych wystartowało łącznie ponad 200 uczestników. Ceremonia zakończenia w Warszawie odbędzie się 22 marca na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W Plebiscycie CITY TRAIL na Najlepszego Biegacza 2016 roku trzecie miejsce zajął Artur Jabłoński – trzeci również w klasyfikacji generalnej cyklu. Piątą lokatę w Plebiscycie zajęła Angelika Mach. Nagrody za Plebiscyt zostaną wręczone właśnie podczas ceremonii.

Szczecin
Maciej Żołnowski i Sylwia Telatyńska zwyciężyli w szóstym – ostatnim w sezonie biegu CITY TRAIL w Szczecinie. W niedzielnych zawodach zabrakło liderujących w klasyfikacji generalnej – Artura Olejarza i Moniki Jackiewicz, którzy triumf w cyklu zapewnili sobie już przed miesiącem. Linię mety minęło 549 osób.


foto - Piotr Krawczuk

Zwycięzca biegu – Maciej Żołnowski zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. W poprzedniej edycji był trzeci. W niedzielnych zawodach walczył na trasie sam ze sobą – drugi zawodnik wbiegł na metę aż 34 sekundy później. - Przed dzisiejszym biegiem miałem świadomość, że na starcie może zabraknąć czołówki - Artur Olejarz startował dzień wcześniej na MP seniorów w Jeleniej Górze, a Krzysiek Sawicki z tego co mi wiadomo miał krótką przerwę w bieganiu i dopiero wraca do pełni sił. Wiedziałem dzisiaj po co przychodzę na start i chciałem udowodnić przede wszystkim sobie, że jestem w stanie w samotnym biegu pokusić się o rekord życiowy na tej trasie, który udało mi się o kilka sekund poprawić. Takie starty są na pewno znacznie cięższe od tych, kiedy biega się w grupie i jest trochę tej zdrowej bezpośredniej rywalizacji. Samotne biegi traktuję po prostu jako mocniejszy trening, walkę ze swoimi słabościami i dobrą zabawę – podkreślił na mecie zwycięzca. - Na pewno lepiej stoi się na drugim stopniu podium niż na trzecim, ale mam pełną świadomość, że nie jest to prawdziwe odzwierciedlenie klasyfikacji mężczyzn w Szczecinie. Jest kilku zawodników prezentujących wyższy poziom biegowy ode mnie, ale nie zostali sklasyfikowani z powodu braku zaliczenia czterech biegów. Jest to m.in. wymieniony już Krzysiek Sawicki czy Wojtek Piwowarczyk. Nie ukrywam - większą satysfakcję dałoby mi to drugie miejsce ze świadomością, że naprawdę jestem numerem „2” na szczecińskiej trasie – skromnie dodał 19-letni zawodnik.

Wynik Macieja Żołnowskiego to 17:30. Drugie miejsce zajął Sebastian Florczak – 18:04, a trzecie – Paweł Pawlisiak – 18:20. W rywalizacji kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Sylwia Telatyńska – 21:27, drugie Anna Komisarczyk – 23:34, a trzecie – Aleksandra Mazan – 23:44.

W Puszczy Bukowej nie zabrakło także najmłodszych zawodników, startujących w cyklu CITY TRAIL Junior - w pięciu kategoriach wiekowych pobiegło łącznie ponad 150 uczestników.

Ceremonia zakończenia odbędzie się 28 marca w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nanotechnologii. Tego dnia wyróżnienie w Plebiscycie CITY TRAIL na Najlepszego Biegacza 2016 roku odbierze Artur Olejarz.


foto - Piotr Krawczuk

Zawody CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to ogólnopolski cykl, który odbywa się - poza Lublinem, Warszawą i Szczecinem - także w siedmiu innych miastach: Bydgoszczy, Katowicach, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Trójmieście i Wrocławiu. Najbliższe zawody są zaplanowane na 18 marca we Wrocławiu oraz 19 marca w Katowicach i Łodzi.

Więcej informacji oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.


Zobacz także:

Podsumowanie CITY TRAIL 2016/2017: ponad 10 000 zawodników w sezonie

Zakończył się piąty ogólnopolski sezon cyklu biegów przełajowych Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. To zawody odbywające się na 5-kilometrowych trasach, w 10 lokalizacjach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Z roku na rok CITY TRAIL notuje wzrosty frekwencji...
CITY TRAIL: ostatnie biegi za nami

Olsztyn i Trójmiasto zakończyły część sportową cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w sezonie 2016/2017. W obu lokalizacjach weekendowe biegi istotne dla rywalizacji w klasyfikacji generalnej. Ostatecznie zwycięstwo odnieśli Aleksandra Lisowska i Artur Olejarz w Olsztynie oraz Monika Czapiewska i Michał Rolbiecki w Trójmieście. Aleksandra Lisowska to zdecydowanie najlepsza zawodniczka startująca w olsztyńskiej...
Ostatnie biegi CITY TRAIL we Wrocławiu, Katowicach i Łodzi

Sezon biegów przełajowych powoli dobiega końca. Weekend 18-19 marca był już przedostatnim dla cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. W sobotę startowali biegacze z Wrocławia, a w niedzielę – z Katowic i Łodzi. Dominika Napieraj i Dariusz Boratyński zwyciężyli w szóstym – ostatnim biegu CITY TRAIL Wrocław w edycji 2016/2017. Podopieczni Jacka Wośka...
Zakończenie rywalizacji CITY TRAIL w Poznaniu i Bydgoszczy

Co to był za weekend! Szóste – ostatnie w edycji 2016/2017 biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Poznaniu i Bydgoszczy przyniosły rozstrzygnięcia w klasyfikacji generalnej. Dodatkowo w bydgoskim Myślęcinku padł fantastyczny rekord trasy – 14:49, które autorem jest Grzegorz Kalinowski. 19-letni Nikodem Dworczak potwierdził w sobotę, że...
CITY TRAIL: wiosno, przyjdź!

Chociaż śniegu już niewiele, a termometry wskazują dodatnie wartości, podczas weekendowych biegów CITY TRAIL nie zabrakło zimowych akcentów. A właściwie jednego – oblodzonych ścieżek. Niby na mecie nikt głośno nie narzekał, ale po cichu biegaczom marzą się już wiosenne warunki. Trudne warunki nie przeszkodziły w rozegraniu sobotnich zawodów nad Jeziorem Długim w Olsztynie. Część trasy została posypana...
CITY TRAIL: zima nie odpuszcza, ale biegacze również

W miniony weekend odbyły się trzy biegi CITY TRAIL – w Poznaniu, Bydgoszczy i Łodzi. Sobotni bieg nad poznańską Rusałką był jubileuszowy – biegacze spotkali się w tym miejscu już po raz pięćdziesiąty! To właśnie w Poznaniu, 9 stycznia 2010 roku - wtedy pod nazwą Grand Prix Poznania w Biegach Przełajowych - rozpoczął się cykl CITY TRAIL. Wśród biegaczy...
Lublin, Warszawa i Szczecin otworzyły piątą kolejkę cyklu CITY TRAIL

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to cykl sześćdziesięciu biegów rozgrywanych w 10 lokalizacjach, w okresie jesienno-zimowym. Edycja 2016/2017 trwa od września. W weekend, 4-5 lutego rozpoczęła się piąta – z sześciu zaplanowanych – seria tych przełajowych „piątek”. Tegoroczna zima jest dużym wyzwaniem dla biegaczy. Przed miesiącem, Lublin został...
Zimowe klimaty podczas CITY TRAIL we Wrocławiu i Katowicach

Wrocław i Katowice zamknęły czwartą kolejkę cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w edycji 2016/2017. Do końca sezonu pozostały już tylko dwie serie, czyli 20 biegów. Mimo wymagających warunków, frekwencja jaką odnotowano w miniony weekend pokazuje, że biegaczom mróz, czy śliskie ścieżki nie są straszne. W obu imprezach wzięło udział ponad 900...
Plebiscyt CITY TRAIL na Najlepszego Biegacza 2016 roku

W poniedziałek, 30 stycznia rusza głosowanie w pierwszej edycji Plebiscytu CITY TRAIL na Najlepszego Biegacza 2016 roku. Tytuł ten zdobędzie zawodnik (lub zawodniczka), który wystartował w przełajowych biegach CITY TRAIL co najmniej dwa razy w roku 2016, ale przede wszystkim osiągał sukcesy w swojej specjalizacji. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 2000...
CITY TRAIL w Poznaniu i Bydgoszczy: młodzi triumfują

W weekend 21-22 stycznia odbyły się dwa biegi CITY TRAIL – w Poznaniu i w Bydgoszczy. To dwie największe lokalizacje, w których odbywają się zawody w ramach cyklu. Mimo wymagających warunków – w obu miastach na 5-kilometroweych trasach nie brakowało śliskich ścieżek – w biegach wystartowało blisko 1600 dorosłych i ponad 450 dzieci. Zarówno w Poznaniu...
Piękna, zimowa aura podczas CITY TRAIL w Olsztynie, Trójmieście i Szczecinie

Delikatny mróz i piękna śnieżna sceneria dodawały niesamowitego klimatu biegom CITY TRAIL, które odbyły się w weekend 14-15 stycznia. Tym razem rywalizowali zawodnicy z Olsztyna, Trójmiasta i Szczecina. Łącznie w trzech biegach wystartowało blisko 1300 dorosłych i ponad 300 dzieci. W sobotę, 14 stycznia startowali biegacze z Olsztyna. W zimowych...
Rekordowo zimny weekend CITY TRAIL

-19 stopni – w takiej temperaturze odbył się sobotni bieg CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Lublinie. To najzimniejsze zawody w siedmioletniej historii cyklu. Również w niedzielę temperatura dawała się we znaki – w Warszawie i Łodzi biegacze rywalizowali w dziesięciostopniowym mrozie. „Było super!”, „W takim mrozie najlepiej”, „Super zabawa” – podkreślali na mecie zawodnicy. W trzech imprezach...
CITY TRAIL na półmetku!

Weekend 17-18 grudnia był dla cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden ostatnim w roku 2016. W trzech biegach – we Wrocławiu, w Katowicach i Łodzi wystartowało łącznie ponad 1400 dorosłych biegaczy i 350 dzieci. W niedzielnych zawodach w Katowicach padł rekord frekwencji – poprawiony po niemal dwóch latach. Dotychczas w edycji 2016/2017, która trwa od 25 września odbyło się już 30 imprez, a to oznacza, że...
Wietrzne i błotniste CITY TRAIL w Poznaniu, Bydgoszczy i Szczecinie

Biegi w terenie mają to do siebie, że warunki na trasie dyktuje natura. W weekend 10-11 grudnia podczas zawodów CITY TRAIL biegacze mieli do pokonania nie tylko 5km, ale musieli poradzić sobie również z błotnistą nawierzchnią i silnym wiatrem. W trzech biegach, które odbyły się w Poznaniu, Bydgoszczy i Szczecinie wystartowało łącznie blisko 3000 zawodników...
CITY TRAIL: zimowe biegi w Lublinie i Warszawie

W pierwszy grudniowy weekend odbyły się dwie imprezy w ramach cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Zarówno w Lublinie, jak i w Warszawie biegacze mieli okazję sprawdzić się w zimowych warunkach. W Lublinie nawierzchnia była zdecydowanie bardziej wymagająca, co znalazło swoje odzwierciedlenie w wynikach zawodników, natomiast w Warszawie padł rekord trasy kobiet. W sobotnim biegu w Lublinie...
CITY TRAIL: Olsztyn i Trójmiasto na półmetku, Łódź z kolejnym rekordem frekwencji

Ostatni weekend listopada to w biegowym kalendarzu CITY TRAIL trzy imprezy: sobotnia w Olsztynie, która rozpoczęła trzecią kolejkę cyklu oraz niedzielne – w Gdańsku i w Łodzi. W trzech biegach wystartowało łącznie 1300 dorosłych biegaczy i ponad 400 dzieci. W Olsztynie na 5-kilometrowej trasie zwycięstwo odnieśli Aleksandra Lisowska i Artur Olejarz....
CITY TRAIL: największy weekend w historii cyklu

Poznań, Bydgoszcz i Szczecin – biegacze z tych trzech miast są autorami weekendowego rekordu. W trzech imprezach pobiegło łącznie ponad 3500 zawodników – 2645 dorosłych i blisko 900 dzieci. Sobotnie zawody w Poznaniu ukończyło 1213 osób. To kolejny bieg, w tym sezonie, w którym niewiele zabrakło do rekordu frekwencji (wynosi on 1234 biegaczy...
CITY TRAIL: dobra passa trwa

W weekend 12-13 listopada przełajowe biegi CITY TRAIL we Wrocławiu i Katowicach przyciągnęły ponad 1000 dorosłych biegaczy i 300 dzieci. We wrocławskim Lesie Osobowickim po raz drugi w trwającym sezonie poprawiony został rekord frekwencji. Nad katowickimi stawami Janina i Barbara do rekordu zabrakło zaledwie 10 osób. W pierwszym biegu, który odbył się w październiku wystartowało 450 zawodników...
Ponad 7600 biegaczy w pierwszej kolejce cyklu CITY TRAIL

5714 dorosłych i 1926 dzieci – tak przestawia się frekwencja w pierwszych dziesięciu biegach Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w edycji 2016/2017. To najlepsza seria biegów w czteroletniej historii tego przełajowego cyklu i kolejny rok wzrostów frekwencji. CITY TRAIL to największy, ogólnopolski cykl biegów przełajowych w naszym kraju...
CITY TRAIL: rekordowe biegi w Lublinie i Warszawie

To był fantastyczny weekend! Dwa biegi i dwa rekordy frekwencji – w sobotę w Lublinie, a w niedzielę – w Warszawie. W obu imprezach wystartowało łącznie 1162 dorosłych i blisko 300 dzieci. CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Lublinie odbywa się w pięknych okolicznościach przyrody – nad Zalewem Zemborzyckim. Pierwsza część trasy prowadzi wzdłuż zalewu...
CITY TRAIL: Olsztyn z rekordem trasy kobiet, Łódź z rekordem frekwencji

Ostatni weekend października oznaczał w cyklu CITY TRAIL dwa biegi - w sobotę w Olsztynie i w niedzielę w Łodzi. W obu imprezach wzięło udział łącznie niemal 900 dorosłych biegaczy i blisko 300 dzieci. Tuż przed godziną 9, kiedy na malowniczo położonej polanie nad Jeziorem Długim zaczęli pojawiać się pierwsi biegacze, zaczął padać deszcz. Na chwilę przestawał...
CITY TRAIL w Poznaniu i Trójmieście: stolica Wielkopolski potwierdza pozycję lidera

W sobotę, 22 października wystartowała ósma już edycja cyklu CITY TRAIL w Poznaniu. Co prawda zawody odbywały się na przestrzeni tych kilku lat pod różnymi nazwami, ale trzon ekipy organizacyjnej pozostał bez zmian. Po raz trzeci w historii cyklu w zawodach wzięło udział ponad 1200 zawodników! Najlepszymi okazali się Marcin Fehlau i Patrycja Talar, która...
CITY TRAIL: rekordowe bieganie we Wrocławiu i Szczecinie, deszczowe Katowice

15-16 października to pierwszy weekend cyklu CITY TRAIL w edycji 2016/2017, podczas którego odbyły się trzy biegi. W sobotę rywalizowali biegacze z Wrocławia, w niedzielę – z Katowic i Szczecina. Łącznie w trzech miastach wystartowało ponad 2000 biegaczy! Pierwszy bieg we Wrocławiu przyniósł rekord frekwencji biegu głównego – na linii mety zameldowało się...
Kolejny sezon CITY TRAIL w Lublinie i Warszawie rozpoczęty

W weekend 8-9 października odbyły się dwa inauguracyjne biegi CITY TRAIL. W sobotę startowali biegacze z Lublina, a w niedzielę – z Warszawy. Ciekawostką był udział w warszawskiej imprezie dziennikarki Beaty Sadowskiej w barwach kampanii „Kleszczowe Zapalenie Mózgu – Szczepimy! Zapobiegamy!”. Spośród 348 uczestników, którzy stawili się na linii startu najlepszym...
Beata Sadowska w CITY TRAIL w Warszawie. Wspólnie wspieramy kampanię Kleszczowe Zapalenie Mózgu

W niedzielnym biegu w Lesie Młociny weźmie udział nasza Ambasadorka - dziennikarka Beata Sadowska. Tym razem Beata pobiegnie w barwach kampanii edukacyjnej „Kleszczowe Zapalenie Mózgu – Szczepimy! Zapobiegamy!” organizowanej przez Fundację Aby żyć. Kampania adresowana jest głównie do osób aktywnych, które uprawiają sporty plenerowe. Są one bowiem...
Ponad 1500 uczestników CITY TRAIL w Olsztynie i Bydgoszczy

W pierwszy weekend października cykl CITY TRAIL zawitał do Olsztyna i Bydgoszczy. Piękna aura przyciągnęła ponad 1500 uczestników, spośród których blisko 500 stanowiły dzieci i młodzież. Kolejne imprezy już 8 października w Lublinie i 9 października w Warszawie. Spośród blisko 430 uczestników, którzy stawili się na linii startu w Olsztynie najlepszym okazał...
Wystartował cykl CITY TRAIL

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to największy cykl biegów przełajowych w naszym kraju. Piąta ogólnopolska edycja tych zawodów rozpoczęła się w niedzielę, 25 września w Gdańsku. Spośród blisko 300 uczestników, którzy stawili się na linii startu najlepszym okazał się Michał Rolbiecki. Wśród pań triumfowała Ewelina Paprocka, która poprawiła rekord trasy kobiet. Michał Rolbiecki to zawodnik doskonale znany...
Czas na przełaje! Rusza cykl CITY TRAIL

W najbliższą niedzielę, 25 września w Gdańsku rozpocznie się piąta ogólnopolska edycja przełajowego cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Zawody będą odbywać się w 10 lokalizacjach, poza wspomnianym Trójmiastem, także w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Kalendarz cyklu to aż 60 biegów – po 6 w każdej lokalizacji. Zapisy...
Startują zapisy do kolejnej edycji Grand Prix CITY TRAIL

To już piąty ogólnopolski sezon przełajowych „piątek”. W nowej edycji zawody będą odbywały się w dotychczasowych lokalizacjach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. W każdej z nich zaplanowanych jest po 6 biegów, a to oznacza, że na cykl złoży się aż 60 imprez. Pierwsze zawody już 25 września...
Letnia edycja CITY TRAIL przyciągnęła ponad 3700 biegaczy

2 tygodnie, 10 miast, 10 biegów, 2771 dorosłych biegaczy i 956 młodych zawodników – tak w telegraficznym skrócie wyglądała druga edycja wakacyjnego cyklu CITY TRAIL, który trwał od 18 do 29 lipca. Zawody CITY TRAIL kojarzą się głównie z jesienno-zimowym bieganiem. I słusznie – od czterech lat biegi organizowane pod tym szyldem towarzyszą biegaczom w całej...
Rekord trasy podczas letniej edycji CITY TRAIL w Katowicach

W czwartek, 28 lipca na ścieżkach nad stawami Janina i Barbara w Katowicach odbył się bieg CITY TRAIL onTour będący zapowiedzią jesienno-zimowego sezonu ogólnopolskich biegów przełajowych – Grand Prix CITY TRAIL. Zwycięzcą zawodów – z rekordem trasy - został Mateusz Drąg. Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Golba. Linię mety minęło 301 osób...
Zacięta rywalizacja podczas CITY TRAIL onTour we Wrocławiu

W środę, 27 lipca na ścieżkach Lasu Osobowickiego we Wrocławiu odbył się bieg CITY TRAIL onTour będący zapowiedzią jesienno-zimowego sezonu ogólnopolskich biegów przełajowych – Grand Prix CITY TRAIL. Zwycięzcą zawodów – po pasjonującym finiszu - został Dariusz Boratyński. Wśród kobiet triumfowała Anna Ficner. Linię mety minęło 256 osób. Trasa...
Letnia edycja CITY TRAIL w Lasku Marcelińskim: zwycięstwo Łukasza Wieteckiego i Patrycji Talar

We wtorek, 26 lipca na ścieżkach Lasku Marcelińskiego w Poznaniu odbył się bieg CITY TRAIL onTour będący zapowiedzią jesienno-zimowego sezonu ogólnopolskich biegów przełajowych – Grand Prix CITY TRAIL. Zwycięzcą zawodów został Łukasz Wietecki. Wśród kobiet triumfowała Patrycja Talar. Linię mety minęło 400 osób. Zawody CITY TRAIL onTour odbywają się na...
Letni bieg CITY TRAIL w Bydgoszczy: zwycięstwo Pawła Ochala i Oli Brzezińskiej

W piątek, 22 lipca na ścieżkach Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy odbył się bieg CITY TRAIL onTour będący zapowiedzią jesienno-zimowego sezonu ogólnopolskich biegów przełajowych – Grand Prix CITY TRAIL. Zwycięzcą zawodów został Paweł Ochal. Wśród kobiet triumfowała Aleksandra Brzezińska. Linię mety minęły 354 osoby...
CITY TRAIL w Gdańsku: zwycięstwo Piotrowskiego i Tuwalskiej

W czwartek, 21 lipca na ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Gdańsku odbył się bieg CITY TRAIL onTour będący zapowiedzią jesienno-zimowego sezonu ogólnopolskich biegów przełajowych – Grand Prix CITY TRAIL. Zwycięzcą zawodów został Rafał Piotrowski. Wśród kobiet triumfowała Elżbieta Tuwalska. Linię mety minęły 162 osoby.
Letni bieg CITY TRAIL w Olsztynie: zwycięstwo Pawłowskiego i Lisowskiej

W środę, 20 lipca nad Jeziorem Długim odbył się bieg CITY TRAIL onTour będący zapowiedzią jesienno-zimowego sezonu ogólnopolskich biegów przełajowych – Grand Prix CITY TRAIL. Zwycięzcą zawodów został Mariusz Pawłowski. Wśród kobiet triumfowała Aleksandra Lisowska. Linię mety minęło 206 osób. Trasa CITY TRAIL onTour w 100 procentach pokrywa...
Leśne bieganie na Młocinach w ramach ogólnopolskiego cyklu CITY TRAIL

We wtorek, 19 lipca w Lesie Młocińskim odbył się bieg CITY TRAIL onTour będący zapowiedzią jesienno-zimowego sezonu ogólnopolskich biegów przełajowych – Grand Prix CITY TRAIL. Zwycięzcą zawodów został Krzysztof Wasiewicz. Wśród kobiet triumfowała Weronika Zielińska. Linię mety minęło 395 osób. Trasa CITY TRAIL onTour w 100 procentach...

INFORMACJA POSIADA MULTI-FORUM
POROZMAWIAJ
Biegi przełajowe

Grand Prix Kraków CITY TRAIL.

1
2017-07-31
Biegi przełajowe

Grand Prix Łódz CITY TRAIL

2
2017-01-09
Biegi przełajowe

Grand Prix Bydgoszcz CITY TRAIL

22
2016-07-22
Biegi przełajowe

Grand Prix Wrocław CITY TRAIL

6
2016-01-30
Biegi przełajowe

Grand Prix Katowice CITY TRAIL

19
2015-03-01
Biegi przełajowe

Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL

25
2015-01-19
Biegi przełajowe

Grand Prix Warszawa CITY TRAIL

2
2014-09-19
Biegi przełajowe

Grand Prix Lublin CITY TRAIL

1
2014-08-11
Biegi przełajowe

Grand Prix Poznań CITY TRAIL

1
2014-08-11
Biegi przełajowe

Grand Prix Szczecin CITY TRAIL

1
2014-08-11
 Ostatnio zalogowani
andrzej043
22:13
Admirał
22:13
Redakcja
22:12
Urmurmina
22:08
szymk
22:08
Dragon74
22:07
henry
22:07
Kolbi
22:05
Pinky
22:04
niedzielny truchtacz
22:04
czewis3
22:02
maste
21:59
szalas
21:58
ronan51
21:58
JuLLaSS
21:58
BAT.76
21:56
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |