Hiszpania, 30 marca 2008, 20:16, 1687/143765
Bartkiewicz
Triumf Janickiego w Madrycie

LINK 1: STRONA INTERNETOWA JARKA JANICKIEGO
LINK 2: ARCHIWUM: ZAGRANICA - HISZPANIA

Jarosław Janicki po raz czwarty wygrał w niedzielę bieg na dystansie 100 km w Madrycie. Na przebiegnięcie stu kilometrów potrzebował 6h 53 minuty i 7 sekund.

Jak podał w rozmowie telefonicznej:

"Warunki były wręcz tropikalne jak na t± porę roku, słońce dało się we znaki, do tego do¶ć porywisty wiatr. Prowadziłem od 45 kilometra. Miałem kryzys na 70km kilometrze, ale przewaga jak± uzyskałem pozwoliła mi dobiec do mety jako pierwszy.

Na szóstej pozycji uplasował się inny nasz reprezentant - Dariusz Cichorek z Kalisza z wynikiem 7:56:59.

Jarek Janicki jest niekwestionowanym rekordzist± Polski na 100km (rekord 6:22:33). Na swoim koncie ma już trzy tytuły mistrza Europy na 100km oraz trzy tytuły wicemistrza ¶wiata na tym samym dystansie. Trzecie wicemistrzostwo ¶wiata zdobył w 2004 roku w holenderskiej miejscowo¶ci Winschoten.

Jarek jest wyj±tkowo aktywnym sportowcem, jak sam mówi "biega od 13 roku życia, ogólnie wzi±ł udział w 130 maratonach, z czego odniósł zwycięstwo w 17". Do innych ważnych osi±gnięć sportowca należ±: zwycięstwo w biegu Comrades Maraton w 1999, zwycięstwo w odbywaj±cym się na Przyl±dku Dobrej Nadziei w Kapsztadzie biegu Two Oceans Maraton w 1995 oraz trzykrotnie wygrał w biegu etapowym Wiedeń - Budapeszt.

W tym roku był już drugi w holenderskiej miejscowo¶ci Apeldoorn. Dzi¶ wygrał XXII Międzynarodowego Biegu na 100 km - Pedestras dziesięciokilometrowej pętli. Zwycięstwo to nabiera szczególnego znaczenia, bior±c pod uwagę fakt, że bieg ten został wł±czony do programu promocyjnego dla Madrytu jako kandydata do organizacji letnich igrzysk olimpijskich w 2012r. W 2005 roku zawodnik powrócił do swojego macierzystego klubu i reprezentuje MKS Hermes Gryfino. W tym roku nasz supermaratończyk wystartuje jeszcze m.in. w RPA, Comrades maraton