Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

10 stycznia 2022, 11:19, 1375/1078024
JGrzywaczewska
Justyna
Grzywaczewska
CITY TRAIL: Lublin, Warszawa, Bydgoszcz i Łódź na dobry początek 2022

LINK 1: STRONA INTERNETOWA CYKLU
LINK 2: PROFIL CYKLU NA FB
LINK 3: ZOBACZ WYNIKI - ŁÓDŹ
LINK 4: ZOBACZ WYNIKI - BYDGOSZCZ
LINK 5: ZOBACZ WYNIKI - WARSZAWA
LINK 6: ZOBACZ WYNIKI - LUBLIN      

W weekend 8-9 stycznia odbyły się cztery biegi w ramach przełajowego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. W sobotę rywalizowali biegacze z Lublina i Warszawy, a w niedzielę – z Bydgoszczy i Łodzi. Rekordowo szybkie bieganie nad lubelskim Zalewem Zemborzyckim.

Najlepszymi na 5-kilometrowej trasie okazali się Damian Świerdzewski i Natalia Zych. Szczególnie ciekawa była męska rywalizacja, bowiem aż czterech zawodników uzyskało wynik lepszy od dotychczasowego rekordu trasy (który do soboty należał do Artura Kerna)

Wynik zwycięzcy sobotniej rywalizacji – Damiana Świerdzewskiego - to 16:06. Drugie miejsce wywalczył Andrzej Starżyński (16:08), a trzeci był Rafał Gontarczyk (16:19). Czwartą lokatę zajął debiutujący na lubelskiej trasie Wojciech Kopeć z Olsztynka, który również pobiegł znakomicie – jego wynik to 16:27

- Od pierwszego biegu CITY TRAIL miałem jasno sprecyzowany cel – chciałem wygrywać, ale też rozprawić się z rekordem trasy, bo wiedziałem, że jest on w moim zasięgu. Dzisiaj czułem presję, bo bardzo zależało mi na wygranej. Był to mój trzeci bieg i wygrana dawała zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, a biorąc pod uwagę fakt, że w lutym i marcu najpewniej nie będę startować, kluczowe było dzisiejsze zwycięstwo.

Na starcie pojawili się Wojciech Kopeć i Andrzej Starżyński – obaj to mocni biegacze. Presję wzmagał fakt, że nigdy nie wygrałem z Andrzejem. Z drugiej strony wiedziałem, że warunki są dobre, moja dyspozycja lepsza niż przed miesiącem, więc nie miałem nic do stracenia. Od początku ruszyliśmy bardzo mocno, w pierwszej części dystansu tasowaliśmy się z Andrzejem, ale taktyka była jedna – chciałem biec mocnym tempem, nie licząc na finisz, bo nie jest to moja najmocniejsza strona.

Na mecie byłem bardzo zmęczony i zadowolony. To był świetny bieg i jestem z siebie bardzo dumny. Cieszę się, że w takim stylu przypieczętowałem wygraną w generalce. Jeśli będę miał możliwość, to w przyszłym roku wrócę na CITY TRAIL, ale najpewniej na warszawską trasę, bo będę miał bliżej z Ostrołęki, gdzie się przeprowadzam
- relacjonuje Damian Świerdzewski.

Czas najszybszej z kobiet - Natalii Zych to 19:38. Drugie miejsce wywalczyła Magdalena Sekuła (19:57), a trzecia była Beata Klimek (20:00). Rywalizacja o wygraną w kobiecej klasyfikacji generalnej nadal trwa.

Linię mety biegu głównego minęło 261 osób. W zawodach CITY TRAIL Junior wzięło udział 70 młodych sportowców.

Kolejny - czwarty już bieg CITY TRAIL w Lublinie w edycji 2021/2022 – jest zaplanowany na 5 lutego.

Lubelskie zawody są dofinansowane ze środków Miasta Lublin. Lokalnym współorganizatorem biegów są InesSport oraz Perfect Runner Team. Dominika Stelmach i Piotr Mielewczyk triumfują w warszawskim CITY TRAIL Sobotni bieg w Lesie Młociny w Warszawie przyniósł rozstrzygnięcia w klasyfikacji generalnej. Zwycięzcami zawodów i triumfatorami „generalki” zostali Dominika Stelmach i Piotr Mielewczyk.

Dominika Stelmach to doświadczona, wszechstronna biegaczka, z wieloma sukcesami na koncie. Jest m.in. rekordzistką Europy w biegu na 100 km, mistrzynią Polski w maratonie z 2017 roku, wicemistrzynią świata w długodystansowym biegu górskim (również z 2017 roku), triumfatorką Wings for Life w Polsce, Australii, Chile, RPA oraz Brazylii.

- Dzisiejszy bieg był dla mnie trudny, bo dopiero kilka dni temu wróciłam do Polski z Afryki i nie czuję się jeszcze dobrze w naszym klimacie. Nie nastawiałam się zatem na szybkie bieganie i przyznaję, że po raz pierwszy zerkałam za siebie, by skontrolować sytuację i upewnić się, czy nie mam „na plecach” zawodniczki, która mogłaby mi przeszkodzić w wygranej w klasyfikacji generalnej – mówiła na mecie Dominika Stelmach.

– Ten bieg to już historia. Cieszę się, że wygrałam trzy razy i teraz mogę skupić się na kolejnych celach.

Wynik Dominiki Stelmach to 17:44. Jako druga zawody ukończyła Natalia Mierzlikin (17:58), a trzecie miejsce wywalczyła Emilia Mazek (18:09). Czas Piotra Mielewczyka to 15:36. Drugą lokatę wywalczył Radosław Gromek (15:47). Trzecie miejsce zajął Bartłomiej Falkowski, który metę minął w czasie 15:48

Wśród uczestników warszawskiej imprezy była Wiola Jankowska:

- Biegam już dziesiąty rok i tak się składa, że zimą trenuje mi się najlepiej, dlatego dzisiejsze – nieco mroźne warunki – są dla mnie idealne – podkreśliła po zawodach biegaczka – Jednym z moich największych sukcesów jest namówienie do aktywności dzieci i męża. A tak poza tym, to biegam maksymalnie półmaratony. Maraton mnie nie kusi, szczególnie taki uliczny. Wiem, że duże imprezy mają swój niepowtarzalny klimat, ale to nie moja bajka – dodała.

Linię mety sobotniego biegu minęły 503 osoby. W zawodach CITY TRAIL Junior wzięło udział 192 młodych sportowców. Amatorów biegów przełajowych w Warszawie czeka sześciotygodniowa przerwa - kolejny – czwarty już bieg w edycji 2021/2022 – jest zaplanowany na 19 lutego.

Aleksandra i Błażej Brzezińscy najlepsi w Bydgoszczy

Niedzielny bieg w bydgoskim Myślęcinku odbył się pod dyktando małżeństwa Brzezińskich. Aleksandra wygrała już po raz trzeci w edycji i tym samym została triumfatorką klasyfikacji generalnej. Z kolei dla Błażeja była to druga wygrana w sezonie 2021/2022.

Aleksandra Brzezińska to m.in. wicemistrzyni Polski w maratonie z 2020 roku. Zawodniczka przyznała, że po grudniowym biegu CITY TRAIL musiała zrobić przerwę w treningach, spowodowaną chorobą.

- W grudniu mieliśmy z Błażejem przyjmować trzecią dawkę szczepionki, ale Covid sam nas dopadł. Najpierw Błażeja, po tygodniu mnie. Objawy mieliśmy podobne do przeziębienia, z tym że po kilku dniach nie mieliśmy smaku, ani zapachu. U mnie przez tydzień były mocne bóle mięśni jak po konkretnej siłowni (mimo że tydzień leżałam w łóżku) i duże osłabienie, a Błażej dodatkowo borykał się z bólami w klatce piersiowej.

Tak więc praktycznie cały grudzień spędziliśmy w domu, dopiero przed świętami wyszliśmy na pierwsze lekkie treningi biegowe. Czyli od tamtego momentu do dziś trening opierał się na niskiej intensywności. Były to same rozbiegania i rytmy, bo przez cały czas oboje mieliśmy znacznie podwyższone tętno. Teraz na szczęście wszytko zdaje się powoli wracać do normy, więc naprawdę głodni biegania zabieramy się do biegowej roboty
– podkreśla Aleksandra Brzezińska.

– Założenie na dziś było jasne - wygrać, bez presji czasowej, dostosowując prędkości do warunków, aby nie nabawić się kontuzji. Mimo, że wygraną w klasyfikacji generalnej mam już pewną, będę chciała jeszcze wystartować w trwającym sezonie, o ile tylko będę na miejscu, bo od lutego zaczynamy pierwsze zgrupowania.

Wynik Aleksandry Brzezińskiej to 17:12. Jako druga zawody ukończyła Olga Ochal (17:54), a trzecie miejsce wywalczyła Marzena Rozpędzik (19:09). Błażej Brzeziński zwyciężył z czasem 15:40. Drugą lokatę wywalczył Piotr Frydrychowski (16:07). Trzecie miejsce zajął Kamil Szymaniak, który metę minął w czasie 16:12

Zawody ukończyły 393 osoby. W zawodach CITY TRAIL Junior wzięło udział 150 młodych sportowców. Czwarty już bieg w edycji 2021/2022 jest zaplanowany na 20 lutego.

Bydgoskie zawody są dofinansowane ze środków Miasta Bydgoszcz.

Zwycięstwo Dominiki Wiechy i Grzegorza Petrusiewicza w Łodzi

Zwycięzcy niedzielnych zawodów w łódzkim Parku Baden-Powella mają na koncie po dwie wygrane.

- Mimo dość trudnych, śnieżnych warunków, biegło mi się luźno i oceniam, że to był bardzo udany start. Na co dzień biegam w Parku Baden-Powella, więc jeśli tylko mogę to z wielką przyjemnością biorę udział w CITY TRAIL i na pewno widzimy się w kolejnej odsłonie cyklu – mówiła na mecie najszybsza z kobiet łódzkich zawodów – Dominika Wiecha.

Wynik Dominiki Wiechy to 18:29. Jako druga zawody ukończyła Aleksandra Hornik (18:43), a trzecie miejsce wywalczyła Andżelika Niklewicz (21:06)

Najszybszy z mężczyzn - Grzegorz Petrusiewicz - zwyciężył z czasem 16:56:

- Oceniam, że warunki były dzisiaj lepsze niż podczas grudniowego startu, myślę, że nawet bez kolców dałoby się szybko biegać. Mimo wszystko buty z kolcami dają komfort i lepszą przyczepność. Postaram się wystartować jeszcze minimum raz, by ukończyć cykl – podkreślił po biegu Grzegorz Petrusiewicz.

Drugą lokatę wywalczył Maksymilian Zawiślak (17:11). Trzecie miejsce zajął Krzysztof Pietrzyk, który metę minął w czasie 17:22. Bieg ukończyło 315 osób. W zawodach CITY TRAIL Junior wzięło udział 118 młodych sportowców. Kolejny – czwarty już bieg w edycji 2021/2022 w Łodzi – jest zaplanowany na 6 lutego. Lokalnym współorganizatorem biegów w Łodzi jest firma InesSport.

Kolejne biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden są zaplanowane na 15 stycznia we Wrocławiu i 16 stycznia w Katowicach.

Organizatorem CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden jest Fundacja Krok do Natury. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku

Zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Sponsorem tytularnym imprezy jest Nationale-Nederlanden.

WIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2022-04-10 - Marta Łagownik i Darek Boratyński zwycię...
  2022-04-01 - Czy CITY TRAIL Gold otworzy nowy rozdzia...
  2022-03-29 - Znakomite wyniki na zakończenie sezonu C...
  2022-03-21 - CITY TRAIL: świetny wynik na zakończenie...
  2022-03-14 - Rywalizacja CITY TRAIL 2021/2022 w Olszt...
  2022-03-08 - Rywalizacja CITY TRAIL 2021/2022 zakończ...
  2022-02-28 - CITY TRAIL: Wrocław i Katowice zamknęły ...
  2022-02-22 - CITY TRAIL: Warszawa i Bydgoszcz już po ...
  2022-02-14 - Słoneczne biegi CITY TRAIL w Olsztynie i...
  2022-02-08 - CITY TRAIL: nie ma złych warunków do bie...
  2022-01-18 - Wrocław i Katowice zamknęły trzecią seri...
  2021-12-20 - Ostatnie biegi CITY TRAIL w 2021 roku...
  2021-11-30 - CITY TRAIL: w weekend biegali zawodnicy ...
  2021-11-23 - CITY TRAIL po raz drugi w Poznaniu i Szc...
  2021-11-15 - Olsztyn i Trójmiasto rozpoczęły drugą se...
  2021-11-02 - CITY TRAIL: wystartowały biegi we Wrocła...
  2021-10-26 - CITY TRAIL ruszył w Poznaniu i Szczecini...
  2021-10-19 - Ruszyła dziewiąta edycja biegów CITY TRA...
  2021-10-13 - Startuje cykl biegów CITY TRAIL!...
  2021-09-18 - Ruszyły zapisy do CITY TRAIL 2021/2022...Komentarze czytelników - brakskomentuj informację


 Ostatnio zalogowani
BOP55
18:57
przemek300
17:47
POZDRAWIAM
17:42
tadeusz.w
17:15
Pawel63
17:12
crespo9077
17:11
Bystry1983
16:03
urban93
15:23
maratonczyk
15:07
gora1509
14:49
monsun.com.pl
14:46
runner
14:38
kostekmar
14:11
miro57
13:54
SzyMen
13:39
szydlak
13:19
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |