Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

       

UCZESTNICY

 
wielepiej
cumaso
jaro13G
gol
Exlibris
Sasza
Sawi
belk
M15
kostekmar
pckmyslowice
tadeusz.w
 
pokaż wszystkich 
Gdańsk, 21 sierpnia 2020, 09:00, 1417/178241Organizator
58. Bieg Westerplatte - dla każdego, wszędzie, wirtualnie

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 3: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 4: ARCHIWUM: GDAńSK      

Bieg Westerplatte jest jednym z najstarszych, najbardziej prestiżowych biegów ulicznych w Polsce na dystansie 10 kilometrów. W tym roku odbędzie się już 58. edycja tego biegu. Ta odsłona będzie wyjątkowa z kilku powodów. Będzie też szansą dla tych wszystkich, którzy zawsze chcieli uczcić pamięć bohaterów 1 września 1939 roku, ale z jakiegoś powodu w czasie zawodów nie mogli akurat pojawić się w Gdańsku. Tym razem w Biegu Westerplatte udział może wziąć każdy, bez względu na miejsce zamieszkania i bez potrzeby wizyty w stolicy Pomorza!

Wszyscy uczestnicy podkreślają, że Bieg Westerplatte to coś więcej, niż tylko pokonanie 10 kilometrów trasy, a jego znaczenie oraz symbolika wykracza daleko poza ramy imprezy sportowej. To wydarzenie nierozłącznie związane z historią Polski. To pamięć o bohaterach, którzy walczyli za kraj. To chwila zadumy, zastanowienia się nad znaczeniem słów Nigdy Więcej Wojny.

OPŁATY STARTOWE: 58 Bieg Westerplatte Wirtualny

 
30 pln

 
 
przez cały
okres trwania
zgłoszeń
 

Limit uczestników: brak
 

Przez sześć dekad Bieg Westerplatte wytyczany był różnymi trasami, zmieniała się także lokalizacja linii mety. Wspólnym mianownikiem tej imprezy zawsze był jednak start na Westerplatte – w miejscu, gdzie rozpoczęła się II Wojna Światowa. Żeby wystartować w zawodach, trzeba było wybrać się do Gdańska. W tym roku po raz pierwszy to się zmieni.

W najbliższej edycji Biegu Westerplatte wziąć udział może każdy. I pobiec także może wszędzie, bez względu na to, czy mieszka w Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Poznaniu czy Katowicach, Suwałkach, Lesznie, Raciborzu, Świdniku, Ełku czy Szczytnie. W tym roku jedyne, czego potrzebować będą biegacze to przyrząd lub aplikacja mierząca przebyty dystans i czas. O tym, czy przed startem lub po ukończeniu biegu zatrzymasz się chwilę, wyciszysz i poświęcisz chwilę zadumy bohaterom września 1939, zależy tylko od Ciebie.

Nie ulega jednak wątpliwości, że każdy pokonany w ramach Biegu Westerplatte dystans 10 kilometrów, będzie niczym znicz złożony pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża. Na podjęcie wyzwania będzie cały miesiąc – wyniki można przysyłać od 1 do 30 września. Nie ma więc konieczności planowania szczytu formy na jeden, konkretny dzień. Każdy może wybrać odpowiedni dla siebie moment.

Każdy z uczestników biegu otrzyma pamiątkowy medal, a partner techniczny imprezy, AdrunaLine, przygotował specjalną linię ubrań technicznych. Wyjątkowy design i mocne przesłanie w postaci hasła „Nigdy Więcej Wojny”, umieszczonego na odzieży sprawi, że będziesz wyróżniał się wśród biegaczy zarówno na zawodach, jak i podczas treningu.


Zobacz także:

Podsumowanie: 58. Bieg Westerplatte z tradycją mimo, że wirtualnie

Zakończyła się 58. edycja Biegu Westerplatte. W tym roku wyjątkowo przybrała formułę wirtualną. Pamięć bohaterów Września 1939 w sportowy sposób postanowiło uczcić aż 1750 osób, tworząc wirtualną klasyfikację zawodów. Jednocześnie impreza zachowała swoją ciągłość dzięki honorowemu startowi z Westerplatte na Targ Węglowy, w którym udział wzięło blisko 100 osób, głównie tych, które...
Symboliczny start 58. Biegu Westerplatte

W tym roku popularny Bieg Westerplatte odbywa się wyjątkowo w formule wirtualnej. Gdański Ośrodek Sportu, chcąc dochować tradycji i kultywując pamięć bohaterskich Obrońców Września 1939 roku, zorganizował specjalny start honorowy. Niespełna setka uczestników w sposób symboliczny pokonała w niedzielę, 20 września 2020 r. dystans dziesięciu kilometrów. W grupie uczestników znalazły się osoby, które wylicytowały specjalne pakiety startowe 58. Biegu Westerplatte.
Wszystko, co musisz wiedzieć o wirtualnym Biegu Westerplatte

Wystartowali! Biegacze z całej Polski i nie tylko, od dziś aż do końca miesiąca mają czas, żeby wziąć udział w 58. Biegu Westerplatte i w ten sposób uczcić pamięć bohaterów września 1939 roku. Ponieważ biegi w wersji wirtualnej to wciąż nowość dla sporej części biegaczy w naszym kraju, wyjaśniamy najważniejsze kwestie, związane z udziałem w najstarszym ulicznym biegu na dystansie 10 kilometrów w Polsce.
Symboliczny Bieg Westerplatte - 75 pakietów startowych do wylicytowania

Gdański Ośrodek Sportu, dla oddania hołdu Bohaterom Westerplatte z 1939 roku, w dniu 20 września 2020 roku zorganizuje 58. Bieg Westerplatte. Poza tym masowym, który wyjątkowo przybierze formę wirtualną, odbędzie się równie bieg o charakterze symbolicznym, na rzecz Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku. 75 wyjątkowych pakietów startowych trafi do uczestników na drodze specjalnej licytacji...
58. Bieg Westerplatte - Gdańsk wirtualnie

Wystartowały zapisy do 58. edycji najstarszej imprezy biegowej ulicznej w Polsce – Biegu Westerplatte. W tym roku wyjątkowo przybierze on formę wirtualną, ale dzięki temu będzie można pokonać dystans 10 kilometrów w dowolnym miejscu na ziemi i zdobyć atrakcyjny medal. Uczestnicy będą mieli na pokonanie zadanej trasy cały wrzesień, zaś zapisy będą prowadzone do ostatniego dnia przewidzianego na ukończenie biegu, tj. do 30 września...


Komentarze czytelników - brakskomentuj informację Ostatnio zalogowani
Marco7776
01:17
krzysztofl
00:16
archi_p
00:14
Iryda
23:40
wk0307
23:17
SMAGAŁ
22:17
arco75
21:57
jarek 105 kg
21:54
eldorox
21:52
jarqush
21:19
Jarek42
21:14
entony52
21:11
kmajna
20:42
dkorzeniowski@op.pl
20:32
smigi
20:08
chris_cros
19:34
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |