Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

     

UCZESTNICY

 
 
pokaż wszystkich 
Toruń, 30 wrzesnia 2018, 07:00, 1458/160959
GrandF
Łukasz
Panfil
W Toruniu już za pół roku odbędą się 8 Halowe Mistrzostwa Świata Masters w LA

LINK 1: STRONA INTERNETOWA WMACI 2019
LINK 2: ARCHIWUM: TORUń      

Powoli opadają emocje związane z rywalizacją najlepszych zawodników świata po 35 roku życia. Przez blisko 2 tygodnie hiszpańska Malaga gościła weteranów lekkiej, w tym liczną reprezentację Polski, która ostatecznie wywalczyła 41 medali.

Najwyższy plon medalowy wśród naszych zawodników zebrał 56-letni Marek Dzięgielewski. Dwa złota srebro i brąz wywalczone na wszystkich nawierzchniach hiszpańskiego czempionatu począwszy od crossu, przez tartan głównej areny mistrzostw po asfalt dystansu półmaratońskiego. Starty Płocczanina są doskonałym prognostykiem przed kolejną, wielkoformatową imprezą, która już za pół roku odbędzie się w Polsce.

Już za pół roku - od 24 do 30 marca 2019 - Toruńska hala lekkoatletyczna gościć będzie zawodników na 8 Halowych Mistrzostwach Świata Masters w Lekkoatletyce. Oferta konkurencji jest niezwykle szeroka. Formuła rozgrywania imprez mistrzowskich przez międzynarodową federację "mastersów" obejmuje zimą nawet konkurencje rzutowe na stadionie, bieg przełajowy i dystanse uliczne. W ramach imprezy rozegrany zostanie półmaraton i bieg na 10km.

Biorąc pod uwagę organizacyjne umiejętności Polaków na płaszczyźnie imprez na najwyższym szczeblu, możemy się spodziewać widowiska najwyższych lotów. Toruń Arena 3.5 roku temu była miejscem zmagań mistrzostw Europy pod dachem. Czempionat spotkał się z bardzo pozytywnymi opiniami ze strony włodarzy Europejskiej Federacji Weteranów Lekkiej Atletyki.

Pod względem sportowym impreza stała na bardzo wysokim poziomie. Wśród startujących zawodników można było dostrzec tych, którzy przed laty brali udział w najważniejszych rozgrywkach międzynarodowych z igrzyskami olimpijskimi włącznie.

Srebro w kategorii M-50 zdobyła wicemistrzyni olimpijska z Moskwy "80 Urszula Kielan. Tytuł mistrza Europy w siedmioboju (M-40) zdobył w Toruniu Szwed Mattias Sunneborn, halowy wicemistrz świata w skoku w dal z Barcelony "95. Najlepszym w tej samej kategorii wiekowej w koronnej przed laty konkurencji Sunneborna okazał się mistrz świata w sztafecie 4x400m z Sewilli, Robert Maćkowiak. Na bieżni można było podziwiać 4 zawodnika igrzysk olimpijskich w Moskwie "80 w biegu na 3000m z przeszkodami, Hiszpana Domingo Ramona (M-55). W kategorii "oczko" niższej w biegu na 15 halowych okrążeń ścigał się 4 zawodnik MŚ w maratonie z Tokio "91, Jan Huruk. W skoku wzwyż wystartował wicemistrz Europy z Aten "82 w tej konkurencji, Janusz Trzepizur. W pchnięciu kulą na 5 miejscu rywalizację kończył halowy mistrz świata w siedmioboju z Maebashi, Sebastian Chmara.

Zobacz także - 8 Halowe Mistrzostwach Świata Masters w Lekkoatletyce

Ryszard Szparak, Barbara Madejczyk, Genowefa Patla, Ludwika Chewińska, Grzegorz Marciniszyn, Tomasz Czubak i wielu innych, którzy przed laty startowali na mistrzostwach Europy, świata i igrzyskach olimpijskich, zasilili reprezentacyjny skład w Toruniu przed ponad trzema laty. Istnieje duża i uzasadniona nadzieja, że podczas przyszłorocznych mistrzostw świata w hali liczba gwiazd będzie co najmniej porównywalna. Biorąc pod uwagę międzynarodowy zasięg zawodów na pewno zmieni się geografia przybywających do Torunia. W Maladze po raz pierwszy w historii na szerszą skalę w biegach długich swoją obecność zaznaczyli reprezentanci Kenii.

Automatycznie wyniki w niektórych konkurencjach stały na doskonałym poziomie. Aby sięgnąć o brązowy medal w kategorii M-40 w biegu na 5000m trzeba było uzyskać 14:34. W tej samej grupie wiekowej triumfator biegu na 3000m z przeszkodami mijał metę w 9:09

Profil Kenijczyków był różny. Od tych, którzy karierę zaczynali bardzo późno, przez tych którzy startują nieprzerwanie od wielu lat, ale bez sukcesów, po zawodników, którzy niegdyś pukali do bram przedsionka wielkiej, światowej lekkiej atletyki. Zwycięzca wspomnianej kategorii M-40 w biegu przeszkodowym, 43-letni Eliud Kirui przed laty zanotował kilka niezłych występów, ustalając rekord życiowy na 8:17.62 14 lat temu. Startował nawet w 2001 roku w pierwszej edycji Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego w Bydgoszczy.

Przed trzema laty liczny skład reprezentacji Polski przełożył się na ogromny dorobek medalowy halowych mistrzostw Europy. Nasi zawodnicy w Toruniu wywalczyli 162 medale (56 złotych, 58 srebrnych i 48 brązowych) co dało 3 miejsce w ostatecznej klasyfikacji medalowej. Biorąc pod uwagę kilka czynników: doświadczenie sprawdzonego zespołu organizacyjnego w przeprowadzaniu imprez lekkoatletycznych, doskonałą lokalizację w funkcjonalnej Toruń Arenie i prężnie działający ruch mastersów w Polsce, możemy być świadkami fantastycznego widowiska i bardzo dobrego startu Polaków.

W ostatnich 12 latach Polska trzykrotnie organizowała imprezy międzynarodowe. Wspomniane halowe mistrzostwa Europy w roku 2015 oraz dwukrotnie mistrzostwa Europy na otwartym stadionie - w Poznaniu 12 lat temu i w Zgorzelcu (wraz z niemieckim Zittau) przed 6 laty. Czas na mistrzostwa świata! Do zobaczenia w Toruniu!

Zobacz także - 8 Halowe Mistrzostwach Świata Masters w Lekkoatletyce


Zobacz także:

Toruń: Halowe Mistrzostwach Świata Masters - podsumowanie

W minioną sobotę zakończyły się Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Świata Masters w Toruniu. Impreza okazała się rekordowa pod względem ilości narodowych reprezentacji i startujących w ich barwach zawodników. Dokładnie przez tydzień Toruń gościł uczestników 8. edycji światowego czempionatu pod dachem w kategoriach weterańskich. Do Grodu Kopernika zjechało aż 4300 zawodników z 88 krajów!
W Toruniu ruszają mistrzostwa świata weteranów

Ponad 4300 zawodniczek i zawodników z 88 krajów, w tym wiele wybitnych postaci światowego sportu, stanie do walki w rozpoczynających się w ten weekend 8. Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce Masters. Czempionat w Grodzie Kopernika będzie rekordowy z wielu powodów. Do udziału w nim zgłosiło się w sumie 4366 sportowców, czyli o... 3 więcej niż na największe dotychczasowe tego typu halowe
Mistrzostwa świata w Toruniu będą rekordowe

29 stycznia 2019 zakończyła się rejestracja na 8. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters. W reprezentacji Polskich i innych teamach prawdziwych gwiazd nie zabraknie. Już w tym momencie wiadomo, że pod wieloma względami będzie to rekordowa impreza. Żadna z wcześniejszych edycji halowych mistrzostw świata masters nie zgromadziła tak dużej ilości reprezentacji. Do rywalizacji w Toruniu zgłosili się zawodnicy z aż 82 krajów...
WMACI Toruń 2019 - Wielcy mistrzowie też pobiegną w mistrzostwach. Zapisz się i TY!

Robert Korzeniowski, Tomasz Majewski, Władysław Kozakiewicz i Sebastian Chmara to tylko jedne z wielu gwiazd 8. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters, które odbędą się w Toruniu pod koniec marca. W czempionacie wystartuje szerokie grono olimpijczyków, medalistów mistrzostw świata i Europy. Choć impreza z założenia ma charakter halowy, to w jej ramach odbędą się również konkurencje uliczne...
100 dni do mistrzostw świata weteranów w Toruniu ad 2019

Wielkimi krokami zbliżają się 8. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters, które odbędą się w Toruniu 24-30. marca przyszłego roku. Już wiadomo, że na starcie stanie szeroka plejada gwiazd „lekkiej”. Podczas piątkowej konferencji prasowej omówiono stan przygotowań do imprezy. Pod koniec marca w Toruniu do rywalizacji staną około 4 tysiące sportowców z blisko stu krajów położonych na sześciu kontynentach.
Zdobądź pakiet startowy na 8 Halowe Mistrzostwa Świata Masters w LA

Już za pół roku - od 24 do 30 marca 2019 - Toruńska hala lekkoatletyczna gościć będzie zawodników rywalizujących podczas 8 Halowych Mistrzostw Świata Masters w Lekkiej Atletyce. Uczestnicy rywalizować będą jednak nie tylko w konkurencjach halowych, ale także w biegach rozgrywanych poza halą - na dystansie 10 km oraz w klasycznym półmaratonie. Przyszłoroczne wydarzenie jest niewątpliwie wielką szansą...


Komentarze czytelników - 1podyskutuj o tym 
 

henry

Autor: henry, 2018-09-30, 09:06 napisał/-a:
W Krynicy wygrałem na 10 km i w maratonie i otrzymałem pakiet startowy na mistrzostwa , teraz trzeba wybrać dystans i trenować.

  Ostatnio zalogowani
ireknitas4
18:44
piotr72gd
18:42
skrzych
18:37
heineken
18:32
nona40
18:31
Exlibris
18:28
[NIXON]
18:23
samolocik
18:20
dawidcyt
18:19
Karol Czajka
18:19
kocurek251
18:11
agotfryd
18:09
tadzio1
18:04
KKFM
18:04
zecikos
18:00
Wacik
17:57
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |