Nowa Sól, 02 czerwca 2015, 15:49, 1623/443504Grzegorz Rogula

LINK 3: ZOBACZ WYNIKI PÓŁMARATONU - KOBIETY
LINK 4: ZOBACZ WYNIKI PÓŁMARATONU - MĘŻCZYŹNI
LINK 5: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 6: ARCHIWUM: NOWA SóL

W tegorocznym półmaratonie wystartowało 545 zawodniczek i zawodniczek z całej Polski, a także Kenii, Ukrainy i Włoch. Ostatecznie bieg ukończyło 515 osób w tym 85 kobiet. Tegoroczny bieg odbywał się w bardzo dobrych warunkach atmosferycznych w temperaturze ok. 19-20oC, niemal w optymalnych warunkach dla uczestników co sprzyjało uzyskiwaniu dobrych wyników i poprawianiu rekordowych osiągnięć. Jedynym utrudnieniem był tylko w niektórych momentach nieprzyjemny wiatr.

Dzięki m.in. tym warunkom zwycięzca KIMAIYO HILLARY KIPTUM z Kenii poprawił o 34 sekundy rekord trasy atestowanej przez PZLA należący od 2013 roku do siedmiokrotnego triumfatora naszej imprezy Ukraińca MYKHAYLO IVERUKA. Zagraniczni biegacze zdominowali zresztą bieg bowiem drugi na mecie był rodak zwycięzcy ROP ABEL KIBET, a trzecie czwarte miejsca zajęli utytułowani zawodnicy z Ukrainy RUSYUK YRIY i UKRAINETS SERGII. Wśród kobiet było niemal tak samo bowiem wygrała zawodniczka z Kenii BARSOSIO STELLAH JEPBGET wyprzedzając swoją rodaczkę BIWOTT GLADYS JEPKURUI oraz Ukrainkę STANKO SVIETLANE.

Historia frekwencji KOBIETY

Najlepsze miejsca wśród polskich uczestników zajęli: PADUSZYŃSKA WIOLETTA z Gorzowa Wielkopolskiego i ZAGÓRNY MARCIN z Radnicy. Mistrzem powiatu Nowosolskiego został reprezentant MKST „Astra” Nowa Sól ADAM MARYSIAK przed innym nowosolaninem ADAMEM DRACZYŃSKIM, sklasyfikowani odpowiednio na VI i VII miejscu. Wśród kobiet mistrzynią powiatu nowosolskiego została po raz kolejny kożuchowianka ANNA POGORZELSKA wyprzedzając mieszkankę Nowej Soli ANNĘ AST. Rozegrano też nieoficjalne II Mistrzostwa Polski sędziów piłkarskich, które wygrał PIOTR KOLMAN ze Wschowy przed ARKADIUSZEM TERLIKOWSKIM sędzią z Nowej Soli. Swój kolejny start zanotował Pan ROMAN TERLIKOWSKI z Nowej Soli jedyny uczestnik wszystkich dotychczasowych biegów.

Kolejny raz imprezie towarzyszyły biegi dla dzieci i młodzieży czyli XVI „Mini Bieg Solan” organizowany wspólnie przez Przewodniczącego Rady Miasta – PIOTRA SZYSZKĘ, nowosolski MOSiR i licznych wolontariuszy. Rozegrano 10 biegów od przedszkolaków do młodzików, a także dwa biegi dla dzieci niepełnosprawnych pn. „Bieg na przekór” . Ponownie pobito rekord uczestnictwa w tych biegach, bowiem wystartowało aż 985 uczestników.

Przy okazji informujemy, iż nie wszyscy odebrali nagrody w kategoriach wiekowych, (II miejsce w K30 Agnieszka Lorenc oraz V miejsce w M20 Wojciech Grabiński) nagrodę dla najmłodszego Nowosolanina (Michał Fedorczak) oraz nagrody niespodzianki losowane po biegu wśród wszystkich, którzy ukończyli półmaraton (osoby startujące z numerami 19, 535, 336, 454, 169, 119 prosimy o kontakt), czekamy przez dwa tygodnie.