Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 


Z pewnością wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że sporty biegowe również znajdują się w ofercie zakładów bukmacherskich, co sprawia, że ich wyniki także można typować. Jakie typy zakładów są dostępne w przypadku biegania? Jak obstawiać bieganie? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Na co zwrócić uwagę przy typowaniu zawodów biegowych?

W sportach biegowych wyróżnić należy przede wszystkim biegi długo oraz krótkodystansowe. Specyfika każdego z nich jest oczywiście inna, jednak typować można zarówno wyniki sprintu na 100 metrów, jak i maratonu. Co wziąć pod uwagę przy obstawianiu zawodów biegowych? Przede wszystkim:

1. Dystans – poszczególni biegacze mogą brać udział w biegach na różnych dystansach, jednak specjalizują się w jednym, co wpływa na ich szanse na zwycięstwo;

2. Trasę – jest to szczególnie istotna kwestia w przypadku maratonów, czy biegów ekstremalnych, gdzie znaczenie może mieć chociażby ukształtowanie terenu;

3. Klimat i warunki atmosferyczne – biegi odbywają się na całym świecie, co wymaga od zawodników aklimatyzacji w danym klimacie. Równie ważne są warunki pogodowe, ponieważ bieg może odbywać się w upale, deszczu, czy przy silnym wietrze.

Obstawianie biegania – typy zakładów

Jakie zakłady bukmacherskie można zawierać w przypadku zawodów biegowych? Oczywiście można spróbować wytypować ich zwycięzcę, co jest zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem. Bukmacher oferuje bowiem kursy na każdego uczestnika biegów, co pozwala oszacować jego szanse w wyścigu. W przypadku zawodów biegowych można zawrzeć również zakład Head to Head, który polega na pojedynku dwóch konkretnych zawodników. W tym przypadku istotne jest to, który z nich pierwszy dobiegnie do mety, a nie to, kto zostanie zwycięzcą całych zawodów. Inną możliwością obstawiania biegania są zakłady dotyczące najlepszego czasu okrążenia, czy typowanie pobicia rekordu świata bądź rekordu konkretnej trasy.

Obstawianie sportów biegowych – co warto wiedzieć?

Co jest podstawą obstawiania sportów biegowych? Tak samo jak w przypadku każdej innej dyscypliny najważniejsza jest wiedza. Należy zatem śledzić poszczególne biegi, co pozwoli zdobyć wiedzę niezbędną do typowania wyników poszczególnych startów. Jest to bardzo ważne, ponieważ przy obstawianiu istotna jest nie tylko wspomniana już trasa, czy dystans, ale także aktualna forma danego zawodnika, czy np. fakt, że wraca on bezpośrednio po kontuzji. Istotne są także statystyki poszczególnych zawodników, zarówno odnoszące się do startów w ostatnim okresie, jak i wyników uzyskiwanych na konkretnej trasie w ostatnich latach.

W przypadku obstawiania rekordów świata ważne stają się warunki atmosferyczne panujące w danym dniu. Przykładem może być chociażby siła i kierunek wiatru, ponieważ jest to aspekt, który może decydować o uzyskanym czasie.

Podsumowując, należy stwierdzić, że obstawianie biegania, mimo iż nie dorównuje popularnością sportom drużynowym, również może pozwolić wygrywać. Oczywiście wymaga to znajomości tej dyscypliny oraz bycia na bieżąco.E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie ( KRS 0000370248, REGON 142666660, NIP 5272639256) zezwolenie - z dnia 28 listopada 2014 roku o numerze AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17 (przedłużonego decyzją z dnia 29 września 2020 roku o numerze PS4.6831.2.2020) wydane przez Ministra Finansów na urządzanie zakładów wzajemnych - bukmacherskich przez Internet. Hazard związany jest z ryzykiem. Zakaz wstępu na stronę internetową i uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18. roku życia.Komentarze czytelników - brakskomentuj materiał

 Ostatnio zalogowani
piotrhierowski
00:25
."RoBsoN".
23:39
seba1
22:35
damiano88
22:32
marianzielonka
22:24
mirotrans
22:20
czewis3
21:45
Namor 13
21:16
michu77
21:07
arturM
21:06
heineken
20:40
INVEST 83
20:38
42.195
20:24
Admin
20:19
Jarek42
20:19
marek_h
20:15
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |