2024-03-25
17:25

2007-06-27, 20:18
 Haile Gebrselassie pobił 2 rekordy świata
Legendarny Etiopski biegacz, multimedalista światowych imprez lekkoatletycznych, 34-letni Haile Gebrselassie ustanowił dziś wieczorem 2 rekordy świata!
Podczas mitingu w Ostrawie rozegrany został bieg godzinny. Gebrselassie w ciągu tego czasu pokonał 21km 285m poprawiając tym samym najlepsze dotychczasowe osiągnięcie o 184m. Wcześniejszy rekord dzierżył przez 16 lat Arturo Barrios z Meksyku. Jak podaje IAAF Haile pobił po drodze rekord świata na 20000m mijając 50 stadionowych okrążeń w 56:25,98. Poprzedni rekord należał również do Barriosa i wynosił 56:55,6. To odpowiednio 23ci i 24ty rekord świata pobity w karierze Etipoczyka.

Paweł Czapiewski - 1:45,91
Coraz wyraźniej zaczyna rysować się powrót Pawła Czapiewskiego do wielkiej formy. Po niesamowitym zwycięstwie w Pucharze Świata dziś Paweł zajął 5te miejsce w biegu na 800m podczas Mitingu w Ostrawie. Wynik Czapiewskiego - 1:45,91 jest bliski minimum kwalifikacyjnego na Mistrzostwa Świata w Osace. W biegu tym 2gi był Jurij Borżakowski który wyprzedził Polaka o 0,9s.
Na 3000m z przeszkodami 10te miejsce zajął 21-letni Marcin Chabowski, z którymi wiążemy nadzieje na medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Wynik Chabowskiego 8:32,55 o 2sek odbiega od jego rekordu życiowego.

2007-06-27, 23:35
 brawo młodziezowiec Chabowski
2007-06-27, 21:44 - GrandF napisał/-a:

Bardzo ładnie, jesli chodzi o wynik, zwŁaszcza w porownaniu do Kaczmarka. Szkoda tylko ze nie zauwazali go w czasie biegu nasi komentatorzy w Eurosporcie, tak jak i Lewandowskiego na 800m, choc ten sie spaliŁ