Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

  WIZYTÓWKA  GALERIA [65]  PRZYJAC. [49]   BLOG   STARTY   KIBIC 
 
aktywny_maciejB
Pamiętnik internetowy
OD BIEGANIA DO MARSZU z KIJKAMI

Józef Maciej BRZEZINA
Urodzony: 1959--2-23
Miejsce zamieszkania: Sochaczew
129 / 130


2023-11-14

Dostęp do
wpisu:

Publiczny
34. Ogólnoplski Bieg Niepodległości w m. TUREK (czytano: 305 razy)

PATRZ TAKŻE LINK: https://www.turek.net.pl/sport/36239-oficjalne-wyniki-34-biegu-niepodleglosci-w-turku

 

Dziwne uczucie jak byłem blisko historii, gdy wiele lat temu powstawała w dzień świętowania odzyskania niepodległości Mila Goleniowska. W tym roku to już 35. edycja tego święta biegaczy w tym mieście, To w tym pięknym miejscu mieszkałem i pracowałem przez 10 lat. A ja w Goleniowie w tym czasie biegałem i przyjaźniłem się z Januszem Zającem, który tą Milę Goleniowską wymyślił i własnymi rękami budował.
Oczywiście startowałem w pierwszych edycjach biegu na 10 km w Goleniowie podczas pierwszych edycji MG. Jak dziś pamiętam.
Ale miało być o 34. Ogólnopolskim Biegu Niepodległości (OBN) w Turku. Dlatego na początku kilka zdań o MG ponieważ w Turku podczas uroczystości zakończenia imprezy organizatorzy wspomnieli, że tylko Goleniów jest o jedną edycję biegu w dniu 11 listopada lepszy od m. Turek. Łezka się zakręciła, że co prawda nie brałem udziału w organizacji pierwszej MG (ponieważ w tym czasie mieszkałem w Goleniowie ale w tym czasie studiowałem w dalekiej stolicy).
Wracając do miejscowości Turek to dla żony Ewy i dla mnie wyjątkowo szczęśliwe miejsce.
Mało tego podobnie jest z powiatem tureckim. Każda nasza wizyta i start kończy się tam dobrym wynikiem i miejscem na podium. Trzy starty na terenie tej małej ojczyzny leżącej na skraju Wielkopolski i sześć miejsc na podium w generalce.
W 2018 roku wygrałem rywalizację na 5km NW podczas 29. OBN w m. Turek a Ewa wśród kobiet była druga.
Identycznie po 5 latach w tym roku takie same miejsca, Ewy i moje. Ponadto w tym roku w lesie koło Malanowa w powiecie tureckim oboje wygraliśmy kat. mężczyzn i kobiet w rywalizacji na dystansie 5 km w NW.
Jak nie lubić tego miejsca i nie planować ponownych startów na tej oddalonej o około 150 km od miejsca zamieszkania ziemi.
A ten teren to dominacja silnego klubu mającego plejadę zawodniczek i zawodników NW TRITON Konin. Konin to tylko 30 km od Turku. Co prawda podczas startu w sobotę TRITON był reprezentowany tylko przez dwie reprezentantki i jednego reprezentanta tego coraz mocniejszego w rywalizacji ogólnopolskiej klubu słynnego z kolarzy, triatlonistów, biegaczy i NW.
Ale, że okoliczności były sprzyjające (większość ekipy z Konina dzień później wystartowała podczas Mistrzostw Polski NW w Pleszewie) to bez większych obaw i wysiłku udało się nam uzyskać tak dobre miejsca na podium.
Ewa tylko o 3 sekundy (według czasu netto) przegrała rywalizację z bardzo dobrą i dużo młodszą kijkarką z TRITON-a.
Jeżeli chodzi o biegaczy podczas 34. OBN, to może Kenijczyków nie było ale byli za to goście z Litwy w narodowych barwach i dumni organizatorzy z tego gościnnego i kochającego sport miasta musieli być zadowoleni z dobrej frekwencji (około 280 biegaczy i kijkarzy) licznych uczestników tej imprezy. Szczególną staranną i bogatą oprawę (nagrody) miała rywalizacja w kategorii służb mundurowych.
Miejscowy komendant policji widać, że kocha bieganie i (wygląda jak wytrawny biegacz długodystansowy) oraz wspiera miejscowych organizatorów podczas tego święta biegania po ulicach centrum tego miasta. Za rok trzeba będzie poprawić nasze tegoroczne czasy bo na pewno o miejsca na podium może być trudniej.

Blog moga komentować tylko Przyjaciele autora Ostatnio zalogowani
chris_cros
12:32
marianzielonka
12:19
anielskooki
12:06
przemek300
11:59
gskp1404
11:42
mariusz67
11:17
SZAFLAR
11:10
biegus.pl
10:53
Pędziwiatr
10:40
karhumek
10:16
LukaszL79
10:11
xaildx
10:06
INVEST
09:17
Jawi63
09:09
BORA
09:08
gpnowak
09:02
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |