Zagranica, 26 pazdziernika 2009, 09:52, 1673/109400
Bartkiewicz
Biegiem przez Lozanne, Echternach, Frankfurt...

LINK 1: TRASA WIEDEŃ - BUDAPESZT
LINK 2: ARCHIWUM: ZAGRANICA

Jarosław Janicki po raz piąty z rzędu wygrywa jubileuszową 20 edycję biegu etapowego na trasie Wiedeń - Budapeszt. Karolina Jarzyńska trzecia we Frankfurcie nad Menem i wynik 2:29.45 jest najlepszy wśród polek od czterech lat. Joanna Chmiel po raz trzeci wygrywa maraton w tym roku - tym razem w Lozannie. Przemysław Rojewski drugi w Echternach.

Budapeszt (19-23 październik) Jarosław Janicki po raz piąty z rzędu wygrywa jubileusząwą 20 edycję biegu etapowego na trasie Wiedeń-Budapesz. Jarek startował tam w sumie siedem razy (raz nie ukończył i raz był drugi). Na uwagę zasługuje też znakomita postawa niepełnosprawnego Dariusza Strychalskiego, który w swoim debiucie w tym biegu zajął dwunaste miejsce - miesiąc wcześniej ukończył Spartatlon długości 246km.

Trasa Wiedeń - Budapeszt wynosiła w tym roku 320km, podzielona na 5 etapów: 89.7, 85.9, 63.4, 59.7 i ostatnim etapem był klasyczny półmaraton ulicami stolicy Węgier

Jak Jarek wspomniał teraz dwa tygodnie przerwy i jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to już w styczniu pobiegnie tygodniową etapówkę w Brazylii długości 450km z metą w Rio de Janerio.

3. Agnes Czibok (Węgry) 31:06.50

Lozanna (25 październik) 40-letnia Joanna Chmiel wygrała maraton w Lozannie. Na przebiegniecie 42km i 195 metrów potrzebowała 2 godzin 54 minut i 59 sekund.

Dla Joanny był to trzeci wygrany maraton w tym roku, wcześnie wygrała w Klazienave (Holandia) gdzie z wynikem 2:45.21 pobiła rekord trasy oraz maraton po plaży w Danii.

Sklasyfikowano 1274 zawodników w tym 274 panie

Frankfurt/M.(25 październik) Karolina Jarzyńska, podopieczna trenera Zbigniewa Nadolskiego, zajęła trzecie miejsce we Frankfurcie nad Menem, uzyskała czas - 2:29:10, będący jej nowym rekordem życiowym i jest to najlepszy wynik od czterech lat z polskich zawodniczek. Pani Karolina biegła wraz ze swoim trenerem - Zbigniewem który dobiegł do mety z wynikeim 2:29.45 co dało mu 42 miejsce w klasyfikacje generalnej mężczyzn.

Warto też wspomnieć że w 1998 roku na podium była tutaj jeszcze Elżbieta Nadolna z wynikiem 2:31.58 była wówczas druga, oraz w 2001 roku wśród mężczyzn Artur Osman drugie miejsce z wynikiem 2:11.46