Kraków, 06 maja 2006, 17:49Krzysztof Sędor

LINK 2: SKOMENTUJ W DYSKUSJACH
LINK 3: WYNIKI W FORMACIE PDF
LINK 4: WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 5: ARCHIWUM: KRAKóW

Po raz pi±ty odbył się w podwawelskim grodzie Cracovia Maraton z racji sponsora tytularnego zwany „Mcdonald’s Cracovia Maraton”. Jedne z najbardziej prestiżowych zawodów lekkoatletycznych w Polsce. Wystawiono 1108 zawodników i zawodniczek z czego 77 kobiet i 1031 mężczyzn. Reprezentowali oni 30 krajów. Najliczniejsz± grupę stanowili Polacy – 924 osoby. Po nich 33 osoby broniły barw Francji, 31 Wielkiej Brytanii, 20 Włoch, 18 Niemiec i 11 Irlandii. Ponadto krakowski maratoński dystans pokonało 16 osób na wózkach i 84 uczestników na rolkach, Ci ostatni po raz pierwszy wzięli udział w Cracovia Maraton. W biegu głównym mężczyzn triumfowali reprezentanci Kenii, Mathew Kosgei, uzyskuj±c czas 2:17.33 godz. Wyprzedził Adama Dobrzyńskiego (New Balance Gdańsk) – 2:17.33 godz. i Białorusina Andrieja Gordiejewa – 2:18.16 godz. Dla Kosgeia start w Cracovia Maraton był drugim maratońskim występem w życiu! Debiutował za¶ przed rokiem w... IV Cracovia Maraton zajmuj±c wtedy 5 miejsce. W biegu głównym kobiet wygrała faworytka, aktualna mistrzyni Polski (kwiecień 2006 Dębno) w maratonie, reprezentantka Białorusi Jelena Mazovka. Uzyskała czas 2:43.53 godz. Wyprzedziła swoj± rodaczkę Volhę Judenkow± – 2:44.02 godz. Na trzecim miejscu z czasem 2:49.24 godz. uplasowała się reprezentantka Polski Wioletta Uryga. Pi±ta była triumfatorka ubiegłorocznego Cracovia Maraton zawodniczka Elite Cafe Wawel Kraków – Janina Malska – 2:57.49 godz.