Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

       

Francja, 24 czerwca 2021, 10:17, 1012/1180043Materiał prasowy
Robert Karaś rusza na zawody Bretzel Ultra Triathlon. Polski mistrz idzie po rekord?

LINK 1: ARCHIWUM: ZAGRANICA - FRANCJA      

Robert Karaś, rekordzista świata na dystansach podwójnego i potrójnego Ironmana, partner marki CUPRA, weźmie udział we francuskich zawodach Bretzel Ultra Triathlon. Sportowiec stanie do rywalizacji o zwycięstwo na ekstremalnym dystansie trójboju liczącym sumarycznie ponad 1000 kilometrów. Celem triathlonisty jest ustanowienie nowego rekordu świata.

Zawody Bretzel Ultra Triathlon, odbywające się w okolicach francuskiego miasta Colmar, skupiają najambitniejszych sportowców z całej Europy. Między 27 czerwca i 4 lipca zawodnicy będą konkurować na dystansie podwójnego, potrójnego, czterokrotnego lub pięciokrotnego Ironmana. Do rywalizacji na najdłuższym odcinku przystąpi Robert Karaś, zdobywca tytułu mistrza świata m.in. w podwójnym Ironmanie w latach 2017 i 2019.

Zawody w Colmar, pierwotnie planowane na październik 2020 roku, zostały odwołane w ostatniej chwili z powodu zmian obostrzeń związanych z COVID-19. Decyzja zaskoczyła Roberta Karasia, który znajdował się wówczas na terenie Francji.

W fotograficznym albumie online CUPRA #Anotherway sportowiec podsumowywał ten czas następująco: "„Mistrzostwa świata, igrzyska i wyścigi zostały przełożone lub odwołane. Znam osoby, które musiały zrezygnować z triathlonu w ogóle. Pandemia pokrzyżowała plany wielu sportowców. Ja także wiele z moich założeń musiałem zmienić. Planowałem udział w zawodach, które się nie odbyły. To nie był łatwy czas".

Apetyt na zwycięstwo

Karaś postanowił jednak wykorzystać ponadpółroczny lockdown do przygotowania się na najbliższe zawody. Treningi odbywały się w zależności od aktualnych obostrzeń na bezdrożach, stacjonarnych bieżniach czy basenach otwartych tylko dla profesjonalnych sportowców.

– Nie mogłem pozwolić, by czas pandemii wpłynął w znaczący sposób na moje plany rozwoju. W przypadku sportów wytrzymałościowych opuszczenie treningów powoduje szybki spadek formy, na którą pracuje się latami – tłumaczy Robert Karaś. – Start w zawodach nie jest dla mnie nowym otwarciem, bo nigdy nie przestałem ćwiczyć. Wykorzystałem ten czas najlepiej, jak potrafię i jadę do Francji z dużym apetytem na wygraną. Mój plan to ustanowienie nowego rekordu świata.

Ultratriathlon, w którym weźmie udział Robert Karaś, składa się z trzech etapów. Uczestnicy zawodów będą musieli przepłynąć 19 kilometrów, następnie przejechać na rowerze 900 km, po czym pokonać pieszo równowartość pięciu biegów maratońskich, czyli 211 km. Równa się to pięciokrotności dystansu Ironmana.

Spotkanie online po zawodach

By zachować konieczne, najwyższe standardy sanitarne, Robert Karaś wraz z ekipą techniczną postanowili nie korzystać z komunikacji zbiorowej. Dotrą do Francji samochodami marki CUPRA, która utrzymuje partnerską współpracę z triathlonistą od 2019 roku. Relację z podróży i samego startu będzie można zobaczyć na profilu Roberta Karasia na platformie Instagram pod adresem instagram.com/robert_karas_teamkaras/

Z kolei tuż po powrocie sportowca z Francji, w piątek 2 lipca, odbędzie się wirtualne spotkanie na żywo triathlonisty z fanami na profilu CUPRA Polska, dostępnym pod adresem instagram.com/cupra_poland/

CUPRA to marka łącząca niekonwencjonalny styl i wyjątkowe osiągi. Powstała w 2018 roku w Barcelonie. Siedziba marki znajduje się w Martorell pod Barceloną, a sprzedaż odbywa się poprzez sieć wyspecjalizowanych punktów na całym świecie.

W 2020 roku CUPRA utrzymała wzrost sprzedaży i z 27 400 sprzedanymi samochodami odnotowała o 11% wyższy wynik niż w roku poprzednim. O sukcesie zaważyła popularność modeli CUPRA Ateca i Leon oraz premiera pierwszego autorskiego CUV-a marki – Formentora. W 2021 roku CUPRA zamierza rozszerzyć ofertę sportowych samochodów elektrycznych, wprowadzając Formentora w hybrydowej wersji plug-in oraz pierwszy stuprocentowo elektryczny model – CUPRA el-Born. W 2021 roku marka weźmie udział w nowej formule wyścigów elektrycznych SUV-ów – Extreme E. CUPRA pozostaje również oficjalnym partnerem motoryzacyjnym klubu FC Barcelona oraz sponsorem zawodów World Padel Tour. Ambasadorami marki, tworzącymi CUPRA Tribe, są m.in. niemiecki bramkach Marc ter Stegen oraz szwedzki kierowca Mattias Ekström.

Komentarze czytelników - 1podyskutuj o tym 
 

paulo

Autor: paulo, 2021-06-25, 08:05 napisał/-a:
Niesamowite, że granice ludzkie są tak nieskończone. Oby się udało. Trzymamy kciuki!

 


 Ostatnio zalogowani
FitFreelancer
00:01
Namor 13
23:19
kirc
22:50
młodyorzech
22:42
esperlando@onet.eu
22:40
lordedward
22:32
maraton1
22:23
M@rlon
22:00
Napoleone
21:55
gpnowak
21:39
pagand
21:37
Admin
21:29
piotr72gd
21:29
jarecki112
21:07
sasu
20:59
przystan
20:47
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |