Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

   

13 marca 2020, 08:15, 1536/297248runcentre.pl
Buty do biegania Altra - przegląd nowości z kolekcji wiosna/lato 2020
      Wbiegając w 2020, nie sposób zauważyć nowych kolekcji butów do biegania. Rozwijanie dotychczasowych modeli, stosowanie kolejnych technologii, starania o to, by jeszcze lepiej wesprzeć zawodników na treningach i podczas startów...

Nie inaczej jest w przypadku marki Altra – kolekcja wiosna/lato 2020 zwiastuje pojawienie się nowości. Zmianom uległy zarówno buty biegowe trailowe, jak i te przeznaczone na asfalt. Co warte uwagi, w ofercie znajdą się także buty dziecięce. Które modele przeszły najciekawszy lifting i mogą zainteresować biegaczy? Oto charakteryzacja wybranych produktów i ich zastosowań.

Buty biegowe Altra Timp 2 – przyszły hit marki?

Do tej pory oferta trailowa marki Altra kojarzyła się wyłącznie z dwoma modelami – Lone Peak i Olympus. Coraz poważniej należy traktować jednak Timp, który z kolekcji na kolekcje staje się coraz bardziej interesującym butem. Jego najbardziej aktualna wersja posiada 29 mm amortyzacji, dzięki czemu w tej kwestii plasuje się pomiędzy wyżej wymienionymi modelami.Buty do biegania Timp 2 posiadają podeszwę pozwalającą zachować sprężystość, dynami i dobre odbicie od podłoża.

Zastosowanie pianki Quantic odpowiada za naturalne przetaczanie stopy i właściwe czucie podłoża. Warto wspomnieć o tym, że Altra reaguje na odpowiedzi ze strony użytkowników. Pojawiały się głosy, że buty biegowe ślizgają się na mokrym podłożu, czego efektem jest zmiana bieżnika i układu kosteczek, czyniąc go bardziej agresywnym i przyczepnym na wymagający teren. Drugą istotną różnicą jest obniżenie wagi – w porównaniu do wersji 1.5 Altra Timp 2 waży 20 g mniej i obecnie jest to 281 g w rozmiarze 44.5

Jeśli chodzi o kształt i uformowanie cholewki, to buty biegowe bardzo dobrze „trzymają” nogę, co będzie szczególnie istotne dla sportowców o węższym podbiciu. Nie należy jednak kojarzyć tego ze zwężeniem! Buty do biegania trailowe spod szyldu Altra w dalszym ciągu zachowują swoje najważniejsze technologie, czyi szeroki toebox uwzględniający anatomię ludzkiej stopy i dopasowany do jej kształtu. Ponadto, różnica w wysokości podeszwy między piętą a palcami wynosi 0 mm, za co odpowiada rozwiązanie znane jako Balanced Cushioning.

Buty do biegania Altra Lone Peak 4.5 – kultowy model w nowej wersji

Kolejnej odsłony doczekał się także absolutny bestseller marki. Wiosna/lato 2020 zwiastuje pojawienie się następnej edycji kultowego Lone Peak. W przypadku tego modelu możemy mówić o dużej uniwersalności. Buty biegowe trailowe będą odpowiednie zarówno dla osób szukających mniejszej amortyzacji i lepszego czucia podłoża podczas wymagającego ultra, jak i dla biegaczy chcących otrzymać lepszą ochronę nóg, ponieważ sprawdzą się także jako startowy model na krótszym dystansie i łatwiejszej nawierzchni.

Buty do biegania Altra Lone Peak 4.5 charakteryzują się agresywnym bieżnikiem dobrze współpracującym z podłożem. Jeśli chodzi o amortyzację (25 mm), to można określić go połączeniem niezbędnej ochrony z odpowiednim czuciem podłoża i lekkością. Zestawiając go z wersją 4.0, można zauważyć bardziej elastyczną podeszwę. Efektem tego jest większa naturalność dla stóp przy każdym kroku. Większa giętkość pozwala na swobodne wyginanie się pianki i co za tym idzie – komfort podczas wysiłku. Liftingowi uległ także bieżnik TrailClaw. Jego kosteczki są inaczej rozmieszczone, co nadało mu jeszcze bardziej agresywny charakter. Z kolei zastosowanie innej gumy sprawiło, że buty biegowe są lepiej spasowane z podłożem i zapewniają oczekiwaną przyczepność.

Jeśli chodzi o kształt cholewki, to warto zauważyć lekkie obniżenie profilu skutkujące pewnym leżeniem stopy w bucie. Za ten komfort i bezpieczeństwo odpowiada także zmiana sznurówek. Czym teraz charakteryzuje się Altra Lone Peak 4.5? Buty do biegania nie posiadają tzw. „mostka”, dlatego sznurowanie jest bardziej precyzyjne. Podobnie jak w poprzednim modelu, tu również stopa chroniona jest przez wkładkę StoneGuard, co ma szczególnie znaczenie w przypadku ostrych kamieni i twardej nawierzchni.

Ponadto, produkt posiada swoje najważniejsze cechy – brak różnicy spadku między piętą a palcami, więcej miejsca na naturalne ułożenie stóp, dynamikę i responsywność. To właśnie te cechy sprawiły, że Lone Peak stał się prawdziwym trailowym bestsellerem. Czas poznać jego najnowsze oblicze!

Buty biegowe Altra Olympus 3.5 – maksimum amortyzacji i komfortu

Najbardziej aktualna wersja najbardziej mięsistego modelu amerykańskiej marki – Olympus 3.5. Produkt jest przeznaczony dla biegaczy wybierających długie, górskie starty w szczególnie trudnym terenie, gdzie koniecznie należy zadbać o ochronę stóp i pełną wygodę. Jeśli chodzi o buty do biegania trailowe, to te mają najwięcej amortyzacji spośród wszystkich – 33 mm. Dzięki tej grubości zawodnik otrzymuje pełne wsparcie w starciu z kamieniami i korzeniami utrudniającymi wymagające trasy. Ich wygląd wydaje się być toporny, jednak przy jego zastosowaniu dynamika nie stanowi najważniejszej cechy. Wręcz przeciwnie – 303 g dla rozmiaru 44.5 to prawdziwie lekka waga.

Buty biegowe Olympus 3.5 nie posiadają, co prawda, agresywnego bieżnika, ale nie przeszkadza to w pewnym trzymaniu się trudnej nawierzchni, włączając w to mokre kamienie. Tym, co różni go od wersji 3.0, jest cholewka i podeszwa. Dzięki technologii InnerFlex model charakteryzuje się większą elastycznością. Ma to korzystny wpływ na naturalność działania i dobre czucie nawierzchni nawet mimo bardzo dużej amortyzacji.

Środowisko biegaczy potwierdza, że sama cholewka jest trwalsza i bardziej wytrzymała, czego efektem jest dłuższa żywotność. Zgodnie z filozofią Altra buty do biegania zostały wykonane w technologii Balanced Cushioning, czyli nie ma różnicy w wysokości podeszwy między palcami a piętą. Dodatkowo, anatomicznie ukształtowany przód gwarantuje pełną swobodę i naturalność w ułożeniu stopy – dokładnie to, czego biegacze oczekują po produktach tej marki.

Buty dziecięce Altra Kids – komfort i naturalność od małego!

Altra myśli nie tylko o pełnej wygodzie i naturalności u dorosłych biegaczy. Świadomość powinna kształtować się już w młodym wieku, dlatego rodzicom chcącym zadbać o swoje pociechy amerykańska marka proponuje zupełnie nowe modele – seria Youth oferuje dziecięcą wersję Lone Peak oraz w pełni dziecięcy Kokiri.

Buty dziecięce Altra charakteryzują się tą samą wysokością podeszwy od palców po pięty. Ten tzw. Balanced Cushioning gwarantuje naturalny ruch, odciążenie kolan i zdrową pozycję ciała podczas chodzenia. Poszerzona cholewka chroni z kolei przed ściskaniem palców i dyskomfortem. Warto zadbać o stopy swojego dziecka już od samego początku i zainteresować się propozycją Altra. Buty dziecięce mogą okazać się prawdziwą rewolucją i hitem wiosenno-letniej kolekcji amerykańskiej marki.

Buty biegowe Altra można znaleźć w najlepszych sklepach biegowych na terenie kraju oraz w sklepie partnerskim TriCentre

WIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2020-09-24 - Buty biegowe Altra Olympus 4 - nowa odsł...
  2019-11-10 - Klapki regeneracyjne OOFOS - nowość, na ...
  2018-12-13 - Test nowego modelu butów Altra Torin Kni...
  2018-09-21 - Nowa kolekcja butów do biegania marki Al...


Komentarze czytelników - brakskomentuj informację
 Ostatnio zalogowani
basiaksi
12:34
henrykchudy
12:05
 Van Basten
11:53
beny76
11:51
Yatzaxx
11:45
aniquo
11:44
Admin
11:21
cinekmal
11:05
biegacz54
11:05
pawel.agat@interia.pl
11:00
tomasso023
11:00
DzikMaltański
11:00
Marcin1982
10:59
Andrea
10:59
Struś Emu
10:54
kos 88
10:47
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |