Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

     

Lubliniec, 14 czerwca 2018, 09:11, 1443/147862Sebastian Kaczmarczyk
2 edycja Biegu Lublinieckiego za nami

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: PROFIL BIEGU NA FB
LINK 3: WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 4: WYNIKI OPEN - PDF
LINK 5: WYNIKI DRUŻYNOWO - PDF
LINK 6: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 7: GALERIA ZDJĘĆ
LINK 8: ARCHIWUM: LUBLINIEC      

Zdjęcia - autor Tadeusz Popardowski

W dniu 9 czerwca 2018 roku na wyremontowanym Stadionie Miejskim w Lublińcu 2 edycja Biegu Lublinieckiego. Imprezę ponownie zorganizował klub Mafia Team Lubliniec z dyr. zawodów Sebastianem Kaczmarczykiem na czele. przy współudziale lublinieckiego magistratu reprezentowanego przez Burmistrza Edwarda Maniurę.

Bieg, pomimo krótkiej historii, znalazł swoje poczesne miejsce na mapie biegów 10km organizowanych na terenie Polski, co sprawiło że na organizatorach spoczął nie lada obowiązek sprostania oczekiwaniom rozbudzonym przez pierwszą edycję. Mówi się, że łatwiej wdrapać się na szczyt niż się na nim utrzymać, lecz trzeba przyznać, że po raz kolejny zrobiono kawał solidnej, organizacyjnej i logistycznej pracy, a II edycja Biegu Lublinieckiego zakończyła się pełnym sukcesem.

180
217
2017
2018
 
+21%
Historia frekwencji OPEN

Ideą, którą kierowano się przy organizacji biegu było połączenie ognia z wodą, zorganizowanie biegu z akcentem na wynik sportowy przy jednoczesnym zainteresowaniu lokalnej społeczności tematem zdrowego trybu życia, krzewienia kultury fizycznej i zainteresowania dzieci i młodzieży aktywnością fizyczną. Ten drugi cel osiągnięto przez biegi dzieci i młodzieży na dystansie 100m, 400m, 800m i 1 600m.

Odpowiedź najmłodszych na propozycję spędzenia czasu na wolnym powietrzu i pobiegania przeszła oczekiwania organizatorów. Ilość zgłoszeń przekroczyła liczbę wolnych miejsc, wobec część osób musiała odejść z kwitkiem, za co organizatorzy przepraszają i obiecują, że w przyszłym roku odpowiedzą na to zainteresowanie. Walka na wszystkich dystansach była zażarta i jeśli chodzi o zaangażowanie i ambicję niczym nie różniła się od tego co możemy zobaczyć na zawodach mistrzowskich w telewizji.

Biegi dzieci i młodzieży były smakowitym aperitifem przed daniem głównym, clou całej imprezy – biegiem głównym na 10km. Godzina 12:00, żar lejący się z nieba, na starcie ok. 230 zawodników, wśród nich wielu z wyśmienitymi rekordami życiowymi. Jedni z celem zwyciężenia, inni przełamania własnych słabości i osiągnięcia rekordów życiowych, lecz każdy wiedział, że tropikalny upał niczego nie ułatwi i niczego nie da za darmo.

Choć na bramie start/meta widniał napis zmierzymyczas.pl to bardziej adekwatny byłby napis jaki zawarł nad bramą piekła w Boskiej Komedii Dante Alighieri: „Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy tu wchodzicie”. Ruszyli… od początku uformowała się czołówka z Adamem Jamińskim na czele wśród mężczyzn oraz Sylwią Ślęzak wśród kobiet.

Po pierwszej 5. Kilometrowej pętli ich przewaga była dość znaczna ale ze względu na panujące warunki atmosferyczne trudno było uznać, że wszystko jest rozstrzygnięte. Ostatecznie doświadczenie, liczne medale i laury zdobyte na arenach krajowych i międzynarodowych, pozwoliły utrzymać w/w zawodnikom zwycięstwo do mety. Adam zameldował się na mecie z solidnym zapasem ok. 1 min nad Mateuszem Pawełczakiem, który o podobną różnicę wyprzedził trzeciego na mecie Zbigniewa Kalinowskiego.

Natomiast wśród kobiet Sylwia przecięła linię meta z zapasem 30sek nad Barbarą Nogą, trzecia na mecie Ewa Brych-Pająk stracił do zwyciężczyni już ponad 6 min. Po zakończeniu biegu służby medyczne miały sporo pracy z wycieńczonymi zawodnikami. Również osoby zaangażowane w organizacje biegu służyły finiszującym pomocną dłonią, dobrym słowem i butelką wody, jakże potrzebnej po takim wysiłku.

Następnie wszyscy udali się na zasłużony odpoczynek, posiłek regeneracyjny i rozmowy pomiędzy uczestnikami o zakończonym biegu. Zadbano również o to, by chętni mogli poddać się masażowi fizjoterapeuty, który został zapewniony przez organizatorów. Rozdanie nagród, wśród braw licznej publiczności, było nagrodzeniem wysiłku wszystkich zawodników, szczególnie tych najlepszych w poszczególnych kategoriach.

Podsumowując, skoro było nawiązanie do Dante Alighieriego, to tym razem sparafrazujmy naszego rodzimego wieszcza, Mikołaja Reja: a niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż w Lublińcu znakomite imprezy biegowe się odbywają.

Już teraz zapraszamy na III edycję Biegu Lublinieckiego w 2019 r. Będzie jeszcze lepiej!

WIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2018-04-07 - Zapraszamy na II Bieg Lubliniecki...Komentarze czytelników - 2podyskutuj o tym 
 

Admin

Autor: Admin, 2018-03-15, 20:00 napisał/-a:
To jest oficjalny wątek dyskusyjny biegu.

 

KKFM

Autor: KKFM, 2018-03-16, 09:59 napisał/-a:
W imieniu własnym i organizatora, czyli też swoim, zapraszam do Lublińca na drugi nasz bieg. Startujemy 9 czerwca.Baza zawodów Stadion Miejski przy ul. 74 gpp. Bieg dla wszystkich, nie wymagamy umundurowania, czy też plecaków.

 


 Ostatnio zalogowani
Leno
06:44
janek2801
06:41
lupusfalco
06:19
kazho
06:06
42.195
05:12
CZARNA STRZAŁA
04:35
[NIXON]
00:50
gpnowak
00:46
mariuszlo
00:42
jaroszakal
00:28
jakub738
00:21
hermess
00:13
Tomasz D.
00:11
a.luc
00:05
maste
23:52
tazoo
23:42
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |