Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

    

UCZESTNICY

 
arturgadecki
Jakub_AK77
heniek001
GriszaW70
tomako68
jaro109
 
pokaż wszystkich 
Radomsko, 28 listopada 2019, 09:00, 1404/221548Sebastian Pierzchalski
Historia biegania w Radomsku

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 3: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 4: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 5: ARCHIWUM: RADOMSKO      

To nie jest historia o radomszczańskich wielkich biegaczach. Nie będę wspominał o sukcesach Choróbskiego, Rzeźniczaka czy Gruszczyńskiego. To historia o fenomenie biegania w naszym mieście o jego początkach, imprezach biegowych i ludziach.

Rok 2014, bieganie w Polsce nabiera rozpędu, podobnie dzieje się w naszym małym mieście. W Radomsku odbywają się biegi crossowe o nazwie Malutkie Run oraz I Memoriał Mariana Szymańskiego na dystansie 10 km. Nie było wtedy wielu stałych biegaczy, pamiętam Roberta Gołębiowskiego, Jarosława Brzozowskiego z Kamieńska, Jacka Kamieniaka, których widywało się na biegach w naszym regionie.

OPŁATY STARTOWE: I Ogólnopolski bieg po Strefie

 
40 pln

60 pln

70 pln

 
 
do 25
listopada
bez koszulki

do 25
listopada
z koszulką

w Biurze
Zawodów
bez koszulki
 

Limit uczestników: 500 osób
 

W tym samym roku wraz z Rafałem Kawką, podejmujemy decyzję o stworzeniu małej nieoficjalnej grupy biegowej, powstaje znak oraz nazwa „Biegacze w Radomsku”, a wraz z nią „Rowerzyści w Radomsku”. Nazwa łatwa do wyszukania i prosta do zapamiętania.

Nowa grupa zaczęła organizować spotkania biegowe w mieście oraz treningi. Do naszej grupy dołączają pierwsi biegacze: doświadczony i znany w mieście Robert Gołębiowski, utalentowany Przemysław Lasoń, Jacek Kamieniak, Damian Wawrzyniak, bracia Gryglewscy, dołącza także przyszła medalistka Mistrzostw Polski - Małgorzata Karkoszka.

W latach 2014 - 2016 organizujemy pierwszy bieg z MOSiR Radomsko - I Bieg Mikołajkowy w Radomsku. Nieoficjalna grupa „Biegacze w Radomsku” rozwija się, dołączają Piotr Zylbert, Dominik Jeske, Przemysław Makles - pasjonaci biegania. Równocześnie z grupą biegaczy powiększa się grupa kolarzy.

W kolejnych latach „Biegacze w Radomsku” stają się marką bardziej rozpoznawalną, nasi zawodnicy startują w koszulkach klubowych w całej Polsce - wielu z nich stając na najwyższym stopniu podium w biegach regionalnych, wojewódzkich a także ogólnopolskich. Pomagamy oczywiście przy każdej edycji Memoriału Marianna Szymańskiego – bieg się rozwija.

Na początku 2017 roku będąc już dużą grupą zrzeszonych ludzi, zarówno biegaczy i kolarzy, dochodzę do wniosku, że to czas, żeby dalej się rozwijać i pod koniec roku 2017 powstaje klub sportowy. Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy powstał z myślą o połączeniu dwóch grup - biegaczy i kolarzy. W wyniku połączenia tych słów powstaje logo i nazwa – KBKS Radomsko.

Powstanie oficjalnego stowarzyszenia otworzyło wiele drzwi - zaczęliśmy organizować biegi, rajdy rowerowe. Do naszego klubu zaczęli dołączać kolejni zawodnicy i odchodzić inni, w wyniku zmian, otwierając swoje stowarzyszenia czy nieoficjalne grupy biegowe.

Od 2018 roku do dziś zorganizowaliśmy:

- Bieg Policz Się Z Cukrzycą i Ucz Się Pierwszej Pomocy - I Bieg WOŚP Radomsko
- III Maraton Spinning
- I Radomszczański Bieg Charytatywny - Szczęśliwa Siódemka
- I Radomszczański Rajd Nocny
- Spontaniczny Rajd Rowerowy na 100-lecie OSP Radziechowice Drugie
- Bieg im. Władysława Reymonta
- Rajd im. Władysława Reymonta
- II Pielgrzymka Biegowa z Radomska do Częstochowy

- 1. Rowerowy Rajd Papieski
- Rajd Rowerowy 100-lecia
- Bieg Stolarza 2018
- Radomszczański Test Coopera
- Radomszczański Bieg Niepodległości - Narodowy Bieg 100-lecia
- Bieg Marszałka Piłsudskiego
- 1. Radomszczańskie Śmieganie
- Rowerowy Zlot Mikołajów w Radomsku
- 2. Bieg Policz Się Z Cukrzycą - Bieg WOŚP Radomsko

- ESBANK GO – Radomszczański Festiwal Kolarsko-Biegowy:
1. Radomszczański Duathlon
1. Radomszczański Nordic Walking
2. Radomszczański Bieg Charytatywny – Szczęśliwa Siódemka
1. Radomszczański Duathlonik
1. Bieg dla psiaka i kociaka

- Bieg Stolarza, edycja 2
- Rajd Rowerowy Śladami Władysława Reymonta
- II Nocny Rajd Rowerowy
- 3. Radomszczański Bieg Nocny
- 3. Radomszczański Pielgrzymka Biegowa
- 2. Rowerowy Rajd Papieski

Współorganizowaliśmy i pomagaliśmy wielu biegom organizowanym przez Miasto Radomsko. W planach na 2020 roku mamy I Radomszczański Półmaraton i czasówka MTB.

Rozwijamy bieganie w naszym mieście a do pierwszego klubu biegowego w naszym mieście „Biegacze w Radomsku” dochodzą wciąż nowi zawodnicy. Obecnie mamy prawie 80 członków w KBKS Radomsko. Prowadzimy szkolenia dla organizacji pozarządowych, klubów sportowych, kształcimy naszych zawodników, trenujemy młodzież i dzieci, dzięki stworzonej w tym roku Akademii KBKS Radomsko, bieganie jest jeszcze bardziej rozpowszechniane.

Myślimy globalnie, bo organizacji już ponad 20 imprez sportowych na terenie naszego miasta . Pod koniec roku 2019 w wyniku współpracy z FAF podjęliśmy decyzje o organizacji biegu, który ma przyciągnąć wielkich mistrzów z całej Polski. Nasze miasto zasługuje na to , żeby mieć wielki bieg o którym będą mówić biegacze z całej Polski i za rok chętnie wrócą do naszego miasta.

To będzie prawdziwy All Star Game biegania na liście startowej:

Brzezińska Aleksandra, Lisowska Aleksandra, Olga Ochal, Ewa Jagielska, Monika Kaczmarek, Błażej Brzeziński, Arkadiusz Gardzielewski.

Prawdopodobnie padnie rekord naszego miasta na dystansie 10 km zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn.

Obecny rekord to:

Łukasz Grajcar 0:33:50 podczas Memoriału Mariana Szymańskiego w 2018 roku. Wśród kobiet Karolina Giza z Radomska z czasem 00:37:02

Dziękujemy sponsorom Kancelaria Prawna Romuald Piątkowski, Kancelaria Adwokacka Adwokat Jakub Zacharewicz, Twist-Pol, Hotel Porto, SKB Drive Tech SA, ESBANK Bank Spółdzielczy, PROBUD, Frigo Logistics, CORTIZO, Ontex, Profe Studio, Milo, Stowarzyszenie Centrum Pomocy „PANACEUM”, Cynkownia Radomsko.

Patroni biegu: Maratony Polskie, Powiat Radomszczański, Radomsko Miasto Otwarte

I Patronom biegu:

Maratony Polskie, Powiat Radomszczański, Radomsko Miasto Otwarte

Przypominamy, że łączna pula nagród to 10 400 zł.

Zapraszamy wszystkich na bieg to ostatnie dni zapisów. www.biegamy.radomsko.pl/biegpostrefie

Sebastian Pierzchalski – prezes KBKS Radomsko


Zobacz także:

Bieg Gwiazd w Radomsku - 1. Ogólnopolski Bieg po Strefie 2019

1 grudnia 2019 w Radomsku odbył się 1. Ogólnopolski Bieg Po Strefie. Atestowany bieg na 10 km odbył się na ulicach miasta Radomska obok terenów Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Podstrefie Radomsko. Łączna pula nagród z tego wydarzenia to 10 400 zł. W zawodach wystartowało około 150 osób, ale to nie o ilość a jakość chodziło organizatorom - opowiada Sebastian Pierzchalski, jeden z organizatorów...
Radomsko: I Bieg po Strefie już za 11 dni!

Fundacja Aktywności Fizycznej Radomsko i Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy RADOMSKO zaprasza na Ogólnopolski Bieg po Strefie to bieg wyjątkowy w naszym mieście i powiecie. Jest to pierwszy bieg w którym najlepsi zawodnicy dostają nagrody finansowe oraz trzeci w historii atestowany bieg na 10 km (pierwszy atest na Radomszczański Bieg Niepodległości organizowany był również przez Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy Radomsko). Jest to również pierwszy bieg w którym wystartują...
Radomsko zaprasza 1 grudnia na 1. Ogólnopolski Bieg Po Strefie

Fundacja Aktywności Fizycznej Radomsko i Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy Radomsko zapraszają na 1. Ogólnopolski Bieg Po Strefie który odbędzie się 1 grudnia na ulicach Radomska obok terenów Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Podstrefie Radomsko. Biegacze będą mieć do pokonania 10 km na atestowanej trasie. Pula nagród z tego wydarzenia to 10400 zł!Komentarze czytelników - 10podyskutuj o tym 
 

Admin

Autor: Admin, 2019-10-08, 09:58 napisał/-a:
To jest wątek dyskusyjny debiutanckiej edycji imprezy.

 

Wojtek G

Autor: Wojtek G, 2019-10-09, 19:46 napisał/-a:

Nareszcie.- Radomsko to moje rodzinne miasto.
Jako emeryt pojadę obejrzeć. Ufunduję prywatną nagrodę.
Otrzyma ją biegacz,który zajmie miejsce (?).
Na razie nie zdradzę tej liczby,która idzie ze mną przez życie jako ta szczęśliwa.Podam ją po kontakcie z organizatorem.

 

e2rd25

Autor: e2rd25, 2019-11-03, 18:57 napisał/-a:
Witaj Wojtek! Miło Będzie się spotkać. Twój 100 maraton był moim pierwszym maratonem i pierwszym w życiu biegiem ulicznym. Teraz maratonów mam około 44, bieg na 100km i nie wiem ile innych biegów. Od 2005r przygoda z bieganiem trwa i chwała Ci za to.Miło będzie się spotkać.

 

jaroszakal

Autor: jaroszakal, 2019-11-05, 13:52 napisał/-a:
Wreszcie co sie dzieje w Radomsku . Brawo dla organizatorow i pozdrawiam Wszystkich :)

 

Wojtek G

Autor: Wojtek G, 2019-11-09, 19:16 napisał/-a:
Cześć Jarek. Kupę lat. Co tam u Ciebie w Stanach? Zajrzałem do Twojej wizytówki.
Ale wykręciłeś czas w maratonie 2:40:00 To nie łamanie trójki. Wyższa półka. Na starcie w maratonach pewny sektor (coral) „A”. Dla mnie nieosiągalny. Mój czas z Berlina upoważniał mnie co najwyżej do strefy „B” Widzę, że śledzisz co na naszym podwórku.
Ano zebrała się tam grupa chcących coś zrobić i urodził się w Radomsku bieg na 10 km.
Postanowiłem ich wesprzeć. Wsiadaj w samolot i dołącz do nas haaa….haaaa.
A tak na marginesie w USA poluzowano obostrzenia, czy zamierzasz odwiedzić stare śmieci?

Jak byłem Z Krzyśkiem Bartkiewiczem u ciebie (2008 r.) to był to mój ostatni maraton w USA. W tym samym roku zaliczyłem z zagranicznych maratonów tylko Berlin, Bukareszt, Luxemburg i Pekin.

Zakończyłem zagraniczne wojaże w 2010 roku na Brazylii – Rio de Janeiro.
Emerytura w pracy i bieganiu.
Na Tokio, Sydney i Antarktydę nie starczyło zapału i kasy.
Jak zmarła Basia Szlachetka to odpadło największe moje marzenie zaliczyć 100 km na Saharze. Ona to zaliczyła i zamierzała powtórzyć. Miała mnie pilotować w sprawach organizacyjnych jak i na trasie. Szkoda.
Jarek mam pytanie. Jak byliśmy w Bostonie to był z nami kolega z Twojego Klubu bodajże Polish Raners Club, który ostatecznie ukończył niełatwy bostoński maraton na 50 miejscu.
Jak się dalej potoczyła jego przygoda z bieganiem. Byłem pełen podziwu. Chłopak pracował po kilkanaście godzin dziennie, a taki wynik.
Pozdrów Kazika i Grabowskiego Karola.

Marzy mi się wypad do Stanów aby nie biegać maratonu tylko go z bliska obejrzeć.


 

Wojtek G

Autor: Wojtek G, 2019-11-09, 19:39 napisał/-a:


Piotrek – jak widzę to jeszcze kilka latek i Ty zaliczysz swój jubileuszowy 100 maraton, a to w maratońskim światku zobowiązuje. 100 maraton na swoich śmieciach. Jak widać kilku z Was zadebiutowało i polubiło bieganie. Zamierzałem w B. zorganizować 5 maratonów.
Udało się 3. Jak wystąpiłem do Urzędu Miasta o wsparcie organizacji czwartego to Prezydent odmówił oświadczając, że kasy nie ma bo zabrał Czesław Lang na wyścig dookoła Polski. Więc w następnym roku dałem sobie spokój i tak maraton w B. upadł.

Ale był też u mnie debiutant jak chyba zauważyłeś taksówkarz z postoju.
Jakoś maraton zmęczył mimo, że biegał rzadko, ale chyba jeździł dużo rowerem.
Można i tak.

 

arturgadecki

Autor: arturgadecki, 2019-11-14, 12:20 napisał/-a:
Wiadomo coś o profilu trasy?

 

Wojtek G

Autor: Wojtek G, 2019-11-16, 19:56 napisał/-a:
Na dzień dzisiejszy do biegu zgłoszonych jest 78 biegaczy.

Ja jutro (niedziela) jadę do organizatorów zawieźć pierwsze fanty.
Przeważnie jest tak, że organizatorzy z urzędu nagradzają osoby, które zajmują pierwsze trzy miejsca.

U mnie jest inaczej. Nagrody będą za 18, 50, 100 i 148 miejsce.
Dodatkowo będzie kilka nietypowych statuetek.
Dwie mają już przydział (najlepsza radomszczanka i najlepszy radomszczanin), pozostałe wg uznania organizatora. Może to być np. największy pechowiec, najstarszy, najmłodszy itp.

Jak widać na nagrody za 100 i 148 miejsce na razie nie ma chętnych.
Być może przydział za te dwa miejsca się zmieni.

Prawdopodobnie jutro będzie też atestacja trasy.

 

vormation

Autor: vormation, 2019-11-19, 17:50 napisał/-a:
Dostępna tutaj:

http://biegamy.radomsko.pl/biegpostrefie/grafika1.jpg
http://biegamy.radomsko.pl/biegpostrefie/grafika2.jpg
http://biegamy.radomsko.pl/biegpostrefie/grafika3.jpg

 

jaroszakal

Autor: jaroszakal, 2019-12-06, 00:36 napisał/-a:
Czesc Wojtku . Sledzilem impreze w Radomsku i bardzo mi sie podoba . Zaczyna sie dziac cos w moim rodzinnym miescie . Wojtek G napisz mi swoj kontakt na moim email jaroskalik76@yahoo.com ,to pogawedzimy . Pozdrawiam

  Ostatnio zalogowani
jaroszakal
03:24
tdominiak
01:18
arco75
00:15
wojtasbiegacz
23:20
M1chaLL
23:13
jarek 105 kg
23:04
tytus :)
22:47
Iryda
22:45
fit_ania
22:43
Jarek42
22:42
jantor
22:35
lofx
22:20
Henryk W.
22:12
lordedward
21:56
dyzio1t
21:31
bielu72
21:23
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |