Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

     

UCZESTNICY

 
KejPi
IR@S
jarkam
Grzesix
darek
WojciechS
Leszek Tatry
elefantus
and.ru
marczy
dziadekm
Husky
mgrzesiu
Clone1983PL
robier
gustav000
samolocik
kgondek
paulek81
referee
marta.zabierzow
moxia
Pinky
Ania De
aspirka
Asia33
 
pokaż wszystkich 
Kraków, 29 wrzesnia 2018, 09:38, 1008/164463Organizator
12. PZU Biegu Trzech Kopców - wszystko co powinien wiedzieć uczestnik

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 3: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 4: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 5: ZOBACZ WYNIKI Z 2017 ROKU
LINK 6: ZOBACZ RANKING Z 2017 ROKU
LINK 7: ARCHIWUM: KRAKóW



      

Zebraliśmy ważne i przydatne informacje na temat 12. PZU Biegu Trzech Kopców – Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w biegu górskim, które odbędą się już w najbliższa niedzielę, 30 września. Zawodników i kibiców zachęcamy do lektury!

Nazwa imprezy: 12. PZU Bieg Trzech Kopców – Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim.

Data: 30 września 2018 r. (niedziela)

Organizatorzy: Gmina Miejska Kraków / Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Start: Wzgórze Lasoty pod Kopcem Krakusa (Podgórze) – godz. 10:30

Meta: Wzgórze Sowiniec pod Kopcem Piłsudskiego – pierwszy zawodnik spodziewany jest ok. godz. 11:10-11:15, limit czasu na przebiegnięcie 13 km – 2 godz., tj. do godz. 12:30

Trasa: Wzgórze Lasoty (271 m n.p.m.), ul. F. Maryewskiego, Pod Kopcem, Za Torem, kładką nad al. Powstańców Wielkopolskich, ul. Dembowskiego, ul. Parkowa, Rynek Podgórski, ul. Brodzińskiego, kładka pieszo-rowerowa im. o. Bernatka, w lewo ul. Podgórską (chodnikiem) i pochylnią zbieg w dół na Bulwar Inflancki nad Wisłą (199 m n.p.m.), dalej bulwarami Wisły do ul. Flisackiej, ul. Kościuszki (chodnikiem pod Norbertanki), ul. św. Bronisławy, al. Waszyngtona pod Kopiec Kościuszki (Wzgórze św. Bronisławy 333 m n.p.m.), dalej al. Waszyngtona, przecięcie ul. Starowolskiej, niebieski szlak rowerowy do al. Do Kopca, Wzgórze Sowiniec (358 m n.p.m.)

Na trasie znajdują się liczne atrakcje turystyczne Krakowa, oprócz kopców również kładka im. o. Bernatka, Skałka, Wawel, klasztor sióstr Norbertanek. Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, której trasa w przeważającej części tylko się wznosi. Zawodnicy mają do pokonania około 13 km, zarówno po utwardzonej, jak i nieutwardzonej nawierzchni.

Punkt odświeżania i punkty medyczne:

Na trasie 12. PZU Biegu Trzech Kopców punkt odświeżania będzie znajdował się w rejonie Kopca Kościuszki przy Al. Waszyngtona. Punkty medyczne zlokalizowane będą na starcie i na mecie. Dodatkowo, za zawodnikami będzie podążał mobilny punkt medyczny.

Uczestnicy: osoby od 16. roku życia i starsze.

Biuro Zawodów:

Po odbiór pakietów startowych należy zgłosić się do Biura Zawodów (Szkoła Podstawowa nr 29 przy ul. Dembowskiego 12 w Krakowie) w sobotę, 29 września w godzinach 10:00-19:00 i w niedzielę, 30 września w godzinach 8:00-9:30

Ze względów bezpieczeństwa i pojemności trasy wprowadzony został limit startujących (3000 zawodników), który w tym roku został wyczerpany niewiele po upłynięciu 5 godzin od momentu rozpoczęcia zapisów, kiedy to został nadany 3000. numer startowy!

Pierwszą edycję imprezy, w 2007 roku, ukończyły 264 osoby, a przed rokiem do mety dobiegło już 2331 biegaczy! Olbrzymie zainteresowanie 12. PZU Biegiem Trzech Kopców stwarza szansę na pobicie kolejnego rekordu frekwencji.

Odbiór pakietu startowego:

Przy odbiorze pakietu startowego należy mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość. Organizator dopuszcza sytuację odbioru pakietu startowego w imieniu innej osoby po okazaniu i dostarczeniu pisemnego upoważnienia do odbioru oraz zaświadczenia lekarskiego lub oświadczenia zawodnika o stanie zdrowia podpisanego przez niego osobiście. Przyjmowane będą wyłącznie oryginały oświadczenia (nie skan/zdjęcie) na wzorze udostępnionym przez Organizatora, zawierającym oświadczenie o stanie zdrowia udostępnione na stronie internetowej Organizatora. Organizator nie wymaga kserokopii dowodu osobistego osoby upoważniającej. Biuro Zawodów nie wydaje druków oświadczenia/upoważnienia.

W Biurze Zawodów nie ma możliwości przepisania opłaty startowej/pakietu startowego na innego zawodnika. Podczas odbioru pakietu startowego zawodnicy zobowiązani są do podpisania oświadczenia, że są świadomi zagrożeń mogących pojawić się w związku ze startem w biegu oraz że ich stan zdrowia pozwala na udział w tym biegu. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do swojego zdrowia i związanej z tym możliwości uczestnictwa w biegu, zawodnik zobowiązany jest we własnym zakresie zasięgnąć przed startem opinii lekarza.

W imieniu osób, które nie ukończyły 18. roku życia, oświadczenie podpisują rodzice/opiekunowie prawni. UWAGA! Z powodu wyczerpania limitu startujących nie ma możliwości zapisania się do biegu w Biurze Zawodów.

Depozyt:

Organizator zapewnia transport bagażu osobistego zawodników ze startu na metę, zapakowanego w worek otrzymany w pakiecie startowym, oklejony w widocznym miejscu naklejką z numerem. Depozyt na starcie (samochody dostawcze) zlokalizowany będzie przed Biurem Zawodów, czynny w dniu 30.09.2018 roku w godzinach 7:30-10:00. Ostatni samochód odjeżdża o godzinie 10:05. Depozyt na mecie czynny będzie w dniu 30.09.2018 roku w godzinach 11:00-13:30

Wydawanie worków z depozytu będzie odbywało się za okazaniem numeru startowego. Zgubienie numeru startowego przez zawodnika zwalnia Organizatora od odpowiedzialności za pobranie worka przez inną osobę. Zabrania się pozostawiania w depozycie przedmiotów wartościowych oraz dokumentów. Organizator nie odpowiada za rzeczy osobiste zawodników pozostawione poza wyznaczonym depozytem oraz pozostawione w depozycie po zakończeniu wyznaczonych godzin pracy depozytu.

Darmowa komunikacja miejska dla zawodników i wolontariuszy:

Zawodnicy oraz wolontariusze 12. PZU Biegu Trzech Kopców w dniu 30 września 2018 roku będą mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów środkami Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Zawodnicy uczestniczący w biegu muszą okazać numer startowy, natomiast wolontariusze – specjalny identyfikator wydany przez Organizatora biegu – Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Specjalne autobusy dla kibiców i zawodników:

Dla kibiców chcących dostać się ze strefy startu do strefy mety zostanie zorganizowany transport. Dwa autobusy będą podstawione na Rynek Podgórski. Odjazdy: około godziny 10:25 i około godziny 10:50 (kierunek – przystanek ZOO)

O godzinie 12:00 na przystanek ZOO zostaną podstawione autobusy kursujące na przystanek Muzeum Narodowe (dawny przystanek Hotel Cracovia) oraz w okolice Rynku Podgórskiego.

Rekordy trasy:

Open – Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo (Kenia) – 40 minut i 4 sekundy (2017 r.), kobiety – Lilia Fiskowicz (Mołdawia) – 47 minut i 12 sekund (2016 r.)

Nagrody w 2018 roku:

a) W klasyfikacji generalnej nagrody otrzymują zawodniczki i zawodnicy, którzy zajmą miejsca od 1. do 3.
b) Wartość nagród w klasyfikacji generalnej dla kobiet i mężczyzn:

Mężczyźni:
I miejsce – 4000 zł
II miejsce – 3000 zł
III miejsce – 2000 zł

Kobiety:
I miejsce – 4000zł
II miejsce – 3000zł
III miejsce – 2000zł

c) Nagrody rzeczowe lub bony w kategoriach wiekowych otrzymają kobiety i mężczyźni, którzy zajmą miejsca 1. do 3.
d) Zawodnicy nagrodzeni w kategorii generalnej biorą udział w podziale nagród dla poszczególnych kategorii wiekowych.

Dla kibiców i zawodników:

W miasteczku imprezy zlokalizowanym w strefie mety pod Kopcem Piłsudskiego:

- będzie można skorzystać z porad trenerów personalnych Partnera biegu – My Fitness Place, który udostępni rowerek treningowy typu air bike i przygotuje również specjalne trampoliny dla dzieci;
- w punkcie konsultacji fizykoterapeutycznej, w godz. 10:00-14:00, specjaliści gabinetu rehabilitanci.org.pl będą odpowiadać na pytania i wątpliwości dotyczące kondycji po biegu, sprawdzą ewentualne kontuzje i przyczyny bólu, zalecą najskuteczniejsze formy regeneracji czy zaproponują optymalną opiekę rehabilitacyjną i treningową;
- Partner motoryzacyjny biegu – Toyota Anwa – zaprezentuje najnowszy model samochodu Toyota Land Cruiser, a specjaliści z Toyoty chętnie odpowiedzą na pytania dotyczące prezentowanej oferty.

Królewska Triada Biegowa:

12. PZU Bieg Trzech Kopców jest drugim etapem Królewskiej Triady Biegowej 2018. Specjalnymi nagrodami zostaną uhonorowane wszystkie osoby, którym w 2018 roku uda się ukończyć wszystkie trzy imprezy biegowe organizowane przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie – 17. PZU Cracovia Maraton, 12. PZU Bieg Trzech Kopców i 5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski.

Zmiany w organizacji ruchu:

Podczas biegu wystąpią niewielkie utrudnienia w ruchu kołowym. Chwilowo będzie wstrzymany ruch w rejonach Rynku Podgórskiego (ul. Limanowskiego i ul. Brodzińskiego) oraz Salwatora.

W godzinach 10:30 – 12:30 zamknięta dla ruchu będzie ulica Starowolska, przez którą uczestnicy imprezy będą wbiegać do Lasu Wolskiego. Zostaną wyznaczone objazdy do ul. Jodłowej oraz do ul. 28 lipca 1943 r.:
- od ul. Starowolskiej ulicami Królowej Jadwigi, Junacką, Chełmską, Rzepichy, Orlą, Księcia Józefa do ul. Jodłowej;
- od ul. Jodłowej ulicami: Księcia Józefa, Orlą, Rzepichy, Chełmską, Junacką, Królowej Jadwigi do Al. 28. Lipca 1943 r.

W godzinach 10:00 – 12:30 zamknięta będzie ul. Kościuszki. Zostanie wyznaczony objazd do ul. Konopnickiej:
- ul. Zielińskiego, Monte Casino do Ronda Grunwaldzkiego. Ruch tramwajowy na Salwator zostanie utrzymany przez cały czas trwania biegu.

W dniu startu, 30 września będzie obowiązywał całkowity zakaz zatrzymywania się na ul. Dembowskiego. Wszyscy zmotoryzowani powinni znaleźć sobie miejsce parkingowe w okolicy lub przesiąść się na komunikację miejską.

Program 12. PZU Biegu Trzech Kopców:

9:30 – powitanie uczestników,
9:50 – wspólna rozgrzewka (zbiórka w okolicy startu – pod Kopcem Krakusa),
10:20 – otwarcie imprezy,
10:30 – start zawodników (pod Kopcem Krakusa),
11:10-11:15 – planowane pojawienie się na mecie zwycięzcy (pod Kopcem Piłsudskiego),
11:30 – dekoracje zawodników w kategorii open,
11:50 – początek dekoracji zawodników w kategoriach wiekowych,
12:30 – zamknięcie trasy,
14:00 – zakończenie imprezy.


Zobacz także:

Trzy Kopce - powspominajmy

Być może istnieje jakiś biegacz, któremu nie podobał się niedzielny Bieg Trzech Kopców. Dopuszczamy taką ewentualność, bo przecież nie ma rzeczy niemożliwych. Ale… nam nikogo takiego nie udało się spotkać. Więc póki emocje po niedzielnym biegu wciąż są żywe, a łydki wciąż lekko zakwaszone po podbiegach, zapraszamy do obejrzenia krótkiego reportażu filmowego z biegu. Dopisała pogoda, dopisali i sami biegacze, których...
Udany i słoneczny 12. PZU Bieg Trzech Kopców

W niedzielę w Krakowie odbył się 12. PZU Bieg Trzech Kopców – Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim. Bieg cieszący się zasłużoną sympatią krakowian i nie tylko. Tradycją tego biegu, która została złamana bodaj tylko raz, jest piękna słoneczna pogoda, która pozwala – raczej kibicom niż zawodnikom – cieszyć się urokami złotej polskiej jesieni. O kibicach wspominamy nie bez kozery, bo Bieg Trzech Kopców gromadzi ich na niemal całej trzynastokilometrowej trasie sporo, zaś meta...
Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 12. PZU Bieg Trzech Kopców w Krakowie

Bieg Trzech Kopców to impreza, która na dobre wpisała się w kalendarz biegowy imprez krakowskich. Bieg, dodajmy, niełatwy, na bardzo trudnej technicznie trasie, ale zarazem na trasie bardzo pięknej widokowo. Konferencja prasowa poprzedzająca to wydarzenia miała miejsce w czwartek w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Organizator biegu zapoznał gości z...


INFORMACJA POSIADA MULTI-FORUM
POROZMAWIAJ
Biegi górskie

13. PZU Bieg Trzech Kopców - Kraków, 29.09.2019

1
2019-05-15
Biegi górskie

2018 - 12. PZU Bieg Trzech Kopców

1
2018-06-27
Biegi górskie

2017 - 11. PZU Bieg Trzech Kopców

6
2017-09-30
Biegi górskie

2016 - 10. PZU Bieg Trzech Kopców

21
2016-10-03
Biegi górskie

2015 - 9. PZU Bieg Trzech Kopców

13
2015-10-06
Biegi górskie

2014 - 8. Bieg Trzech Kopców

35
2014-10-13
Biegi górskie

2013 - VII Bieg Trzech Kopców

55
2013-10-04
Biegi górskie

2012 - VI Bieg Trzech Kopców

40
2012-10-26
Biegi górskie

2011 - V Bieg Trzech Kopców

25
2011-10-05
Biegi górskie

2010 - IV Bieg Trzech Kopców

24
2010-10-07




 Ostatnio zalogowani
ireknitas4
18:44
piotr72gd
18:42
skrzych
18:37
heineken
18:32
nona40
18:31
Exlibris
18:28
[NIXON]
18:23
samolocik
18:20
dawidcyt
18:19
Karol Czajka
18:19
kocurek251
18:11
agotfryd
18:09
tadzio1
18:04
KKFM
18:04
zecikos
18:00
Wacik
17:57
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |