Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

       

UCZESTNICY

 
Lech Komenda
artogo@tlen.pl
dziadekm
adams245
Piotr DaBro
Coccolino
paulek81
ZjemCiKapcie
RadekB
stepow
marekww
gawon
marciner13
kefas222
gregmarsh
Jeżowiak
miras
Andalami
chaos_
Danek!
Asia33
Justyna
oksanka
gabgra
mariolapaprocka
MissWitch
Madziara
Owieczka
LC
zabka1975
dagmara.k
ncslezak
moxia
gedren
Madziabiega
Magdalena Wilk
hania
Anetalch
agajagoda
Beata72
 
pokaż wszystkich 
Kraków, 13 pazdziernika 2017, 11:00, 2136/162704Organizator
Konferencja prasowa: 4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski i 5 dla Kościuszki

LINK 1: STRONA INTERNETOWA PÓŁMARATONU
LINK 2: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 3: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 4: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 5: ZOBACZ WYNIKI Z 2016 ROKU
LINK 6: ZOBACZ RANKING Z 2016 ROKU
LINK 7: ZOBACZ MAPĘ Z TRASĄ
LINK 8: ARCHIWUM: KRAKóW      

W niedzielę, 15 października na ulicach Krakowa znów pojawiają się tysiące biegaczy, uczestników 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego i „5 dla Kościuszki”. Szczególnym miejscem dla tych atrakcyjnych wydarzeń jest znów TAURON Arena Kraków, w której wyznaczono nie tylko metę obu biegów, ale i bazę imprezy. Zarówno półmaraton, jak i rywalizacja na dystansie 5 km rozpoczną się w pobliżu Areny – na ulicy Stanisława Lema.

Przygotowaniom do kończącego Królewską Triadę Biegową 2017 4. PZU CPK oraz do zorganizowanych w ramach obchodów 200. Rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki zmagań na 5 km poświęcona została konferencja prasowa, która odbyła się w czwartek, 12 października w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Wzięli w niej udział: Dyrektor ZIS Krzysztof Kowal, Pełnomocnik Prezesa Zarządu PZU Życie Jerzy Nowak, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta SA Małgorzata Marcińska, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. osób Niepełnosprawnych Bogdan Dąsal, Dyrektor Komunikacji Zewnętrznej i PR Carrefour Polska Maria Cieślikowska oraz Koordynator ds. Bezpieczeństwa i Zabezpieczenia Trasy 4. PZU CPK i „5 dla Kościuszki” Andrzej Batko.

OPŁATY STARTOWE: 4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski

 
50 pln

70 pln

 
 
do 15
sierpnia

do 30
września
 

Limit uczestników: 10000
 
Dla wpłat drużynowych przy zapisie grupy 10 osób:

400 złotych w terminie do 15.08.2017r.
600 złotych w terminie 16.08-30.09.2017r.

W przypadku grupy większej niż 10 osób, opłata za każdego kolejnego zawodnika, w zależności od terminu wpłaty, wynosi odpowiednio:

40 zł do dnia 15.08.2017r.
60 zł w dniach 16.08-30.09.2017r.

- Już wiemy, że w 4. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim wystartuje rekordowa liczba osób. Aż dziesięciu tysiącom biegaczy nadaliśmy numery startowe. Względy organizacyjne, a w szczególności kwestie bezpieczeństwa, spowodowały wyznaczenie takiego limitu, bo chętnych było więcej – powiedział Dyrektor Krzysztof Kowal - W tym roku pojawiła się także możliwość przebiegnięcia 5 kilometrów, będzie więc w czym uczestniczyć i co oglądać. Nie zabraknie też licznych dodatkowych atrakcji. Prognozy pogody na niedzielę są bardzo obiecujące, ma być ciepło i słonecznie. Bardzo się cieszę, że wspiera nas sponsor tytularny – PZU. Dzięki tej współpracy biegi są coraz lepsze i ściągają do Krakowa coraz więcej startujących.

Dla zilustrowania tego zjawiska dodajmy, że w tym roku 16. PZU Cracovia Maraton ukończyło 5 614 osób, co w tej chwili zapewnia naszej imprezie 1. miejsce w ogólnopolskim rankingu. Do mety rekordowego pod każdym względem 11. PZU Biegu Trzech Kopców dotarło 2331 uczestników.

Imponujące statystyki ma również PZU Cracovia Półmaraton Królewski: 16 659 biegaczy, w tym 4 218 kobiet w trzech dotychczasowych edycjach przy systematycznym i bardzo dynamicznym wzroście w każdym kolejnym roku.

- Tych, którzy nie będą w niedzielę biegać, przepraszam za utrudnienia i zapraszam do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na stronach internetowych ZIS-u, ZIKiT-u, Miasta Krakowa w sprawie zmian w ruchu drogowym, komunikacji miejskiej i proponowanych objazdów – dodał Dyrektor Kowal.

- W Krakowie jesteśmy od października 2014 roku. Rozpoczęliśmy wtedy współpracę przy organizacji biegów 1. PZU Cracovia Półmaratonem Królewskim, rok później doszedł PZU Bieg Trzech Kopców, a w 2016 roku – PZU Cracovia Maraton – przypomniał Jerzy Nowak - W naszej działalności charytatywnej uwagę zwraca akcja „Podziel się kilometrem”. Od piątku do niedzieli zapraszamy do strefy PZU w TAURON Arenie Kraków. W tym roku biegamy dla Piotra Boratyńskiego.

3744
5836
7078
8332
2014
2015
2016
2017
 
+56%
+21%
+18%
Historia frekwencji OPEN

846
1403
1968
2340
2014
2015
2016
2017
 
+66%
+40%
+19%
Historia frekwencji KOBIETY

O działaniach na rzecz promowania aktywnego stylu życia mówiła Maria Cieślikowska: - Carrefour Polska od czterech lat prowadzi kampanię „Z miłości do zdrowia”. W tym roku akcją zdrowego żywienia objęliśmy 1500 dzieci.

Firma obecna na polskim rynku od 20 lat włącza się też w sponsorowanie wydarzeń sportowych, w tym roku mocno zaangażowała się w 74. Tour de Pologne, zdecydowała się również na współpracę z ZIS-em przy przygotowaniach i przeprowadzeniu PZU Biegu Trzech Kopców i PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego.

Podczas niedzielnego półmaratonu na trasie pojawią się – jak zwykle – sportowcy niepełnosprawni. Ze względów bezpieczeństwa w 4. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim nie można startować na wózkach, ale do udziału zgłosiło się 26 niedowidzących i 3 niewidomych – poinformował Bogdan Dąsal.

Dużą atrakcją PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego, a tym razem także „5 dla Kościuszki” jest niezwykła sceneria finiszu – w TAURON Arenie Kraków. Już po raz trzeci z rzędu biegacze zakończą zmagania w największej w Polsce, jednej z największych w Europie, hali widowiskowo-sportowej.

- To dla nas wielki zaszczyt gościć biegaczy w TAURON Arenie Kraków – podkreśliła Prezes ARM SA Małgorzata Marcińska - Bijemy wszelkie rekordy, obecność uczestników półmaratonu w naszej pięknej hali jest potwierdzeniem ogromnych możliwości obiektu. Niedawno w TAURON Arenie Kraków odbyły się Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn i wtedy mieliśmy okazję uhonorować i nagrodzić dwumilionowego widza.

Faworytami niedzielnego półmaratonu są trzykrotny triumfator Cracovia Maraton Kenijczyk Cosmas Mutuku Kyeva, Dmytro Łaszyn z Ukrainy i Etiopczyk Mengistu Zelalem oraz Ukrainka Julia Szmatenko i Polka Anna Szyszka.

Zorganizowanie jednocześnie dwóch biegów to duże wyzwanie. Nad sprawnym przebiegiem półmaratonu i „5 dla Kościuszki” czuwać będzie 403 przedstawicieli służb mundurowych, nie licząc policjantów. Na trasie znajdzie się też 10 karetek.

- Cała trasa półmaratonu została tak wymyślona, aby utrudnienia były jak najmniejsze. Najdłużej zamknięta będzie nitka wschodnia ulicy Lema – od godziny 6.00 do 18.00. Natomiast nitka zachodnia – od 9.30 do 14.30, podobnie jak wszystkie ścieżki rowerowo-piesze na ulicy Lema i na Bulwarach Wiślanych. Zrobiliśmy wyjątki dla publicznej komunikacji miejskiej i na przykład na Alei Pokoju tramwaje będą jeździć aż do godz. 10.30. I tak samo będzie na Alei Jana Pawła II – przekazał Andrzej Batko.

Więcej szczegółów dotyczących zmian w ruchu drogowych i komunikacji miejskiej zamieszczamy w odrębnych komunikatach.

W trakcie czwartkowej konferencji zaprezentowano koszulki i medale 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego i „5 dla Kościuszki” oraz statuetkę Królewskiej Triady Biegowej, którą najwytrwalsi – za ukończenie 16. PZU Cracovia Maraton, 11. PZU Biegu Trzech Kopców i 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego – odbiorą wraz z dyplomem w niedzielne popołudnie.

Bieg „5 dla Kościuszki” objęli patronatem Konsul Generalny Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej w Krakowie Walter Braunohler i Konsul Generalny Republiki Francuskiej w Krakowie Frédéric de Touchet.

Fot. MCH/ZIS

Dotychczasowi zwycięzcy:

Mężczyźni:

2017 - KIMAIYO Hilary, KEN, 01:03:41
2016 - KIMAIYO Hilary, KEN, 01:02:59
2015 - KIPKOECH Elvis, KEN, 01:02:45
2014 - KIBIRE Moses,   KEN, 01:03:50

Kobiety:

2017 - KEJETA Melat,         ETH, 01:12:04
2016 - TRZASKALSKA Izabela,  POL, 01:11:33
2015 - STEFANOWICZ Monika,   POL, 01:12:47
2014 - FRANKIEWICZ Wioletta, POL, 01:12:59

Zobacz także:

4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski – reportaż filmowy

Byliście? Pamiętacie, jak było? Widzieliście na trasie biegu naszą reporterkę? Więc obejrzyjcie reportaż filmowy; może znajdziecie na nim siebie. A może się nie znajdziecie, ale na pewno choć na chwilę wrócicie wspomnieniami do miłych chwil na trasie Półmaratonu Królewskiego. Nie byliście? Nie biegliście w Krakowie? Również obejrzyjcie; może za rok będziecie chcieli właśnie tu wystartować :)
Na 4. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim tradycja mieszała się ze zmianami

Istniej takie powiedzenie, które mówi, że jeżeli w Krakowie coś wydarzyło się dwa razy, to już za trzecim jest to uświęcone tradycją. Oczywiście możemy się nagrzewać do woli z krakowian i ich upodobania zarówno do tradycji jako takiej, jak i do tworzenia nowych „tworów tradycyjnych”, ale coś w tym jednak jest. A więc po kolei: 15 października w Krakowie odbyła się czwarta edycja Półmaratonu Królewskiego. Czyli tradycja.
Trasa 5 dla Kościuszki

Przedstawiamy trasę 5 dla Kościuszki – biegu na 5 km, którego uczestnicy wystartują wspólnie z osobami biorącymi udział w 4. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim i będą finiszować na tej samej linii mety – na płycie głównej w TAURON Arenie Kraków. Propozycja dla specjalistów od krótszych dystansów oraz mniej wytrawnych biegaczy została przygotowana przez Organizatorów 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego
4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski: prezentujemy trasę biegu

Znamy trasę 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego, który odbędzie się 15 października. Po raz trzeci z rzędu, niewątpliwą atrakcją jest lokalizacją mety – na płycie głównej w TAURON Arenie Kraków! Start zaplanowany jest natomiast z ul. Lema – sprzed największej i najnowocześniejszej hali widowiskowo-sportowej w Polsce, która będzie też bazą imprezy.


INFORMACJA POSIADA MULTI-FORUM
POROZMAWIAJ
Biegi / Biegi - polmaraton

5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski - Kraków, 14....

5
2018-04-27
Biegi / Biegi - polmaraton

2017 - PZU Cracovia Półmaraton Królewski

41
2017-10-17
Biegi / Biegi - polmaraton

2016 - 3. PZU Cracovia Półmaraton Królewski

49
2016-10-24
Biegi / Biegi - polmaraton

2015 - 2. PZU Cracovia Półmaraton Królewski

175
2015-11-04
Biegi / Biegi - polmaraton

2014 - 1. PZU Cracovia Półmaraton Królewski

163
2014-11-02
 Ostatnio zalogowani
jaroszakal
02:47
miniaczek
02:32
Bartoszu
02:20
Damianex
23:59
WaldemarGR
23:51
mariusz67
23:48
kozung
23:28
1223
23:26
zbig
23:22
Pawel233
23:16
kocurek251
23:14
mkmilosz
23:14
pixel5
22:54
ronan51
22:49
hporter
22:44
maratonczyk
22:32
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |