Rzeszów, 11 kwietnia 2017, 08:19, 1611/127197Piotr Kowal

LINK 3: ZOBACZ WYNIKI PÓŁMARATONU
LINK 4: GALERIA ZDJĘĆ - ORGANIZATOR
LINK 5: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 6: ARCHIWUM: RZESZóW

Po raz kolejny w Rzeszowie padł rekord frekwencji, 10 PKO Półmaraton Rzeszowski ukończyło ponad 1300 zawodników. Bieg wygrali Kenijczycy Hilary Kiptum Kimaiyo Mayio z czasem 1:05:49. Drugi, ze strat± 25 sekund był inny z Kenijczyków Bernard Muinde Matheka. Najlepszym Polakiem został Paweł Ochal, który ambitnie próbował walczyć z zawodnikami z Afryki ( 3 miejsce 1:06,27)

Kenijczycy odskoczyli na czwartym kilometrze – relacjonował po biegu Paweł Ochal. – Ja w pewnym momencie doskoczyłem do zawodnika z Kazachstanu, któremu zaproponowałem współpracę na trasie. Chciałem próbować gonić Kenijczyków. Kazach się zgodził, ale potem nie wytrzymał mojego tempa, a ja z kolei nie byłem w stanie zbliżyć się do biegaczy z Afryki.

Zobacz Pełn± Galerię Zdjęć

Bieg kobiet wygrała Betty Chepleting z czas 1:16:40. Druga z blisko minutow± strat± była Ukrainka Olena Burkovska, a na najniższym stopniu podium stanęła druga z Kenijek Gladys Jepkurui Biwott. Na 4 miejscu miejscu bieg ukończyła najlepsza Polka Anna Rostkowska która uplasowała się tuż za podium z wynikiem 1:18:27. Nasza Olimpijka z Pekinu chwaliła trasę biegu oraz cał± organizację.

Historia frekwencji KOBIETY

W rozgrywanej równolegle Sztafecie Półmaratońskiej najlepsze zarówno w¶ród Pań i Panów okazały zespoły z Resovii Rzeszów. Natomiast w rozgrywanym wcze¶niej biegu Sparing na 5km najlepszym okazał się Paweł Olijnik, drugi był inny Ukrainiec Konstantyn Koliada z Lwowa. Podium uzupełnił najlepszy z Polaków - rzeszowianin Patryk Marszałek.

W¶ród kobiet triumfowała Karolina Giza z Krakowa , druga była Ukrainka Svetlana Olijnik ,a trzecia - Polka Aleksandra Jakubrzak.

10. PKO Półmaraton Rzeszowski rozpocz±ł cykl trzech imprez „Rzeszów Biega”. Przed nami jeszcze 5. PKO Maraton Rzeszowski (8 paĽdziernika) i 5. PKO Bieg Niepodległo¶ci (11 listopada). 11 czerwca odbędzie się również Rzeszowska Pi±tka, czyli bieg na 5 km na Stadionie Miejskim. A już za niespełna miesi±c co¶ dla miło¶ników biegów ultra czyli Ultramaraton Podkarpacki, który odbędzie się 6 maja.

Wyniki 10 PKO Półmaratonu Rzeszowskiego:live.sts-timing.pl/prz2017/index.php?dystans=1

10. PKO Półmaraton Rzeszowski z wysokim nagrodami dla Polaków

9 kwietnia w CH. Millenium Hall start 10.PKO Półmaratonu Rzeszowskiego. Dla uczestników Półmaratonu czeka moc atrakcji! Wysokie nagrody w kategorii OPEN, oraz nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych, a w czasie dekoracji również losowanie nagród rzeczowych. Warto zwrócić szczególn± uwagę, iż nagrody finansowe za pierwsze trzy miejsca...