Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 Łukasz Panfil, spiker i komentator imprez biegowych oraz lekkoatletycznych napisał książkę pt. „Człowiek to jest!” traktującą o świecie lekkiej atletyki i biegania.

Tuż przed świętami nową pozycję na biegowym rynku zaprezentowało wydawnictwo „Precjoza”. Na stronie ksiazkidlabiegaczy.pl można przeczytać krótki opis treści:

Książka zawiera niezwykłe i ciekawe historie autora, który w swoim życiu pokazuje miłość do biegania i lekkiej atletyki. Bohaterami tej książki są sportowcy. Więksi, mniejsi, utytułowani i ci ze skromnym dorobkiem, niektórzy znani, inni zupełnie anonimowi. Ale sport jest tutaj tylko tłem. Wątkiem bardzo silnym, ale nie najważniejszym. Osią główną są losy ludzkie. Czasami mocno skomplikowane, nie zawsze lekkie i zazwyczaj naznaczone przeszkodami.

Łukasz Panfil od 18 lat jest współpracownikiem portalu MaratonPolskie.PL. Zdradził nam kilka tajemnic dotyczących szczegółów powstawania publikacji i wątków, które można w niej znaleźć.

Książkę „Człowiek to jest!” pisałem bez pośpiechu. Każdy rozdział to nowa historia dotycząca ludzi spotkanych na przestrzeni trzydziestu lat mojego funkcjonowania w sporcie. To zbiór postaci od sportowców szkolnych po wielkie nazwiska, które błyszczały blaskiem medali najważniejszych imprez międzynarodowych. Tomasz Czubak, Michał Bartoszak, bokser Artur Olech to tylko niektórzy, których wspominam. Właśnie – wspominam. Losy bohaterów są przedstawione przez pryzmat moich spotkań z nimi. Zapewne czytelnik odczuje, że czytając te historie patrzy przez moje okulary.

Łukasz Panfil jest komentatorem wielu imprez sportowych, m.in. Poznań Maratonu, Cracovia Maratonu, Dębno Maratonu, Międzynarodowego Półmaratonu Signify Piła, mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, halowych mistrzostw świata masters i wielu innych. Dotychczas spod jego ręki wyszły dwie inne książki – „Przeszkodowiec” będący biografią Bronisława Malinowskiego i „Wielki Sport w Kaczkach Średnich” – historia lekkiej atletyki w szkole rolniczej w małej miejscowości w Wielkopolsce.

Książkę „Człowiek to jest!” można znaleźć w linku - https://ksiazkidlabiegaczy.pl/index.php/produkt/czlowiek-to-jestKomentarze czytelników - 1podyskutuj o tym 
 

witas

Autor: witas, 2024-01-15, 16:07 napisał/-a:
Po przeczytaniu opisu nadal nie mam pojęcia czego tak naprawdę się po tej książce spodziewać.
Ale znając pióro Łukasza, lektura na pewno nie będzie mniej ekscytująca niż kryminałów Jo Nesbo ...
Mam nadzieję, że tu trup się nie będzie słał gęsto (chyba, że "pójście w trupa przed metą" można pod to podciągnąć).
Po prostu: trzeba kupić i się przekonać ...

 

 Ostatnio zalogowani
wieslaw44
23:08
piotrhierowski
22:36
marz
22:22
ula_s
22:21
szalas
22:21
Daro091165
22:19
Andrea
22:16
szyper
22:16
lordedward
22:16
GRZE¦9
22:15
Wojciech
22:13
[NIXON]
22:07
szymk
21:49
marczy
21:34
jantor
21:22
StaryCop
21:16
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |