Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

   


Kliknij aby zobaczyć


Jesienny okres to nie tylko zmiana pogody i niższe temperatury – dla biegaczy to przede wszystkim czas, w którym pojawiają się najnowsze kolekcje odzieży czy też butów. Poszczególne marki prezentują odświeżone wersje dotychczasowych modeli, zachęcając nowinkami technologicznymi, zastosowaniem trwalszych materiałów czy też interesującym designem.

Nowości na jesień 2020 przygotowała także amerykańska marka Altra, która od kilku lat produkuje buty do biegania cieszące się coraz większą popularnością. Metamorfozie uległ sztandarowy model trailowy, czyli Olympus. Czym charakteryzuje się nowy but terenowy?

Buty do biegania Altra Olympus 4 – przegląd najważniejszych cech

Olympus wśród biegowej społeczności jest znany przede wszystkim ze swojej dużej amortyzacji. Podeszwa o grubości 33 mm to przede wszystkim gwarancja ochrony stóp w wymagającym terenie. Ta „poduszka” osłania przed kamieniami i innymi nierównościami podczas treningów lub startów na trudnej nawierzchni. Interesującej zmianie uległ kształt samej podeszwy – inne wyprofilowanie odpowiada za lepszą stabilność.

Warto zwrócić uwagę także na kanał biegnący przez jej środek. Dzięki temu buty biegowe stają się bardziej elastyczne, zapewniając tym samym właściwe czucie podłoża oraz wspomnianą już wcześniej stabilność. W stosunku do wersji Olympus 3.5 najnowszy model ma gęściej rozłożone kosteczki na podeszwie. Zabieg ten ma służyć lepszemu „wgryzaniu się” w podłoże właśnie ze względu na agresywniejszy bieżnik. Cała podeszwa pokryta jest mieszanką gumy Vibram MegaGrip, dzięki czemu buty do biegania Olympus 4 gwarantują dobrą trakcję i optymalną przyczepność nawet w trudnych warunkach, np. na mokrej skałce.


Kliknij aby zobaczyć


Jeśli chodzi o cholewkę, Altra określa ją jako Engineered Mesh. W porównaniu z modelem 3.5 ten materiał jest nieco cieńszy, ale charakteryzuje się przy tym większą wytrzymałością, a wzmocnienia w newralgicznych miejscach gwarantują ochronę i wsparcie dla stopy. Materiał, z którego wykonana jest siateczka Engineered Mesh, cechuje się przewiewnością, a przy tym szybko wysycha. Biegi trailowe i ultra zmuszają biegaczy do zmagania się także z mokrą nawierzchnią, dlatego te buty biegowe pozwalają szybko pozbyć się wody z wewnątrz i przesuszają się, co ma znaczący wpływ na komfort użytkowania.

Ze względu na zabudowanie z przodu palce są lepiej osłaniane przed uderzeniami o kamienie czy nierówny teren, także na całej długości buta można oczekiwać optymalnego komfortu i zabezpieczenia. Warta uwagi jest także zmiana w systemie sznurowania. Język jest cieńszy i zlokalizowany jest bliżej stopy, a same sznurówki pozwalają na mocne i ścisłe dopasowanie. Mówiąc o wykorzystanych zastosowaniach i technologiach, nie sposób nie wspomnieć o rozwiązaniach, które można spotkać we wszystkich produktach marki Altra.

Buty do biegania posiadają anatomicznie dopasowany przód, zapewniając niezbędne miejsce na swobodne rozłożenie palców. Technologia FootShape to wybawienie szczególnie na długi i intensywny bieg trailowy lub ultra – brak schodzących paznokci, otarć i naturalne ułożenie stopy to powód, dla którego warto przyjrzeć się bliżej tej propozycji. Ponadto, buty biegowe Olympus 4 ułatwiają utrzymanie prawidłowej postawy ciała podczas wysiłku dzięki technologii Balanced Cushioning. To tzw. popularny zerowy drop, czyli ta sama grubość podeszwy na całej długości buta od palców do pięty. Ułatwia to bieganie ze śródstopia, co ma dużą korzyść dla stawów i kręgosłupa, poprzez odciążanie ich przy lądowaniu.


Kliknij aby zobaczyć


Altra Olympus 4 – dla kogo przeznaczone są te buty biegowe?

Model będzie szczególnie doceniony przez cięższych biegaczy szukających butów treningowych. Ponadto, będą to właściwe buty startowe dla wszystkich, którzy potrzebują większej amortyzacji i ochrony stóp podczas wymagającego biegu ultra.

Buty do biegania w terenie Olympus 4, a także pozostałe modele oferowane przez markę Altra można znaleźć na stronie naturalnebieganie.pl

Znajdują się tam informacje na temat producenta, wykorzystywanych technologii oraz najważniejsze cechy butów szosowych i trailowych zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.Komentarze czytelników - brakskomentuj materiał

 Ostatnio zalogowani
alexhilaris
11:14
Jurek z Jasła
10:54
chris_cros
10:47
Pędziwiatr
10:27
miro57
10:15
Admin
10:07
Jacek Reclik
09:58
szan72
09:21
macias24
09:07
michu77
08:58
biegacz54
08:52
marcoair
08:48
Bili138
08:43
jakub738
08:39
Hailee
08:34
jaro109
08:34
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |