Twoja ocena:brak

Bieg Magurki, MMP w biegach górskich
Autor: Andrzej Puchacz
Data : 2004-05-09

9.05.2004 r. podczas 8.Biegu Magurki z Bielska-Białej, Straconki na szczyt Magurki, 5,0 km + 500 m przewyższenia odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Biegu Alpejskim. Zarówno w klasyfikacji biegu, jak i w mistrzostwach zwyciężył Grzegorz Dorszyński, mistrz z roku ubiegłego, który stoczył zaciętą walkę z Dariuszem Żakiem (w mistrzostwach Polski) i z Janem Wydrą.

Wśród kobiet doszło do niecodziennej sytuacji. Wygrała Irena Czuta-Pakosz, która na ostatnich metrach była mocno naciskana przez Jolantę Kalwat...holowaną przez psa rasy husky. Ta niedozwolona pomoc musiała niestety zaowocować faktem niesklasyfikowania tej zawodniczki zarówno w biegu, jak i w mistrzostwach Polski, a szkoda, gdyż mogła zostać mistrzynią bez psiej pomocy.

Organizator wręczył jej jednak nagrodę specjalną doceniając wysiłek sportowy i... fantazję. W tej sytuacji mistrzynią została miejscowa juniorka Dagmara Handzlik. W biegu wystartowało 196 osób.

Wyniki biegu:

Kobiety:
1. Irena Czuta-Pakosz (LKS Technik Komorno) - 31:52; 2. Dagmara Handzlik (KS Sprint Bielsko-Biała) - 32:44; 3. Aneta Suwaj (MOSiR Jastrzębie) - 34:01

Mężczyźni:
1. Grzegorz Dorszyński (ULKS Talex-Borysław Borzytuchom) - 23:36; 2. Jan Wydra (MOK Mszana Dolna) - 23:57; 3. Dariusz Żak (MKS Stal Nowa Dęba) - 23:58

MMP

Kobiety:
1. Dagmara Handzlik - 32:44; Aneta Suwaj 34:01; 3. Sabina Smoleń (MOK Mszana Dolna) - 35: 18

Mężczyni:
1. Grzegorz Dorszyński (ULKS Talex-Borysław Borzytuchom) - 23:36; 2. Dariusz Żak (MKS Stal Nowa Dęba) - 23:58; 3. Bogusław Homa (Ekspres Katowice) - 25:57