Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

benek
Piotr Bętkowski
Warszawa
CITY TRAIL Team
MaratonyPolskie.PL TEAM

Ostatnio zalogowany
2024-02-27,11:54
Przeczytano: 648/236464 razy (od 2022-07-30)

 ARTYKUŁ 
Srednia ocen:10/5

Twoja ocena:brak


Strony internetowe polskich lekkoatletów
Autor: Piotr Bętkowski
Data : 2010-10-26

Internet to wciąż rosnące w siłę na całym świecie medium. Liczba użytkowników Internetu wzrasta od wielu lat lawinowo. Aż ciężko sobie wyobrazić, że ten wynalazek, za pomocą którego właśnie w tej chwili czytasz moje słowa, ma tylko 20 lat!!! Świat w tym czasie zmienił się nie do poznania. Powstał nawet nowy dział gospodarki skupiony wokół Internetu, a na najbogatsze firmy świata wyrosły komputerowe koncerny takie jak google.com.

Internet jest również doskonałym środkiem promocji. Swoją stronę internetową może założyć praktycznie każdy. Korzystają z tego politycy, aktorzy, piosenkarze. My postanowiliśmy przyjrzeć się czy nasi lekko atleci również promują się w Internecie poprzez strony www.

Początkowo mieliśmy zamiar porównać strony naszych czołowych biegaczy do stron czołówki światowej. Jak wielkie było moje zdziwienie gdy odkryłem, że większość czołowych biegaczy świata swoich stron internetowych po prostu nie ma lub są one zupełnie amatorskie. Jednym z nielicznych pozytywnych przykładów jest strona Pauli Radcliffe, jednak takich wyjątków jest bardzo mało. Sportowcy to specyficzni ludzie, spędzający czasem po ponad 300 dni poza domem, ciężko trenując na swoje sukcesy. Nic dziwnego, że nie w głowie im rezerwacja adresów stron internetowych, które w późniejszym czasie mogły by służyć jako narzędzie kontaktu z fanami, jak i forma promocji potencjalnych sponsorów.

Zmieniając formę artykułu postanowiłem zrobić przegląd stron internetowych naszych czołowych lekko atletów oraz biegaczy długodystansowych.

Poniżej prezentuje moje subiektywne odczucia jakie zanotowałem po odwiedzeniu wymienionych stron. Już teraz serdecznie zapraszam do odwiedzenia wymienionych stron internetowych aby bliżej poznać naszych zawodników.


Tomasz Majewski - www.tomasz-majewski.pl

Od kilku lat to jeden z najlepszych lekkoatletów w naszym kraju. Trenuje stosunkowo mało popularną konkurencje, jaką jest pchnięcie kulą ale dzięki potężnej charyzmie przed telewizory przyciąga tłumy kibiców i tym samym w sposób szczególny promuje LA w naszym kraju. Tomek sprawia wrażenie mającego głowę na karku zatem nic dziwnego, że prowadzi swoją stronę internetową. Znajdziemy na niej informacje o zawodniku z życia sportowego, jak również prywatnego. Najlepszą częścią strony jest galeria zdjęć zawierająca mnóstwo galerii z treningów, zawodów sportowych oraz życia prywatnego. Autor strony zamieścił również kilkanaście filmików z rywalizacji Tomka. Minusem jest rzadka aktualizacja strony. Ostanie wpisy pochodzą z przed trzech miesięcy (31.07.2010). Brakuje również informacji w języku obcym.
Świetnym pomysłem jest konkurs w którym po wpisaniu danych osobowych otrzymuje się zdjęcie z autografem mistrza. Na stronie głównej wyeksponowani są również główni sponsorzy naszego Mistrza Olimpijskiego – Orlen i Nike.


Kliknij aby otworzyć stronę


Piotr Małachowski - www.piotr-malachowski.pl

Strona graficznie nie powala na kolana, wprost proporcjonalnie do wyników uzyskiwanych przez Piotra. Chwile zajmuje mi rozeznanie po niej. Odnajduje w końcu obszerne galerie zdjęć, multimedia z jedną wielką wadą – tylko do pobrania, a ja za bardzo nie lubię tego robić :] Za to podobnie jak u Tomasza Majewskiego można otrzymać od Piotra, zdjęcie z autografem. Zamiast specjalnego formularza zgłoszeniowego jest podany adres, na który należy wysłać kopertę zwrotną wraz ze znaczkiem. Dużym minusem jest za to nieaktualność newsów. Niestety tutaj również nie ma tłumaczenia strony na język obcy. Piotr Małachowski należy do grupy Orlen, co zauważalne jest na stronie głównej.


Kliknij aby otworzyć stronę


Anita Włodarczyk - www.anitawlodarczyk.com

Przebojem wdarła się na salony światowej elity lekkoatletycznej i nie zapowiada się by miała zamiar z niej zejść. Aktualna rekordzistka świata w rzucie młotem posiada zdecydowanie najlepszą stronę internetowej z prezentowanych na naszych łamach. Zaskakuje fantastyczna grafika. Stronę można przetłumaczyć na język angielski. Znajdziemy tutaj również wszelkie informacje na temat Anity i jej sukcesów. Żadną nowością nie będzie rozbudowana galeria zdjęć. Po wpisaniu się do specjalnego formularza Anita wysyła swoje zdjęcie wraz z autografem. Wkrótce powiem czy owy autograf dotarł. Sponsorem Anity jest firma Orlen oraz Nike, co również jest zauważalne na stronie głównej. Świetnym pomysłem było przymocowania do kursora „myszki” młota lekkoatletycznego. Na uwagę zasługują aktualne newsy (najnowszy pochodzi z 20.10.2010). Z chęcią będę na tę stronę wracał.


Kliknij aby otworzyć stronę


Marcin Lewandowski - www.marcin-lewandowski.pl

Jedna z najstarszych stron zawodników jakie znam, co widać po grafice. Jednak świadczy to o profesjonalizmie Marcina, że strona została założona przed nadejściem sukcesów. Pierwsze gorsze wrażenie zostaje zastąpione podziwem za ilość ciekawych artykułów dostępnych na stronie. Jest również dział gdzie opisane są treningi Marcina. Strona internetowa przetłumaczona może zostać na aż 5 języków!!! Bogata galeria również może być powodem do dumy. Osobiście najbardziej spodobał mi artykuł „Sto pytań do…” gdzie Marcin odpowiada na kilkanaście ciekawych pytań. Newsy są również względnie aktualne.
Wyeksponowani są również główni sponsorzy czyli firma Adidas i Powerade.


Kliknij aby otworzyć stronę


Mariusz Giżyński - www.mariuszgizynski.pl

Strona internetowa jednego z najlepszych polskich długodystansowców powstała dopiero rok temu, jednak cieszy się sporą popularnością wśród internautów. Strona prowadzona jest w formie bloga w którym znajdziemy regularne wpisy z życia Mariusza i jego przygotowań do startów. Celem nadrzędnym jest udział w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku o czym przypomina specjalny zegar odliczający czas do startu zawodów. Znajdziemy go w ciekawej zakładce „Cele”. Bardzo mocno wyeksponowani są sponsorzy Mariusza, a w szczególności firma Nike. Ciekawostką są informacje o treningu.

Znajdziemy tam informacje o nawadnianiu, saunie, sile biegowej oraz wiele innych, przydatnych amatorom rad od mistrza. W jego wiedzę nie wątpię, gdyż jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Podobnie jak na innych stronach, znajdziemy tutaj obszerną galerie zdjęć z obozów treningowych oraz zawodów, brakuje jednak zdjęć z życia prywatnego. Wszelkie materiały ukazujące się na portalach internetowych oraz prasie odnajdziemy w dziale „Media”. Na zakończenie proponujemy zostawić pamiątkowy wpis Mariuszowi w „Księdze Gości” by zdopingować go do osiągnięcia wymarzonego Londynu.


Kliknij aby otworzyć stronę


Radosław Dudycz - www.dudyczrun.pl

Z samego początku przeraża mnie nieco skomplikowane menu. Strona z pozoru wygląda na ubogą, jednak po chwili odnajduje w niej sporo „ukrytych” ciekawostek. Szczegółowo opisana sylwetka Radka, z podanymi informacjami o progresji wyników oraz rekordami życiowymi. Nieco ubogi dział media gdzie znalazłem tylko jeden krótki wywiad, a sam wiem że takich publikacji w Internecie jest więcej. W dziale „Galeria” odnajdziemy zdjęcia prezentujące Radka na treningu, obozach oraz życiu prywatnym. Newsy niestety nie są zbyt często aktualizowane ale można wyczytać informacje o sukcesach z ostatnich miesięcy. Strona to również sklep internetowych gdzie nabyć można produkty głównych sponsorów Radka – firmy Enervit oraz Craft.

Jest jeszcze jedna rzecz odróżniająca tę stronę od innych. W marcu br Radek założył stowarzyszenie kultury fizycznej z sekcją lekkiej atletyki (licencja PZLA) w barwach którego zdobył tytuł Mistrza Polski na dystansie maratońskim. Informacje na temat tego stowarzyszenia znajdziecie w dziale TEAM run. Bardzo przydatnym działem jest również „Nauka”, gdzie Radek publikuje teksty dotyczące biegania. Wystarczy pobrać je na własny komputer by pogłębić swoją wiedzę o fachowe rady absolwenta Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku.
Radek promuje swoją stronę również przez popularny portal Youtube.com, gdzie można odnaleźć specjalny filmik: KLIKNIJ ŻEBY ZOBACZYĆ FILMIK


Kliknij aby otworzyć stronę


Marcin Chabowski - www.marcinchabowski.pl

Najnowsza pozycja w internetowym świecie jeżeli chodzi o strony internetowe naszych lekko atletów. Od samego początku widać profesjonalizm wykonania strony. Bardzo dobra grafika, połączona z łatwością poruszania się sprawia przyjemne wrażenie. Na razie strona uboga jest w artykuły. W zasadzie jedyną publicystyką jest informacja o przygotowania Marcina z początku 2009 roku. Artykuł napisany jest na najwyższym poziomie, co dobrze rokuje na przyszłość. Powoli zapewnia się również dział „Galeria”. Najbardziej zaskoczył mnie jednak dział „Sponsorzy” gdzie w ciekawy sposób Marcin promuje firmy wspierające jego karierę: Asics, Powerade i PowerBar. Na sam koniec polecamy zostawić wpis w księdze gości aby zmobilizować Marcina do dalszych sukcesów.


Kliknij aby otworzyć stronę


Marcin Nagórek - www.800m.blox.pl/html

W zasadzie nie jest to stricte strona internetowa, a bardziej blog zawodnika opisujący jego życie sportowe i prywatne. Trafiłem tam ładnych kilka lat temu (2006 rok) czytając o wyprawach Marcina na różne zakątki kraju i świata. Marcin korzysta z gotowego szablonu strony toteż grafika nie powala na kolana. Ciężko odnajduje się również informacje o zawodniku. Jednak chyba nie to było celem samym w sobie. Newsy wstawiane są bardzo często i zawierają informacje, których ze świecą można szukać w Polsce. Jedna uwaga – czytanie bloga bardzo wkręca, więc jeżeli nie macie zbyt wiele czasu wolnego zostawcie czytanie go na długie zimowe wieczory.


Kliknij aby otworzyć stronę


Zdecydowanie cieszy, że coraz więcej zawodników w Internecie widzi szanse promocji swojej osoby. Strony internetowe są doskonałym źródłem, dla nas – fanów, na pozyskiwanie informacji na temat naszych sportowych idoli. Dodatkowo nie często mamy możliwość zaczerpnięcia fachowych rad od osób, które na zawodach podziwiamy gdy wygrywają, a przecież na kilku stronach wymienionych powyżej była tak możliwość. Przynajmniej w tym przeglądzie, nasi zawodnicy to istna światowa czołówka, w której wygrywamy z największymi gwiazdami światowej lekkiej atletyki.Komentarze czytelników - 13podyskutuj o tym 
 

Arti

Autor: Arti, 2010-10-26, 23:50 napisał/-a:
LINK: http://www.kujawinski.com

To ja zapraszam na swoją ;) Trochę fotek w relacjach uciekło przy przenoszeniu danych ale w wolnym czasie uzupełnię.

Zapraszam na www.kujawinski.com ;)

 

suchy

Autor: suchy, 2010-10-27, 10:01 napisał/-a:
LINK: http://www.piotrsuchenia.pl

A ja zapraszam również na moją www.piotrsuchenia.pl / www.run-passion.pl oraz na mojego biegowego bloga www.run-passion.blogspot.com

:)

 

Admin

Autor: Admin, 2010-10-27, 11:41 napisał/-a:
To ja tez zapraszam - na moją stronę - www.maratonypolskie.pl :-))

 

Arti

Autor: Arti, 2010-10-27, 12:08 napisał/-a:
Michale ale na stronie nie widzę twojego dzienniczka treningowego ;)

 

suchy

Autor: suchy, 2010-10-27, 12:41 napisał/-a:
o... to muszę zobaczyć co to za strona ;)

 

Krzysiek_biega

Autor: Krzysiek_biega, 2010-10-27, 14:35 napisał/-a:
LINK: http://www.marcinchabowski.pl/trening.ht

Marcin Chabowski

 

p_bondaruk

Autor: p_bondaruk, 2010-11-01, 13:39 napisał/-a:
Ja zapraszam na stronę internetową mojego przyjaciela: www.jakubkaczmarek.pl oraz oczywiście na moją stronę - www.bondaruk-triathlon.pl

Pozdrawiam
Paweł Bondaruk

 

BoberPL

Autor: BoberPL, 2010-12-04, 01:54 napisał/-a:
LINK: http://runbobrun.eu

To i ja zapraszam na swojego bloga ;-)
http://runbobrun.eu

 

Kamus

Autor: Kamus, 2010-12-04, 09:44 napisał/-a:
Wszak nie samym bieganiem człowiek żyje!
Zapraszam na www.kamusmaraton.pl
P.S.
We środę 08.12.2010 minie 30 lat od tragicznej śmierci Johna Lennona.
Tego dnia stacja BBC Knowledge przedstawi historię życia Johna Lennona "Naga Prawda"
Pozdrawiam

 

benek

Autor: benek, 2010-12-06, 15:13 napisał/-a:
W artykule zaznaczyłem, ze dam znać kiedy dojdzie zamówiona na stronie Anity Włodarczyk kartka (zdjęcie) z własnoręcznym autografem.

Otóż po 1,5 miesiąca listonosz zapukał do mych drzwi przynosząc ową kartkę.

"Dla Piotra - Anita Włodarczyk 78,30 m"

  Ostatnio zalogowani
piotrhierowski
22:36
marz
22:22
ula_s
22:21
szalas
22:21
Daro091165
22:19
Andrea
22:16
szyper
22:16
lordedward
22:16
GRZE¦9
22:15
Wojciech
22:13
[NIXON]
22:07
szymk
21:49
marczy
21:34
jantor
21:22
StaryCop
21:16
szan72
21:13
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |