Dostęp do
wpisu:

Publiczny
8 Bieg Częstochowski (czytano: 1034 razy)

Bieg Częstochowski odbył się 9 kwietnia 2016. 1253 zawodników wzięło udział w ósmej edycji Biegu Częstochowskiego. To rekord imprezy. Biegacze pokonali dystans 10 km. Trasa wiodła ulicami miasta wokół Jasnej Góry.

Zwycięzcami zostali Kenijczycy, którzy uplasowali się na pierwszych pozycjach w klasyfikacjach obu płci. Pierwszy linię mety przekroczył Edwin Cheruiyot Melly (30:01), drugi jego rodak i klubowy kolega Wycliffe Kipkorir Biwot (30:22) a trzeci Ukrainiec Mykhaylo Iveruk (32:04). Pierwszy Polak Paweł Matner uplasował się na czwartym miejscu z czasem o 37 sekund gorszym.
W¶ród pań zwyciężyła Stellah Barsosio z czasem 33:19. a najszybsza Polka Karolina Pilarska zajęła trzecie miejsce, osi±gaj±c czas 35:47.

Trasa posiadała ATEST i była do¶ć szybka chociaż nie brakowało podbiegów na Jasnej Górze, oraz ¶liskiej kostki brukowej, gdyż pogoda nie rozpieszczała. Padał deszcz przed i po biegu, tylko podczas samego biegu zamienił się we mżawkę.

Moje plany na ten bieg to powalczyć o życiówkę, próbuj±c się zbliżyć do 40 min.
Rozgrzewkę przeprowadziłem do¶ć solidn± pod k±tem rozci±gania i rozgrzania wszystkich partii mię¶ni. mniej niż za zwyczaj po¶więciłem na rozgrzewkę biegow±.

Efekt moich zmagań to poprawiona życiówka z 42:16 na 40:22 :) i miejsce 93 w klasyfikacji Open oraz 19 w kat.40.