Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

19 stycznia 2012, 23:59, 2538/233208
Admin
Michał
Walczewski
Głosujemy na ZŁOTE BIEGI 2011
Jak zapewne już wiecie, na tegoroczne wybory Złotych Biegów 2011 przygotowaliśmy całkowicie nowy system głosowania uwzględniający nasze dotychczasowe doświadczenia z poprzednich edycji.

Tydzień temu przedstawiliśmy Wam blisko 250 kandydatur, które zweryfikowaliście uzupełniając je także o własne zgłoszenia. Czas na głosowanie!

Ale najpierw garść statystyki. Do rywalizacji o wyróżnienia przystępują aż 303 imprezy biegowe. Podzieliliśmy je na kilka kategorii zależnych od liczby uczestników, wielkości miasta, rodzaju organizatora itd. Tegoroczną nowością jest także podział na regiony - województwa.

Ze względu na liczbę kandydatur, oraz realia oceniania imprez biegowych postanowiliśmy całkowicie przebudować system głosowania. Wyszliśmy z założenia, że nie ma już w Polsce zawodników, którzy ogarnęliby kilkaset biegów i potrafili wskazać wśród nich te najlepsze. Trzeba było wymyślić coś zupełnie nowego...

Głosowanie polega na ułożeniu biegów, w których startowało się w roku 2011, w kolejności od najlepszego do najgorszego. W ten sposób powstaje piramidka, w której czym wyżej znajdzie się bieg, tym lepiej jest przez Ciebie oceniany. Każdy czytelnik może ułożyć taką piramidę tylko z tych biegów, w których start zarejestrował w portalu. Proszę nie dodawać teraz biegów do swojej listy startów, gdyż kto nie zrobił tego do tej pory, i tak nie będzie już mógł oddać na nie głosu :-)

Na podstawie średniej z piramid wszystkich czytelników ustalone zostaną wyniki procentowe głosowania, a z kolei na ich podstawie naliczone będą rankingi w poszczególnych kategoriach. Nie liczy się więc liczba głosów na poszczególne biegi (wynika ona często z liczby uczestników), ale ich średnia pozycja w piramidach. Dokładny algorytm zostanie ujawniony po zakończeniu głosowania.

Kryteria głosowania: każdy biegacz ocenia bieg na swój sposób - jedni doceniają organizację, inni trasę, nagrody, pakiet startowy czy po prostu klimat panujący na zawodach. Nie narzucamy Wam żadnych zasad głosowania - oceńcie biegi wg. własnych kryteriów, a końcowy wynik będzie wartością uniwersalną - wypadkową kryteriów wszystkich biegaczy.

Waga głosów - czyli siła głosów czytelnika zależy od liczby startów w sezonie 2011, oraz od liczby oddanych przez niego głosów. Wychodzimy z założenia, że osoby, które więcej startują mają większe doświadczenie oraz szerszy przegląd sytuacji, a więc ich głosy są ważniejsze od osób, które wystartowały tylko w kilku imprezach. Inaczej mówiąc, głos osoby która miała 13 startów jest wart tyle, ile głosy 5 osób, które miały dwa lub trzy starty. Wskazniki wyglądają następująco:

Siła głosu:

  x 0.3 : 1-3 starty
  x 1   : 4-10 startów
  x 1.5 : 11-15 startów
  x 2   : 16-20 startów
  x 2.5 : 21-30 startów
  x 3   : ponad 30 startów

ABY ZAGŁOSOWAĆ
NA ZŁOTE BIEGI 2011
KLIKNIJ TUTAJ


Głosować możecie do najbliższej środy, 25 stycznia. Do momentu zakończenia głosowania można zmieniać swoje typy, poprawiać itd. Nie ma konieczności oddawania głosów na każdy z biegów, ale jest to wskazane, by taka impreza została klasyfikowana. W razie jakichkolwiek pytań zapraszam na nasze forum dyskusyjne.

Uprawnionych do głosowania jest 3573 czytelników, którzy łącznie mogą oddać 34.718 głosów. 1090 osób wystartowało w 1-3 biegach, 1264 osoby w 4-10 biegach, 540 osób w 11-15 biegach, 265 osób w 16-20, 263 osób w przedziale 21-30 oraz 151 w ponad 30 biegach. Myślę, że nawet jeżeli zagłosuje 25% osób z tej grupy, to wyniki będą reprezentatywne. A więc do dzieła :-)

Jestem przekonany, że zaproponowany system jest sprawiedliwy, przejrzysty, i co bardzo ważne przy tak dużej liczbie kandydatur - na zagłosowanie, czyli ustawienie swojej piramidki, nie trzeba poświęcić dużo czas.Komentarze czytelników - 178podyskutuj o tym 
 

Dezinformato

Autor: Dezinformator, 2012-01-31, 20:56 napisał/-a:
Mam kilka pytań.
Dlaczego akurat:
- ilość głosów co najmniej 10?
- usunięto 20 procent najlepszych ocen?
- usunięto 15 procent najgorszych?

Czy to zostało ustalone przed czy po obejrzeniu wyników?
0,50 oceny było zaokrąglane do 0 czy 1?
Czy przyjęto odgórnie założenie do zaokrąglenia do góry lub dołu?

 

stawka

Autor: stawka, 2012-02-01, 13:03 napisał/-a:
Bardzo miło było zobaczyć jak wysokie noty
w głosowaniu na najlepszy bieg uzyskała "Przełajowa Ósemka".
Jeszcze bardziej cieszyłam się, że po prawie pół roku od imprezy zawodnicy doceniają trud włożony w organizację zawodów i darzą ją tak wspaniałą opinią.
Uzyskane wyróżnienia,dają nam organizatorom sygnał, że warto to robić i dążyć do tworzenia coraz to lepszej imprezy. Moment nadania certyfikatów jakości
jest chwilą, w której jeszcze raz chciałabym
podziękować całemu zespołowi organizacyjnemu,
instytucją wspierającym i sponsorom
oraz wszystkim, którzy przyczynili się do uzyskania tego wyróżnienia.
Jest to Nasz wspólny sukces.
Dziękuję także całej braci biegowej, która oddała
swoje głosy na Przełajową Ósemkę.

Równocześnie zapraszam 02.09.2012 roku
na kolejną edycję biegu i NW
oraz 22.09.2012 roku
na II Maraton Nordic Walking.


Dyrektor Przełajowej Ósemki 2011

Aneta Stawicka

 

Klemo

Autor: Klemo, 2012-02-01, 13:25 napisał/-a:
Szkoda, że wojewódtwo Podlaskie tak słąbo wypadło. Na Podlasiu nie tylko jest Hajnówka, ale i inne biegi, np. I Półmaraton Augustowski. Z tego co zauważyłem mało osób uczestniczących w tym biebu korzysta z portalu maratonypolskie. Brałem udzuał w różnych biegach, ale moim zdaniem Augustów powinien znaleźć się w czołówce debiutów: jedzienie w Albatrosie, rejs statkiem, piękna trasa wszystko OK.

 

KKFM

Autor: KKFM, 2012-02-01, 16:52 napisał/-a:
Warto, na prawdę warto. Organizować i startować w Blachowni.

 

truchtacz

Autor: truchtacz, 2012-02-02, 00:26 napisał/-a:
LINK: http://www.truchtacz.pl

Drogie biegaczki, drodzy biegacze.
Minęły już 3 dni od ogłoszenia wyników plebiscytu, a nas, organizatorów biegu "AVON kontra przemoc - biegnij w Garwolinie" ciągle przepełnia ogromna radość z osiągniętego sukcesu. Trzy 1. miejsca i dwa 3. dla imprezy, która ma za sobą dopiero dwie edycje, to nie tylko niesamowity powód do dumy, ale także ogromna odpowiedzialność przed następnym biegiem, na który już dziś wszystkich zapraszamy. „Biegniemy w Garwolinie” 17 czerwca 2012 r.
Wszystkim, którzy brali udział w poprzednich dwóch biegach, z głębi serca dziękujemy i cieszymy się że Wam się podobało. A tym, którzy czują się rozczarowani wynikami, będziemy kibicować w przyszłym roku.
Pozdrawiamy z Garwolina
Michał Kopik dyrektor biegu, wraz z członkami stowarzyszenia Truchtacz.pl

 

Biegam dla z

Autor: Biegam dla zdrowia, 2012-02-02, 11:54 napisał/-a:
Witam,
wszystko jasne, ale wielu zapewne się zdziwiło lub ze zdziwienia jeszcze nie może wyjść do tej pory:) Jedni dlatego, ze ich biegi są tak nisko, chociaż wieść gminna niesie, że są super, a inni dlatego, ze ich bieg są tak wysoko w ocenie głosujących.
Ja też jestem zaskoczony, pomimo, że żadnego biegu nie organizuję, ale startuję wystarczająco często i też jestem zdziwiony, a raczej mile zaskoczony, że Maraton w Łodzi wygrał w kategorii dużych maratonów i pomimo debiutu pokonał nasze eksportowe maratony, czyli Poznań, Warszawę, Kraków i Wrocław. W roku ubiegłym startowałem w Krakowie i w Warszawie i jak dla mnie było dobrze, albo bardzo dobrze. Wcześniej dwa razy startowałem w Poznaniu i było bardzo dobrze, więc teraz było pewnie podobnie. We Wrocławiu miałem debiut i ten maraton zawsze będę miło wspominał. A jednak Łódź wygrała, pomimo krótkiego czasu na organizację i bardzo trudnych warunków pogodowych. A może właśnie dlatego biegacze go zapamiętali dobrze, bo go ukończyli i kliknęli. A może dlatego, że finisz rywalizacji kobiet zawojował sportowe newsy w różnych kanałach telewizyjnych i dlatego, każdy kto startował to go zapamiętał i też kliknął. Ja nie głosowałem, ale cieszę się, że Łódź wygrała, bo takie wyróżnienie jest swoistym zobowiązaniem dla organizatorów, żeby przy najbliższej edycji wszystko było zapięte na ostatni guzik (z wyjątkiem pogody), bo właśnie w Łodzi zamierzam pobiec maraton w tym roku. Gratulacje dla organizatorów i sponsorów! Pozdrowienia i do zobaczenia na trasie.

 

scibut

Autor: scibut, 2012-02-02, 14:44 napisał/-a:
LINK: http://www.polmaraton.pabianice.zhp.pl

Hufiec ZHP Pabianice dziękuje wszystkim uczestnikom I Pabianickiego Półmaratonu ZHP, którzy oddali głos na nasz Półmaraton w plebiscycie „Złote Biegi 2011” organizowanym przez www.maratonypolskie.pl. Dzięki Wam znaleźliśmy się wśród najlepszych. Dziękujemy!

Już po raz drugi Pabianice będą gościć wspaniałych ludzi sportu. Chcemy, aby ten dzień został w pamięci nas wszystkich jako wyjątkowy, niezapomniany, pełen przygód, dzień pełen zwycięstw nie tylko tych sportowych. 1 kwietnia 2012 roku na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pabianicach będzie można uczestniczyć w wielkim święcie biegaczy.
Tuż przed Półmaratonem zawodnicy będą mogli wziąć udział w profesjonalnej rozgrzewce przygotowanej przez MM FITNES STUDIO, na terenie MOSiR będzie można odwiedzić kawiarenki, stoiska z sprzętem sportowym i turystycznym, w trakcie Festynu odbędzie się II Pabianicki Półmaratonik ZHP skierowany do najmłodszych, odbędzie się również „Bieg na szpilkach” oraz radiowa ciuciubabka dla najmłodszych
i „Mini Radioorientacja Sportowa” – organizator ostatniej konkurencji to Harcerski Klub Łączności SP7PTK.
W trakcie Festynu czynne będzie miasteczko zabaw dla dzieci( dmuchańce ) przygotowane przez Firmę EWENTS 4 ALL.PL, odwiedzić będzie można wystawę ptaków drapieżnych, wszyscy zawodnicy wezmą udział w loterii fantowej podczas, której będzie można wygrać wiele atrakcyjnych nagród. O tym jakie będą to nagrody napiszemy już wkrótce na naszej stronie.

Zapraszamy uczestników oraz całe rodziny do wzięcia udziału
w Święcie Sportu.

 

less

Autor: less, 2012-02-02, 23:31 napisał/-a:
napisałem się i ku..i mnie wylogowało,drugi raz nie będę tyle pisał,a więc krótko do Dup...te wyniki,jak można porównywać zawody na których jest dużo imprez towarzyszących zawodników,amatorów zespołów muzycznych,konkursów i to cO NAJWAŻNIEJSZE kibiców!!! z zawodami których po prostu nie ma!!!NIECH KAŻDY CHOĆ RAZ ZOBACZY JAK TO JEST W BERLINIE i nie mogę się nadziwić skąd u nich takie zainteresowanie/a może im za to płacą ?/widziałem trzykrotnie jako obserwator /może kiedyś jako uczestnik/
Czy większa masz adrenalinę! jak 90 % biegasz po lesie Czy jak biegniesz obok przyjaciół,oklaskiwany przez rodzinę i kibiców?
Gratulacje DLA WSZYSTKICH ORGANIZATORÓW masowych biegów!pozdrowienia dla wszystkich biegających!!!

 

SFX

Autor: SFX, 2012-02-03, 08:40 napisał/-a:
leszku.

myślę, że każdy z nas ma swój własny punkt widzenia.
są plusy dodatnie biegów masowych ale nie można odmawiać atrakcyjności biegom niekonwencjonalnym.
osobiście, choć początkowo ciągnęło mnie do mas, obecnie doszukuję się w imprezach czegoś więcej poza tłumem.
może to, że w dużych biegach jest się anonimowym biegaczem? może to, że w małych biegach każdy z uczestników może mieć kontakt z organizatorem?

a bieganie po lesie jest fantastyczne. i nikomu kto to lubi tego nie odmówisz.

dla mnie zaskoczeniem in minus jest brak klasyfikacji dla Biegu Szlakiem Dzika, fakt, nie uczestniczyłem w II edycji, ale pierwszą pozytywnie wspominam do dziś. brakuje mi też malutkiego maratonu w Jastrowiu.

z drugiej strony, cieszę się, że wysoko jest Bieg Po Plaży w Jarosławcu... naprawdę świetny bieg z przednią atmosferą.
a dla masowych przecież są odrębne kategorie i te duże biegi się tym bronią - są też atrakcyjne i mają dużą moc przygarniania zarówno sponsorów jak i dużą siłę przebicia w pozyskiwaniu funduszy samorządowych.

pamiętajmy wszakże, że i jedne i drugie biegi są ważne. wszystkie są z pewnością tworzone przez ludzi, którzy mają pasję i chęć do poświęceń celem tworzenia coraz to lepszych i coraz ciekawszych imprez byśmy my, biegacze mogli to doceniać. myślę też, że tak naprawdę niewiele jest biegów słabych, czy źle zorganizowanych... często nasze subiektywne opinie są ukierunkowane przez zastaną pogodę, losowy problem organizacyjny bądź inne zdarzenia, które wpływają i na negatywne i na pozytywne odbieranie biegów.

i na zakończenie gratuluję wszystkim organizatorom bez wyjątku, bez względu na wynik w głosowaniu, bez względu na to czy bieg był nominowany czy nie, i czy był to bieg oceniony choćby przez jedną osobę.
wiem co znaczy bieg organizować i wiem z czym się to wiąże. a kto ma do tego wątpliwości niech sam spróbuje.

 

Jurek63

Autor: Jurek63, 2012-02-04, 22:58 napisał/-a:
Zgadzam się z Tobą Kaziu w zupełności. W Blachowni jest super!!!

 


 Ostatnio zalogowani
eldorox
17:09
RobertLiderTeam
16:51
drago
16:38
viesio
16:34
biegacz54
16:33
eferde
16:31
walczak.gdynia
16:23
Andrea
16:01
kubawsw
15:58
Piotr Czesław
15:56
pagand
15:43
rezerwa
15:39
alex
15:30
gora1509
15:24
Wojciech
15:23
jantor
15:19
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |