Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

12 stycznia 2012, 12:20, 1799/213986
Admin
Michał
Walczewski
Złote Biegi 2011: zgłaszamy kandydatury

LINK 1: LISTA KANDYDATUR - KATEGORIAMI
LINK 2: LISTA KANDYDATUR - BIEGAMIBiegami sylwestrowymi zakończył się sezon 2011. Czas więc na długo wyczekiwane i emocjonujące wybory najlepszych biegów minionego roku.

To już dwunasta edycja wyborów Złotych Biegów. Przez lata szukaliśmy odpowiedniej formuły, która byłaby przejrzysta, a jednocześnie możliwie sprawiedliwa w skomplikowanym tłumie biegów różniących się między sobą wielkością, formą, miejscem organizacji i rodzajem. O tym poszukiwaniach możecie przeczytać KLIKAJĄC TUTAJ

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami opracowaliśmy nowy system głosowania oraz nową strukturę kategorii. O ile szczegóły głosowania ujawnimy w ostatniej chwili, to możemy już przedstawić Wam nowe kategorie, zgodnie z którymi zostaną klasyfikowane biegi.

W głosowaniu brać będą udział biegi, których kandydatury zostały wybrane przez redakcję na podstawie RANKINGU BIEGÓW 2011 lub które zostaną zgłoszone przez organizatorów lub czytelników do dnia 16 stycznia 2012 (poniedziałek). Wstępna lista obejmuje 282 biegi i jest otwarta na Wasze sugestie.

KLIKNIJ TUTAJ ABY OBEJRZEĆ
PROPOZYCJE KANDYDATUR
ZŁOTE BIEGI 2011

Każdy z kandydujących biegów może ubiegać się o tytuł w kilku osobnych klasyfikacjach:

DYSTANS: imprezy rywalizują w odrębnych kategoriach ze względu na ich dystans - są to: ultramaratony, maratony, półmaratony i biegi na dystansie 10km. Nie są wymagane atesty trasy. Biegi na innych dystansach nie są klasyfikowane.

LICZBA UCZESTNIKÓW: trudno jest porównywać bieg na 2000 uczestników z kameralną imprezą na 150 osób. Dlatego też w tej kategorii zawody porównywane będą w zależności od liczby uczestników. Kategorie to biegi masowe (1000 i więcej osób), duże (500-999), średnie (200-499) oraz kameralne (poniżej 200 biegaczy)

WIELKOŚĆ MIASTA: czym innym jest organizacja biegu w wielkiej aglomeracji liczącej 200 tysięcy mieszkańców, a czym innym organizacja biegu w małym miasteczku czy wręcz wiosce. Dlatego też w tej kategorii biegi będą oceniane pod względem wielkości miasta w którym zostały rozegrane. Kategorie to miasta powyżej 100 tysięcy mieszkańców, pomiędzy 25 a 100 tysięcy, 5-25 tysięcy oraz najmniejsze - poniżej 5.000 mieszkańców.

Organizator: w tej kategorii rozróżniamy biegi ze względu na to, kto jest ich organizatorem. Rozróżniamy następujące cztery grupy: jednostki samorządowe (Miasto, Gmina, OSiR itd.), kluby sportowe, firmy (stowarzyszenia, fundacje, TKKF-y, firmy) oraz osobno na koniec - osoby prywatne.

Biegi górskie, przełajowe - w sposób odrębny zostaną wybrane najlepsze biegi górskie oraz przełajowe.

Biegi niezwykłe - klasyfikacja zbiorcza dla imprez wyróżniających się niezwykłą formułą, miejscem rozgrywania, charakterem, stopniem trudności.

Województwo - w tym roku po raz pierwszy wyłonimy także najlepsze imprezy w poszczególnych województwach.

Debiuty: - na koniec imprezy debiutanckie, a takich odbyło się w roku 2011 bardzo dużo. Świadczyć o tym może fakt, że samych wstępnych kandydatur mamy aż 44!

Na pierwszy rzut oka taki system wydaje się bardzo skomplikowany. Niemniej mogę zapewnić, że głosowanie będzie bardzo proste a ostateczne miejsca wszystkich biegów w poszczególnych kategoriach zostaną naliczone automatycznie na podstawie porównania wyników głosowania pomiędzy rywalizującymi w nich biegami. Ale o tym dopiero za tydzień!

Tymczasem proszę wszystkich odwiedzających nas czytelników oraz organizatorów o przejrzenia listy kandydatur wraz z przypisanymi poszczególnym biegom kategoriami. Staraliśmy się uniknąć błędów, ale takie cały czas mogą się na liście zdarzyć. Dlatego też piszcie do nas - na email poczta@maratonypolskie.pl - swoje uwagami, propozycje kandydatur oraz zauważone błędy.

KLIKNIJ TUTAJ ABY OBEJRZEĆ
PROPOZYCJE KANDYDATUR
ZŁOTE BIEGI 2011

Uwaga: w tym roku nie przewidujemy wyborów najlepszych biegów organizowanych w formule Grand Prix. Dlatego też tego typu imprezy nie znalazły się na liście kandydatur, ale jeżeli organizator biegu chce dołączyć do wyborów swój bieg może wybrać jedną z jego edycji i przesłać swój wybór do redakcji - zostanie od zgłoszony do odpowiednich kategorii jako zwykły bieg.Komentarze czytelników - 178podyskutuj o tym 
 

Dezinformato

Autor: Dezinformator, 2012-01-31, 20:56 napisał/-a:
Mam kilka pytań.
Dlaczego akurat:
- ilość głosów co najmniej 10?
- usunięto 20 procent najlepszych ocen?
- usunięto 15 procent najgorszych?

Czy to zostało ustalone przed czy po obejrzeniu wyników?
0,50 oceny było zaokrąglane do 0 czy 1?
Czy przyjęto odgórnie założenie do zaokrąglenia do góry lub dołu?

 

stawka

Autor: stawka, 2012-02-01, 13:03 napisał/-a:
Bardzo miło było zobaczyć jak wysokie noty
w głosowaniu na najlepszy bieg uzyskała "Przełajowa Ósemka".
Jeszcze bardziej cieszyłam się, że po prawie pół roku od imprezy zawodnicy doceniają trud włożony w organizację zawodów i darzą ją tak wspaniałą opinią.
Uzyskane wyróżnienia,dają nam organizatorom sygnał, że warto to robić i dążyć do tworzenia coraz to lepszej imprezy. Moment nadania certyfikatów jakości
jest chwilą, w której jeszcze raz chciałabym
podziękować całemu zespołowi organizacyjnemu,
instytucją wspierającym i sponsorom
oraz wszystkim, którzy przyczynili się do uzyskania tego wyróżnienia.
Jest to Nasz wspólny sukces.
Dziękuję także całej braci biegowej, która oddała
swoje głosy na Przełajową Ósemkę.

Równocześnie zapraszam 02.09.2012 roku
na kolejną edycję biegu i NW
oraz 22.09.2012 roku
na II Maraton Nordic Walking.


Dyrektor Przełajowej Ósemki 2011

Aneta Stawicka

 

Klemo

Autor: Klemo, 2012-02-01, 13:25 napisał/-a:
Szkoda, że wojewódtwo Podlaskie tak słąbo wypadło. Na Podlasiu nie tylko jest Hajnówka, ale i inne biegi, np. I Półmaraton Augustowski. Z tego co zauważyłem mało osób uczestniczących w tym biebu korzysta z portalu maratonypolskie. Brałem udzuał w różnych biegach, ale moim zdaniem Augustów powinien znaleźć się w czołówce debiutów: jedzienie w Albatrosie, rejs statkiem, piękna trasa wszystko OK.

 

KKFM

Autor: KKFM, 2012-02-01, 16:52 napisał/-a:
Warto, na prawdę warto. Organizować i startować w Blachowni.

 

truchtacz

Autor: truchtacz, 2012-02-02, 00:26 napisał/-a:
LINK: http://www.truchtacz.pl

Drogie biegaczki, drodzy biegacze.
Minęły już 3 dni od ogłoszenia wyników plebiscytu, a nas, organizatorów biegu "AVON kontra przemoc - biegnij w Garwolinie" ciągle przepełnia ogromna radość z osiągniętego sukcesu. Trzy 1. miejsca i dwa 3. dla imprezy, która ma za sobą dopiero dwie edycje, to nie tylko niesamowity powód do dumy, ale także ogromna odpowiedzialność przed następnym biegiem, na który już dziś wszystkich zapraszamy. „Biegniemy w Garwolinie” 17 czerwca 2012 r.
Wszystkim, którzy brali udział w poprzednich dwóch biegach, z głębi serca dziękujemy i cieszymy się że Wam się podobało. A tym, którzy czują się rozczarowani wynikami, będziemy kibicować w przyszłym roku.
Pozdrawiamy z Garwolina
Michał Kopik dyrektor biegu, wraz z członkami stowarzyszenia Truchtacz.pl

 

Biegam dla z

Autor: Biegam dla zdrowia, 2012-02-02, 11:54 napisał/-a:
Witam,
wszystko jasne, ale wielu zapewne się zdziwiło lub ze zdziwienia jeszcze nie może wyjść do tej pory:) Jedni dlatego, ze ich biegi są tak nisko, chociaż wieść gminna niesie, że są super, a inni dlatego, ze ich bieg są tak wysoko w ocenie głosujących.
Ja też jestem zaskoczony, pomimo, że żadnego biegu nie organizuję, ale startuję wystarczająco często i też jestem zdziwiony, a raczej mile zaskoczony, że Maraton w Łodzi wygrał w kategorii dużych maratonów i pomimo debiutu pokonał nasze eksportowe maratony, czyli Poznań, Warszawę, Kraków i Wrocław. W roku ubiegłym startowałem w Krakowie i w Warszawie i jak dla mnie było dobrze, albo bardzo dobrze. Wcześniej dwa razy startowałem w Poznaniu i było bardzo dobrze, więc teraz było pewnie podobnie. We Wrocławiu miałem debiut i ten maraton zawsze będę miło wspominał. A jednak Łódź wygrała, pomimo krótkiego czasu na organizację i bardzo trudnych warunków pogodowych. A może właśnie dlatego biegacze go zapamiętali dobrze, bo go ukończyli i kliknęli. A może dlatego, że finisz rywalizacji kobiet zawojował sportowe newsy w różnych kanałach telewizyjnych i dlatego, każdy kto startował to go zapamiętał i też kliknął. Ja nie głosowałem, ale cieszę się, że Łódź wygrała, bo takie wyróżnienie jest swoistym zobowiązaniem dla organizatorów, żeby przy najbliższej edycji wszystko było zapięte na ostatni guzik (z wyjątkiem pogody), bo właśnie w Łodzi zamierzam pobiec maraton w tym roku. Gratulacje dla organizatorów i sponsorów! Pozdrowienia i do zobaczenia na trasie.

 

scibut

Autor: scibut, 2012-02-02, 14:44 napisał/-a:
LINK: http://www.polmaraton.pabianice.zhp.pl

Hufiec ZHP Pabianice dziękuje wszystkim uczestnikom I Pabianickiego Półmaratonu ZHP, którzy oddali głos na nasz Półmaraton w plebiscycie „Złote Biegi 2011” organizowanym przez www.maratonypolskie.pl. Dzięki Wam znaleźliśmy się wśród najlepszych. Dziękujemy!

Już po raz drugi Pabianice będą gościć wspaniałych ludzi sportu. Chcemy, aby ten dzień został w pamięci nas wszystkich jako wyjątkowy, niezapomniany, pełen przygód, dzień pełen zwycięstw nie tylko tych sportowych. 1 kwietnia 2012 roku na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pabianicach będzie można uczestniczyć w wielkim święcie biegaczy.
Tuż przed Półmaratonem zawodnicy będą mogli wziąć udział w profesjonalnej rozgrzewce przygotowanej przez MM FITNES STUDIO, na terenie MOSiR będzie można odwiedzić kawiarenki, stoiska z sprzętem sportowym i turystycznym, w trakcie Festynu odbędzie się II Pabianicki Półmaratonik ZHP skierowany do najmłodszych, odbędzie się również „Bieg na szpilkach” oraz radiowa ciuciubabka dla najmłodszych
i „Mini Radioorientacja Sportowa” – organizator ostatniej konkurencji to Harcerski Klub Łączności SP7PTK.
W trakcie Festynu czynne będzie miasteczko zabaw dla dzieci( dmuchańce ) przygotowane przez Firmę EWENTS 4 ALL.PL, odwiedzić będzie można wystawę ptaków drapieżnych, wszyscy zawodnicy wezmą udział w loterii fantowej podczas, której będzie można wygrać wiele atrakcyjnych nagród. O tym jakie będą to nagrody napiszemy już wkrótce na naszej stronie.

Zapraszamy uczestników oraz całe rodziny do wzięcia udziału
w Święcie Sportu.

 

less

Autor: less, 2012-02-02, 23:31 napisał/-a:
napisałem się i ku..i mnie wylogowało,drugi raz nie będę tyle pisał,a więc krótko do Dup...te wyniki,jak można porównywać zawody na których jest dużo imprez towarzyszących zawodników,amatorów zespołów muzycznych,konkursów i to cO NAJWAŻNIEJSZE kibiców!!! z zawodami których po prostu nie ma!!!NIECH KAŻDY CHOĆ RAZ ZOBACZY JAK TO JEST W BERLINIE i nie mogę się nadziwić skąd u nich takie zainteresowanie/a może im za to płacą ?/widziałem trzykrotnie jako obserwator /może kiedyś jako uczestnik/
Czy większa masz adrenalinę! jak 90 % biegasz po lesie Czy jak biegniesz obok przyjaciół,oklaskiwany przez rodzinę i kibiców?
Gratulacje DLA WSZYSTKICH ORGANIZATORÓW masowych biegów!pozdrowienia dla wszystkich biegających!!!

 

SFX

Autor: SFX, 2012-02-03, 08:40 napisał/-a:
leszku.

myślę, że każdy z nas ma swój własny punkt widzenia.
są plusy dodatnie biegów masowych ale nie można odmawiać atrakcyjności biegom niekonwencjonalnym.
osobiście, choć początkowo ciągnęło mnie do mas, obecnie doszukuję się w imprezach czegoś więcej poza tłumem.
może to, że w dużych biegach jest się anonimowym biegaczem? może to, że w małych biegach każdy z uczestników może mieć kontakt z organizatorem?

a bieganie po lesie jest fantastyczne. i nikomu kto to lubi tego nie odmówisz.

dla mnie zaskoczeniem in minus jest brak klasyfikacji dla Biegu Szlakiem Dzika, fakt, nie uczestniczyłem w II edycji, ale pierwszą pozytywnie wspominam do dziś. brakuje mi też malutkiego maratonu w Jastrowiu.

z drugiej strony, cieszę się, że wysoko jest Bieg Po Plaży w Jarosławcu... naprawdę świetny bieg z przednią atmosferą.
a dla masowych przecież są odrębne kategorie i te duże biegi się tym bronią - są też atrakcyjne i mają dużą moc przygarniania zarówno sponsorów jak i dużą siłę przebicia w pozyskiwaniu funduszy samorządowych.

pamiętajmy wszakże, że i jedne i drugie biegi są ważne. wszystkie są z pewnością tworzone przez ludzi, którzy mają pasję i chęć do poświęceń celem tworzenia coraz to lepszych i coraz ciekawszych imprez byśmy my, biegacze mogli to doceniać. myślę też, że tak naprawdę niewiele jest biegów słabych, czy źle zorganizowanych... często nasze subiektywne opinie są ukierunkowane przez zastaną pogodę, losowy problem organizacyjny bądź inne zdarzenia, które wpływają i na negatywne i na pozytywne odbieranie biegów.

i na zakończenie gratuluję wszystkim organizatorom bez wyjątku, bez względu na wynik w głosowaniu, bez względu na to czy bieg był nominowany czy nie, i czy był to bieg oceniony choćby przez jedną osobę.
wiem co znaczy bieg organizować i wiem z czym się to wiąże. a kto ma do tego wątpliwości niech sam spróbuje.

 

Jurek63

Autor: Jurek63, 2012-02-04, 22:58 napisał/-a:
Zgadzam się z Tobą Kaziu w zupełności. W Blachowni jest super!!!

 


 Ostatnio zalogowani
Jaszczurek
12:57
czewis3
12:52
majsta7
12:49
Andrea
12:38
biegacz54
12:34
StaryCop
12:33
lemo-51
12:33
Kapitan
12:25
vipsektor
12:18
Januszz
12:13
Kazim
12:12
CZARNA STRZAŁA
12:02
jacek wąsik
11:47
martinn1980
11:36
tomako68
11:13
jaro kociewie
11:07
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |