Trzemeszno, 22 lutego 2011, 07:45, 1538/141398

LINK 2: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 3: ZOMACZ WYNIKI BIEGU
LINK 4: ARCHIWUM: TRZEMESZNO

Na zdjęciu: autor zdjęcia: breakloose

Zimowymi warunkami przywitał uczestników IX Zimowy Bieg Trzech Jezior w Trzemesznie. Mimo trudnych warunków na starcie stanęło aż 565 osób, a najlepsi okazali się Michał Kaczmarek oraz Agnieszka Golak.

Niestety, ¶więto biegowe w Trzemesznie, zakończyło się tragicznie dla Henryka Borowczyka z Gniezna, który zasłabł 3 km biegu i pomimo reanimacji nie udało się go uratować. Organizatorzy uczcili ¶mierć biegacza minuta ciszy oraz zrezygnowali z czę¶ci artystycznej kończ±cej ceremonie dekoracji zawodników.

W¶ród mężczyzn najlepszy okazał się Michał Kaczmarek (48:45), który na samym finiszu pokonał Mykole Rudyka z Ukrainy (48:46). Mimo, trudnych warunków warto zauważyć, że obaj zawodnicy uzyskali bardzo dobry wynik co dobrze prognozuje dla Kaczmarka przed zbliżaj±cymi się Mistrzostwami Polski w maratonie (10.04.2011, Dębno). Trzeci na mecie zameldował się Damian Kabat (49:22).

Historia frekwencji OPEN

Niestety żadnej kobiecie nie udało się „złamać” bariery jednej godziny w biegu. Zwyciężyła Agnieszka Golak (1:00:56), wyprzedzaj±c Dorotę Przybysz (1:01:21). Na najniższym stopniu podium stanęła Katarzyna Grzesik (1:01:24).

Zimowe warunki – ¶nieg i mróz – od lat s± znakiem rozpoznawczym biegu w Trzemesznie, zatem nie ma się co dziwić, że biały puch pojawił się wła¶nie w okresie rozgrywania tej imprezy.

Za rok czeka nas jubileuszowa – X edycja Zimowego Biegu Trzech Jezior, na który już teraz zapraszamy.

2011-02-16 - Już w sobotę IX Zimowy Bieg Trzech Jezio...
  2011-01-25 - Zaproszenie na IX Zimowy Bieg Trzech Jez...