Zagranica, 09 wrzesnia 2010, 22:10, 1504/89045
Bartkiewicz
Biegiem przez Halle, Wilno, Wolgast

LINK 1: ARCHIWUM: ZAGRANICA

Na zdjęciu: podium Panów z Maratonu w Halle

Halle (Niemcy 5 września) - Polacy wygrali drużynowo "9. Mitteldeutscher Marathon" w składzie: Krzysztof Bartkiewicz, Krzysztof Góralski oraz Leszek Marcinkiewicz. Zawodnicy z naszego regionu zostali zaproszeni przez Waldemara Cierpińskiego 2-krotnego złotego medalisty olimpijskiego z Montrealu i Moskwy, który jest głównym organizatorem tego biegu.

Zawodnicy mieli do pokonania dystans maratonu z metą w niemieckiej miejscowości Halle. Indywidualnie Krzysztof Bartkiewicz zajął drugie miejsce i uzyskał czas 2 godziny 31 minut i 57 sekund. W pierwszej dziesiątce byli także Krzysztof Góralski, Leszek Marcinkiewicz i Marek Szopa (w 2001 roku ten ostatni został Mistrzem Polski... Ortografii)

33 Jan Marcinkiewicz (Aleksandrów Kujawski)3:21.15

W historii tego maratonu wygrywali tutaj Artur Osman i Agnieszka Golak.

Wolgast (Niemcy 4 września) - Jarosław Janicki i Marcin Zagórny pierwsi w Wolgaście. W minioną sobotę odbył sie także graniczny maraton na trasie Świnoujście - Wolgast. Jarosła Janicki po raz dziesiąty (!!!) zameldował się jako pierwszy na mecie maratonu, tydzień wcześniej był drugi w biegu etapowym na 100 km w Zamościu. W Wolgaście rozegrano jeszcze półmaraton, z którego zwycięsko wyszedł Marcin Zagórny z Radnicy.