Łobez k.Szczecina, 27 pazdziernika 2008, 11:24

LINK 3: WYNIKI - 4 BIEG
LINK 4: WYNIKI - KLASYFIKACJA GENERALNA
LINK 5: ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ
LINK 6: ARCHIWUM: ŁOBEZ K.SZCZECINA

Łobeski Klub Biegacza „TRUCHT” zorganizował 26 10 2008 r ostatnie czwarte z kolei zawody z cyklu Grand Prix Łobza „Cztery Pory Roku”. Dla zawodników była to ostatnia szansa na zdobycie cennych punktów w klasyfikacji.

Na biegi przyjechali zawodnicy, którzy już doskonale znają Łobez i tutejszy „swojski” klimat zawodów. Byli też i nowicjusze. Cieszy fakt, że łobeskie biegi przełajowe są coraz bardziej znane w naszym województwie, a nawet i w województwach ościennych.

Ostatni bieg w klasyfikacji ogólnej wygrały panie zajmując kolejno miejsca: Grażyna Chudy ze Sławska, Henryka Skalska z Polic i Joanna Gałan ze Złocieńca. Wśród panów najszybsza trójka zawodników to: Grzegorz Antosik z Postomina, Krzysztof Różański ze Stargardu Szczecińskiego i Robert Kopcewicz z Goleniowa.

Po wręczeniu pucharów dla najlepszych zawodników przystąpiono do podsumowania czterech biegów w kategoriach wiekowych. Nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy biegu. W najmłodszej kategorii kobiet 16 – 29 lat zwyciężyła Grażyna Chudy. Drugie miejsce zajęła Magdalena Kwaśna z Nowogardu. W kategorii 30 lat i więcej pierwsze miejsce zdobyła Henryka Skalska, drugie Joanna Gałan, a trzecie Jolanta Tłoczek z Goleniowa. Następnie nagrodzono najmłodszych mężczyzn w kategorii 16 – 29 lat.

Wygrał Marcin Grynkiewicz z Łobza przed bliźniakami Emilem i Marcinem Kamińskimi ze Sławska. Czwarte miejsce w tej kategorii wywalczył Marcin Wielgosz z Barlinka, piąty był Łukasz Żmiejko z Koszalina, a szósty Marcin Staruch z Białogardu. W kategorii 30 – 39 lat kolejno miejsca zajęli: Marcin Horbacz z Łobeskiego Klubu Biegacza Trucht, Marcin Bartosz z Barlinka, Radosław Czerwiński z Barlinka, Arkadiusz Kozak z Koszalina, Grzegorz Antosik z Postomina i Krzysztof Różański ze Stargardu Szcz.

W kategorii 40 – 49 toczyły się najcięższe zmagania o prowadzenie w klasyfikacji. Do końca było dwóch wyrównanych faworytów. Rozstrzygnięcie przyniósł ostatni bieg, w którym Robert Kopcewicz z Goleniowa okazał się o 40 sekund szybszy od rywala – Tadeusza Skalskiego z Polic.

Ilustracje: Marcin Horbacz (2008)

Trzecie miejsce zajął Leszek Gałan ze Złocieńca, a kolejne miejsca zajęli: Roman Jasiczek ze Stargardu Szcz., Krok Robert ze Szczecina, Tomasz Sosin ze Stargardu Szcz., Jacek Żmuda ze Szczecina, Wiesław Wójcik z Chociwla. W kategorii wiekowej 50 – 59 lat niespodzianek nie było. Już po trzecim biegu wyłoniła się czołówka zawodników w klasyfikacji i ostatni bieg niczego nie mógł już zmienić. Zwyciężył Marian Ostrowski ze Złocieńca przed Jerzym Ochotą ze Szczecina, punktów na trzecie miejsce nazbierał Tadeusz Plata ze Szczecina.

Czwarte miejsce zajął Stanisław Smoliński ze Szczecina, na piątym miejscu znalazł się Tadeusz Szuba z Łobeskiego Klubu Biegacza Trucht, a kolejne miejsca zajęli: Julian Wójcik ze Stargardu Szcz., Piotr Greśkiw z Chociwla i Ryszard Kałużny z Mostkowa. W kategorii 60 – 69 lat sklasyfikowany został jedynie Zygmunt Draczyński z Łobeskiego Klubu Biegacza Trucht.

Podobnie było w najstarszej kategorii 70 lat i więcej, w kategorii tej wystartował tylko Mieczysław Zaworski ze Szczecina. Zawodnik ten ze względu na astmę nie ukończył czwartego biegu, zrezygnował w połowie dystansu. Poprzednie trzy biegi jednak dały mu maksymalną liczbę punktów i pierwsze miejsce w kategorii. Pan Mieczysław został uhonorowany również pamiątkową statuetką dla najstarszego zawodnika.

Ostatnim nagrodzonym zawodnikiem był Józef Buczyński z Białogardu. Otrzymał pamiątkową statuetkę dla zawodnika niepełnosprawnego i nagrodę. Po dekoracji zawodnicy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia, po czym w dobrych humorach udali się do domów.

Zarząd Łobeskiego Klubu Biegacza Trucht pragnie gorąco podziękować wszystkim osobom, które pomagały przy organizacji naszych wszystkich biegów. Serdecznie dziękujemy naszym sędziom. Na zawodach sędziowali: Zdzisław Bogdanowicz, Roman Wawrzyniak, Kazimierz Mikul i Kazimierz Pawelec.

Dziękujemy również Łobeskiej policji, Straży Miejskiej oraz harcerzom z I Drużyny Starszoharcerskiej „Łobeskie Włóczykije” za pomoc w zabezpieczeniu trasy biegu. Pani kierownik Domu Dziecka Danucie Oleksiuk i pracownicom kuchni dziękujemy za pomoc w przygotowaniu ciepłych posiłków i napojów dla zawodników. Bez tych wszystkich osób, które poświęciły nam swój cenny czas, nasza impreza biegowa nie byłaby przygotowana tak profesjonalnie i nie cieszyłaby się takim uznaniem wśród zawodników.

Organizatorzy zawodów dziękują także sponsorom, którzy wspierali finansowo działalność klubu: firmie Nowamyl S. A., Starostwu Powiatowemu w Łobzie oraz Urzędowi Miejskiemu w Łobzie.