Dębno, 09 kwietnia 2006, 12:40Krzysztof Bartkiewicz
Rafał Wójcik i Krystyna Kuta Mistrzami Polski

LINK 1: SYLWETKA NAJSZYBSZEJ POLKI
LINK 2: WIĘCEJ W DYSKUSJACH
LINK 3: ARCHIWUM: DęBNO

Wójcik i Kuta mistrzami Polski w maratonie. Rafał Wójcik (KKL Fart Kielce) i Krystyna Kuta (GKS Olimpia Grudzi±dz) zdobyli w Dębnie (zachodniopomorskie) złote medale mistrzostw Polski w biegu maratońskim. Wystartowało blisko pół tysi±ca osób, którym na trasie kibicowały tłumy mieszkańców. Przed Kut± była jeszcze jedna Polka Ewa Brych-Paj±k, ale ponieważ nie posiada tzw. sztywnej karty, to nie bierze udziału w klasyfikacji Mistrzostw Polski. Rafał Wójcik, który obronił tytuł, a czasem 2:14.11 ustanowił rekord życiowy, zapewnił sobie prawo startu w mistrzostwach Europy w Goeteborgu (7-13 sierpnia). W gronie kobiet Krystyna Kuta, która rok temu była czwarta, wyprzedziła obrończynię tytułu Janinę Malsk± (Elite Cafe Wawel Kraków) i ubiegłoroczn± wicemistrzynię Arletę Meloch (GKS Olimpia Grudzi±dz). Wójcik został także zwycięzc± 33. Międzynarodowego Maratonu Dębno 2006, a w¶ród kobiet na podium stanęły trzy Białorusinki: Jelena Mazowka, Natalia Krawiec-Kulesz i Tatiana Biełkinia. W mistrzostwach Polski policjantów, w których startowało ponad 50 osób, medale zdobyli: złoty Maciej Wojciechowski (NKS Namysłów), srebrny Piotr Prusik (KWP Olsztyn) i br±zowy Paweł Piotraschke (LKB Braci Petk Lębork). Więcej wyników w dyskusjach