Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

24 kwietnia 2024, 18:00, 649/1094887Organizator
Biegaczu podejmij rękawicę i sięgnij po swoją Koronę!

LINK 1: STRONA INTERNETOWA CYKLU      

Biegasz i potrzebujesz motywacji, bodźca do tego, aby regularnie trenować i startować? A może chcesz dokonać wyczynu w swoim życiu i udowodnić, że warto walczyć o marzenia? Pragniesz dołączyć do wyjątkowego grona posiadaczy Korony, a może zostać najlepszym w klasyfikacji końcowej? Właśnie po to jest całoroczny cykl Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonach, zrzeszający kilkanaście imprez biegowych odbywających się w Wielkopolsce.

Połączenie prestiżowych biegów w jedną całość daje możliwość podjęcia sportowego wyzwania i kolekcjonowania poszczególnych startów. Uczestnicy Grand Prix walczą o Koronę, ale także o wyróżnienia i nagrody w kategorii OPEN i w różnych kategoriach wiekowych. Pomysł organizacji tego sportowego przedsięwzięcia zrodził się 14 lat temu w Departamencie Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Inicjatywa od początku łączy i integruje społeczność biegową, a także jest ciekawym wyzwaniem i każdemu daje możliwość kolekcjonowania sportowych osiągnieć w naszej małej wielkopolskiej ojczyźnie. Wszyscy uczestnicy wspólnie tworzą historię wielkopolskiego biegania, która dopisze się także w tym roku – mówi Agnieszka Korpal ze Stowarzyszenia Poco Loco Adventrure, operatora projektu.

Jak znaleźć się w klasyfikacji Grand Prix Wielkopolski i zdobyć Koronę?

Zasady są bardzo proste. Udział w Grand Prix nie wymaga specjalnych zapisów i jest nieodpłatny. Wystarczy w danym roku kalendarzowym uczestniczyć w biegach półmaratońskich, tworzących cykl Grand Prix Wielkopolski. Każdy biegacz, który ukończy minimum 7 biegów zostanie automatycznie sklasyfikowany. Najlepsi biegacze zostaną wyłonieni w kategoriach OPEN kobiet i mężczyzn oraz w sześciu kategoriach wiekowych. Nagrody zostaną wręczone podczas Uroczystej Gali podsumowującej cykl. Ponadto ukończenie 10 biegów oznacza zdobycie Korony Brązowej za dany rok. W kolejnych latach można kolekcjonować nowe trofea w postaci Korony Srebrnej (zdobycie 3 Koron Brązowych w ciągu 5 lat) i Korony Złotej (zdobycie 3 Koron Srebrnych w ciągu 15 lat)

Od samego początku cykl zyskał aprobatę biegaczy. Wiele osób przywiązało się do cyklu i na przestrzeni lat gromadzi kolejne trofea. Do tej pory 148 osób zdobyło Koronę Srebrną, a 7 osób dodatkowo może pochwalić się Złotą. To piękna biegowa kolekcja. Grand Prix to taka biegowa perełka i duma Wielkopolski – dodaje Agnieszka Korpal.

W tym roku odbyły się już imprezy biegowe w Ostrowie Wielkopolskim i Poznaniu. Najbliższe starty zaplanowane są m.in. w Kole, Mogilnie/Trzemesznie, Tarnowie Podgórnym i Szamotułach. Wykaz wszystkich biegów wraz z dodatkowymi informacjami o całym cyklu Grand Prix można znaleźć na stronie internetowej grandprix-wielkopolski.pl

Patronat honorowy nad Grand Prix objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak. Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie jest realizowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Od 2024 roku operatorem projektu jest Stowarzyszenie Poco Loco Adventure.

Komentarze czytelników - brakskomentuj informację


 Ostatnio zalogowani
Wojciech
17:01
arco75
17:00
biegacz54
16:32
Bystry1983
15:57
tomasso023
15:38
akaen
15:25
feler
15:19
INVEST
15:08
monsun.com.pl
14:44
mateusz
14:30
przemek300
13:57
gpnowak
13:40
tarasekbr
13:29
sephix
13:29
StaryCop
13:22
kostekmar
13:19
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |