Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

Zagranica, 02 kwietnia 2024, 08:00, 841/520141
Krzysiek_biega
Krzysztof
Bartkiewicz
Biegiem przez ¦wiat - podsumowanie weekendu

LINK 1: ARCHIWUM: ZAGRANICA



      

Afryka całkowicie zdominowała Mistrzostwa ¦wiata w Biegach Przełajowych które w sobotę 30 marca odbyły się w Belgradzie. Bardzo trudne warunki pogodowe, gdzie było wyj±tkowo gor±co jak na t± porę roku), do tego miejscami na trasie do¶ć grz±sko spowodowało, że zawodnicy z Europy praktycznie się nie liczyli.

Polska w ogóle nie wystawiła swojej reprezentacji. W biegu seniorów obyło się bez niespodzianek, jak na rekordzistę ¶wiata w półmaratonie przystało, wygrał Jacob Kiplimo z Ugandy. Podobnie było też w¶ród kobiet gdzie po raz drugi z rzędu złoto zdobyła Kenijka Beartrice Chebet. Drużynowo wygrała Kenia przed Ugand± i Etiopi±.

31.03.2024 PADERBORN 10KM, GER 🇩🇪

MężczyĽni:

1. Robert Kiprop 27:54 🇰🇪
2. Kifele Kefyalew 28:11 🇪🇹
3. Fearghal Curtain 28:25 🇮🇪
4. Simon Boch 28:37 🇩🇪
5. Vincent Kimutai 28:37 🇰🇪
6. Titus Kiprotich 29:15 🇰🇪
7. Stephen Mwangi 29:16 🇰🇪

Kobiety:

1. Purity Gitonga 30:57 🇰🇪
2. Nancy Jepleting 31:34 🇰🇪
3. K.Konstanze 32:09 🇩🇪
4. K. Steinbeck 32:17 🇩🇪
5. Sheila Jeruto 32:25 🇰🇪

WORLD CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIP

RESULTS 10KM SENIOR MEN

1. Jacob Kiplimo 28:09 🇺🇬
2. Berihu Aregawi 28:12 🇪🇹
3. Benson Kiplngat 28:14 🇰🇪
4. Nicholas Kimeli 28:16 🇰🇪
5. Samwel Chebole 28:18 🇰🇪
6. Joshua Cheptegei 28:24 🇺🇬
7. Sabastian Sawe 28:31 🇰🇪
8. Shadrack Rono 28:31 🇰🇪
9. Thierry Ndikumwenayo ESP 28:36
10. Boki Diriba ETH 28:38

11. Dan Kibet UGA 28:45
12. Tadese Worku ETH 28:50
13. Hosea Kiplangat UGA 28:50
14. Martin Magengo Kiprotich UGA 28:56
15. Abderezak Suleman ERI 29:01
16. Chimdessa Debele ETH 29:05
17. Aaron Las Heras ESP 29:08
18. Leonard Chemutai UGA 29:10
19. Berehanu Tsegu ETH 29:15
20. Mehdi Frere FRA 29:16

1. Beatrice Chebet 31:05 🇰🇪
2. Lilian Kasait 31:08 🇰🇪
3. Margaret Kipkem boi 31:09 🇰🇪
4. Emmaculate Anyango 31:24 🇰🇪
5. Agnes Ngetich 31:27 🇰🇪
6. Sarah Chelangat 32:00 🇺🇬
7. Daisy Jepkemei 32:04 🇰🇿
8. Bertukan Welde 32:24 🇪🇹
9. Loice Chepkwemoi 32:24 🇺🇬
10. Mebrat Gidey 32:27 🇪🇹

RESULTS 8KM U20 MEN

1. Samwel Kabathi 22:40 🇰🇪 GOLD
2. Mezgebu Sime 22:41 🇪🇹 SILVER
3. Mathew Kipkoech 22:46 🇰🇪 BRONZE
4. Yismaw Dillu 22:48 🇪🇹
5. Johana Erot 22:49 🇰🇪
6. Charles Rotich 22:51 🇰🇪
7. A Sewmehin 22:52 🇪🇹
8. Jereberu Sisay 23:00 🇪🇹
9. Shadrack Rono 23:02 🇰🇪
10. Samwel Cherop 23:23 🇺🇬

U20 WOMEN"S RESULTS

1. Alemayo 19:28 🇪🇹
2. Ayichew 19:32 🇪🇹
3. Dida 19:38 🇪🇹
4. Jebet 19:35 🇰🇪
5. Cherotich 19:47 🇰🇪

TEAMS

1. Kenia 19 points 🇰🇪
2. Uganda 31 points 🇺🇬
3. Etiopia 40 points 🇪🇹
4. Hiszpania 99
5. Australia 106
6. Eritrea 113
7. USA 120
8. RPA 141
9. Wielka Brytania 188
10. Burundi 221

31.03.2024: Yangzhou Jianzhen half marathon (Chiny)

MężczyĽni:

1. Edward Koonyo KEN 1:00:07
2. Abduljelis Abdulwokil Faris ETH 1:00:13
3. Benard Kibet KEN 1:00:21
4. Wisley Yego 1:00:40
5. Vincent Mutai KEN 1:01:00
6. Gemeda Demisu Anegagreng ETH 1:01:07
7. Enyew Nigat Tamen ETH 1:01:18
8. Demoz Bekele Ayele ETH 1:01:42

Kobiety:

1. Maurine Jemutai KEN 1:07:19
2. Nazret Weldu ERI 1:09:46
3. Adane Anmaw 1:09:47
4. Waganesh Mekasha ETH 1:09:57
5. Aberu Ayana ETH 1:10:02
6. Derartu Hailu Gerefa ETH 1:10:40
7. Fantu Zewude Jifar ETH 1:11:40
8. Urge Diro Soboka ETH 1:13:11

31.03.2024: Kapsabet 10km (Kenia)

MężczyĽni:

1. Daniel Kinyanjui 27:25
2. Roncer Konga 27:46
3. Dismas Lokira 27:53
4. Amos Kipkirui 27:54
5. Lengen Lolkurr 28:04
6. Collins Kiprop 28:14

Kobiety:

1. Pamela Kosgei 31:20
2. Millicent Kemboi 31:31
3. Emmy Jepkemoi 31:38
4. Faith Chepchirchir 31:45
5. Mercy Chemutai 31:53



Komentarze czytelników - brakskomentuj informację


















 Ostatnio zalogowani
krych26
07:08
biegacz54
06:57
piotrhierowski
05:33
kruszyna
01:17
RobertLiderTeam
00:02
michu77
23:34
lordedward
23:14
maciej11224@gmail.com
22:47
marklan
22:41
Prezes
22:18
pawlo9
21:58
szan72
21:56
Namor 13
21:53
Nicpoń
21:39
entony52
21:25
Robertkow
21:22
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |