Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

Warszawa, 19 marca 2024, 14:09, 677/625808Organizator
Na szczycie bez zmian

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 3: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 4: WYNIKI - OPEN
LINK 5: WYNIKI - ELITA
LINK 6: ARCHIWUM: WARSZAWA      

Malezyjczyk Wai Ching Soh i Włoszka Valentina Belotti zwyciężyli w tegorocznym Biegu Na Szczyt Rondo 1 w Warszawie, broniąc tym samym tytułów sprzed roku. Najlepsi z Polaków – Klaudia Krajewska i Piotr Łobodziński – zajęli odpowiednio trzecią i czwartą pozycję. W ramach wydarzenia zebrano ponad 41 tysięcy złotych na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Zgodnie z zapowiedziami, na starcie XII Biegu Na Szczyt Rondo 1 stanęło niemal 600 uczestników, a wśród nich praktycznie cała czołówka męskiego i kobiecego rankingu Towerrunning World Association.

Zawody tradycyjnie otworzyli amatorzy, którzy mieli do pokonania 38 pięter biurowca przy Rondzie ONZ w Warszawie. To właśnie dzięki nim organizatorzy biegu co roku pomagają podopiecznym SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku. Trafia tam bowiem cały przychód z opłat startowych, który w tym roku wyniósł ponad 41 tysięcy złotych. W całej historii Biegu Na Szczyt Rondo 1 łączna zebrana kwota sięga już 350 tysięcy złotych!

W końcu do akcji przystąpili zawodnicy i zawodniczki z tzw. elity sportowej, czyli ci, którzy rywalizują w podobnych biegach po schodach na całym świecie i walczą o punkty do światowego rankingu. W ich przypadku wyzwanie było jeszcze trudniejsze, ponieważ 38 pięter biurowca Rondo 1 musieli pokonać dwukrotnie – z około 30-minutową przerwą pomiędzy pierwszym a drugim wbiegiem. Daje to łącznie prawie 1700 schodów do pokonania!

Nie zawiódł faworyt, czyli lider światowego rankingu Wai Ching Soh z Malezji, który zwyciężył w biegu drugi rok z rzędu:

Jestem trochę rozczarowany swoim biegiem w pierwszej serii. Celowałem w rekord trasy, który od 10 lat dzierży tutaj Piotr Łobodziński z wynikiem 3 minut i 27 sekund. Ostatecznie pobiegłem 3:39, co jest rezultatem znacznie poniżej moich oczekiwań. Cieszę się jednak, że byłem w stanie utrzymać równe tempo w obu seriach, co pozwoliło zwyciężyć z dość bezpieczną przewagą. - Wai Ching Soh.

Malezyjczyk osiągnął łączny czas 7 minut i 20 sekund. Za jego plecami trwała zażarta walka o drugą i trzecią lokatę. Zwycięsko wyszedł z niej Japończyk Ryoji Watanabe – aktualnie drugi zawodnik na świecie – który z czasem 7:30,82 o niecałe pół sekundy wyprzedził dwukrotnego triumfatora Biegu Na Szczyt Rondo 1, Włocha Fabio Rugę.

Poza podium znalazł się tym razem polski weteran i wciąż aktualny mistrz świata w bieganiu po schodach – Piotr Łobodziński.

Nie pamiętam, kiedy ostatnim razem zabrakło mnie na podium w zawodach towerrunningowych, ale muszę brać pod uwagę, że od 6 tygodni mój trening jest bardzo ograniczony z powodu naderwanego rozcięgna podeszwowego. Biorąc to pod uwagę, taki wynik był do przewidzenia, więc nie jestem rozczarowany. - Piotr Łobodziński.

Czołową „piątkę” zamknął drugi z Polaków, Paweł Ruszała, a w TOP 10 finiszował jeszcze jeden z naszych reprezentantów – Mateusz Marunowski (8. miejsce)

Z miejsca na podium mogliśmy cieszyć się jednak w rywalizacji kobiet, którą na trzeciej pozycji ukończyła Klaudia Krajewska.

Wynik przekroczył moje oczekiwania przed biegiem. Bardzo się cieszę, choć czuję, że w drugiej serii stać mnie było na więcej - Klaudia Krajewska.

Dla naszej biegaczki jest to pierwsze podium Biegu Na Szczyt Rondo 1. Musiała uznać jednak wyższość dwóch znakomitych specjalistek od biegania po schodach. Włoszka Valentina Belotti, która rok temu zwyciężyła o ułamki sekundy, tym razem nie pozostawiła rywalkom żadnych złudzeń, triumfując z łącznym czasem 9:50,99. Na drugim stopniu podium stanęła liderka rankingu, Niemka Verena Schmitz (10:08,95)

Chciałam pobiec nieco szybciej, poniżej 5 minut w jednej serii, ale nie udało się. Cieszę się jednak, że ponownie stoję na podium w Rondo 1, w gronie najlepszych zawodniczek na świecie. Gratuluję wszystkim, którzy dotarli dzisiaj na szczyt. - Verena Schmitz.

Oficjalnym sponsorem Biegu Na Szczyt Rondo 1 jest Franklin Templeton, światowy lider w zarządzaniu aktywami i jednocześnie jeden z najemców biurowca Rondo 1.

Więcej informacji na oficjalnej stronie internetowej www.biegnaszczyt.pl

fot. Bartek Syta i Tomasz Markowski

RONDO 1 to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych budynków wysokościowych klasy A+ w Europie Środkowo-Wschodniej. 40-piętrowa wieża oddana do użytku w 2006 roku, znajduje się w centrum warszawskiej dzielnicy biznesowej, przy Rondzie ONZ, w pobliżu stacji metra RONDO ONZ oraz dworca Warszawa Centralna. W skład kompleksu wchodzi także sąsiadujący, 10-kondygnacyjny budynek, w którym mieści się m.in. parking oraz szerokie zaplecze handlowo-usługowe. Rondo 1 oferuje łącznie 66 tys. mkw. powierzchni najmu oraz blisko 500 miejsc parkingowych. Jako pierwszy w Europie wieżowiec, kompleks otrzymał certyfikat ekologiczny LEED Gold w kategorii „Budynki istniejące”. W 2016 roku budynek otrzymał najwyższą w systemie LEED ocenę Platinum. RONDO 1 jest również zdobywcą prestiżowej nagrody Real Green CEE Real Estate Quality Awards 2012 w kategorii „Budynek Roku 2011” oraz CEE Real Estate Quality Awards 2013 w kategorii „Budynek Dekady”. Projekt Rondo 1 opracowała przy współpracy polskich pracowni AZO oraz Epstein renomowana amerykańska firma architektoniczna Skidmore, Owings & Merill.

WIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2024-03-15 - XII Bieg Na Szczyt Rondo 1 - szczytny ce...
  2024-02-19 - Bieg Na Szczyt Rondo 1 próbą generalną p...
  2023-12-18 - Bieg Na Szczyt Rondo 1 po raz dwunasty. ...


Komentarze czytelników - 1podyskutuj o tym 
 

Admin

Autor: Admin, 2023-12-18, 10:08 napisał/-a:
W imieniu organizatorów zapraszamy do zapisów do kolejnej edycji imprezy.

 


 Ostatnio zalogowani
piotrhierowski
05:33
kruszyna
01:17
RobertLiderTeam
00:02
michu77
23:34
lordedward
23:14
maciej11224@gmail.com
22:47
marklan
22:41
Prezes
22:18
pawlo9
21:58
szan72
21:56
Namor 13
21:53
Nicpoń
21:39
entony52
21:25
Robertkow
21:22
młodyorzech
21:17
Deja vu
21:17
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |