Kraków, 26 wrzesnia 2023, 08:25, 1261/799079Organizator
David Kiprono i Philice Cheboriot zwycięzcami PGE Energia Ciepła 16. Biegu Trzech Kopców

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 3: ZOBACZ WYNIKI - PDF
LINK 4: GALERIA ZDJĘĆ ORGANIZATORA
LINK 5: ARCHIWUM: KRAKóW

Gloria victoribus! Tegoroczne tytuły Międzynarodowych Mistrzów Krakowa w Biegu Górskim zdobyli Kenijczycy David Kiprono Metto w¶ród mężczyzn i Philice Cheboriot Kipkerio w¶ród kobiet. To oni 24 wrze¶nia jako pierwsi pojawili się pod Kopcem Piłsudskiego na mecie PGE Energia Ciepła 16. Biegu Trzech Kopców. W biegu wystartowało 2840 osób z 23 krajów, a 2838 z nich zameldowało się na linii mety.

To kolejne zwycięstwo Davida Kiprono Metto, który był bezkonkurencyjny także podczas 15. Biegu Trzech Kopców. Zawodnik ma też na koncie m.in. wygran± w 19. Cracovia Maraton czy drugie miejsca w 20. Cracovia Maraton oraz 5. i  8. edycji Cracovia Półmaratonu Królewskiego. PGE Energia Ciepła 16. Biegu Trzech Kopców Kenijczyk ukończył z czasem 00:44:02

Historia frekwencji KOBIETY

Najlepsza w¶ród kobiet Philice Cheboriot Kipkerio, która na metę dobiegła z czasem 00:51:49, to z kolei triumfatorka tegorocznych 16. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXX i półmaratonu w Budapeszcie.

Drugie miejsce w¶ród mężczyzn zaj±ł Laban Cheruiyot (Kenia), a na trzecim finiszował Alex Kiprop Lagat (Kenia). W¶ród kobiet drug± lokatę wywalczyła Lilia Fiskowicz (pochodz±ca z Ukrainy, a reprezentuj±ca Mołdawię), stała bywalczyni imprez Królewskiej Triady Biegowej, zwyciężczyni 14. Biegu Trzech Kopców, triumfatorka 17. i 19. edycji Cracovia Maraton. Na trzecim miejscu przybiegła Rebecca Chepkwemoi (Kenia)

Najlepszy z Polaków Tomasz Kawik z Krakowa finiszował na 5. miejscu. Pozycję niżej w¶ród panów sklasyfikowany został Andrzej Lachowski, uczestnik wszystkich dotychczasowych edycji Biegu Trzech Kopców, kilkukrotnie drugi i trzeci w klasyfikacji generalnej. Najszybsz± Polk± została pi±ta w¶ród pań Agnieszka Cader, a tuż za ni± (na 6. pozycji) pod Kopcem Piłsudskiego zameldowała się Magdalena Sudoł, prowadz±ca zajęcia w ramach projektu "Trenuj w Krakowie!"

Najlepszym zawodniczkom i zawodnikom w klasyfikacji generalnej medale i czeki na odpowiednio 4, 3 i 2 tys. zł wręczyli Dyrektor Zarz±du Infrastruktury Sportowej w Krakowie i zarazem Dyrektor Biegu Krzysztof Kowal, Prezes PGE Maciej Jankiewicz oraz Dyrektor Oddziału nr 1 w Krakowie PGE Energia Ciepła Radosław Ilczuk. W biegu wystartowali też m.in. Ambasadorzy Cracovia Maraton - Andrzej Popiel, Mateusz Janicki, Javier Rico oraz Julier Hallier.

Z nr 1 w biegu wystartował Przemysław Witek, który wylicytował wyj±tkowy pakiet na aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry ¦wi±tecznej Pomocy. Ma mecie zameldował się na 18. miejscu.

PGE Energia Ciepła 16. Bieg Trzech Kopców to jedyny w Polsce bieg górski, który wiedzie przez centrum dużego miasta. Uczestnicy rywalizacji po raz kolejny mogli się przekonać, że Kraków oferuje nie tylko zabytki i nowoczesn± infrastrukturę, ale również urokliwe krajobrazy i naturaln± przyrodę.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotogalerii autorstwa Szymona Gruchalskiego - TUTAJ