Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

   

Warszawa, 23 grudnia 2021, 09:13, 349/735615Organizator
Pluszowo, ciepło i miło - retrospekcja z I Biegu Pluszowego Misia

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 3: ZOBACZ WYNIKI - 10 KM
LINK 4: ZOBACZ WYNIKI - 5 KM
LINK 5: ZOBACZ WYNIKI - NW
LINK 6: ARCHIWUM: WARSZAWA      

Już niemal miesiąc temu spotkaliśmy się wspólnie – biegacze i chodziarze Nordic Walking – na I-ym Biegu Pluszowego Misia na Wawrze. Miasteczko zawodów zostało usytuowane na terenie Centrum Rehailitacji, Edukacji i Opieki TPD Helenów – miejsca szczególnego, w którym wsparcie znajdują dzieci z niepełnosprawnością na wszystkich etapach kształcenia.

Celem charytatywnym Biegu Pluszowego Misia było wsparcie wspomnianego Centrum. Część wpisowego zasiliła bowiem konto ośrodka. Dodatkowo, podczas biegu zbieraliśmy pluszaki dla dzieci z ośrodków opiekuńczo – wychowawczych.

113
2021
 
Historia frekwencji OPEN

Na starcie wszystkich dystansów, czyli biegów na 5km i 10km oraz nordic walking na 5km, jak również biegów dla dzieci i młodzieży, stanęło ponad 150-ciu zawodników. Wśród nich także jedna z czołowych zawodniczek w biegach ultra Patrycja Bereznowska. Wprawdzie Patrycja wzięła udział w dość nietypowym dla siebie dystansie, bo na 5km Nordic Walking, ale, jak sama mówi:

Nordic Walking towarzyszy mi już od wielu lat. Myślę, że od jakichś 5-ciu lub 6-ściu i może niezbyt często trenuję, ale jest częścią mojego treningu regeneracyjnego, po mocniejszych jednostkach biegowych. Jest także okazją do startów, udziału w czymś innym, a nie bieganiu. Zawsze aktywność, która troszeczkę różnią się od tej podstawowej, jest cenna ponieważ nie obciążamy tych samych mięśni, mamy okazję na rozwój, a także okazję poznania troszeczkę innego środowiska, innych ludzi.

A jak podobał jej się sam bieg oraz jego idea?:

Bieg Pluszowego Misia miał przede wszystkim bardzo fajną atmosferę. W pięknym miejscu. Na pięknej trasie. Myślę, że oprawa była naprawdę bardzo zacna. Świetna organizacja. Jedyne na co zwróciłam uwagę to to, że osoby które uczestniczyły, jakby nie patrzeć w wydarzeniu sportowym ponieważ był pomiar czasu, numery i wszystko zrobione profesjonalnie, nie zostały nagrodzone, poza statuetkami.

Natomiast osoby, które się przebrały, czyli jakoś to jest troszeczkę gdzieś z boku, moim zdaniem – zostały nagrodzone. Myślę, że fajnie by było w zawodach sportowych nagradzać za to, że ktoś trenuje, poświęca się, na równi z tymi osobami, które po prostu dobrze się bawią.


Tak, bieg był naprawdę zacny i wzbudził duuuużo emocji. I tak – nie będziemy tego kryć – tym razem nie było ngród dla zwycięzców, poza statuetkami, ale ta uwaga zostanie uwzględniona.

Podczas imprezy miały miejsce także wybory Miś i Miśtera Biegu Pluszowego Misia na najlepsze przebranie, a nagrodą dla zwyciężców był słoik miodu. Wśród Pań zwyciężyło stado Pand z Marek, a wśród Panów – jeden z najmłodszych uczestnników biegu – Pawełek, również w stroju pandy.

Na koniec chcielibyśmy przytoczyć słowa Maćka Mycielskiego, prezesa Stowarzyszenia M LIGA, dziękując tym samym Wszystkim za udział i zapraszając na kolejne biegi, a najbliższy z nich, II-i Bieg Wygraj z Depresją, już w lutym:

My tylko daliśmy impuls... a Wy zrobiliście resztę! Wasze dobre serca okazały się OGROMNE! Przy okazji I Biegu z okazji Dnia Pluszowego Misia potrzebujące dzieci otrzymają blisko 100 NOWYCH, przepięknych pluszowych przytulanek! Ten dzień był wyjątkowy z wielu względów. Razem z Wami mogliśmy cieszyć się piękną aurą - dosłownie wstrzeliliśmy się w malutkie okienko pogodowe!

Nie zawiedliście ze swoim poczuciem humoru i dystansem do siebie, przebierając się w stroje misiów czy... marchewek! Ten dzień prócz radości dostarczył również sporo wzruszeń... kiedy mała Hania pomimo swojej niepełnosprawności ukończyła bieg dla najmłodszych... czy kiedy na metę w asyście naszych mundurowych weszła weteranka imprez biegowych, Pani Ewa Katarzyna Kasierska, która na pamiątkę ofiarowała nam książkę z dedykacją...

Powiemy to jeszcze raz!!! JESTEŚCIE NIESAMOWICI!!!

PS. Jeśli chcecie pomóc Hani macie tutaj jest możliwość Hania i jej świat - Ty też możesz pomóc.Pomoc Hani Strybuć”.WIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2021-11-20 - Bieg Pluszowego Misia - zapisy online ty...
  2021-11-15 - Tylko dwa tygodnie do Biegu PLUSZOWEGO M...
  2021-11-05 - Zapraszamy na I Bieg Pluszowego Misia...


Komentarze czytelników - 1podyskutuj o tym 
 

Admin

Autor: Admin, 2021-10-27, 08:27 napisał/-a:
W imieniu organizatorów zapraszamy do zapisów i udziału.

 


 Ostatnio zalogowani
czewis3
17:36
Brytan65
17:36
entony52
17:35
eldorox
17:24
biegacz54
16:33
aniquo
16:03
kostekmar
15:56
PrzemDal
14:48
adamR
14:46
Januszz
14:44
runner
14:18
Admin
13:54
Andrea
13:32
ahawranek
12:39
andbo
12:37
staszek63
12:37
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |