Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

   

03 czerwca 2020, 09:18, 1508/298904Rafał Rakoczy
DO:ST:AR:TU - Twoje zawody wirtualne

LINK 1: ODWIEDŹ STRONE DOSTARTU.PL      Dla organizatorów imprez sportowych nastały dziwne i trudne czasy. Wiele zawodów, odbywających się co roku i przygotowywanych w pocie czoła nie odbyło się lub zostało przesuniętych na bliżej nieokreślony czas. Jednak kierując się sportową zaciętością wszyscy dalej walczymy o to by nasze imprezy się odbyły. Wierzymy, że już niedługo wszystko wróci do normy i będziemy zapewniać uczestnikom kolejne niezapomniane emocje sportowe.

DOSTARTU wychodzi Wam naprzeciw w walce o lepszą przyszłość rynku zawodów sportowych. Do naszego systemu www.dostartu.pl wprowadziliśmy funkcjonalność Zawodów Wirtualnych. Takie WYZWANIA SPORTOWE mogą być przydatnym narzędziem w utrzymaniu komunikacji z uczestnikami imprez.

W obecnej sytuacji ograniczeń w organizacji zawodów a co za tym idzie i startowania w takowych – imprezy wirtualne mogą bardzo zyskać na popularności. Jest to świetna dodatkowa opcja, którą można wykorzystać by utrzymać zainteresowanie uczestników w okresie bez zawodów ale także wspomagać organizatorów w normalnym trybie organizacji imprez.

Zawody wirtualne mimo swojej nazwy nie odbywa się w cyberprzestrzeni. Nie ma tak jak w tradycyjnej rywalizacji wspólnego startu wszystkich zawodników - każdy uczestnik musi sam wystartować w określonym czasie i na określonym dystansie (lub konkretnej trasie) a po biegu wysłać potwierdzenie do organizatora – w zależności od wymagań może to być trening zapisany w aplikacji, zdjęcie lub inny dowód na pokonanie zakładanego dystansu.

Tak jak w rzeczywistych zawodach może tu występować opłata za udział, medale, koszulki lub inne gadżety i nagrody, klasyfikacja ect.

W obecnych okolicznościach jest to idealne rozwiązanie na unikanie dużych skupisk ludzi a jednocześnie sposób na zapewnienie pewnej formy rywalizacji sportowej. Ma to swoje plusy i minusy – nie ma w nich bezpośredniego kontaktu i rywalizacji z innymi zawodnikami, spotkania ze znajomymi i organizatorami, punktów odżywczych, dekoracji na podium i całej tej otoczki sportowego święta. Ale za to w zawodach takich można wystartować praktycznie w każdym miejscu na świecie (nie - jeżeli dotyczy konkretnej trasy), bez tłoku, w dowolnym pasującym czasie, zazwyczaj z pamiątką w formie medalu i innych gadżetów.

Istotą jest tutaj element społecznościowy – ludzie nie mogą spotykać się osobiście na dużym biegu i rywalizować więc spotykają się... na wynikach. Mogą przesłać swój wynik i porównywać się z innymi w rankingach danych zawodów. Zachowana jest więc rywalizacja sportowa i chęć do pobijania własnych życiówek i ścigania lepszych od siebie!

Zawody wirtualne są przeznaczone dla każdego – a co najważniejsze w przypadku imprez bezpłatnych nic nie kosztują organizatora. Jest to świetna opcja w przypadku zawodów charytatywnych, prywatnych i wszystkich innych w których nie pobiera się od uczestników opłat.

Założenie i obsługa takich zawodów jest bardzo prosta i intuicyjna.Organizator ma szereg opcji i możliwości ich wykorzystania:

- określenie fabuły zawodów lub cyklu sportowego (pojedyncze zawody, osobny chellenge, imprezy cykliczne)

- szeroki zakres dyscyplin sportowych (biegi, rower, pływanie, triathlon, inne)

- do przeprowadzenia na konkretnej trasie (możliwość wgrania tracku trasy do pobrania) lub w dowolnych okolicznościach (nawet w domu)

- wprowadzenie rankingów i automatycznych wyników

- obsługa płatności lub wybór imprezy bezpłatnej

- wspomaganie tradycyjnych imprez poprzez dodatkowe wyzwania sportowe dla uczestników

- wykorzystanie całej funkcjonalności DOSTARU również w zawodach wirtualnych.Warto zastanowić się nad wykorzystaniem chęci do rywalizacji i niezużytych pokładów energii naszych zawodników poprzez rzucenie im wyzwania ! Nie pozwólmy im odpuszczać treningów i dajmy im nowy wspólny cel do zrealizowania.

Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się więcej lub macie swój pomysł na niezapomniane Wyzwania Sportowe – skontaktuj się ze swoją firmą pomiarową która korzysta z naszej platformy lub z nami. Razem damy radę !!! ;)

Zapraszamy na dostartu.plKomentarze czytelników - brakskomentuj informację
 Ostatnio zalogowani
MarasP
12:58
Krzysztof-Oknobur
12:56
basiaksi
12:34
henrykchudy
12:05
 Van Basten
11:53
beny76
11:51
Yatzaxx
11:45
aniquo
11:44
Admin
11:21
cinekmal
11:05
biegacz54
11:05
pawel.agat@interia.pl
11:00
tomasso023
11:00
DzikMaltański
11:00
Marcin1982
10:59
Andrea
10:59
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |