Gdynia, 20 sierpnia 2017, 05:00, 1503/111626Robert Paruszewski

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 3: WYNIKI OPEN - PDF
LINK 4: ARCHIWUM: GDYNIA

Kaszuby Biegaj± to coroczny cykl biegów przełajowych po malowniczych terenach kaszubskich regionów tutejszych miejscowo¶ci województwa pomorskiego.

19 sierpnia odbył się w Szemudzie ósmy z dwunastu zaplanowanych w cyklu bieg kaszubski. Na starcie stanęło blisko 400 biegaczy z różnych regionów i reprezentuj±cych różne swoje amatorskie drużyny biegowe.

Największ± frekwencj± pochwalić się mog± biegacze z pobliskiego Bojana i grupy biegowej Bojano Biega blisko 20 osób a także mniejsze reprezentacje Wymiataczy, Mamy To czy Biegacze Północy oraz Biegamy Razem Gdynia. Trasa malownicza przełaj pięknych okolic, aczkolwiek wymagaj±ce 10km bardzo duża ilo¶ć podbiegów, asfalt, pola las wszystko niesamowicie wpłynęło na piękn± jako¶ć trasy.

Zwycięzc± biegu został Łukasz Kujawski który pokonał te trasę z czasem 0:33:10 Po biegu organizatorzy po raz kolejny spisali się na medal serwuj±c ciepły posiłek do wyboru w dwóch zupach oraz ciastko i kawę. Po dekoracji nast±piło losowanie kilku nagród na podstawie numerów startowych.

Cykl Kaszuby Biegaj± to dwana¶cie biegów w okresie kwiecień - paĽdziernik natomiast osoby które ukończ± wszystkie biegi podczas specjalnej gali nagradzane s± specjalnie na te okazję statuetk±. Zapraszamy wszystkich biegaczy na Kaszuby.