Inowrocław, 12 grudnia 2016, 09:14, 1574/234601
OPENSERWIS Red Run - relacja, wyniki, filmy, zdjęcia...

LINK 4: WYNIKI BIEGU 5 KM - PDF
LINK 5: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 6: GALERIA ZDJĘĆ - A.SAWIŃSKA
LINK 7: ARCHIWUM: INOWROCłAW

W sobotnie popołudnie w Inowrocławiu odbył się OPENSERWIS Red Run - bieg na 5 i 10 km kończ±cy biegowy sezon w tym mie¶cie. Był to jednocze¶nie ostatni etap Four Colors Grand Prix Inowrocławia, nowego cyklu biegów organizowanego od tego roku w województwie Kujawsko-Pomorskim.

Pomimo deszczowej pogody na starcie stanęła rekordowa liczba 295 biegaczy. Z tej liczby 120 osób pokonało dystans 10 kilometrów, a 165 dystans towarzysz±cy - 5 km. Start i meta tradycyjnie znajdowały się na Stadionie Miejskim, więc finiszowe metry uczestnicy pokonywali na lekkoatletycznej bieżni - niektórzy jak zobaczycie na naszym filmie poczuli się więc jak prawdziwi sprinterzy :-)

Dystans 10 kilometrów należał do Janusza Łazarskiego z Grudzi±dza. Rezultat 00:37:03 dał mu pierwsze miejsce z nieco ponad minutow± przewag± nad drugim na mecie Piotrem Grochowiakiem (00:38:10). Podium zamkn±ł Jakub Marzyjanek z czasem 00:38:29. W¶ród kobiet zwyciężyła Anna Nowakowska, która jako jedyna spo¶ród kobiet pokonała granicę 40 minut (00:39:59). Druga na mecie była Mirosława Szwenda (00:42:17) a trzecia Monika Kubiak (00:45:24).