Inowrocław, 13 maja 2014, 08:32, 1524/114722Marcin Gralak

LINK 2: ZOBACZ WYNIKI BIEGU
LINK 3: WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 4: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 5: ARCHIWUM: INOWROCłAW

Mimo silnego, czołowego wiatru metę VII Biegu Piastowskiego na Stadionie im. Inowrocławskich Olimpijczyków przebiegła rekordowa liczba zawodników. Półmaraton ukończy 593 osoby. Na starcie w Kruszwicy pojawiło się w sobotnie przedpołudnie ponad 771 biegaczy, czę¶ć osób jednak zrezygnowała z biegu wła¶nie z uwagi silny wiatr.

Trudne warunki atmosferyczne spowodowały, że biegacze podzieli się szybko na grupy. Wygrał Marcin Chabowski z Wejherowa z czasem 1:05:02. W¶ród kobiet najlepsza była Svitlana Stanko z Równego na Ukrainie z czasem 1:15:18. Pierwszym inowrocławianinem, który pokonał trasę okazał się Kamil Sieracki, który z czasem 1:12:14 zaj±ł 7 miejsce. Co ciekawe drugi w kolejno¶ci inowrocławianin na mecie to ojciec Sebastiana - Leszek (1:21:18), który w klasyfikacji generalnej był 33. W¶ród inowrocławianek najlepszy czas miała Sylwia Nawrocka (1:40:19), przebiegaj±c linię mety jako 18. Mistrzyni ¦wiata w Nordic Walking – Elżbieta Wojciechowska zameldowała się na mecie na 7 pozycji z czasem 1:28:49.

W ramach VII Biegu Piastowskiego odbyły się też biegi młodzieżowe. Na bieżni Stadionu im. Inowrocławskich Olimpijczyków rywalizowało około 500 młodych biegaczy. Najlepsi zawodnicy biegów młodzieżowych odbierali nagrody m.in. z r±k olimpijczyków Otylii Jędrzejczak, Ryszarda Szurkowskiego, Marka Le¶niewskiego i Edmunda Borowskiego – go¶ci specjalnych imprezy.

Zawodom sportowym towarzyszyły również konkursy i występy artystyczne. Najlepiej dopinguj±ca grupa ze Szkoły Podstawowej nr 2 jako nagrodę otrzymała czek na 1000 zł. Aparat fotograficzny dla najciekawiej dopinguj±cego kibica wygrała Zuzanna Lamańska, która podczas biegu wspierała swojego tatę.