Hajnówka, 22 maja 2013, 08:05, 1501/149933Małgorzata Muszkatel

LINK 3: MAPA UCZESTNIKÓW
LINK 4: WYNIKI OPEN - PDF
LINK 5: WYNIKI KOBIET - PDF
LINK 6: ARCHIWUM: HAJNóWKA

276 zawodników pokonało dystans 21,097 km, podczas XIII Półmaratonu Hajnowskiego 18 maja 2013 roku. Trasę z Białowieży do Hajnówki najszybciej pokonał Bogusław Andrzejuk, natomiast w¶ród pań bezapelacyjnie najlepsza była Izabela Trzaskalska.

Tradycyjnie Półmaraton otworzył Burmistrz Miasta Jerzy Sirak oraz Dyrektor O¶rodka Sportu i Rekreacji – Mirosław Awksentiuk. Honorowy start w towarzystwie przyjaciół i rodzin odbył się w Amfiteatrze Parku Miejskiego w Hajnówce. Zawodnikom towarzyszył zespół hajnowskich mażoretek z Orkiestr± Ochotniczej Straży Pożarnej pod dyrygentur± Krzysztofa Romaniuka.

Historia frekwencji OPEN

W sobotnie południe, punktualnie o godzinie 12, zawodnicy wystartowali z Białowieży. Mimo że trasa prowadziła przez ¶rodek Puszczy Białowieskiej daj±cej cień, to większo¶ci zawodników trud biegania w wysokiej temperaturze mocno dał się we znaki.

Od samego pocz±tku na czoło wysunęła się trójka zawodników i to oni podzielili między sob± miejsca na podium. Trasę najszybciej pokonał Bogusław Andrzejuk z Białegostoku (01:12:55). Drugie miejsce zaj±ł ubiegłoroczny zwycięzca – Maciej Łucyk z Poznania (01:15:11), trzecie Paweł Grygo z Łomży (01:16:52), a czwarte Andrzej Godlewski z Jedwabnego (01:20:52)

Pierwsze miejsce w¶ród kobiet, a czwarte w kategorii open zajęła w znakomitym stylu Izabela Trzaskalska z Terespola, uzyskuj±c bardzo dobry czas - 01:20:48. Druga była Emilia Zielińska z Warszawy (01:30:39), trzecia Anna Skalska z Bytomia (1:32:27), a czwarta Ewa Fabian z Białej Podlaskiej (01:39:36). Tegoroczny bieg ukończyło 276 osób, w tym 53 kobiety.