Wałbrzych, 27 sierpnia 2012, 07:26, 1633/154284
XIII Półmaraton Wałbrzych - wyniki, filmy, zdjęcia...

LINK 5: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 6: GALERIA ZDJĘĆ - M.WALCZEWSKI
LINK 7: GALERIA ZDJĘĆ - TeMMpo Wałbrzych
LINK 8: ARCHIWUM: WAłBRZYCH

Udaną organizacją, wysoką frekwencją oraz doskonałym klimatem przywitał przybyłych do Wałbrzycha biegaczy reaktywowany po sześciu latach przerwy Półmaraton Wałbrzych.

Zorganizowany pod hasłem "Reaktywacja: Biegaj - Zapobiegaj" zaskoczył uczestników - w ich zgodnej opinii - bardzo trudną technicznie i wymagającą trasą. Poprowadzony na trzech pętlach obfitował w podbiegi (w tym jeden liczący około 800 metrów!), zbiegi, wąskie alejki. Nie rozpieszczała nawierzchnia - dużo było bruku, kocich łbów. Na szczęście całość była bardzo dobrze zabezpieczona a wisienką na torcie był Wałbrzyski Rynek, w całości przeznaczony dla biegaczy.

Historia frekwencji OPEN

Pierwsi o godzinie 11:00 wystartowali biegacze, którzy mieli do pokonania dwa dystanse do wyboru: półmaraton rozgrywany na wspomnianych trzech pętlach lub bieg towarzyszący na dystansie 7km (1 pętla). Zdecydowana większość wybrała dystans główny, choć sam pomysł z organizacją biegu na 1/3 dystansu także się sprawdził - wiele osób zadebiutowało w swoim pierwszym biegu ulicznym!

Zapraszamy do obejrzenia naszego krótkiego, 3-minutowego reportażu video. Pomoże on Wam wczuć się w atmosferę imprezy :-)

W półmaratonie zwyciężył z czasem 1:07:32 Kenijczyk Joel Komen, który przygotowuje się do udziału w Maratonie Wrocławskim. Długą część dystansu bieg prowadziła kilkuosobowa grupa zawodników, a jego najgroźniejszy rywal - Ukrainiec Myhakailo Iveruk stracił do niego zaledwie 5 sekund. Najszybszym z Polaków był Krzysztof Bartkiewicz, który biegnąc w barwach naszego portalu zajął 6 miejsce.

10.MAKOŚ Kamil - 01:19:22

Sporą niespodziankę sprawiła w rywalizacji kobiet Katarzyna Durak, która pewnie pokonała o przeszło dwie minuty Kenijkę Winny Jepkorir oraz Ukrainkę Natalię Yakimowich. Miło było kibicować na trasie naszej zawodniczce, a jeszcze milej oklaskiwać ją na mecie i podczas dekoracji zwycięzców. Czas, który uzyskała pozwolił jej nie tylko triumfować w kategorii kobiet, ale także zająć 10 miejsce open.

6. UKLEJA Monika, POL - 01:30:09

Według wstępnych wyników półmaraton ukończyło 555 osób, co stanowi ponad 3-krotny wzrost w stosunku do rekordowej edycji z 2005 roku kiedy to na mecie zameldowało się 176 zawodników. Dodatkowe 87 osób finiszowało na dystansie 7km a w marszu nordic walking uczestniczyło kolejnych kilkudziesięciut "marszerów". Jak więc widać zapotrzebowanie na duży bieg w Wałbrzychu było, i tym bardziej więc cieszymy się, że impreza została reaktywowana.

Udana organizacja (którą mimo 12 wcześniejszych edycji należy zaliczyć do debiutów) oraz trafiony termin wskazują na to, że chyba bez obaw możemy przywrócić na stałe imprezę biegowej mapie Polski. Oby tak się stało - mieszkańcy Wałbrzycha i całego Dolnego Śląska zasługują na taki bieg !!!