Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

UCZESTNICY

 
lupusfalco
Nicpoń
BonifacyPsikuta
Artur z Błonia
tomaszz99
Bodo58
zetus
mariachi25
RadzioPaw67
Przemek_Czersk
rselke
marczy
arturM
Prezes
Paw
wod1
aschro
Andrea
Grzegorz Kita
Rapi15
landa
Goniusia13
aga74
iziJ
 
pokaż wszystkich 
Warszawa, 16 marca 2024, 04:37, 829/654318Organizator
10 dni do biegu i prawie 20 tysięcy uczestników na listach startowych

LINK 1: STRONA INTERNETOWA PÓŁMARATONU
LINK 2: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 3: ARCHIWUM: WARSZAWA      

Wielka biegowa euforia nad Wisłą! Do startu 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego zostało niewiele ponad tydzień, a listy startowe „połówki” i „piątki” wciąż się wydłużają! W sumie na obu dystansach zamelduje się prawie 20 tysięcy biegaczy. Mistrzostwa Polski w Półmaratonie, akcja #BiegamDobrze – co jeszcze czeka nas za tydzień?

Wiosna, mimo ostatnich pogodowych zawirowań na pewno wystartuje w Warszawie – to już tradycja! 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski, wraz z towarzyszącym mu New Balance Biegiem Na Piątkę, cieszą się ogromną popularnością. Na liście startowej biegu głównego jest już 14 tysięcy nazwisk, a do towarzyszącego zgłosiło się prawie 5 tysięcy chętnych.

OPŁATY STARTOWE: 18 Półmaraton Warszawski (pakiet podstawowy)

160 pln

180 pln

200 pln

300 pln


do 31
grudnia

do 29
lutego

do 20
marca

po 21
marca

Limit uczestników: brak (200 w Biurze Zawodów)
 
Pakiety startowe z koszulkami - patrz regulamin.

- W tym roku czeka na nas zupełnie nowa trasa i rekordowa edycja. Przed pandemią półmaraton warszawski sięgał 12-13 tysięcy. Dzisiaj mamy blisko 14 tysięcy zapisanych biegaczy. Liczba zgłoszeń razem z biegiem na 5 to prawie 20 tysięcy – mówi Marek Tronina, prezes Fundacji “Maraton Warszawski”.

33. PZLA Mistrzostwa Polski w półmaratonie i nowa trasa

Podczas 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego odbędą się 33. PZLA Mistrzostwa Polski w półmaratonie. To wyróżnienie dla stolicy i zapowiedź wielkich emocji. Na liście startowej znajduje się prawie sześćdziesiąt nazwisk, a w śród nich: Mateusz Kaczor z życiówką w półmaratonie 1:03:31 oraz Monika Jackiewicz (PB: 1:10:39), walczącą o kwalifikacje na półmaraton na zbliżające się Mistrzostwa Europy w Rzymie.

- Moja forma jest stabilna, po maratonie podtrzymuję ją, chcę poprawiać swoje wyniki. W tamtym roku byłem bardziej wyeksploatowany, ale nie bałem się ruszyć. W zeszłym roku dobiegłem jako pierwszy z Polaków i jako pierwszy Europejczyk – mówi Mateusz Kaczor, pretendent do tytułu mistrza Polski w półmaratonie.

Oprócz obecności czempionatu, wyjątkowy jest także jubileusz związany z trasą. Dokładnie dziesięć lat temu start i meta po raz ostatni ulokowane były w tych lokalizacjach, w których spotkamy się i teraz.

3530
4698
7174
10074
11149
12958
12729
12186
12474
12762
4542
7347
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2021
2022
 
+33%
+53%
+40%
+11%
+16%
-2%
-4%
+2%
+2%
-64%
+62%
Historia frekwencji OPEN

531
686
1152
1889
2385
2963
3220
3266
3342
3394
1259
1864
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2021
2022
 
+29%
+68%
+64%
+26%
+24%
+9%
+1%
+2%
+2%
-63%
+48%
Historia frekwencji KOBIETY

Trasa sprzyja szybkiemu bieganiu. Start półmaratonu usytuowany będzie na Moście Poniatowskiego. Trasa poprowadzi wzdłuż Alei Jerozolimskich w stronę Ronda De Gaulle’a. Następnie zawodnicy pobiegną w stronę Żoliborza, aż do Placu Wilsona. Później Gwiaździstą dostaną się na Wybrzeże Gdyńskie i dotrą na Most Gdański. Po przeprawieniu się na drugą stronę Wisły będą przemierzać Pragę-Południe Wybrzeżem Helskim oraz ulicami Okrzei, Jagiellońską i Zamoyskiego aż do błoni PGE Stadionu Narodowego, gdzie znajdować się będzie meta.

New Balance Bieg na Piątkę – niepowtarzalna szansa dla amatorów

Wraz z 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonem Warszawskim 24 marca wystartuje również New Balance Bieg na Piątkę. O godzinie 9:30, biegacze rozpoczną zmagania na moście Poniatowskiego, dalej trasa poprowadzi wzdłuż Alei Jerozolimskich aż do Ronda De Gaulle’a – piątkowicze przetrą szlaki półmaratończykom. Na rondzie biegacze zrobią nawrotkę. Wybrzeżem Szczecińskim oraz ulicą Siwca skierują się w stronę mety usytuowanej na błoniach PGE Narodowego.

- Bardzo nas cieszy stale rosnąca frekwencja. Wychodzimy z założenia, że jeśli biegasz, to jesteś biegaczem. 5 km może pokonać każdy, więc New Balance Bieg na Piątkę jest idealnym rozwiązanie dla każdego. Jest to dobry początek na rozpoczęcie sezonu biegaczy! – mówi Iga Bielawski, Marketing Director CEE at New Balance.

- 5 km jest to najbardziej wdzięczna dystans, dla każdego, który chcą się przetestować przed długimi dystansami, spróbować swoich ich. Bardzo fajnie, że przy takich dużych imprezach są krótsze dystanse, które pozwalają każdemu przebiec, nawet tym , którzy zaczynają lub towarzyszą innym biegaczom. Jestem ciekawy jakie będą wyniki będą tym razem na mecie – mówi Henryk Szost, rekordzista Polski w maratonie, ambasador marki New Balance.

Warszawskie bieganie

Po raz kolejny sponsorem tytularnym tej wyjątkowej imprezy została marka Nationale-Nederlanden, dla której obecność w wydarzeniu jest kolejną aktywnością w obszarze promocji profilaktyki i zdrowego stylu życia. Marka od lat angażuje się w wydarzenia biegowe w Polsce i za granicą.

- Przede wszystkim promujemy profilaktykę. Bieganie mamy już w DNA oraz we krwi i to widać. Każdy powinien spróbować swoich sił, bo to nie jest sport dla elity, tylko dla każdego, kto chce biegać i tym samym zadbać o swoje zdrowie – mówi Karolina Dzwonnik-Jankowska, Ekspertka ds. marketingu i komunikacji w Nationale-Nederlanden Polska.

Marką angażującą się w wydarzenia sportowe jest także Nice To Fit You.

- Wspieramy osoby aktywne w ramach naszego programu “Smak sportowej pasji”, głównie biegaczy, dlatego już kolejny raz jesteśmy sponsorem biegów Fundacji Maraton Warszawski. O sportowców dbamy zapewniając im smaczną i dobrze zbilansowaną dietę, w tym jesteśmy ekspertami i na tym znamy się najlepiej. Teraz mamy po swojej stronie również ekspertów od biegania. Oprócz Adama Kszczota naszymi trenerami są również Robert Korzeniowski i Ola Guzik. Z całą trójką będzie się można spotkać na dystansie półmaratońskim oraz na piątce już za tydzień. Adam, Ola i pan Robert będą na pewno będą motywować biegaczy na trasie, będzie też można ich spotkać na naszej strefie w miasteczku biegowym – mówi Sylwia Ramos-Wójcik, brand managerka Nice To Fit You.

#BiegamDobrze

W ramach zapisów na 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski oraz New Balance Bieg na Piątkę, biegacze mieli możliwość wybrania charytatywnej ścieżki #BiegamDobrze. Fundacja „Maraton Warszawski” współpracuje z 11 organizacjami dobroczynnymi, które można wesprzeć zakładając specjalną zbiórkę. Zachęcają bliskich i znajomych do wpłat, można otrzymać prestiżowy „pomarańczowy” numer startowy i uczynić ze swojego biegu coś więcej, niż tylko wyścig.

- Pokochaliśmy tę imprezę za charytatywny charakter, ponieważ w jednym łączy pasję do biegania z chęcią do pomagania. Chcemy wspierać biegaczy, wolontariuszy, sportowców oraz fundacje. Dofinansujemy najwyższe zbiórki #BiegamDobrze na dystansie półmaratońskim, które wspierają potrzebujących – odpowiednio w kwotach 5, 10, 15 tysięcy złotych. Biegamy nie tylko dla siebie, ale też dla innych. Fajna energia nakręca wszystkich do pomagania - opowiada Marta Pokutycka-Mądrala, dyrektorka komunikacji korporacyjnej, rzeczniczka prasowa Nationale-Nederlanden.

Ostatnie chwile na zapisy

Nadal można dołączyć do grona biegaczy, którzy 24 marca przywitają wiosnę w najlepszy możliwy sposób.

- Tygodniami żyje się tym biegiem, jest to coś innego niż bieganie na bieżni czy nawet w zawodach. Tutaj można biegać dla siebie, ale też dla innych, w większym celu. Każdy może sam podjąć decyzję, czym jest dla niego bieganie. Różnica między indywidualnymi biegami, a właśnie półmaratonem czy maratonem to odczucia. To co zostaje po biegu ulicznym jest nie do powtórzenia. Łączy to wszystkich zaangażowanych, bo bieganie jest dla każdego z nas – opowiada Adam Kszczot, wielokrotny medalista mistrzostw Europy, halowych mistrzostw Europy, mistrzostw świata oraz halowych mistrzostw świata, Ambasador marki NTFY.

100-lecie pierwszego maratonu w Polsce

W tym roku obchodzimy wyjątkowy jubileusz, setną rocznicę pierwszego biegu na dystansie maratonu w Polsce. Zawody zostały rozegrane 2 listopada 1924 roku w Rembertowie, a przystąpiło do nich ośmiu zawodników – zaś do mety dotarło tylko trzech. Mistrzem został Stefan Szelestowski, który całą trasę pokonał w czasie 3:13:10. Z okazji okrągłych urodzin Fundacja „Maraton Warszawski” jako inicjator obchodów przygotowuje aktywacje, które promować będą bieganie na królewskim dystansie.

- Pierwszy maraton odbył się w Polsce 2 listopada 1924. Była to inna impreza, w której brało udział 8 osób. 100 lat później, my czujemy się odpowiedzialni za wiele tradycji biegania. Przygotowaliśmy specjalne wydarzenia z okazji 100-lecia, zaczęła działać strona stulecia, na której przedstawione zostaną tegoroczne wydarzenia. Dla nas zwieńczeniem 100-lecia będzie 46. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski. Zaraz po 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonie Warszawskim zaczynamy akcję związaną z obchodami 100-lecia i możemy zapowiedzieć, że będzie się działo - mówi Marek Tronina, prezes Fundacji “Maraton Warszawski”. Nie zwlekaj i zapisz się już dziś!

Rejestracja na wydarzenie odbywa się przez stronę: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/

Więcej informacji o nadchodzącym biegu: https://nnpolmaratonwarszawski.com/informator/

Informator drogowy dla Mieszkańców: https://nnpolmaratonwarszawski.com/drogowy/

Fundacja "Maraton Warszawski" jest liderem w branży biegów masowych i organizatorem największego maratonu w kraju. W swoim portfolio posiada takie cykliczne imprezy jak Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Maraton Sztafet. Jest współorganizatorem Warszawskiej Triady Biegowej "Zabiegaj o Pamięć", biegów Konstytucji 3 Maja, Powstania Warszawskiego i Niepodległości. Od lat promuje zdrowie, wspiera sport amatorski, prowadzi największy charytatywny program biegowy w Polsce - #BiegamDobrze i jest wydawcą kultowego portalu MagazynBieganie.pl

Dotychczasowi zwycięzcy:

Mężczyźni:

2024 - BOULVIN Dorian,        BEL, 01:01:58
2023 - Abraham Kasongwor,     KEN, 01:00:55
2022 - GISAMODA Emanuel,      TAN, 01:00:30
2021 - SEMENOVYCH Bogdan,     UKR, 01:04:28
2019 - MASAI GILBERT,         POL, 01:01:43
2018 - KIPROTICH SANG EZRAH,  KEN, 01:01:37
2017 - KIPSANG LOTIANG JOHN,  KEN, 01:01:12
2016 - MUIMBI MUTETI DANIEL,  KEN, 01:02:14
2015 - KIPROP LIMO,           KEN, 01:00:52
2014 - KIPCHIRCHIR VICTOR,    KEN, 01:00:48
2013 - MUKELE MARTIN,         KEN, 01:02:49
2012 - AREK GARDZIELEWSKI,    POL, 01:03:30
2011 - SAMMY KIGEN,           KEN, 01:01:18
2010 - BONIFACE NDUVA WAMBUA, KEN, 01:02:54
2009 - MICHAEL KARONEI,       KEN, 01:04:21
2008 - MICHAEL KARONEI,       KEN, 01:02:49
2007 - MICHAEL KARONEI,       KEN, 01:03:25
2006 - MICHAEL KARONEI,       KEN, 01:04:12

Kobiety:

2024 - KÖNIGSTEIN Fabienne,   GER, 01:09:32
2023 - Aminet Ahme,           ETH, 01:07:08
2022 - AMAN Tiruye,           ETH, 01:08:55
2021 - VARETSKA Valentyna,    UKR, 01:17:14
2019 - JEPTEPKEN GLADYS,      KEN, 01:10:19
2018 - WANJIKU NJERU POLLINE, KEN, 01:10:01
2017 - GEMECHU ABDI AYANTU,   ETH, 01:10:26
2016 - LEKAPANA PERENDIS,     KEN, 01:10:41
2015 - BERISO AMANE,          KEN, 01:10:54
2014 - NJERU POLLINE WANJIKU, KEN, 01:09:06
2013 - OLGA OCHAL,            POL, 01:14:04
2012 - VOLHA MAZURENOK,       BLR, 01:14:25
2011 - KATARZYNA KOWALSKA,    POL, 01:11:27
2010 - KAROLINA JARZYŃSKA,    POL, 01:11:37
2009 - MAŁGORZATA SOBAŃSKA,   POL, 01:13:13
2008 - MARA DIBABA,           ETH, 01:11:24
2007 - JUSTYNA BĄK,           POL, 01:12:14
2006 - MAŁGORZATA JAMRÓZ,     POL, 01:14:47

Zobacz takze:

Grad rekordów w stolicy podczas 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego!

Za nami wspaniała rywalizacja sportowa na trasie – padły spodziewane przez ekspertów rekordy! W niedzielne przedpołudnie pogoda była sprzymierzeńcem biegaczy, którzy w Warszawie mierzyli się z dystansem 21,097 kilometra. Słoneczna, bezwietrzna aura sprzyjała osiąganiu świetnych wyników! Padły dwa rekordy Mistrzostw Polski. W biegu wystartowało 13 i pół tysiąca uczestników czyniąc go największym półmaratonem w historii kraju.
18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski: w niedzielę największa impreza biegowa w Polsce?

Już w najbliższą niedzielę, 24 marca, w stolicy wystartuje 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski oraz New Balance Bieg Na Piątkę. Na starcie obu biegów stanie 20 tysięcy biegaczy i biegaczek. Wydarzenie przyciąga – limit uczestników biegu na krótszym dystansie wyczerpał się prawie tydzień przed zawodami. Dzień ten będzie świętem biegania, jakiego stolica...
18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski już 24 marca

Wielki sport, mnóstwo towarzyszących atrakcji, barwne strefy kibicowania – tego wszystkiego będziecie mogli doświadczyć w trakcie najbliższego weekendu, 23-24 marca, w Warszawie. Na starcie 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego oraz New Balance Biegu Na Piątkę stanie w sumie 20 tysięcy zmotywowanych do biegu po marzenia uczestników. Podczas imprezy odbędą się...
New Balance Bieg na Piątkę staruje już 24 marca - dostępnych jest już tylko tysiąc miejsc!

New Balance Bieg na Piątkę wystartuje już 24 marca jako bieg towarzyszący 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonowi Warszawskiemu. Tego dnia ściganie na krótszym dystansie rozpocznie się o 9:30. Dostępnych jest jeszcze tysiąc numerów startowych! Takiej okazji do debiutu lub walki o życiówkę na dystansie 5 kilometrów nie można przegapić! Co roku New Balance Bieg na Piątkę spotyka się z...
Poznajmy medale 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego i...

Pamiątkowe medale otrzymują na mecie wszyscy uczestnicy biegu, niezależnie od wyniku i wybranego dystansu. W tym roku dla biegaczy z długiego dystansu przygotowano krążek prezentujący kwitnące forsycje zwiastujące nadejście wiosny i most Poniatowskiego, który w tym roku jest miejscem startu. Na biegaczy New Balance Biegu na Piątkę czekać będą medale ozdobione tulipanami. Całość jest ręcznie rzeźbiona i następnie...
Szansa na rekord dla każdego! Prezentacja trasy 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego

Znamy trasy 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego oraz New Balance Biegu na Piątkę. W ramach imprezy rozegrane zostaną również 33. Mistrzostwa Polski w półmaratonie. Organizator biegu, Fundacja „Maraton Warszawski”, zadbał o sportowy, ale i malowniczy profil wszystkich rozgrywanych biegów. Po 10 latach meta półmaratonu wraca na błonia...
Poznaliśmy wzory oficjalnych koszulek 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego...

Największy bieg na dystansie półmaratonu w Polsce wystartuje w niedzielę 24 marca! Towarzyszyć mu będzie New Balance Bieg na Piątkę. Na listach startowych jest już prawie 11 tysięcy osób, a rejestracja cały czas trwa. Wiosna wystartuje w Warszawie i wiosenne będą też koszulki, które założą uczestnicy biegów. Kolor, w którym zobaczymy w tym roku biegaczy w Warszawie to jasny kremowy. Przygotowano dwa kwiatowe wzory - różne...
Tegoroczne Mistrzostwa Polski w półmaratonie odbędą się podczas 18. Nationale-Nederlanden...

Podczas 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego odbędą się 33. Mistrzostwa Polski w półmaratonie, organizowane pod egidą Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Już 24 marca, na stołecznych ulicach, będziemy świadkami rywalizacji czołowych polskich zawodniczek i zawodników. Tegoroczne Mistrzostwa Polski w półmaratonie odbędą się w stolicy, podczas 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu...
Nice To Fit You przedłuża i rozszerza współpracę z Fundacją Maraton Warszawski

Nice To Fit You, jeden z liderów branży diet pudełkowych, oraz Fundacja “Maraton Warszawski” ogłaszają kontynuację i poszerzenie dotychczasowej współpracy. NTFY będzie oficjalnym sponsorem wydarzeń biegowych Fundacji przez kolejne 2 lata, a do sponsorowanych do tej pory biegów włączy wrześniowy Mini Maraton w Warszawie. Pierwszym wspólnym projektem biegowym w sezonie 2024 będzie...Komentarze czytelników - 6podyskutuj o tym 
 

Admin

Autor: Admin, 2024-01-03, 09:54 napisał/-a:
W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w kolejnej edycji imprezy.

 

Fred53

Autor: Fred53, 2024-01-22, 17:54 napisał/-a:
Drodzy biegacze. Może wszyscy razem wpłyniemy na organizatora biegu aby godzinę startu przesunąć na np. 9:00. Wiadomo jest że mamy ocieplenie klimatu i w tym terminie biec w samo południe to nie będzie przyjemne. Cala Europa zmieniła godziny startu na poranne lub wieczorne. Tylko Polacy w samo południe.

 

michu77

Autor: michu77, 2024-01-23, 08:10 napisał/-a:
Ale mówimy o marcu, a nie ... czerwcu.
Niektórzy dojeżdzają, i późniejsza godzina będzie im bardziej odpowiadać.

 

Fred53

Autor: Fred53, 2024-01-23, 21:46 napisał/-a:
Tak, to 24 marca, popatrz na starty innych półmaratonów, a i Warszawa będzie zadowolona ze zablokujemy ulice z rana.

 

marczy

Autor: marczy, 2024-02-18, 20:35 napisał/-a:
Ja tam wolę o 12:00. W czerwcu może faktycznie zastanowiłbym się.

 

Henryk W.

Autor: Henryk W., 2024-02-20, 06:51 napisał/-a:
Chyba będzie rekord frekwencji.

  Ostatnio zalogowani
biegacz54
06:57
piotrhierowski
05:33
kruszyna
01:17
RobertLiderTeam
00:02
michu77
23:34
lordedward
23:14
maciej11224@gmail.com
22:47
marklan
22:41
Prezes
22:18
pawlo9
21:58
szan72
21:56
Namor 13
21:53
Nicpoń
21:39
entony52
21:25
Robertkow
21:22
młodyorzech
21:17
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |