Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

UCZESTNICY

 
tomasso023
kostekmar
PsotnyMorsik
aschro
Krzysztof-Oknobur
adamo72
maciekc72
StaryCop
Tomek71
PrzemDal
fit_ania
 
pokaż wszystkich 
Gdynia, 23 grudnia 2023, 13:02, 1728/645420Organizator
Wystartowały zapisy na Grand Prix Gdyni w biegach ulicznych 2024

LINK 1: STRONA INTERNETOWA ORGANIZATORA
LINK 2: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 3: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 4: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 5: ARCHIWUM: GDYNIA      

Gdynia, miasto dynamiczne i pełne energii, szykuje się do wyjątkowego świętowania swoich urodzin. 11 lutego biegacze połączą swoje siły, by rozpocząć sezon i sprawdzić swoja formę po zimowych treningach Biegiem Urodzinowym Gdyni. Impreza ta otworzy powracający cykl Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych, w skład którego wejdą Bieg Urodzinowy Gdyni, Nocny Bieg Świętojański oraz Gdyński Bieg Niepodległości.

– To nie tylko bieg, to niepowtarzalna okazja do wspólnego świętowania i spędzenia czasu na sportowo. Dlatego już teraz zachęcamy wszystkich entuzjastów biegania do zaznaczenia daty w kalendarzu i przygotowania się na sportowe celebrowanie 98. urodzin naszego miasta – zaprasza Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.

Najtaniej w pakiecie

Żeby wystartować w Biegu Głównym i marszu Nordic Walking trzeba będzie uiścić opłatę startową w wysokości 80 zł, jednakże to kwota przewidziana dla osób chcących wystartować tylko w jednej z trzech, wchodzącej w skład Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych imprez. Pakiet na dwa dowolnie wybrane biegi wynosi 130 zł (65 zł/bieg), zaś start w trzech z nich wiąże się z uiszczeniem 160 zł (53,33 zł/bieg)

Dzieci i młodzież, żeby wziąć udział w zawodach, będą musiały uiścić kwotę wpisowego w wysokości 40 zł w pakiecie na trzy biegi. Natomiast koszt startu w dwóch wiąże się z wydaniem 35 zł. Start tylko w jednym z nich wynosi 20 zł.

Doskonale widać, że najtaniej jest zakupić pakiet na wszystkie biegi. Osoby posiadające kartę mieszkańca Gdyni mogą liczyć dodatkowo na zniżkę w wysokości 10%, lecz tylko w przypadku zakupu pojedynczego pakietu startowego.

Jak się zapisać?

Do Biegu Urodzinowego Gdyni, podobnie jak do pozostałych biegów z cyklu Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych 2024, można zapisać się w nowym Profilu Zawodnika znajdującego się na stronie internetowej zapisy.sts-timing.pl/gdyniasport. Rejestracja do lutowej imprezy odbywać będzie się do 31 stycznia do godziny 23:59. Po tym terminie do Biegu Urodzinowego Gdyni będzie można rejestrować się wyłącznie w dniu 10 lutego, w biurze zawodów. To również termin, w którym można zarejestrować się promocyjnie na cały przyszłoroczny cykl.

Cały czas będzie można zgłaszać się do Nocnego Biegu Świętojańskiego oraz Gdyńskiego Biegu Niepodległości. Do pierwszego z nich formularz rejestracji zamknie się 10 czerwca, w przypadku zawodów niepodległościowych ostatnim dniem zgłoszeń będzie 30 października.

Wsłuchując się w uwagi i sugestie użytkowników przygotowaliśmy w kolejnym sezonie biegowym nowy panel rejestracyjny. Celem wprowadzonych zmian było uproszczenie procesu rejestracji. Nowy serwis jest dużo bardziej intuicyjny, a każda osoba, która posiadała konto w systemie może logować się za pomocą tych samych danych. Swoje dotychczasowe rezultaty znajdziecie w obecnym panelu. W przypadku wystąpienia problemów związanych z systemem prosimy o zgłoszenia drogą mailową na adres rejestracja@sts-timing.pl

Którędy do mety?

O godzinie 10:00 zawodnicy rozpoczną zmagania z ulicy Olimpijskiej. Następnie swoje kroki skierują ulicą Sportową, Łużycką, Stryjską i Aleją Zwycięstwa. Dalej, co będzie nowością, zbiegną w dół ulicą Świętojańską skąd ulicą Armii Krajowej dotrą na Bulwar Nadmorski. W jego połowie skręcą w prawo w Aleję Marszałka Józefa Piłsudskiego, którą biec będą aż do ulicy Władysława IV. Tam wbiegną w Aleję Zwycięstwa. Na wysokości Pomorskiego parku Naukowo Technologicznego skręcą w ulicę Stryjską i następnie przez Łużycką będą finiszować do mety zlokalizowanej na ulicy Olimpijskiej. Taką samą, 10 km trasę pokonywać będą uczestnicy marszu Nordic Walking. Po zakończeniu Biegu Głównego i marszu Nordic Walking do rywalizacji staną najmłodsi startujący w Biegu Malucha, Starszaka, Juniora i Młodzika.

Z historią w tle

– Nowością będzie bieg towarzyszący na trasie o długości 1926 m. Jest to rok, w którym Gdyni zostały nadane prawa miejskie. Start do tego biegu i marszu Nordic Walking rozpocznie się o godzinie 9:00, a na pokonanie trasy zawodnicy będą mieli 30 minut – informuje Brutel i dodaje: – Będzie więc to doskonała forma rozgrzewki przed Biegiem Głównym oraz zachęta dla wszystkich, którzy nie czują się na siłach by przebiec 10 km trasę. Każdy kto przebiegnie 1926 m otrzyma na mecie pamiątkowy medal przygotowany specjalnie na urodziny naszego miasta.

Zajączki pomogą poprawić życiówki

Grupy biegaczy prowadzić będą pacemakerzy, którzy pomogą nie tylko utrzymać tempo zawodnikom  początkującym, ale także poprawić rekordy życiowe tym nieco bardziej doświadczonym.

Nagrody i trofea:

– Na każdego, kto pokona cały dystans, czekać będzie pamiątkowy medal przygotowany specjalnie na tę okazję. Najlepsze trójki, z wyłączeniem Biegu Malucha, który rozgrywany jest w formule „for fun”, otrzymają puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez partnerów imprezy – informuje Brutel. – Trzy najszybsze kobiety i trzech najszybszych mężczyzn w Biegu Głównym na 10 km wzbogaci się również o nagrody finansowe wynoszące odpowiednio 1500 zł, 1000 zł i 500 zł – dodaje.

Terminy Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych 2024:

1. Bieg Urodzinowy Gdyni – 11 lutego 2024 r.
2. Nocny Bieg Świętojański – 21 czerwca 2024 r.
3. Gdyński Bieg Niepodległości – 11 listopada 2024 r.

LINK DO REJESTRACJI - zapisy.sts-timing.pl/gdyniasport/


Zobacz takze:

Biegacze uczcili 98. urodziny Gdyni

W niedzielę ulice Gdyni ożyły intensywnym rytmem kroków, gdy tysiące zawodników wzięło udział w pierwszej imprezie z cyklu Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych 2024 – Biegu Urodzinowym Gdyni z Decathlon. Zawody zgromadziły zarówno doświadczonych uczestników, jak i amatorów pragnących aktywnie uczcić urodziny miasta. Jako pierwszy wystartował Bieg 1926, którego długość nawiązywała do roku, w którym Gdynia uzyskała prawa miejskie...
Bieg Urodzinowy Gdyni - ważne informacje

W najbliższy weekend wybieracie się do Gdyni i planujecie start w tamtejszym Biegu Urodzinowym? Koniecznie kliknijcie w ten materiał prasowy i pobierzcie przewodnik po imprezie, dzięki któremu zapoznacie się z ważnymi informacjami: gdzie odebrać pakiety startowe, gdzie zaparkować, którędy przebiegać będzie trasa biegu głównego, jak skorzystać z pomocy pacemakerów, jak poradzić sobie na mecie oraz podczas wydarzenia z typowymi problemami stojącymi przed uczestnikami biegów...
Oto medale Biegu Urodzinowego Gdyni z Decathlon!

Rejestracja do Biegu Urodzinowego Gdyni z Decathlon zakończy się za tydzień, więc dla wszystkich wahających się by wystartować, prezentujemy medale, które otrzymają wszyscy uczestnicy mijających linię mety. W tym roku na medalach, które zawisną na szyjach zawodników startujących na każdym z dystansów, zobaczyć będzie można charakterystyczną bryłę zabytkowego budynku mieszczącego się przy...
Bieg Urodzinowy Gdyni - koszulka z Decathlon dla każdego uczestnika!

Bieg z okazji urodzin miasta już 11 lutego. Na nieco ponad miesiąc od pierwszego startu z cyklu Grand Prix Gdyni w biegach ulicznych Gdyńskie Centrum Sportu przedstawia nowego sponsora tytularnego wydarzenia. Jest nim Decathlon, który dla każdego zawodnika ufunduje specjalną koszulkę. Do 98. urodzin miasta z morza i marzeń zostało coraz mniej czasu. Na listach startowych powracającego cyklu znajduje się już...
Bieg Urodzinowy oraz cykl Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych w 2024 z nową siłą!

11 lutego, w 98. rocznicę urodzin naszego miasta, odbędzie się Bieg Urodzinowy Gdyni. Impreza ta otworzy cykl Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych 2024. W ramach zawodów tradycyjnie wystartują dzieci, młodzież i miłośnicy Nordic Walking. To odpowiedź na wysoką frekwencję podczas naszych tegorocznych imprez. Gdynia jako miasto sportu uwielbia aktywnie świętować, dlatego nie mam wątpliwości, że wrócimy do...Komentarze czytelników - 8podyskutuj o tym 
 

Admin

Autor: Admin, 2023-12-15, 13:05 napisał/-a:
To jest wątek dyskusyjny imprezy - zapraszamy do śledzenia informacji. Zapisy już wkrótce!

 

13

Autor: 13, 2023-12-15, 18:08 napisał/-a:
to bardzo dobra wiadomość. Byłem na I Biegu Świętojańkim i zaliczyłęm cały cykl G.P. w roku 2012 ojej kiedy to było. Póżniej pojawił się taki gość D...czy jakoś tak i wszystko poszło ....Zawsze lubiłem biegi w Trójmieście ( Św.Dominik),może się skuszę

 

Henryk W.

Autor: Henryk W., 2023-12-16, 21:41 napisał/-a:
Najlepsze czasy gdyńskich "grandprixowych" biegów były wtedy, gdy w GOSiR pracował Piotrek Suchenia-Suchy. Grand Prix Gdyni kwitło. Oby wrócił ten poziom.

 

kostekmar

Autor: kostekmar, 2023-12-18, 11:20 napisał/-a:
Heniu, ale Suchy dalej tam pracuje z tego co mi wiadomo.

 

Admin

Autor: Admin, 2023-12-18, 11:23 napisał/-a:
"To już nie ten Suchy co kiedyś" :-)

 

Henryk W.

Autor: Henryk W., 2023-12-18, 18:12 napisał/-a:
Aa, to nie wiem, bo przy organizacji chyba nie jest aktywny, nie widać go :)

 

suchy

Autor: suchy, 2023-12-18, 19:03 napisał/-a:
Suchy dalej tam pracuje ;) tylko trochę w innym dziale. Jakby nie patrzeć, to leci już 19 rok w tej samej firmie.

 

benek

Autor: benek, 2023-12-19, 10:25 napisał/-a:
kiedyś to był Suchy, teraz to nie jest

  Ostatnio zalogowani
damiano88
23:10
Slash
23:09
kos 88
22:52
kubawsw
21:59
lordedward
21:52
Ziuju
21:51
pawlo
21:43
Stonechip
21:42
prgutek
21:06
entony52
20:53
Pathfinder
20:28
chris_cros
20:27
eldorox
20:23
Zedwa
20:18
Admin
20:07
Kamus
20:04
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |