Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

UCZESTNICY

 
vipsektor
Andrea
cinekmal
ronan51
heineken
Bafana2k10
referee
karollo
adamski74
yarek74
 
pokaż wszystkich 
Cisna k.Leska, 19 marca 2023, 10:14, 322/79366Organizator
Zbliża się 20. edycja Biegu Rzeźnika!

LINK 1: STRONA INTERNETOWA FESTIWALU
LINK 2: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 3: ARCHIWUM: CISNA K.LESKA



      

Tegoroczny IX Festiwal Biegu Rzeźnika odbędzie się tradycyjnie na bieszczadzkich szlakach w dniach 7-10 czerwca 2023. Obok kultowego Biegu Rzeźnika w parach, przez 4 dni przewidziano starty na kilku innych, mniej lub bardziej wymagających dystansach:

- Maraton Rzeźnika: dystans około 52 km
- Rzeźnicki Marsz z Walking Lovers: dystans około 16 km
- Bieg Rzeźnika (w parach): dystans około 84 km
- Bieg Rzeźnika Ultra: dystans około 95 km
- Rzeźniczek: dystans około 28 km
- Dycha na Jeleni Skok: dystans około 11 km
- Rzeźnicki Szlem: dystans około 175 km
- Biegi dla dzieci

Centrum Festiwalu będzie Orlik w Cisnej, gdzie zlokalizowane zostanie biuro zawodów, odbędą się targi EXPO oraz start i meta większości biegów. Festiwal rozpocznie się w środę 7 czerwca po południu a pierwsi zawodnicy wyruszą w trasy w czwartek rano.

A może by tak pomaszerować z Korzeniowskimi? 

Kontynuujemy świetnie przyjęty w zeszłym roku marsz z olimpijczykiem! Z inicjatywy Roberta i Justyny Korzeniowskich do bogatej oferty festiwalowej dołączył kolejny dystans: szesnastokilometrowy Rzeźnicki Marsz z Walking Lovers. Na Rzeźnicki Marsz zapraszamy wszystkich tych, którzy nie czują się na siłach, żeby uczestniczyć w festiwalowych biegach lub tych, którzy po prostu wolą chodzić niż biegać. - zachęca Mirosław Bieniecki, dyrektor IX Festiwalu Biegu Rzeźnika.

W czwartek 8 czerwca startuje Maraton Rzeźnika na trasie 52 km, znanej wielu z Was z ultraMaratonu Bieszczadzkiego. Pomimo, że to ta sama trasa co  jesienią, to późną  wiosną Bieszczady wyglądają zupełnie inaczej i inaczej się po nich biega. 

W czwartek wieczorem, o 19:00, gdy dobiegać będą ostatni ultramaratończycy, spotykamy się na odprawie Biegu Rzeźnika i Biegu Rzeźnika Ultra. Potem krótkie spanie i o 1:30 – podczas gdy w Cisnej będą już czekały autokary wywożące rzeźnickie pary na start do Komańczy – będziemy kibicować tym, którzy wystartują w Rzeźniku Ultra. Ponad 100 km dość wymagającej, ale przepięknej trasy wiodącej z Cisnej do Cisnej przez Jasło, Fereczatą, Smerek, Rawki, Kremenaros, Rabią Skałę, Okrąglik i Hyrlatą. A półtorej godziny później w Komańczy już po raz dwudziesty huknie strzał startowy Biegu Rzeźnika. Zakładamy, że uczestnicy obu biegów spotkają się  w okolicach Rabiej Skały… i na końcu w Cisnej.

W sobotę rano o 7:45, przy akompaniamencie wiewiórkowych przeszkadzajek odjedziemy trzema składami Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej na start Rzeźniczka, a zanim przebrzmi dźwięk lokomotyw – wystartujemy Dychę na Jeleni Skok. Uczestnicy tych biegów spotkają się dopiero kilka godzin później w Cisnej, gdzie w tym czasie Strefę Mety opanują nieletni biegacze ścigający się na kilku dystansach, adekwatnych do wieku. 

A potem… zakończenie, dekoracja i koncert Wiewiórki na Drzewie. Powrót do rzeczywistości szykujcie na późne popołudnie w niedzielę.  Do zobaczenia w Cisnej!

Strona internetowa festiwalu - www.biegrzeznika.pl

Zapisy trwają!


Zobacz także:



Komentarze czytelników - brakskomentuj informację



 Ostatnio zalogowani
Deja vu
18:54
entony52
18:49
cumaso
18:41
ozzy
18:37
kostekmar
18:30
dejwid13
17:59
Bystry1983
17:54
GriszaW70
17:52
BiegającaRodzinka
17:50
Pawel63
17:25
andbo
17:23
kris cante
17:14
Piotr Czesław
16:34
macius73
16:32
biegacz54
16:30
jaro109
16:20
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |