Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

     

UCZESTNICY

 
stepow
darek
Namor 13
piotreklotrek
andrzejgonciarz
mgrzesiu
paulek81
KejPi
jacekzet
Kazek2000
Łukasz S.
Kruk
Coccolino
WojciechS
Bystry1983
seba1
jaro66
Zdzisław Sz.
Jarystar
ruski22
LC
dorotaf
Ania De
Siwatae
nona40
Ewelajn
Asia33
domcab
Pinky
marta.zabierzow
moxia
petite
 
pokaż wszystkich 
Kraków, 11 lipca 2018, 20:56, 1822/158547Organizator
18. Cracovia Maraton: zapisy rozpoczęte!

LINK 1: STRONA INTERNETOWA MARATONU
LINK 2: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 3: ARCHIWUM: KRAKóW      

11 lipca rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń internetowych do 18. Cracovia Maraton, który odbędzie się 28 kwietnia 2019 roku. Początkowa opłata startowa wynosi 80 zł i będzie obowiązywać do 31 stycznia 2019 roku. W okresie od 1 lutego 2019 roku do końca marca wpisowe wzrośnie do 110 zł, a od 1 kwietnia do zakończenia zapisów internetowych (18 kwietnia) do 140 zł. W Biurze Zawodów (25-27 kwietnia) będzie to 160 zł.

Poza klasyfikacją generalną i kategoriami wiekowymi, przewidziane są nagrody dla najszybszych: Polaka, Polki, krakowianina i krakowianki, a także dla najstarszego uczestnika maratonu. Dodatkowe nagrody przyznane zostaną również za ewentualne ustanowienie nowych rekordów trasy Cracovia Maraton.

Szczegóły znajdują się w regulaminie 18. Cracovia Maraton - http://www.cracoviamaraton.pl

Zapisy internetowe do 18. Cracovia Maraton prowadzone są na stronie zapisy.zis.krakow.pl

Jak ma to miejsce od 2014 roku, po raz kolejny start i meta jednego z największych tego typu wydarzeń w Polsce, zaliczanego do Korony Maratonów Polskich, usytuowane będą na krakowskim Rynku Głównym. Zgodnie z hasłem imprezy: „z historią w tle”, uczestnicy maratonu przebiegną obok wielu wspaniałych zabytków podwawelskiego grodu. Organizowany od 2002 roku Cracovia Maraton to jedna z najpopularniejszych imprez biegowych w Polsce. Jest to też najbardziej międzynarodowy spośród wszystkich polskich maratonów, z najwyższą w kraju frekwencją uczestników z zagranicy. W dotychczasowych edycjach Cracovia Maraton gościliśmy biegaczy z 55 krajów. Tegoroczną, 17. edycję ukończyła rekordowa liczba 5630 biegaczy z 5848, którzy wystartowali.

W niedzielę, 28 kwietnia tradycyjnie na trasę Cracovia Maraton wyruszą także zawodnicy niepełnosprawni na wózkach. Na krakowski maraton przyjeżdża najliczniejsza w Polsce grupa sportowców startujących w kategoriach Hand Bike, Rim Push i Active Wheelchair.

Podobnie jak w tym roku, rywalizacja na dystansie 42 km i 195 m będzie zwieńczeniem dwudniowego święta biegania. W sobotę (27 kwietnia) zorganizowane zostaną: Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego (4,2 km), Cracovia Maraton na Rolkach (pełny dystans maratoński), a wieczorem szósta edycja Biegu Nocnego na 10 km. W 2018 roku po raz pierwszy jego uczestnicy startowali i finiszowali w tym samym miejscu, co maratończycy – na Rynku Głównym. Tak też będzie i w przyszłym roku.

Ponadto, już po raz czwarty w przeddzień zmagań maratończyków odbędą się specjalne zawody dla najmłodszych miłośników biegania – w ramach Mini Mini Cracovia Maraton.

Na uczestników i kibiców imprez wchodzących w skład krakowskiego weekendu maratońskiego będą czekały też liczne atrakcje i animacje, w tym zabawy sportowe dla dzieci.


Zobacz także:

Nowa jakość biegaczy na 5. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim

W minioną niedzielę odbył się 5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Oczywiście impreza zanotowała rekord frekwencji, a do pobicia rekordu trasy zabrakło zaledwie 5 sekund. Oczywiście, zgodnie z zapowiedziami i oczekiwaniami organizatorów, biegaczom towarzyszyła słoneczna i ciepła pogoda. Oczywiście, jak co roku, część zawodników ubrała się za ciepło, za co przyszło im zapłacić przegrzaniem na trasie. 5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski na stałe wpisał się...
Już w niedzielę wystartuje 5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski w Krakowie

Jesień 2018 roku to w Krakowie czas jubileuszy. O stuleciu odzyskania niepodległości nie ma nawet co wspominać, bo to akurat wydarzenie jest świętowane jak Polska długa i szeroka. Choć Pierwsza Kompania Kadrowa wyruszyła właśnie z krakowskich Oleandrów, obok których będą przebiegać w niedzielę uczestnicy Półmaratonu Królewskiego; warto o tym pamiętać. Półmaraton Królewski ma swój pierwszy...
5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski i 5 dla Niepodległej: informator dla biegaczy

Wszystkich uczestników 5. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego i 5 dla Niepodległej, które odbędą się już 14 października, zapraszamy do zapoznania się z pakietem przydatnych informacji m.in. na temat udostępnionych biegaczom parkingów, odbioru pakietów startowych czy harmonogramu dekoracji. Zachęcamy do lektury! Polecamy dojazd komunikacją miejską, która dla zweryfikowanych uczestników...
5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski: prezentujemy trasę biegu

Znamy trasę 5. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego, który odbędzie się 14 października. Tak jak było to w ostatnich trzech edycjach biegu, niewątpliwą atrakcją jest lokalizacją mety – na płycie głównej w TAURON Arenie Kraków! Start nastąpi z ul. Stanisława Lema – przed największą i najnowocześniejszą halą widowiskowo-sportową w kraju, która ponownie będzie bazą imprezy...
Zwiększono limit 5. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego do 12.000 biegaczy

Na miesiąc przed 5. PZU Cracovia Półmaratonem Królewskim: limit uczestników zwiększony do 12.000! W związku z dużym zainteresowaniem biegaczy startem w 5. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim, który zorganizowany zostanie dokładnie za miesiąc – 14 października, organizatorzy postanowili zwiększyć limit uczestników imprezy z 10.000 do 12.000. Tegoroczna edycja biegu będzie kolejną, w której meta...
5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski: zapisy rozpoczęte!

Zgodnie z zapowiedziami, 24 kwietnia ruszyły zapisy internetowe do 5. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego, który zostanie zorganizowany 14 października 2018 roku. Po raz kolejny, meta będzie zlokalizowana na płycie TAURON Areny Kraków, a start na ul. Stanisława Lema – przed największą i najnowocześniejszą halą widowiskowo-sportową w kraju. Ustanowiony został limit startujących – 10.000 zawodników.Komentarze czytelników - 22podyskutuj o tym 
 

sojer

Autor: sojer, 2019-04-30, 21:52 napisał/-a:
Żartobliwa uwaga do narzekających na deszcz. W ub. roku niektórzy narzekali na brak wody na którymś punkcie. No to w tym roku wody nie zabrakło. I kurtyn wodnych też :D

 

Husky

Autor: Husky, 2019-04-30, 22:46 napisał/-a:
Czytam sobie te komentarze i fajnie się uśmiecham. :-)
Tak się składa, że maraton w Krakowie biegłem ósmy raz. Biegałem go w tym mieście w upale, przy piekącym słońcu, biegałem i w deszczu. Był czas, że biegałem go po jednej pętli, ale i po dwóch pętlach też. Państwo stękający w komentarzach.. bez Was ten bieg nie byłby aż tak wyjątkowy jakim jest. Wzruszacie mnie swoimi sformułowaniami.
Kraków ze swoim maratonem dawał radę i zawsze da radę. Jest w nim tyle wyjątkowego i mocnego, że nawet jeśli tutaj nie przyjedziecie, to tych którzy jednak wrócą jest i będzie zdecydowanie więcej. Bądźcie spokojni.. zastąpią Was inni stękający, ale tych radosnych i zadowolonych zawsze i tak będzie najwięcej, bo Kraków ze swoim maratonem od zawsze był, jest i będzie wyjątkowy.

 

Fidelio

Autor: Fidelio, 2019-04-30, 23:05 napisał/-a:
To wszystkim tym, którzy twierdzą że Kraków jest taki świetny polecam spróbować pobiec np. w Dębnie, Wrocławiu albo Warszawie.

 

Martix

Autor: Martix, 2019-05-03, 17:21 napisał/-a:
Kraków w zasadzie nigdy nie zachwycał trasą. Miałem wrażenie że biegacze są spychani na ubocza by tylko nie przeszkadzać kierowcom.Tak presti zoqy maraton powinien trasą :wyjść z podziemi" by być bardziej widoczny i trasa powinna być zdecydowanie szersza.Oni takim wyznaczaniem trasy tylko zniechęcają biegaczy do startu w nim.Zdecydowanie. W tym roku odpuściłem sobie Kraków i z tego co czytam nie żałuję że mnie tam nie było.Będę na połówce w październiku.Łatwiej jest wytrzymać takie niewygody na krótszym dystansie.A wolałem wcześniejszy Orlen organizowany przy jednakowej temperaturze choć na szczęście bez deszczu.

 

piotrw

Autor: piotrw, 2019-05-08, 12:42 napisał/-a:
Cracovia - to magnes, który przyciąga swoją magią, miejscem, hstorią. To impreza która sie rozrasta(Bieg Nocny)i inne towarzyszące. Dobrze myślą i organizują całość Krakusy. Impreza skazana na sukces...tylko trochę mało mają szczęścia do pogody..a ta , w 90 % daje sukces imprezie:)
Co do samego maratonu - fakt, najwięcej uwag w temacie trasy.
Momentami ..biegliśmy na zapleczu jakiś magazynów, krzaki itd. I tutaj uwaga do organizatora- kierownik trasy powinien ją objechać przed biegiem. Deszcz padał już całą sobotę i wiadomo,że powstaną kałuże, których było kilka i to bardzo dużych na trasie. Trzeba wysłać w te miejsca ludzi w celu "zrzucenia" wody na bok. Druga uwaga do biura - brak folderu informacyjnego w pakietach. (leżał w biurze w punkcie informacji , nie każdy to zauważył).
Jeszcze trasa i oznakowanie - proponuję wzorem wawy, kupić flagi skrzydła(1 flaga to koszt ok 100 zł) - będzie widoczny kady km z daleka.
A i jeszcze oznakowanie strefy startu/mety ...albo w nawiązaniu do ww braku informatora albo do słabego oznakowania - mało kto wiedział,że gdzie jest mały rynek i gdzie sa natryski z ciepłą wodą i gdzie wydają piwo ..znalazłem, skorzystałem, ale zawodników niewielu tam trafiło.

 

polonski

Autor: polonski, 2019-05-09, 08:47 napisał/-a:
LINK: https://youtu.be/kIutQvlB_fc

Pogoda zdominowała komentarze jak widze, wyjaśnię więc że nie tyle chodziło mi o pogodę (choć faktycznie takiej nie znoszę), co o zachwyty nad nią większości biegnących morsów, bo jak mniemam głównie takim taka się podoba :| Biegłem w Krakowie już 4 razy i przerobiłem wszystkie pogody, od suchego mrozu (2015) przez mokry mróz (teraz), umiarkowaną pogodę (2014) po cieplutko :D co lubię najbardziej ;) (2018) Pogoda jaka jest taka jest trudno, zawsze faktycznie można się cieplej albo bardziej przeciwdeszczowo ubrać, choć to niełatwe jest, najlepiej mieć ze sobą jak najmniej, a często w trakcie okazuje się że warto byłoby mieć więcej :| Wstrętna pogoda, najczęściej najbardziej podoba się tym biegającym za życiówkami, i tu ostatnio drażni mnie jeszcze jedno, mam nadzieję że są inni mi podobni - NIE CIERPIĘ TEGO CAŁEGO PEJSOWANIA! PO CHOLERE BIEGAĆ STADAMI! NARAŻAJĄC INNYCH NA ZDEPTANIE! Czekam aż któryś z dużych organizatorów odejdzie od tego żałosnego trendu, i pejsy będą sobie i owszem biec, ale tacy nieorganizowani przez orga, po koleżeńsku umawiani, bez fajerwerków balonów i innych idiotycznych akcesoriów pejsowskich. Szczególnie na dużych maratonach tacy przeszkadzają, zaburzając płynność ruchu biegnących, a co wtedy dzieje się przy punktach z wodą to dramat.. Ciekaw jestem czy tylko ja tak myślę o tym, czy może ktoś jeszcze..

 

andrzejgonciarz

Autor: andrzejgonciarz, 2019-05-19, 07:27 napisał/-a:
LINK: https://www.youtube.com/watch?v=Opxz-rHW3BE&featur

... fajnie jest czyli pod "parasolkami" baloników 3:45 grupa2 :)))
https://www.youtube.com/watch?v=Opxz-rHW3BE&feature=youtu.be

 

andrzejgonciarz

Autor: andrzejgonciarz, 2019-05-19, 09:36 napisał/-a:
LINK: https://www.youtube.com/watch?v=Opxz-rHW3BE&featur

Jeśli to o nas to dzięki i pozdrawiamy dorzucając "garść" wspomnień :)))
https://www.youtube.com/watch?v=Opxz-rHW3BE&feature=youtu.be
Troszkę pracy i trasa może kiedyś ... :)))
Pozdrawiam.

 

andrzejgonciarz

Autor: andrzejgonciarz, 2019-05-19, 09:44 napisał/-a:
O ile wiem to nie ma obowiązku biec przy balonikach, a czasy od dawna netto są :)))
"Tłok" i "zatory" najczęściej robią Ci którzy ustawiają się nieodpowiednio do swoich możliwości :)))
Ale wolność jest, zakazów nie ma, no i FAJNIE jak to w bieganiu :)))

 

Fidelio

Autor: Fidelio, 2019-05-19, 11:01 napisał/-a:
Mam wrażenie, że nie dostrzegasz prawdziwej przyczyny, jak sam to określiłeś "narażania na zdeptanie", tudzież "zaburzenia płynności ruchu biegnących". To nie wina pacemakerów - oni biegną stałym tempem, często koryguja innych biegaczy i ostrzegają o niebezpieczenstwach na trasie. Winni są tylko i wyłącznie organizatorzy którzy niedopracowali tarasy i doprowadzili do sytuacji w której większość trasy ma mniej niż 5 metrów szerokości. Na tak wąskim odcinku nie jesteś w stanie bezpiecznie wyprzedzić grupy biegaczy...

  Ostatnio zalogowani
Danek!
07:18
BemolMD
07:17
Ja0306
07:15
bartosz0509
07:10
JolaS
07:08
BOP55
06:56
platat
06:23
krzysiek50
06:20
mati260195
06:17
zbychu1972
06:14
p5ychol
05:40
miniaczek
05:22
piotrooch
05:19
jaroszakal
04:44
Łukasz S.
04:42
matti71
02:21
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |