Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

         

UCZESTNICY

 
michalrytlewski@gmail.com
tokrasz
Krzychor
robertkoch1
pająk33
 
pokaż wszystkich 
Chojnice, 05 wrzesnia 2017, 10:03, 412/113224Aldona Dybuk
Bieg Farmera charytatywnie dla poszkodowanych w sierpniowej nawałnicy

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 3: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 4: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 5: ARCHIWUM: CHOJNICE      

W związku z ostatnimi kataklizmami, które nawiedziły Pomorze w połowie sierpnia 2017 roku, organizatorzy Biegu Farmera postanowili zmienić cel charytatywny biegu. W obliczu tragedii miejscowości w okolicach Chojnic trudno nie reagować na nieszczęście, które ich spotkało.

- Zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim – mówi Grzegorz Brodziak, prezes Poldanor SA. – Dlatego zdecydowaliśmy się na wybranie jednej rodziny, która prowadzi gospodarstwo rolne pod Chojnicami.

OPŁATY STARTOWE: Bieg Farmera

 
49 pln

65 pln

 
 
do 15
września

w Biurze
Zawodów
 

Limit uczestników: 500
 

Jest to miejsce, gdzie zorganizowana pomoc przyszła w bardzo ograniczonym zakresie, a ta wielopokoleniowa rodzina, którą dotknęła tragedia, straciła dorobek kilkudziesięciu lat. Stracili cześć sprzętu rolniczego, którego nadal prawie nie widać spod zawalonych drzew. Nie mają więc czym zaorać i zasiać, czyli zrobić podstawowych rzeczy, które zapewniają im byt. I choć ich zwierzęta ocalały, istnieje realne ryzyko, że budynek gospodarczy trzeba będzie zburzyć, bo zagraża życiu im i ich zwierzętom.

Rodzina objęta pomocą przez firmę Poldanor to przemili i uczciwi ludzie - Nie chcieli od nas żadnej pomocy, dopóki sami nie przyjedziemy i nie zobaczymy, że ta pomoc jest im rzeczywiście potrzebna – mówi Alina Treptow, specjalista ds. PR i CSR w Poldanor, koordynatorka Biegu Farmera. Po dotarciu na miejsce, organizatorzy imprezy sportowej w Przechlewie., nie mieli wątpliwości, że wsparcie jest konieczne i to natychmiast.

- Decyzja była oczywista. Ze względu na nasz profil działalności i charakter biegu postanowiliśmy wesprzeć rodzinę prowadzącą gospodarstwo rolne – wyjaśnia Grzegorz Brodziak, prezes Poldanor SA. – Zdajemy sobie sprawę, ile wysiłku i pracy zajęło im dojście do tego miejsca, w którym byli przed nawałnicą i jak wiele czasu zajmie im odbudowanie tego, co stracili – dodaje.

Uczestnicy biegu pobiegną więc nie tylko dla siebie i dla swojego zdrowia, ale również dla poszkodowanej rodziny. Taka podwójna motywacja jest organizatorom szczególnie bliska.

- W ramach naszej firmowej akcji „Pomagamy przez rower i bieganie” dzięki kilometrom przebiegniętym i przejechanym na rowerze wspieramy już od trzech lat finansowo potrzebujące dzieci z naszej okolicy. Wiemy z doświadczenia, że sport i pomaganie idą w parze – dodaje Brodziak.

Organizator pierwszej w Polsce imprezy biegowej Bieg Farmera, gdzie zawodnik w trakcie biegu może wybrać długość trasy, zadeklarowała pomoc. Jednocześnie liczą, że wszyscy, którzy lubią aktywność sportową, dołączą do tego dobroczynnego zespołu.

Pięć złotych z każdego pakietu startowego dla uczestników Biegu Farmera oraz cały koszt wpisowego z Biegu Małego Farmera zostanie przeznaczony na pomoc dla potrzebującej, rolniczej rodziny spod Chojnic. Pani Wioletta, dobra dusza tej rodziny, jej mąż oraz syn z rodziną, gdzie są dwie małe dziewczynki i chłopiec, który niebawem się urodzi bardzo liczą na wsparcie. W dniu imprezy planowana jest również dodatkowa zbiórka pieniędzy na miejscu.

Liczymy na Wasze wsparcie i do zobaczenia w Przechlewie!

Program Biegu Farmera, 16 września 2017:

8:00 - 10:00 wydawanie pakietów startowych w biurze zawodów
8:30 - otwarcie bram stadionu dla uczestników biegu
9:00 - 10:00 - animacje na stadionie dla zawodników i rodzin
9:30 - 10:45 możliwość pozostawienia rzeczy w depozycie
10:00 - oficjalne otwarcie imprezy (krótkie przemówienia)
10:15 - wspólna rozgrzewka
10:30 - start I fali biegu
10:50 - start II fali biegu
12:15 - Bieg Małego Farmera
13:15 - dekoracja zwycięzców i podsumowanie zbiórki


Zobacz także:

1 Bieg Farmera - relacja, filmy, zdjęcia

Jak powinien wyglądać udany debiut organizacyjny? Tak, jak w Przechlewie, a przekonać się o tym mogli Ci wszyscy, którzy w minioną sobotę zdecydowali się wziąć udział w 1 Biegu Farmera! Gmina Przechlewo to tzw. gmina wiejska, i widać to było od samego wjazdu na teren miejskiego stadionu, na którym zorganizowano biuro zawodów. Stoiska pełne lokalnych łakoci, słomiane świnki oraz pełne folkloru stanowiska regionalne - od pierwszych kroków gościom cieszyły się buzie :-)
Bieg Farmera - zmiana trasy

Drodzy Uczestnicy, matka natura nie jest ostatnio łaskawa dla naszego regionu. Sierpniowe nawałnice w połączeniu z dużą ilością opadów oraz inne naturalne czynniki wymusiły na nas zmiany w stosunku do wyznaczonej pierwotnie trasy Biegu Farmera. Poziom rzeki Brdy po ulewnych deszczach jest na tyle wysoki, że ze względu na Wasze bezpieczeństwo musimy zrezygnować z przeprawy przez rzekę po moście, który już został zbudowany.
Bieg Farmera charytatywnie z atrakcjami

Bieg Farmera to nie tylko świetna zabawa na dwóch dystansach i w nietuzinkowych okolicznościach. To także cel charytatywny. Organizatorzy przekażą z każdego sprzedanego pakietu startowego pięć złotych. Kwota zasili konto pomocy ofiarom wypadków rolniczych. A dla dzieci przygotowano zaraz po głównej imprezie Bieg Małego Farmera. W drugi weekend września wszystkie drogi biegaczy prowadzą do...
Bieg Farmera nowym wydarzenie sportowym na Pomorzu

Takiego biegu w Polsce jeszcze nie było. Dwa dystanse do wyboru już podczas rywalizacji. Trasa poprowadzona przez pole kukurydzy, a tam labirynt oraz inne urozmaicenia. Piknik rodzinny, a na nim zdrowe i dobre jedzenie. Już dziś warto zarezerwować w kalendarzu termin – 16 września 2017 roku – i razem z rodziną, przyjaciółmi przyjechać do Przechlewa. Tam właśnie...


INFORMACJA POSIADA MULTI-FORUM
POROZMAWIAJ
Biegi przełajowe

Bieg Farmera - Przechlewo k.Chojnic, 16.9.2017

1
2017-06-12
 Ostatnio zalogowani
Maciex
12:08
rutkowski1983
12:06
StaryCop
11:57
apotasznik
11:49
Andrzej D
11:49
Jarek42
11:46
Redakcja
11:45
dyzio1t
11:36
krzybocz
11:23
ziko303
11:22
ineczka16
11:13
mazi
11:11
Leszinio 59
10:49
Ja0306
10:40
piotrgil11
10:36
teddymk
10:36
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |